Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM

   

Salezjanskie SWM

   

Dominik Savio

   Ogłoszenia parafialne - 2013r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA – 29.12.2013

 1.  
  Przeżywamy dziś kolejny dzień o oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre, przykładne i godne życie w rodzinie i przez rodzinę.
 2.  
  Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
 3.  
  W najbliższą środę przypadnie pierwszy dzień nowego roku. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Starajmy się przyczyniać do wzrostu pokoju na skalę międzynarodową, budując go w naszej małej społeczności, angażując się w różne inicjatywy na rzecz dobra wszędzie tam, gdzie jest to dla nas możliwe, nie zapominając o tym, co najważniejsze, czyli o modlitwie w tej intencji. Msze św. w naszym kościele 1 stycznia według rozkładu niedzielnego.
 4.  
  W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Rozpocznijmy zatem nowy rok, dziękując Bogu za dar Eucharystii i prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
 5.  
  Natomiast w I Piątek, 3 stycznia, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Msza pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży o godzinie 18.00. Spowiedź od godziny 17.30.
 6.  
  Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.
 7.  
  Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych odbędzie się w auli szkoły salezjańskiej w poniedziałek, 6 stycznia 2014 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego o godzinie 16.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.W czasie tego spotkania odbędzie się wspólne kolędowanie dzieci, młodzieży i parafian.
 8.  
  Rozkład kolędy na najbliższym tygodniu:

  2 stycznia 2014(czwartek)

  Al. Poznańska, Strzelecka

  3 stycznia 2014(piątek)

  Ulica: Motylewska 9, Motylewska (domy), Rzemieślnicza

  4 stycznia 2014(sobota)

  Ulica: Czarnkowska, Cynowa, Dojazdowa, Ludwisarska, Masztowa, Miedziana, Obornicka, Ujska
 9.  
  W przyszła niedzielę, 5 stycznia, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 10.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych
 11.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Bronisław Grygier, żył lat 60, zam. Piła, ul. Rogozińska 43
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2013

 1.  

  „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze współczesne serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia.

  Niech te Święta Bożego Narodzenia będą dla Was, Drodzy Parafianie pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

  Do życzeń dołączamy dar modlitwy w waszych intencjach.

  Ks. Proboszcz oraz Salezjanie

  ze Wspólnoty św. Jana Bosko

 2.  
  W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.
 3.  
  Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom za złożone życzenia świąteczne, za pomoc w przygotowaniu świąt, za dekoracje kościoła i kaplicy, za zbudowanie żłóbka, a także za ofiary i dary złożone dla najuboższych parafian. Bóg zapłać!
 4.  
  Jutro, 26 grudnia, tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według rozkładu niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.
 5.  
  Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznie te dni się między sobą nie różnią i każdego dnia w modlitwie eucharystycznej wypowiadamy słowa: …uroczyście obchodzimy święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela.
 6.  
  W niedzielę, 29 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W parafii św. Rodziny odpust parafialny. Suma odpustowa o godzinie 11.00
 7.  
  Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, rozpoczniemy od soboty, 28 grudnia, a zakończymy w czwartek, 16 stycznia 2014 r. Rozkład kolędy w grudniu:

  28 grudnia 2013

  Ulica: Czarnieckiego, Głowackiego, Kolejowa, Kościuszki, Pułaskiego, Skłodowskiej, Westerplatte.

  30 grudnia 2013

  Ulica: Dolna, Grodzka, Łódzka, Piękna, Radosna, Stalowa, Wiejska, Słoneczna, Sowińskiego, Zatorska, Żabia.
  Do kolędy należy przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż i świece, Pismo Święte, woda święcona i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. Rozkład kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony w przedsionku kaplicy.
 8.  
  Niech Boże błogosławieństwo wzmocni naszą radość i poczucie wspólnoty i pomaga nam w przezywaniu Świąt Bożego Narodzenia.


IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2013

 1.  
  Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo, że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa.
 2.  
  Dzisiaj na Mszę święta o godzinie 15.00 zapraszamy małżonków, rodziców oraz Jubilatów obchodzących rocznicę ślubu w grudniu. Po Mszy nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3.  
  We wtorek, 24 grudnia, ostatnia Msza św. roratnia o godz. 6.15 Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii świętej.
 4.  
  Dziękujemy serdecznie wszystkim Parafianom, którzy z całym sercem zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych Rorat. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom za codzienne przygotowywanie śniadań w Oratorium, zespołowi muzycznemu Przymierze za granie i śpiewanie podczas adwentowych Eucharystii, animatorom oraz młodzieży, która po Roratach pomagała ks. Szymonowi. Bóg zapłać za trud i poświecenie!
 5.  
  Zapraszamy w piątek, 27 grudnia, o godzinie 20.00 na nabożeństwo Uwielbienia Jezusa, Emmanuela, któremu podziękujemy za łaski otrzymane w mijającym roku.
 6.  
  Zapraszamy dzieci do Oratorium na popołudnie gier i zabaw z okazji kończącego się roku, które będzie także podsumowaniem projektu, który Oratorium prowadzi wspólnie z miastem Piła. Będzie można wtedy obejrzeć wystawę prac plastycznych oraz wysłuchać koncertu gitarowego dzieci. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 grudnia. Początek o godz. 15.00, a część koncertowa, na którą zapraszamy także Rodziców, o godz. 17.00.
 7.  
  W przerwie świątecznej od 21 grudnia do 2 stycznia nie będzie w Oratorium zajęć w ramach kół zainteresowań. Oratorium w tym czasie będzie otwarte od 18.00 do 21.00, z wyjątkiem niedziel i uroczystości.
 8.  
  Serdecznie zapraszamy na zabawę sylwestrową organizowaną w Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej. Będzie to radosne spotkanie osób związanych z naszą parafią (rodzice ministrantów, animatorów, Salezjanie Współpracownicy, Kościół Domowy, itd.) Zapisy chętnych prowadzi ks. Szymon. Koszt to 30 zł/osobę.
 9.  
  We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem o pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-7), modlimy się za rodzinę, łamiemy się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia oraz śpiewamy kolędy i pastorałki. Pamiętajmy również o tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 10.  
  Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy w nowym kościele od Pasterki, Mszy świętej sprawowanej o północy. Pasterki zostaną odprawione o godzinie 22.00 i 24.00. Prosimy ubrać się cieplej, gdyż nowy kościół nie jest ogrzewany.
 11.  
  W tym tygodniu w liturgii świętujemy: w środę- uroczystość Narodzenia Pańskiego; w czwartek – święto św. Szczepana; w piątek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w sobotę – święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
 12.  
  W sobotę, 28 grudnia 2013 r., rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. W czasie kolędy zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Kolędę rozpoczynamy od godziny 15.30. szczegółowy rozkład wywieszony jest w przedsionku kaplicy oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 13.  
  W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko do południa. Spowiadamy 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2013

 1.  
  Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe przygotowujące nas na spotkanie z Chrystusem w czasie uroczystości Bożego Narodzenia. Prośmy o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Szymona oraz dla wszystkich parafian. Prosimy o pomoc w przywiezieniu osób starszych i chorych we wtorek, 17 grudnia, na Mszę św. o godzinie 10.00, w czasie której udzielimy Sakramentu Chorych. Wcześniej od godziny 9.30 spowiedź. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu na przyjście Pana.
 2.  
  W poniedziałek, wtorek i środę będą zbierane ofiary dla Ks. Rekolekcjonisty, które przeznaczone zostaną na potrzeby naszego Oratorium.
 3.  
  W piątek, 20 grudnia, przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja - ze względu na skupienie adwentowe w szkołach salezjańskich - rozpocznie się o godzinie 12.00, a zakończy o godzinie 18.00. Podczas trwania adoracji będzie obecny kapłan w konfesjonale. Rozkład adoracji wywieszony jest w przedsionku kaplicy.
 4.  
  Zapraszamy młodzież na Adwentowe Czuwanie Młodych, które odbędzie się w piątek, 20 grudnia, o godzinie 20.00 w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Pile. Czuwanie poprowadzi Ks. Bp Edward Dajczak.
 5.  
  Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 20 grudnia, o godzinie 17.00 w kancelarii parafialnej.
 6.  
  W czwartek, 19 grudnia, obchodzi swoje imieniny Ks. Dariusz Gojko. Solenizanta uczcimy i życzenia złożymy w niedzielę, 22 grudnia, na Mszy św. o godzinie 9.30.
 7.  
  W przedsionku kaplicy są do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Ofiary składane za kartki przeznaczone są na potrzeby i funkcjonowanie Liturgicznej Służby Ołtarza. W kruchcie kaplicy można nabyć także kartki świąteczne własnoręcznie zrobione przez salezjanów i młodzież z naszego Oratorium. Kartki są jednocześnie cegiełkami na potrzeby formacyjne Wspólnoty Animatorów. Środki ze sprzedaży kartek świątecznych przeznaczymy na wyjazd formacyjny w ferie zimowe.
 8.  
  W sobotę, 21 grudnia, od godziny 13.00 Caritas parafialna będzie wydawała biednym i potrzebującym z naszej parafii paczki świąteczne.
 9.  
  Opłatki wigilijne można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia , a szczególnie Ks. Dariuszowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko na dalszej drodze życia. Dołączamy dar modlitwy.


II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2013

 1.  
  Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. W dzisiejszej liturgii Jan Chrzciciel zaprasza nas do prostowania dróg Bożych. Może warto więc przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga. wentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Zbawiciela.
 2.  
  Dzisiaj także na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niech Niepokalana Matka Chrystusa i Kościoła będzie nieustanna przewodniczką w adwentowym czasie przygotowań do Bożego Narodzenia.
 3.  
  W II Niedzielę Adwentu już od wielu lat tradycyjnie w kościołach prowadzona jest zbiórka do puszek na „ Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga oraz przyjaźni do ludzi.Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.
 4.  
  We wtorek, 10 grudnia, o godzinie 19.00 w domu zakonnym odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 5.  
  Msze św. roratnie w naszej kaplicy są celebrowane codziennie o godzinie 6.15.
 6.  
  Codziennie na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami oraz z własnoręcznie wykonanymi serduszkami, na których dzieci mają za zadanie wypisać dobry uczynek, który wykonały w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Codziennie spośród przyniesionych serc będziemy losować nagrody. Ponadto, więcej cennych nagród czeka na tych, którzy będą chodzić na wszystkie Msze Święte roratnie. W czasie Rorat ogłosimy też konkurs na najładniejszy ręcznie wykonany lampion. Po Roratach zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłe kakao i ciastko.
 7.  
  W przedsionku kaplicy są do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Ofiary składane za kartki przeznaczone są na potrzeby i funkcjonowanie Liturgicznej Służby Ołtarza. W kruchcie kaplicy można nabyć także kartki świąteczne własnoręcznie zrobione przez salezjanów i młodzież z naszego Oratorium. Kartki są jednocześnie cegiełkami na potrzeby formacyjne Wspólnoty Animatorów. Środki ze sprzedaży kartek świątecznych przeznaczymy na wyjazd formacyjny w ferie zimowe.
 8.  
  Produkty żywnościowe prosimy składać do wystawionego kosza przy tabernakulum. Caritas Parafialna wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 9.  
  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom oraz młodzieży z gimnazjum i liceum salezjańskiego za ofiarowanie paczek z serduszkiem z okazji św. Mikołaja dla biednych dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać.
 10.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na budowę kościoła.
 11.  
  W sobotę, 14 grudnia, w Galerii Kasztanowej od godz.13.00 – 18.30 odbędzie się po raz kolejny akcja PUSTA CHOINKA, na której zawiśnie ponad 160 kartek z wypisanym imieniem dziecka i jego świątecznym marzeniem. Zapraszamy na program przygotowany przez artystów, a przy okazji do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi. Patronat honorowy objęli: Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak, Starosta Pilski - Mirosław Mantaj i Prezydent Miasta Piły - Piotr Głowski. Pieniądze na paczki można wpłacać również na konto Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas Bank Pekao S.A. II Oddział Piła nr 18 1240 1705 1111 0000 1903 8067 z dopiskiem PUSTA CHOINKA.
 12.  
  W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Szymon Kasprzak. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie: 6.15, 10.00, 16.40 ( dla dzieci), 18.00 i 19.15 ( dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, studentów i młodzieży pracującej). Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Szymona oraz dla wszystkich Parafian. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu na przyjście Pana.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Niepokalanej Wspomożycielki.
 14.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Wanda Śliwiak, żyła 70 lat, zam. Piła, ul. Brzozowa 27
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2013

 1.  
  Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Zbawiciela.
 2.  
  Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona nauczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w tym roku będą odprawiane codziennie o godzinie 6.15. W Adwencie nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.00.
 3.  
  Codziennie na Roraty zapraszamy dzieci z lampionami oraz z własnoręcznie wykonanymi serduszkami, na których dzieci mają za zadanie wypisać dobry uczynek, który wykonały w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Codziennie spośród przyniesionych serc będziemy losować nagrody. Ponadto, więcej cennych nagród czeka na tych, którzy będą chodzić na wszystkie Msze Święte roratnie. W czasie rorat ogłosimy też konkurs na najładniejszy ręcznie wykonany lampion. Po Roratach zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłe kakao i ciastko.
 4.  
  Dzisiaj po Mszy Świętej w kruchcie kaplicy można nabyć kartki świąteczne własnoręcznie zrobione przez salezjanów i młodzież z naszego Oratorium. Kartki są jednocześnie cegiełkami na potrzeby formacyjne Wspólnoty Animatorów. Środki ze sprzedaży kartek świątecznych przeznaczymy na wyjazd formacyjny w ferie zimowe.
 5.  
  We wtorek, 3 grudnia, o godzinie 17.30 wypominki , a o godzinie 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 6.  
  W I Czwartek, 5 grudnia, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe połączone z nowenną do Niepokalanej, a o godzinie 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W I Piątek, 6 grudnia, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, Msza św. o godzinie 16.40. Spowiedź dla młodzieży od godziny 19.00, a Msza św. o godzinie 19.15.W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 8.  
  W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencjach poprzez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
 9.  
  Z okazji Mikołajek oraz Uroczystości Niepokalanej, Oratorium Piątki Poznańskiej zaprasza na całodniowe MIKOŁAJKOWE ŚWIĘTO ORATORIUM w sobotę, 7 grudnia, od godz.10.00 do 17.00. W programie m.in. gry i zabawy z nagrodami, tańce integracyjne, turniej konkurencji wolnych, pieczenie pierników, zajęcia plastyczne, obiad, podwieczorek, spotkanie ze św. Mikołajem.
 10.  
  Nowenna do Niepokalanej codziennie o godzinie 17.30.
 11.  
  Z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypomina powstanie Oratorium Księdza Bosko w 1841 roku, nasze Oratorium zaprasza na krótkie przedstawienie teatralne o Błogosławionych Oratorianach z Poznania. Teatralne spotkanie przy herbacie odbędzie się w sobotę, 7 grudnia, po Mszy Świętej wieczornej, o godzinie 19.00 w sali św. Dominika Savio w Oratorium. Serdecznie zapraszamy!
 12.  
  W przedsionku kaplicy są do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Ofiary składane za kartki przeznaczone są na potrzeby i funkcjonowanie Wspólnoty ministranckiej naszej parafii.
 13.  
  Od dzisiaj można składać produkty żywnościowe do wystawionego kosza przy tabernakulum. Caritas Parafialna wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 14.  
  Z okazji wspomnienia św. Barbary, Patronki Górników w niedzielę, 8 grudnia, o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza św. o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Pracowników, Emerytów, Rencistów i ich rodzin Przedsiębiorstwa Exalo Drilling, „Nafta Trans” oraz Geologii i Geofizyki.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Niepokalanej Wspomożycielki.


UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 24.11.2013

 1.  
  Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas adwentu wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
 2.  
  Dzisiaj przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy parafialnej od godziny 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.
 3.  
  W piątek, 29 listopada, rozpoczynamy nowennę do Niepokalanej. Nowenna codziennie o godzinie 17.30.
 4.  
  Wszystkich nauczycieli, pedagogów, wychowawców i pracowników oświaty zapraszamy na spotkanie w ramach Pilskiego Duszpasterstwo Nauczycieli, podczas którego odbędzie się Eucharystia, a po niej spotkanie tematyczne poświęcone wychowaniu gender. Spotkanie odbędzie się 27 listopada br., o godz. 18.30 w Parafii św. Antoniego u oo. Kapucynów.
 5.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 29 listopada, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 6.  
  W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
 7.  
  W sobotę, 30 listopada, po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.
 8.  
  W sobotę, 30 listopada, zapraszamy do Oratorium na zabawę andrzejkową dla dzieci od godziny 9.00. W programie m.in. wyjście do kina. Koszt 15 zł. O godzinie 20.00 zapraszamy rodziców animatorów i ministrantów. Koszt 50 zł od pary. Zaproszenia na zabawę do odebrania u Ks. Szymona. Liczba miejsc ograniczona.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 10.  
  W przedsionku kaplicy są do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Helena Dudek, żyła 69 lat, zam. Piła, ul. Trzcianecka 24
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2013

 1.  
  Dzisiejsza niedziela jest dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Przed kaplicą można złożyć ofiarę do puszek dla poszkodowanych przez tajfun na Filipinach
 2.  
  Przypominamy, że w naszej kaplicy przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych Parafian.
 3.  
  Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary.
 4.  
  W niedzielę, 24 listopada, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy o godzinie 20.15 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 21.00 na Apel Jasnogórski
 5.  
  Zespół Szkół nr 1 z ul. Brzozowej, będący na terenie naszej parafii zwraca się z prośbą o wsparcie zakupu nowego sztandaru szkoły, który wyhaftowały Siostry Karmelitanki z Gniezna. Dlatego w przyszłą niedzielę, 24 listopada, po każdej Mszy św. uczniowie i nauczyciele będą przeprowadzać zbiórkę do puszek na ten cel. Serdecznie zapraszamy do złożenia symbolicznej cegiełki.
 6.  
  W środę, 20 listopada, w parafii św. Rafała Kalinowskiego odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 7.  
  W piątek, 22 listopada, obchodzimy liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego naszej parafii: o Panu organiście Damianie, o chórze parafialnym, o zespole muzycznym” Przymierze” oraz o scholi dziecięcej. Życzymy im wielu łask od Boga, opieki Patronki św. Cecylii oraz dalszych sukcesów muzycznych.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 9.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  - śp. Rafał Pacała, żył 32 lata, zam. Piła, Al. Poznańska 68
  - śp. Maria Michalska, żyła 65 lat, zam. Piła, ul. Czarnieckiego 51
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2013

 1.  
  Dzisiaj gościmy w naszej parafii Współbraci z Seminarium Salezjańskiego z Lądu nad Wartą; Ks. Radosława Blaszczyka oraz kleryków, którzy będą mówili o powołaniu salezjańskim. Po Mszach klerycy będą zbierali ofiary na utrzymanie seminarium salezjańskiego. Seminarzyści pragną spotkać się z młodzieżą o godzinie 10.30 w oratorium, a o godzinie 16.00 w domu zakonnym z Przyjaciółmi Seminarium Duchownego w Lądzie oraz z osobami, które chciałby zapisać się i wspierać modlitwą kleryków.
 2.  
  Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W parafii św. Rodziny w Pile o godzinie 14.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Krzysztof Zadarko. Po Mszy przejdziemy na Plac Zwycięstwa z przedstawicielami Miasta i Powiatu oraz złożymy okolicznościowe kwiaty przy pomniku.
 3.  
  W Dzień Niepodległości, 11 listopada, zapraszamy do Oratorium na Wieczór Pieśni Patriotycznych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 tradycyjnym staropolskim polonezem. Wstęp wolny.
 4.  
  W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godzinie 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5.  
  We wtorek, o godzinie 19.00 w nowym domu zakonnym odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 6.  
  W związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja, wzorem lat ubiegłych organizujemy dla dzieci z naszej parafii paczki z serduszkiem. Serduszka będzie można nabywać w przyszłą niedzielę, 17 listopada, w przedsionku kaplicy. Gotowe paczki z dołączonym serduszkiem prosimy składać w zakrystii do 5 grudnia 2013 roku. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i dobroć.
 7.  
  Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że Msze święte niedzielne i świąteczne ( ze względu na brak ogrzewania w kościele) od niedzieli 17 listopada, będą odprawiane w kaplicy parafialnej.
 8.  
  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Po Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na wyżej wymieniony cel.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 3.11.2013

 1.  
  Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Boga przed Jego tronem jako Kościół Świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.
 2.  
  Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej Oratorium zaprasza, aby pozostać w kościele i wysłuchać Poezji Pięknych Dusz.
 3.  
  Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Codziennie o godzinie 17.30 modlimy się też za zmarłych w naszej parafii na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.
 4.  
  Decyzją Ks. Inspektora Ks. Paweł Żurawiński został skierowany do pracy w Szkole Salezjańskiej w Toruniu, a na jego miejsce przychodzi Ks. Tomasz Wierzchowski. Ks. Pawłowi dziękujemy za pracę w naszej parafii, a Ks. Tomasza serdecznie witamy i życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko w pracy duszpasterskiej, katechetycznej i wychowawczej.
 5.  
  Od poniedziałku, 4 listopada, Brat Tomasz Kędzierski rozpoczyna roznoszenie opłatków wigilijnych na terenie naszej parafii. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą na spłacenie długu związanego z tynkowaniem zewnętrznych ścian kościoła. Dziękujemy za składane ofiary.
 6.  
  Oratorium zaprasza dzieci na warsztaty kulinarne, które odbędą się w sobotę, 9 listopada, od godz.9.30 do 15.00. Nasze warsztaty to ciekawie spędzony czas w kuchni, nauka przez zabawę oraz edukacja prozdrowotna! W ramach warsztatów dzieci otrzymają smaczny obiad! Udział w warsztatach kosztuje 12 zł. Jest to opłata za obiad z podwieczorkiem.
 7.  
  W Dzień Niepodległości, 11 listopada, zapraszamy do Oratorium na Wieczór Pieśni Patriotycznych. Spotkanie rozpocznie się o godz.19.00 tradycyjnym staropolskim polonezem. Wstęp wolny!
 8.  
  W piątek, 8 listopada, w parafii św. Antoniego w Pile o godzinie 18.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę, 10 listopada.
 9.  
  W sobotę, 9 listopada, w naszej parafii o godzinie 10.00 rozpocznie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Zelatorów Żywego Różańca. Program Skupienia: godz. 10.30 - Eucharystia, przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak, godz.11.30 - Prezentacja pt. „Cud Fatimski”, godz.12.30 - Różaniec przed Najświętszym Sakramentem, godz. 13.30 posiłek, godz.14.30 - Prelekcja pt. ”Orędzie Fatimskie” i zakończenie
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 10 listopada, będziemy gościć w naszej parafii Współbraci z Seminarium Salezjańskiego z Lądu nad Wartą; Ks. Zenona Klawikowskiego oraz kleryków, którzy będą mówili o powołaniu salezjańskim. Po Mszach klerycy będą zbierali ofiary na utrzymanie seminarium salezjańskiego. Seminarzyści pragną spotkać się z młodzieżą o godzinie 10.30 w oratorium, a o godzinie 16.00 w domu zakonnym z Przyjaciółmi Seminarium Duchownego w Lądzie oraz z osobami, które chciałby zapisać się i wspierać modlitwą kleryków.
 11.  
  W poniedziałek, 11 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości w parafii św. Rodziny w Pile o godzinie 14.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Mszy przewodniczyć będzie Ks. Bp Krzysztof Zadarko. Po Mszy przejdziemy na Plac Zwycięstwa z przedstawicielami Miasta i Powiatu oraz złożymy okolicznościowe kwiaty przy pomniku.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2013

 1.  
  Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy małżonków oraz rodziców. Po Mszy świętej nabożeństwo oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2.  
  W poniedziałek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Tego dnia obchodzą swoje imieniny Ks. Tadeusz Itrych oraz Ks. Szymon Kasprzak. Msza święta w intencji Solenizantów zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantom.
 3.  
  W czwartek, 31 października, obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy ucałowanie relikwii Świętego.
 4.  
  W nadchodzący piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą odprawione według rozkładu niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godzinie 15.00. Msza wieczorna zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 5.  
  Procesja żałobna na cmentarzu komunalnym o godzinie 14.00, a po niej o godzinie 15.00 Msza święta. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 6.  
  W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte o godzinie 7.00 i 18.00.
 7.  
  Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego Oratorium Piątki Poznańskiej zaprasza na Wieczór "Poezji Pięknych Dusz." Krótki program artystyczny odbędzie się w sobotę i niedzielę, 2 i 3 listopada, po wieczornej Mszy Świętej.
 8.  
  W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. Będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Pragniemy poinformować, że odwiedzimy chorych w piątek, 8 listopada, od godziny 8.00.
 9.  
  Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o m modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki listopadowe codziennie o godzinie 17.30.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 3 listopada, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca. Po Mszy o godzinie 11.00 poświęcimy opłatki wigilijne. Opłatki w naszej parafii będzie roznosił Brat Tomasz Kędzierski od poniedziałku 4 listopada 2013 r.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Tadeuszowi oraz Ks. Szymonowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko na dalszej drodze życia. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2013

 1.  
  Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy, prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary prze kościołem na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2.  
  Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu jest powołany do bezpośredniego zaangażowania na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Pamiętamy, że nieustannie mamy być solą dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!
 3.  
  W poniedziałek, 21 października, o godzinie 18.00 Msza św. w intencji Członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 4.  
  W czwartek, 24 października, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy o godzinie 20.15 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 21.00 na Apel Jasnogórski.
 5.  
  W piątek, 25 października, o godzinie 20.00 odbędzie się nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 6.  
  Przyszłą niedzielę, 27 października, chcemy przeżyć jako niedzielę świętych, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci, by na Mszę świętą o godzinie 12.30 przyszły przebrane za wybranego świętego. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu stroju.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 27 października, na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy małżonków oraz rodziców. Po Mszy nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2013

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.
 2.  
  Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy wszystkich nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00, która zostanie odprawiona w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
 3.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pile, Inspektorialne Biuro ds. Szkół i Ośrodków Wychowawczych i Archiwum Salezjańskie Inspektorii Pilskiej zapraszają w środę, 16 października, o godzinie 11.00 do auli Szkoły Salezjańskiej ul. Generała Andersa 34 na konferencję „Błogosławiony Jan Paweł II - Prorok Nadziei”.
 4.  
  W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Tego dnia przypada uroczystość „ XXV - Lecia Szpitala Specjalistycznego w Pile”. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 5.  
  Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości.
 6.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek, 15 października, św. Teresy od Jezusa, w środę, 16 października, św. Jadwigi Śląskiej, a w czwartek, 17 października, św. Ignacego Antiocheńskiego.
 7.  
  Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. Przy wyjściu z kościoła i z kaplicy można zabierać karteczki wspominkowe. Wypominki za zmarłych prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8.  
  Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje inaugurujące nowy rok akademicki. Prowadzącym rekolekcje będzie o. Adam Szustak znany z internetowych rozważań rekolekcyjnych Langusta na palmie. Początek rekolekcji w niedzielę, 20 października, o godzinie 19.00 w kościele na Osiedlu Górnym.
 9.  
  W sobotę, 19 października, Oratorium zaprasza dzieci na bajkowe popołudnie oraz młodzież na noc filmową połączoną z turniejem gier komputerowych. Szczegóły można znaleźć na plakacie oraz ulotkach na tablicy ogłoszeń Oratorium.
 10.  
  Oratorium organizuje wyjazd młodzieży do Parku Linowego do Rudnicy w sobotę, 26października. Przybliżony koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy na wyjazd przyjmuje ks. Szymon.
 11.  
  W Oratorium wznawiane są zajęcia z języka włoskiego. Lekcje odbywają się w środy o godzinie 19.00 dla tych, którzy kontynuują naukę oraz o godzinie 20.00 dla nowych kandydatów.
 12.  
  Zapraszamy młodzież do pracowni politechnicznej na zajęcia z modelarstwa w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17.00. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci i młodzież na koło teatralne w piątki od godziny 16.00 do 18.00.
 13.  
  W niedzielę, 20 października, Kościół obchodzi Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób pragniemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do nieba, aby nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.
 14.  
  Przy wyjściu z kościoła można kupić kalendarz na rok 2014 ze zdjęciami z Sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej. Kalendarz kosztuje 8 zł i jest sprzedawany jako cegiełka na remont sanktuarium.
 15.  
  W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek kwotę w wysokości 560 zł na uchodźców syryjskich. Bóg zapłać.
 16.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia.


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.10.2013

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 10. 30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 2.  
  Caritas Polska ogłosiła niedzielę, 6 października, Dniem Solidarności z Narodem Syryjskim. W kościołach całej Polski odbywają się modlitwy o pokój w Syrii oraz zbiórki ofiar do puszek na rzecz pomocy uchodźcom syryjskim. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3.  
  Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii: dla dorosłych codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 16.40, a dla młodzieży w piątki o godzinie 19.15. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.
 4.  
  W tym duchu przeżyjmy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w poniedziałek, 7 października.
 5.  
  Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie.
 6.  
  W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę ofiar do puszek w przyszłą niedzielę.
 7.  
  W niedzielę, 13 października, na Mszę świętą o godzinie 15.00 zapraszamy uczniów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy konferencja formacyjna dla rodziców.
 8.  
  Przy wyjściu z kościoła można zabierać karteczki wspominkowe, na których wypiszemy imiona zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie. Wypominki prosimy przynosić do kancelarii lub zakrystii.
 9.  
  We wrześniu na konto bankowe wpłynęły ofiary:1 x 50 zł, 3 x 100 zł,1x 25 zł i 1 x 300 zł. W ostatnią niedzielę na remont kaplicy szpitalnej zebraliśmy 470 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone będą na spłacenie długu zaciągniętego na tynkowanie kościoła.
 10.  
  Przy wyjściu z kościoła można kupić kalendarz na rok 2014 ze zdjęciami z Sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej. Kalendarz kosztuje 8 zł i jest sprzedawany jako cegiełka na remont sanktuarium.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Arturowi Kucharskiemu, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko na dalszej drodze życia.


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2013

 1.  
  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej J.E. Ks. Bpa Krzysztofa Zadarkę, który dziś i jutro będzie przeprowadzał wizytację kanoniczną. Jest ona czasem nie tylko sprawdzania, ale przede wszystkim jest okazją do spotkań z wiernymi, czasem umacniania ich wiary i wskazywania drogi na przyszłość. Życzymy Ks. Biskupowi miłego i owocnego pobytu wśród nas oraz wszelkich łask od Jezusa Chrystusa - Najwyższego Pasterza poprzez wstawiennictwo św. Jana Bosko, Patrona naszej parafii.
 2.  
  W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii: dla dorosłych codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci ( z wyjątkiem sobót i niedziel) o godzinie 16.40, a dla młodzieży w piątek o godzinie 19.15.
 3.  
  We wtorek, 1 października, o godzinie 17.30 różaniec za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 4.  
  W I Czwartek miesiąca, 3 października, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców.
 5.  
  W I Piątek miesiąca, 4 października, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od godziny 16.15, a o godzinie 16.40 Msza św. Spowiedź dla młodzieży od godziny 19.00, a o godzinie 19.15 Msza święta.
 6.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła; w środę – Aniołów Stróżów; w piątek – św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę – św. Faustynę Kowalską.
 7.  
  Oratorium zaprasza dzieci i młodzież na koła zainteresowań od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 18.00. Szczegółowy rozkład zajęć znajduje się na gazetce Oratorium. W Oratorium rozpoczyna swoją działalność pracownia politechniczna oraz zajęcia sportowe z wicemistrzem olimpijskim, panem Pawłem Baraszkiewiczem. Młodzież zainteresowaną techniką i modelarstwem zapraszamy do sali św. Huberta we wtorki i czwartki na godzinę 17.00, a miłośników sportu z gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkaniem z mistrzem sportu, które odbędzie się w piątek, 4 października, o godzinie 17.00 w sali św. Dominika Savio.
 8.  
  Młodzieżowy zespół muzyczny "Przymierze" działający przy naszym Oratorium zaprasza na próby wszystkich, którzy chcieliby służyć Bogu i ludziom śpiewem lub graniem na instrumencie. Próby odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11.00 w sali św. Dominika Savio. Zespół animuje muzycznie Msze i nabożeństwa dla młodzieży, uroczystości parafialne, comiesięczne nabożeństwo Uwielbienia Jezusa oraz spotkania dzieci i młodzieży w Oratorium. Wszystkich, którzy czują, że muzyka gra w ich duszy, serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zespołu.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 6 października, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca. Natomiast na Mszy św. o godzinie 12.30 poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.
 10.  
  W niedzielę, 6 października, obchodzi swoje imieniny Ks. Artur Kucharski. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o godzinie 9.30. Po Mszy złożymy życzenia Ks. Arturowi.
 11.  
  Przy wyjściu z kościoła można kupić kalendarz na rok 2014 ze zdjęciami z Sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej. Kalendarz kosztuje 8 zł i jest sprzedawany jako cegiełka na remont sanktuarium.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia.
 13.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Karol Lubiński, żył 25 lat, zam. Piła, ul. Zamenhofa 31
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.09.2013

 1.  
  Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy małżeństwa i rodziny, a szczególnie jubilatów, którzy we wrześniu obchodzą kolejna rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy św. nabożeństwo oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2.  
  We wtorek, 24 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. O godzinie 17.30 nabożeństwo maryjne, a od godziny 20.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 3.  
  Oratorium im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w naszej parafii zaprasza wszystkie dzieci na KOŁA ZAINTERESOWAŃ: koło plastyczne w poniedziałek, koło gitarowe we wtorek, gry i zabawy w Wesołą Środę, koło kulinarne w czwartek oraz koło teatralne w piątek. Wszystkie zajęcia dla dzieci odbywają się od 16.00 do 18.00. Wkrótce ruszą także: koło modelarskie i sportowe oraz zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Przypominamy, że Oratorium jest otwarte codziennie dla wszystkich od 16.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy!
 4.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w piątek, 27 września, o godzinie 20.00 w kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.
 5.  
  W niedzielę, 29 września, rozpoczyna się Wizytacja Kanoniczna w naszej parafii. Program wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie parafialnej. Liturgiczne powitanie Ks. Biskupa Krzysztofa Zadarki odbędzie się przed Sumą o godzinie 10.45. Po południu, o godzinie 15.00 spotykamy się na cmentarzu komunalnym przy moglie salezjanów. Modlitwie za zmarłych przewodniczyć będzie Ks. Biskup Krzysztof. Prosimy parafian o przyjście na cmentarz. Natomiast w poniedziałek, 30 września, w oratorium o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej z Ks. Biskupem, a o godzinie 18.00 w kaplicy parafialnej zostanie odprawiona uroczysta Msza na zakończenie wizytacji. Na tę Mszę świętą zapraszamy wszystkie grupy parafialne. Po Mszy spotkanie z Ks. Biskupem.
 6.  
  Przypominamy Parafianom, że przyjmujemy intencje na Msze święte w kancelarii, zakrystii kościoła i kaplicy parafialnej. Odprawiamy też Msze św. gregoriańskie za zmarłych.
 7.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na cykl spotkań, które prowadzą do pogłębienia życia religijnego – na tzw.” Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego”. Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek, 1 października, Mszą świętą o godzinie 18.00 w kościele pw. Św. Rodziny. Więcej informacji na plakacie.
 8.  
  Po 25 latach od poświecenia w październiku 1988 roku rozpoczął się pierwszy, jakże konieczny remont Kaplicy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pokrycie kosztów tego remontu. Komitet Społeczny wspierający remont ma nadzieję, że większość wydatków zostanie sfinansowana głównie przez sponsorów i darczyńców, o których hojność zabiega. Ogromne znaczenie, nie tylko finansowe, mieć będą jednak nawet najmniejsze, symboliczne ofiary składane na ten cel do puszek przez wiernych z Piły i przyległych gmin.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2013

 1.  
  Dzisiaj świętujemy w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu jubileusz 25-lecia papieskiej koronacji figury Skrzatuskiej Pani. O godzinie 12.00 Uroczystej Mszy świętej przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Kard. Kazimierz Nycz.
 2.  
  W środę, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą o godzinie 18.00.Będziemy prosić Pana Boga przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 3.  
  Zebranie organizacyjne z kandydatami do bierzmowania odbędzie się dla klas II gimnazjum w poniedziałek, 16 września, od godziny 16.00 w nowym domu zakonnym, a dla klas III gimnazjum i I klas szkoły średniej oraz dla starszych, którzy nie przyjęli tego sakramentu, a pragnęliby otrzymać bierzmowanie we wtorek, 17 września, od godziny 16.00 w nowym domu zakonnym.
 4.  
  W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 5.  
  Oratorium zaprasza wszystkie dzieci na KOŁA ZAINTERESOWAŃ: koło plastyczne w poniedziałek, koło gitarowe we wtorek, gry i zabawy w Wesołą Środę, koło kulinarne w czwartek oraz koło teatralne w piątek. Wszystkie zajęcia dla dzieci odbywają się od 16.00 do 18.00. Wkrótce ruszą także: koło modelarskie i sportowe oraz zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Przypominamy, że Oratorium jest otwarte codziennie dla wszystkich od 16.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy!
 6.  
  W sobotę, 21 września, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 7.  
  W niedzielę, 22 września, obchodzi swoje imieniny Br. Tomasz. Solenizanta uczcimy na Mszy świętej o godzinie 9.30. Po Mszy złożymy życzenia.
 8.  
  W niedzielę, 29 września, Ks. Biskup Krzysztof Zadarko rozpoczyna w naszej parafii Wizytację Kanoniczną. Plan wizytacji:

  Niedziela – 29 września 2013 r.

  Godz. 9.30 - Msza św. z udziałem młodzieży
  Godz. 10.45 - Liturgiczne powitanie Ks. Biskupa Krzysztofa Zadarki.
  Godz. 11.00 - Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa
  Godz. 12.30 - Msza św. z udziałem dzieci
  Godz. 13.30 - Obiad ze współbraćmi
  Godz. 15.00 - Spotkanie i modlitwa na cmentarzu komunalnym z udziałem parafian przy mogile salezjanów
  Godz. 16.00 - Spotkanie u Sióstr Salezjanek.
  Godz. 19.00 - Kolacja z kapłanami z dekanatu, a po kolacji wspólne Nieszpory w kaplicy zakonnej.
                      Po Nieszporach – przegląd ksiąg w kancelarii

  Poniedziałek – 30 września 2013 r.

  Godz. 8.00 - Rozmowa Ks. Biskupa z Ks. Proboszczem i Współbraćmi pracującymi w parafii
  Godz. 8.45 - Słówko w Szkole Salezjańskiej
                     - Spotkanie z Dyrekcją Szkoły Salezjańskiej
                     - Uczestnictwo w katechezie ( kl. III LOTS)
  Godz. 11.30 - Spotkanie z Dyrekcją Zespołu Szkół nr 1
  Godz. 13.00 - Obiad
  Godz. 14.15 - Spotkanie się z Dyrekcją Szpitala
  Godz. 15.30 - Odwiedziny chorego w parafii
  Godz. 17.00 - Spotkanie z Radą Parafialną
  Godz. 18.00 - Msza św. w kaplicy parafialnej, obecne są wszystkie grupy parafialne, ucałowanie relikwii św. Jana Bosko
  Godz. 19.00 - Kolacja, zakończenie wizytacji

 9.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone na kształcenie w Diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Bratu Tomaszowi Kędzierskiemu, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.09.2013

 1.  
  Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne młodzieży z ks. Markiem.
 2.  
  W poniedziałek, 9 września, o godz. 19.00 odbędzie się w oratorium pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3.  
  We wtorek, 10 września, o godzinie 19.00 w nowym domu zakonnym odbędzie się pierwsze powakacyjne zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup parafialnych.
 4.  
  Oratorium zaprasza wszystkie dzieci na KOŁA ZAINTERESOWAŃ: koło plastyczne w poniedziałek, koło gitarowe we wtorek, gry i zabawy w Wesołą Środę, koło kulinarne w czwartek oraz koło teatralne w piątek. Wszystkie zajęcia dla dzieci odbywają się od 16.00 do 18.00. Wkrótce ruszą także: koło modelarskie i sportowe oraz zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Przypominamy, że Oratorium jest otwarte codziennie dla wszystkich od 16.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy!
 5.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6.  
  W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela.
 7.  
  W sobotę,14 września, zapraszamy młodzież na wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Wyjazd o godzinie 12.00. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Szymon. Program spotkania: godz.13.00 Powitanie przez Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka , godz.13.30 „Strefa uwielbienia” – koncert zespołu „Armia Dzieci”, godz. 14.45 „Maryja – naprawdę bliska!” – konferencja oo. Antonello i Enrique, godz.16.00 Przerwa na ciepły posiłek,godz.17.00 „Bóg jest piękny!” – konferencja oo. Antonello i Enrique, godz.18.00 „Dotyk Ognia” – adoracja i modlitwa wstawiennicza, godz.20.00 „Z Maryją w wieczerniku” – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka zakończona radosnym uwielbieniem. Przekazanie ikon Skrzatuskich, godz.22.00 „Ain Karim czyli w drogę z Maryją” – procesja ze świecami pod krzyż na wzgórzu.
 8.  
  W niedzielę, 15 września, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Tegoroczną pielgrzymkę przeżywać będziemy w duchu wdzięczności za koronację figury Matki Bożej Bolesnej przed 25 laty. O godzinie 12.00 Uroczystej Mszy świętej przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Kard. Kazimierz Nycz. Pielgrzymka z naszej parafii do Skrzatusza wyruszy o godzinie 6.00. Zbiórka przed kaplicą parafialna.
 9.  
  W sierpniu na konto bankowe na budowę kościoła wpłynęły ofiary: 2 x 50 zł, 1 x 100 zł i 1x 15 zł. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tace. Ofiary te przeznaczone są na spłacenie długu za prace wykonane w kościele. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kształcenie w Diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10.  
  W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pogorzelców kwotę w wysokości 4071, 42 zł. Państwo Kujawowie z ul. Trzcianeckiej 15, którym spalił się dom serdecznie dziękują parafianom za okazaną pomoc materialną.
 11.  
  W III Niedzielę o godzinie 15.00, ze względu na uroczystości w Skrzatuszu, nie będzie spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie to odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w kaplicy parafialnej po Mszy św. wieczornej ok. godziny 18.40.
 12.  
  Przypominamy, że przyjmujemy intencje na Msze św. w kancelarii oraz w zakrystii kościoła i kaplicy po każdej Mszy św. Odprawiamy również Msze św. gregoriańskie ( Msze za zmarłego przez 30 kolejnych po sobie dni bez przerwy).
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.09.2013

 1.  
  Dzisiaj przypada 74. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.
 2.  
  W poniedziałek, 2 września, zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.Msza święta dla Zespołu Szkół nr 1 zostanie odprawiona o godzinie 8.00 oraz dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego o godzinie 9.00.
 3.  
  Dyrekcji, nauczycielom, katechetom, pracownikom szkoły oraz rodzicom i uczniom życzymy wielu łask od Boga, światła Ducha Świętego, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko w całym roku szkolnym, katechetycznym 2013/2014 oraz zrealizowania swoich planów. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 4.  
  We wtorek, 3 września, o godzinie 17.30 różaniec za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 5.  
  Nabożeństwo maryjne w środę o godzinie 17.30, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 6.  
  Nasze Oratorium wznawia swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Oratorium będzie otwarte od 2 września w godzinach 16.00 do 21.00, od poniedziałku do soboty. Koła zainteresowań rozpoczynają zajęcia od poniedziałku, 9 września. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
 7.  
  Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego animatorów, dzieci i młodzież przychodzącą do naszego Oratorium, wszystkich ministrantów i ich rodziców oraz scholę dziecięcą z rodzicami. Zbiórka dla scholi o godzinie 17.00. Inauguracja roku formacyjnego odbędzie się w I Czwartek miesiąca, 5 września, Mszą św. o godzinie. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy do Oratorium wszystkich Animatorów i Senat Ministrancki na wspólne spotkanie z księżmi opiekunami.
 8.  
  W I Piątek, 7 września, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godziny 16.15, a Msza święta o godzinie 16.40.
 9.  
  W piątek, 6 września, o godzinie 19.00 w Oratorium odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieżowej grupy uwielbienia. Młodzież, która chciałaby wielbić Pana w twórczy sposób i służyć innym ludziom serdecznie zapraszamy. Spotkanie prowadzi s. Elżbieta Kmet.
 10.  
  Natomiast w sobotę, 7 września, o godzinie 14.00 organizujemy Młodzieżowy Dzień Wspólnoty. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i ministrantów do licznego udziału w tym spotkaniu. Będą gry i zabawy, chwila wspólnej modlitwy, praca w grupach i coś słodkiego. Nasze spotkanie zakończymy Mszą św. o godzinie 18 .00 w kaplicy parafialnej.
 11.  
  W nowym roku duszpasterskim: Msze święte dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców odprawiane będą w II Niedzielę miesiąca o godzinie 15.00, a dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców sprawowane będą w III Niedzielę miesiąca o godzinie 15.00. Po Mszy odbędzie się konferencja formacyjna dla rodziców.
 12.  
  W każdą IV Niedzielę miesiąca na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy małżonków oraz rodziców, szczególnie jubilatów obchodzących rocznicę małżeństwa w danym miesiącu. Po Mszy krótkie nabożeństwo oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 13.  
  Na początku września rozpoczyna się ewangelizacja miasta Piły przed uroczystością 25-lecia Koronacji Figury Matki Bożej Bolesnej. Program ewangelizacji: 3 września ( wtorek) o godzinie 18.00 - Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie w kościele św. Rodziny, 6 września (piątek) o godzinie 19.00 - wieczór chwały w kościele NMP Wspomożenia Wiernych, 9 września (poniedziałek) godz. 19.00 - 21.00 - spotkanie otwarte z Szymonem Hołownią w kościele św. Antoniego. Temat na spotkanie: ” Po co Kościół?”, 10 września ( wtorek) - zakończenie z Ojcami Erique i Antonello.
 14.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na pogorzelców z ul. Trzcianeckiej 15. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na spłacenie długu za wykonanie prac w kościele parafialnym.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych.


XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2013

 1.  
  Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze święte z kazaniami o godzinie 7.00 i 18.00, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 2.  
  Kończy się czas wakacji, przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. W poniedziałek, 2 września, zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1 zostanie odprawiona o godzinie 8.00, a dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego o godzinie 9.00.
 3.  
  W środę, 28 sierpnia, odbędzie się w naszej parafii Konferencja Rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Będą Ks. Biskupi, ponad 120 kapłanów i 200 katechetów. W tym miejscu prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu herbaty, kawy i ciasta. Będziemy wdzięczni za przyniesienie upieczonego ciasta we wtorek, 27 sierpnia, w godzinach popołudniowych
 4.  
  W środę, o godzinie 17.30, nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w piątek, 30 sierpnia, o godzinie 20.00 w kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.
 6.  
  W sobotę, 31 sierpnia, wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii Świętego.
 7.  
  Od przyszłej niedzieli (od 1 września) wprowadzamy Mszę świętą w każdą niedzielę o godzinie 15.00.
 8.  
  W niedzielę, 1 września, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 9.  
  W ubiegłym tygodniu spłonął dom Państwa Kujawów, naszych parafian z ul. Trzcianeckiej 15. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w pomoc materialną. W przyszłą niedzielę, 1 września, będzie trwała przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz pogorzelców.
 10.  
  Rada Osiedla Staszyce prowadzi nabór do osiedlowej drużyny piłki nożnej mężczyzn w wieku 30 - 40 lat. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Brata Tomasza.
 11.  
  Rada Osiedla Staszyce organizuje w sobotę, 31 sierpnia, Bieg Przełajowy na dystansie 10 km. Trasa biegu przebiega po ulicach: Dembowskiego, Wiosny Ludów, Margonińskiej i Cichej oraz po przyległym terenie leśnym. Start i meta na placu w rejonie Osiedla Zamenhofa. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w biegu wszystkich sympatyków amatorskiego biegania, a pozostałych mieszkańców Osiedla do kibicowania. Uczestnicy biegu otrzymają puchary, medale, ciepły posiłek, napoje o atrakcyjne nagrody do rozlosowania. W dniu imprezy w godz. 11.00 - 12.00 na terenie Osiedla wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów. Rada Osiedla prosi o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających i porządkowych.
 12.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 13.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  - śp. Bolesława Kwiatkowska, żyła 93 lata, zam. Al. Poznańska 69
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2013

 1.  
  W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz I kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.
 2.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3.  
  W sobotę, 24 sierpnia, Kościół oddaje cześć św. Bartłomiejowi, który jak głosi tradycja, poniósł męczeńską śmierć w Armenii. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dużym kościele od godziny 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.
 4.  
  Po wakacyjnej przerwie we wrześniu rozpoczynamy odwiedziny chorych w I Piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie nowych adresów gdzie mieszkają chorzy, którzy nie mogą przychodzić do kościoła i korzystać z sakramentów. Pragniemy każdego miesiąca udzielić im Komunii świętej oraz modlić się z nimi o łaskę umocnienia, pokoju i odwagi, aby przezwyciężyć trudności związane ze stanem ciężkiej choroby czy niedołęstwa starości. Pragniemy przypomnieć, że sakrament namaszczenia chorych nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Jest to sakrament, który daje nam specjalną łaskę chrześcijańskiego przyjmowania i przeżywania choroby i cierpienia. Dlatego nie bójmy się tego sakramentu! Odrzućmy fałszywe myślenie i odczucia związane z namaszczeniem chorych. Nie łączmy tego sakramentu ze śmiercią! Poprzez troskę o naszych bliskich chorych wyrażamy im naszą miłość.
 5.  
  Zapraszamy na Boski Festiwal, XIII Sejmik Młodzieży w dniach 22 - 25 sierpnia 2013 do Trzcińca koło Czaplinka. Boski Festiwal, to reaktywacja Salezjańskiego Sejmiku Młodzieżowego – jednego z najlepiej wspominanych spotkań młodych. Organizując Boski Festiwal w Broczynie koło Czaplinka, Salezjanie chcą zaczerpną coś ze skrzatuskiej atmosfery i przenieść to na teraźniejszość. Boski Festiwal to czas spotkań młodych, czas wspólnej modlitwy, zabawy i słuchania dobrej muzyki. Zapraszamy wszystkich, a spłasza tych, którzy są młodzi i czują się młodzi.
 6.  
  W dniach od 17 do 24 sierpnia br. odbywa się w Pile” Music Festival & Master Class”. Podczas festiwalu spotykają się młodzi wybitnie utalentowani muzycy z całego świata ze swoimi profesorami – solistami światowych scen. W ramach festiwalu artyści pragną zaprosić mieszkańców Piły na KONCERT NOCNY, który odbędzie się w kościele pw. Św. Rodziny w Pile, 22 sierpnia, w czwartek o godzinie 21.30. Wstęp wolny.
 7.  
  W środę, 28 sierpnia, odbędzie się w naszej parafii Konferencja Rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Będą obecni Księża Biskupi, ponad 120 kapłanów i 200 katechetów. W tym miejscu prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu herbaty, kawy i ciasta. Będziemy wdzięczni za przyniesienie upieczonego ciasta we wtorek, 27 sierpnia, w godzinach popołudniowych.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2013

 1.  
  Zdaje się, jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
 2.  
  Serdecznie witamy u nas ks. Pawła Żurawińskiego, który rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Ks. Pawłowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko na drodze salezjańskiej i kapłańskiej oraz w pracy wychowawczej, katechetycznej i duszpasterskiej.
 3.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika, a w sobotę – św. Jacka, kapłana.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo maryjne, w a piątek do Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W nadchodzący czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjne zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. Rozkład Mszy św. niedzielny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw z naszych działek, pól i łąk, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary.
 6.  
  W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
 7.  
  Nasza parafianka, s. Magdalena Baczyńska, salezjanka, dziękuje wszystkim parafianom za dar modlitwy w czasie składania pierwszej profesji zakonnej oraz zapewnia o swojej modlitwie.
 8.  
  W miesiącu lipcu 2013 roku na konto bankowe na budowę kościoła wpłynęły ofiary: 1 x 15 zł, 3 x 50 zł i 2 x 100 zł, a na tacę budowlaną zebraliśmy 2000 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na tacę. Ofiary te przeznaczone są na spłacenie długu ( w wysokości 127.000 zł ) za wykonane prace przy kościele parafialnym.
 9.  
  W piątek, 16 sierpnia, o godzinie 17.00 w kancelarii parafialnej odbędzie się nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 10.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Józef Soboń, żył 66 lat, zam. Piła, ul. Czernieckiego 28 a
  Śp. Edward Hrynkiewicz, żył 64 lata, zam. Piła, Al. Poznańska 29
  Śp. Stanisław Dudek, żył 92 lata , zam. Piła, ul. Kościuszki 27
  Śp. Teresa Wienke, żyła 76 lat, zam. Piła, ul. Brzozowa 31
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4.08.2013

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 2.  
  W połowie ubiegłego tygodnia przekroczyliśmy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają do tronu naszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Wszystkich, którzy podejmują trud pielgrzymowania wspomagajmy naszą modlitwa i wyrzeczeniem.
 3.  
  Serdecznie dziękujemy Parafianom za przyjęcie w czwartek, 1 sierpnia, na nocleg pielgrzymów z naszej Diecezji wędrujących do Częstochowy. Niech Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość i okazane dobro.
 4.  
  Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 5.  
  W poniedziałek, 5 sierpnia, nasza parafianka Magdalena Baczyńska w Pieszycach złoży pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych. Siostrze Magdalenie życzymy wielu łask od Boga oraz opieki Wspomożycielki Wiernych na drodze salezjańskiej. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 6.  
  W najbliższy wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 7.  
  We wtorek, 6 sierpnia, o godzinie 17.30 wypominki oraz różaniec za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 8.  
  W piątek, 9 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, współpatronki Europy, a w sobotę, 10 sierpnia, święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika.
 9.  
  W piątek, 9 sierpnia, o godzinie 18.00 rozpoczyna się w parafii św. Antoniego w Pile Kurs Przedmałżeński Weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 13.00.
 10.  
  Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od pica alkoholu, a trud ten ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu naszej Matki.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone na Sanktuarium w Skrzatuszu. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask od Boga i opieki Maryi na dalszej drodze życia.


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2013

 1.  
  Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
 2.  
  W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
 3.  
  W czwartek, 1 sierpnia, mija 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.
 4.  
  W I Piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
 5.  
  W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 6.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych.


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21.07.2013

 1.  
  Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.
 2.  
  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek, 23 lipca, św. Brygidę, patronkę Europy, w czwartek, 25 lipca, św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, męczennika, a w piątek, 26 lipca, świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.
 3.  
  W środę, 24 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, o godzinie 17.30 nabożeństwo maryjne,a od godziny 20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 4.  
  W czwartek, 25 lipca, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszy świętej wieczornej pobłogosławimy kierowców, poświęcimy samochody i inne pojazdy w naszej parafii oraz będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
 5.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2013 roku pielgrzymów wędrujących na Jasna Górę. Prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 6.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Krzysztofowi Zadarko oraz Ks. Krzysztofowi Nestorukowi, dyrektorowi Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia. Dołączamy dar naszej modlitwy.


XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2013

 1.  
  Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.
 2.  
  Dzisiaj rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej Ks. Neoprezbiter Szymon Kasprzak, który o godzinie 9.30 odprawi Mszę Prymicyjną. Serdecznie witamy Ks. Szymona w naszej wspólnocie oraz życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko na drodze salezjańskiej i kapłańskiej oraz w pracy wychowawczej, salezjańskiej i duszpasterskiej.
 3.  
  We wtorek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo maryjne, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2013 roku pielgrzymów wędrujących na Jasna Górę. Prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 6.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07.2013

 1.  
  Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.
 3.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4.  
  W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy.
 5.  
  W najbliższą niedzielę, 14 lipca, Ks. Szymon Kasprzak, który będzie pracował w naszej parafii, odprawi o godzinie 9.30 Mszę świętą prymicyjną. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.
 6.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2013 roku pielgrzymów wędrujących na Jasna Górę. Prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2013

 1.  
  Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2.  
  Dzisiaj po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.
 3.  
  We wtorek, 2 lipca, o godzinie 17.30 różaniec z wypominkami, a o godzinie 18.00 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4.  
  Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki w środę o godzinie 17.30, a w piątek o godzinie 17.30 do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 6.  
  Rozpoczęły się dla uczniów wakacje. Niech one będą dla wszystkich miłym wypoczynkiem, ale także czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 7.  
  Przypominamy, że w czasie wakacji nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 do 17.00.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 7 lipca, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 9.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2013 roku pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 10.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2013

 1.  
  Dzisiaj od godziny 14.00 zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież na Festyn parafialny ” Salezjanie dla Piły”. Przewidziane są liczne atrakcje, dobra zabawa, turnieje sportowe i smaczne jedzenie.
 2.  
  Dzisiaj z racji IV Niedzieli po Mszy o godzinie 15.00 krótkie nabożeństwo i modlitwy w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3.  
  Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu całej oprawy związanej z nawiedzeniem relikwii św. Jana Bosko w naszej parafii oraz przyczyniły się do uświetnienia i przeżycia tej pięknej uroczystości. Dziękujemy także Siostrze Dyrektorce Elżbiecie za zorganizowanie kolejnych Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych. Bóg zapłać.
 4.  
  W tym roku kończą posługę w naszej wspólnocie: Ks. Adam Piekarzewski i Ks. Michał Jach. Dziękujemy im za dobrą, owocną i pełna poświęcenia pracę duszpasterską, oratoryjną, katechetyczną i salezjańską. Dziękujemy za obecność i pomoc w animacji wspólnoty zakonnej oraz świadectwo życia salezjańskiego i kapłańskiego. Ks. Adamowi, który udaje się na studia do Rzymu i ks. Michałowi, który będzie pracował w Rostowie w Rosji życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz św. Jana Bosko. Zapewniamy o naszej modlitwie. Msza św. w intencji ks. Adama i ks. Michała zostanie odprawiona w niedzielę, 30 czerwca, o godzinie 9.30.
 5.  
  Od soboty, 22 czerwca, rozpoczął posługę w naszej parafii ks. Jerzy Królak. Serdecznie witamy ks. Jerzego w naszej wspólnocie i życzymy mu wielu łask od Boga , opieki Wspomożycielki i św. Jana Bosko.
 6.  
  Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II i III Gimnazjum na zdanie Indeksu oraz obowiązkową indywidualną rozmowę, podsumowującą rok formacyjny. Rozmowy odbywać się będą w dniach 24 - 26 czerwca w Oratorium. Przed rozmową należy umówić się na konkretną godzinę. Lista zapisów w zakrystii oraz w Oratorium i u ks. Adama.
 7.  
  W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Tego dnia obchodzimy w naszej parafii wspomnienie Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.
 8.  
  W środę, 26 czerwca, o godzinie 19.00 w oratorium odbędzie się spotkanie wszystkich wyjeżdżających 6 lipca do Warszawy na spotkanie z o. Bashaborą.
 9.  
  Msza święta dziękczynna dla Zespołu Szkół nr 1 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w nowym kościele w czwartek, 27 czerwca, o godzinie 11.00. Spowiedź w środę, 26 czerwca, od godziny 17.00.
 10.  
  Msza święta na zakończenie roku szkolno-katechetycznego dla uczniów klas III Gimnazjum Salezjańskiego zostanie odprawiona w czwartek, 27 czerwca, o godzinie 16.00 w kaplicy parafialnej, a dla Szkół Salezjańskich w piątek, 28 czerwca, o godzinie 10.00 w nowym kościele.
 11.  
  Ostatnie przed wakacjami nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w piątek, 28 czerwca, o godzinie 20.00.Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Będzie to wspaniała okazja, aby podziękować Jezusowi za cały rok pracy, nauki i studiów. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.
 12.  
  W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Msze z kazaniami o godzinie 7.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 13.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym w Pile organizuje w sobotę, 29 czerwca, wyjazd na Diecezjalna Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin i Woluntariuszy do Skrzatusza. Koszy 10 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 14.  
  Pragniemy poinformować, że w czasie wakacji ( w lipcu i w sierpniu) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15.00. Natomiast kancelaria czynna będzie tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 do 17.00.
 15.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Pawłowi Cieślikowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia. Dołączamy dar modlitwy.


XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2013

 1.  
  Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 21.00 powitamy relikwie św. Jana Bosko. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył będzie Ks. Bp Krzysztof Zadarko. Szczegółowy program nawiedzenia relikwii dostarczony został do każdej rodziny. Wszyscy, którzy wezmą udział w nabożeństwie ku czci św. Jana Bosko lub będą przez pewien czas adorować i trwać na modlitwie przed relikwiami otrzymają odpust zupełny. W czasie obecności relikwii ( także w godzinach nocnych) będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Serdecznie zapraszamy do nawiedzenia i modlitwy.
 2.  
  Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.
 3.  
  W tym tygodniu obchodzi swoje imieniny Siostra Dyrektorka Elżbieta. Msza św. w intencji s. Dyrektorki zostanie odprawiona we wtorek, 18 czerwca, o godzinie 18.00. Po Mszy św. złożymy życzenia s. Elżbiecie.
 4.  
  W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, od godziny 14.00 zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież na Festyn parafialny ” Salezjanie dla Piły”. Festyn organizują: parafie św. Rodziny i św. Jana Bosko. Salezjanie, Salezjanki oraz Szkoły Salezjańskiej. Przewidziane są liczne atrakcje, dobra zabawa, turnieje sportowe i smaczne jedzenie. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 5.  
  Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II i III Gimnazjum na zdanie Indeksu oraz obowiązkową indywidualną rozmowę, podsumowującą rok formacyjny. Rozmowy odbywać się będą w dniach 24 - 26 czerwca w Oratorium. Przed rozmową należy umówić się na konkretną godzinę. Lista zapisów w zakrystii oraz w Oratorium i u ks. Adama.
 6.  
  Pragniemy poinformować, że w czasie wakacji ( w lipcu i w sierpniu) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15.00.
 7.  
  Dziękujemy za ofiary składane do puszek przeznaczone na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie s. Dyrektorce Elżbiecie, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na dalszej drodze życia. Dołączamy dar modlitwy.


X NIEDZIELA ZWYKŁA 9.06.2013

 1.  
  Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dawid Błażków i ks. Dariusz Dąbrowski, którzy przebywali na asystencji w naszej parafii, odprawią Mszę Prymicyjną o godzinie 12.30. Pamiętajmy w modlitwach o ks. Dawidzie i ks. Dariuszu.
 2.  
  W czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godzinie 17.30, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości i miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia. Podczas każdego czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa – Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii.
 3.  
  We wtorek, 11 czerwca, o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, tym razem wyjątkowo w Oratorium. Prosimy o obecność wszystkich odpowiedzialnych za grupy i stowarzyszenia naszej Parafii. Spotkanie będzie poświecone obecności relikwii św. Jana Bosko w naszej Parafii, oraz organizacji festynu parafialnego.
 4.  
  Zgodnie z zapowiedzią w najbliższy weekend odbędą się Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne, zapraszamy parafian w sobotę na jutrznię o godz. 8.30 do nowego kościoła, a około godz. 18.45 na koncert Anny i Grzegorza Góreckich. W niedzielę natomiast na jutrznię po porannej Mszy św. ok. godz. 8.30.
 5.  
  W niedzielę, 16 czerwca w obecności ks. bpa Krzysztofa Zadarko powitamy relikwie św. Jana Bosko.
  Program:
  • 20.00 – oczekiwanie modlitewno – muzyczne animowane przez uczestników warsztatów muzycznych,
  • 21.00 – powitanie relikwii i uroczyste wprowadzenie do świątyni,
  • 21.15 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. K Zadarko
  • po Mszy św. kantata o ks. Bosko w wykonaniu chóru ZSTS.
   Przez całą noc będziemy mieli okazję do osobistej modlitwy przy relikwiach Świętego. ZAPRASZAMY:
  • 0.00 – 1.00 – Żywy Różaniec oraz ulice: Rogozińska, Miedziana, Czarnkowska, Ludwisarska, Dojazdowa, Cynowa;
  • 1.00 – 2.00 – Stow. Salezjanów Współpracowników oraz ulice: Zamenhofa, Al. Poznańska, Osiedlowa, Margonińska, Półwiejska, Strzelecka;
  • 2.00 - 3.00 – Krąg Biblijny, Caritas oraz ulice: Zatorska, Łódzka, Stalowa, Wiejska, Dolna, Grodzka, Piękna, Żabia, Czarnieckiego, Słoneczna, Sowińskiego;
  • 3.00 – 4.00 – Kościół Domowy, Kolo Bosko oraz ulice: Wiosny Ludów, Głowackiego, Boh. Westerplatte, Pułaskiego, Kościuszki, Kolejowa, Skłodowskiej, Wysoka;
  • 4.00 – 5.00 – Stow. MB Patronki Dobrej Śmierci oraz ulice: Libelta, Siemiradzkiego, Brzechwy, Sienkiewicza, Trzcianecka, Gnieźnieńska, Osiedlowa, Dembowskiego, Limanowskiego;
  • 5.00 – 6.00 – Animatorzy Oratorium, LSO, Schola, Zespół Muzyczny oraz ulice: Obornicka, Srebrna, Platynowa, Spiżowa, Masztowa, Ujska, Motylewska, Krótka, Leśna, Chodzieska, Rzemieślnicza.
  • 6.30 – Jutrznia prowadzona przez Salezjanów, na którą zapraszamy wszystkich parafian,
  • 7.00 – Msza parafialna,
  • 8.00 – Szkoła Podstawowa Tow. Salezjańskiego,
  • 9.30 – Gimnazjum i Liceum Tow. Salezjańskiego,
  • 11.00 – Zespół Szkół nr 1 – Msza św.,
  • 12.15 – osobista modlitwa w ciszy przy relikwiach,
  • 13.30 – Eucharystia na zakończenie peregrynacji oraz pożegnanie relikwii.
 6.  
  W czasie obecności relikwii będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
 7.  
  Przypominamy ze w dniach 8-13 lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Rozpoczął się ostatni tydzień zapisów. Spotkanie organizacyjne uczestników 15.06 o godz. 19.00 w Oratorium. Obecność obowiązkowa.
 8.  
  Listy z podpisami odnośnie Obywatelskiego Projektu Ustawy o Ochronie i Opiece nad Rodziną składamy u br. Tomasza w zakrystii.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki.

Święty Michale Archaniele …IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2.06.2013

 1.  
  Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godzinie 17.30.
 2.  
  Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Alumna z Seminarium Duchownego w Koszalinie. W czasie Mszy przeczyta list do wiernych i po każdej Mszy będzie zbierał ofiary do puszki na Seminarium Duchowne.
 3.  
  Z powodu deszczu nie odbyła się procesja Bożego Ciała. Pragniemy jednak w tym miejscu serdecznie podziękować rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała, dziękujemy orszakowi procesyjnemu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji oraz Panu Nadleśniczemu Adamowi za ofiarowanie brzózek.
 4.  
  Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w nowym kościele na Mszy świętej, a po niej podążamy w procesji wokół kościoła za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
 5.  
  W I Wtorek, 4 czerwca, o godzinie 17.30 wypominki za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 6.  
  W I Czwartek miesiąca o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W I Piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dzieci od godziny 16.15, Msza o godzinie 16.40. Spowiedź dla młodzieży od godziny 19.00, Msza św. o godzinie 19.15. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8.  
  W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 9.  
  W niedzielę, 9 czerwca, Ks. Neoprezbiterzy: ks. Dawid Błażków oraz ks. Dariusz Dąbrowski, którzy przebywali na asystencji w naszej parafii, odprawią Mszę Prymicyjną o godzinie 12.30. Pamiętajmy w modlitwach o ks. Dawidzie i ks. Dariuszu.
 10.  
  Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych, które odbędą się w dniach 15 - 16 czerwca 2013, aby uczcić peregrynację relikwii św. Jana Bosko w naszej parafii. Zapisy u s. Elżbiety i internetowo: wlmbosko@wp.pl. Zwracamy się również z prośba o przyjęcie na nocleg uczestników z innych miast. Zgłoszenia do br. Tomasza i s. Elżbiety.
 11.  
  Nasze Oratorium serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na dwutygodniowe PÓŁKOLONIE LETNIE, które w tym roku odbędą się w terminie: 01-13 lipca. Karty zgłoszeniowe można odbierać w zakrystii po każdej Mszy Św. Możemy przyjąć 80 dzieci na tę formę wypoczynku – liczy się kolejność zgłoszeń. Przy odbiorze karty należy uiścić przedpłatę w wysokości 70 zł. Rodziny, które chcą ubiegać się o zwolnienie z opłaty na półkolonie z racji sytuacji finansowej, prosimy o zgłoszenie się po kartę półkolonijną do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, przy ul. Kwiatowej 5. Szczegółowych informacji o półkoloniach udziela ks. Adam.
 12.  
  Nasze Oratorium zaprasza serdecznie dzieci (w wieku szkoły podstawowej) na warsztaty plastyczno-muzyczne o tematyce ekologicznej i wycieczkę do ZOO i teatru. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę, 8 czerwca, a wycieczka w kolejną sobotę, 15 czerwca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Oratorium przy wyjściu z Kościoła i na ulotkach do wzięcia.
 13.  
  W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła, a przed kościołem będzie zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26.05.2013

 1.  
  Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2.  
  Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
 3.  
  W środę, 29 maja, wspominamy Błogosławionego Ks. Józefa Kowalskiego, salezjanina męczennika. Był cenionym spowiednikiem i wychowawcą w parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie. W obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu w 1942 r., za odmowę podeptania różańca, został skazany na ciężkie prace. Był następnie torturowany i utopiony w fekaliach na terenie obozu przez hitlerowskich oprawców. Wśród jego zapisków czytamy następujące słowa: „Jezu, prawdziwie chcę pozostać wierny Tobie i wiernie Ci służyć . Całkowicie oddaję się Tobie (…). Spraw, bym nigdy nie oddalił się od Ciebie i aż do śmierci pozostał Tobie wierny, i podtrzymaj to moje przyrzeczenie: raczej umrzeć niż obrazić Cię najmniejszym grzechem”.
 4.  
  W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Po Mszy o godzinie 16.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przyjdzie ulicami: Libelta, Siemiradzkiego, Wiosny Ludów, Brzozową i Trzcianecką. Prosimy parafian o ubranie okien swoich domów.
 5.  
  Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Próby we wtorek (28.05) i środę (29.05) o godz.17.00 przed kościołem. Prosimy także o zorganizowanie asysty procesyjnej oraz o przygotowanie baldachimu i chorągwi.
 6.  
  Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych, które odbędą się w dniach 15 - 16 czerwca 2013, aby uczcić peregrynację relikwii św. Jana Bosko w naszej parafii. Zapisy u s. Elżbiety i internetowo: wlmbosko@wp.pl. Zwracamy się również z prośba o przyjęcie na nocleg uczestników z innych miast. Zgłoszenia do br. Tomasza i s. Elżbiety.
 7.  
  W czwartek, 30 maja, obchodzi swoje imieniny nasz współbrat, Ks. Wiesław Psionka. Msza św. w intencji ks. Wiesława zostanie odprawiona w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 8.  
  W piątek, 31 maja, wspomnienie św. Jana Bosko. Nowenna przygotowująca nas do nawiedzenia relikwii Ks. Bosko połączona z nabożeństwem majowym o godzinie 17.30. Po Mszy ucałowanie relikwii.
 9.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 31 maja, o godz. 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godziny 21.00.
 10.  
  Nasze Oratorium serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na dwutygodniowe PÓŁKOLONIE LETNIE, które w tym roku odbędą się w terminie: 01-13 lipca. Karty zgłoszeniowe można odbierać w zakrystii po każdej Mszy Św. Możemy przyjąć 80 dzieci na tę formę wypoczynku – liczy się kolejność zgłoszeń. Przy odbiorze karty należy uiścić przedpłatę w wysokości 70 zł. Rodziny, które chcą ubiegać się o zwolnienie z opłaty na półkolonie z racji sytuacji finansowej, prosimy o zgłoszenie się po kartę półkolonijną do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, przy ul. Kwiatowej 5. Szczegółowych informacji o półkoloniach udziela ks. Adam.
 11.  
  W sobotę, 1 czerwca, rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo przez cały czerwiec o godzinie 17.30. W soboty, w niedziele i święta w nowym kościele, a w pozostałe dni w kaplicy parafialnej.
 12.  
  W sobotę ( 1. 06) i w niedzielę ( 2. 06) będziemy gościć Alumna z Seminarium Duchownego w Koszalinie. W czasie Mszy przeczyta list do wiernych i po każdej Mszy będzie zbierał ofiary do puszki na Seminarium Duchowne.
 13.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Wiesławowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych w dalszym życiu. Dołączamy dar modlitwy.
 14.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  śp. Gabriela Pietrzak, żyła 85 lat, Piła, Al. Poznańska 131
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


VII NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2013

 1.  
  W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.
 2.  
  Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
 3.  
  W czwartek 23 maja br. po raz pierwszy obchodzone będzie święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Biskupi polscy poprosili o możliwość wprowadzenia takiego święta w ubiegłym roku. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w lutym br. przychyliła się do tej prośby. Głównym celem nowego święta jest kontemplacja piękna i świętości kapłaństwa samego Chrystusa. Jest to także dobra okazja do modlitwy o świętość kapłanów. W następnych latach święto to będzie obchodzone zawsze w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
 4.  
  W piątek, 24 maja, w naszej parafii obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Uroczysta Msza o godzinie 18.00, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.
 5.  
  W sobotę, 25 maja, organizujemy wyjazd dla dzieci do Sanktuarium w Skrzatuszu na I Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.
 6.  
  W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie..
 7.  
  Wszystkich parafian zapraszamy w przyszłą niedzielę, 26 maja, do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godzinie 12.30 na placu przed kościołem św. Antoniego w Pile, a zakończenie na Placu Zwycięstwa przy Figurze Bł. Jana Pawła II.
 8.  
  Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych, które odbędą się w dniach 15 - 16 czerwca 2013, aby uczcić peregrynację relikwii św. Jana Bosko w naszej parafii. Zapisy u s. Elżbiety i internetowo: wlmbosko@wp.pl. Zwracamy się również z prośba o przyjęcie na nocleg uczestników z innych miast. Zgłoszenia do br. Tomasza i s. Elżbiety.
 9.  
  W dniach od 8 do 13 lipca 2013 odbędzie się IV Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Chętnych do pielgrzymowania zapraszamy do udziału. Zgłoszenia do 15 czerwca przyjmuje br. Tomasz Kędzierski. Więcej informacji znajdziemy w gablocie na plakacie i na www.rowerowa.info. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 26 maja, o godzinie 19.00 w Oratorium przy ul. Libelta.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  śp. Maria Gołembiewska, żyła 68 lat, zam. Piła, ul. Zamenhofa 33
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12.05.05.2013

 1.  
  Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
 2.  
  Dzisiaj dzieci z klas II na Mszy św. o godzinie 11.00 pierwszy raz przyjmą do swego serca Pana Jezusa w Komunii św. Módlmy się w ich intencjach, aby zawsze kochały Boga, zachowywały Jego przykazania i były Mu wierne. O godzinie 16.00 nabożeństwo w nowym kościele z poświęceniem i rozdaniem pamiątek pierwszokomunijnych.
 3.  
  Dzisiaj Msza św. o godzinie 12.30, ze względu na I Komunię św., wyjątkowo zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej.
 4.  
  W poniedziałek, 13 maja, Siostry Salezjanki obchodzą uroczystość swojej Założycielki św. Marii Dominiki Mazzarello. Msza św. w intencji Sióstr zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Tego dnia w liturgii wspominamy także Matkę Bożą Fatimską.
 5.  
  We wtorek, 14 maja, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 6.  
  W środę, 15 maja, rozpoczyna się nowenna do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Nowenna o godzinie 17.30, połączona z nabożeństwem majowym.
 7.  
  W sobotę, 18 maja, w seminarium salezjańskim w Lądzie nad Wartą odbędą się święcenia kapłańskie. Świecenia otrzymają m.in. współbracia, którzy przebywali na rocznej asystencji w naszej parafii: diak. Dawid Błażków i diak. Dariusz Dąbrowski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz prośmy Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo na rozpoczynającej się drodze kapłańskiej.
 8.  
  Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę świętą, która zostanie odprawiona z okazji 500-lecia Piły na Placu Zwycięstwa w sobotę, 18 maja, o godzinie 17.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Kard. Kazimierz Nycz.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
 10.  
  Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 19 maja, o godzinie 12.30. Próby dla dzieci rocznicowych odbędą się w poniedziałek ( 13. 05) i w czwartek ( 16. 05) o godzinie 16.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek ( 17. 05) o godzinie 16.30 w kaplicy parafialnej.
 11.  
  Organizujemy wyjazd dla młodzieży gimnazjum i starszej oraz dorosłych na spotkanie młodych w Lednicy. Wyjazd 1 czerwca rano – powrót 2 czerwca nad ranem. Koszt autokaru i wstępu na pola lednickie: 37 zł. Zapisy wraz z wpłatą przyjmujemy w zakrystii i Oratorium. Szczegóły u ks. Adama.
 12.  
  Pragniemy poinformować, że I Komunia św. w 2014 roku odbędzie się w niedzielę, 18 maja, o godzinie 11.00.
 13.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaprasza na rekolekcje w Górce Klasztornej w dniach 24 do 26 maja 2013 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


VI NIEDZIELA WIELKANOCY 05.05.2013

 1.  
  Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Boga, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
 2.  
  Dzisiaj Rodzina Salezjańska obchodzi święto św. Dominika Savio, patrona dzieci i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym (szczególnie w ciąży zagrożonej) oraz małżeństw starających się o potomstwo.
 3.  
  Jutro, w poniedziałek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba. Jednocześnie tego dnia rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
 4.  
  We wtorek, 7 maja, rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godzinie 8.00. Wszystkim maturzystom życzymy wielu łask od Boga oraz światła Ducha Świętego w czasie trwania egzaminów maturalnych.
 5.  
  We wtorek, 7 maja, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 6.  
  We wtorek, 7 maja, po Mszy świętej o godz. 18.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się zebranie rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 7.  
  W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Stanisława. Po Mszy świętej złożymy życzenia imieninowe Solenizantowi.
 8.  
  W piątek, 10 maja, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Prosimy o powiadomienie i przygotowanie chorych.
 9.  
  W piątek, 10 maja, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę, 12 maja.
 10.  
  Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w nowym domu zakonnym w piątek, 10 maja, o godzinie 17.00.
 11.  
  W sobotę, 11 maja, o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców.
 12.  
  W sobotę, 11 maja, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Różańca Świętego do Skrzatusza.
 13.  
  BAJKOWE POPOŁUDNIE dla dzieci oraz NOC FILMOWA dla młodzieży odbędzie się w naszym Oratorium w najbliższą sobotę, 11 maja. Bajki od godz. 15.00 do 18.00, a filmy od 19.00 do 22.00. Szczegóły na plakatach, przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Oratorium. Zapraszamy
 14.  
  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z klas II przystąpią do I Komunii św. Pragniemy poinformować, że ze względu na I Komunię Msza święta o godzinie 12.30 wyjątkowo zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej. Prosimy o powiadomienie wiernych.
 15.  
  Duszpasterstwo młodzieży przy parafii N.M.P. Wspomożenia Wiernych zaprasza do Kościoła NMP na Pięćdziesiątnice Młodych w dniach 17-19 maja, stanowiące Triduum przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 16.  
  Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona z okazji 500-lecia Piły na Placu Zwycięstwa w sobotę, 18 maja, o godzinie 17.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Kard. Kazimierz Nycz.
 17.  
  Organizujemy wyjazd dla młodzieży gimnazjum i starszej oraz dorosłych na spotkanie młodych w Lednicy. Wyjazd 1 czerwca rano – powrót 2 czerwca nad ranem. Koszt autokaru i wstępu na pola lednickie: 37 zł. Zapisy wraz z wpłatą przyjmujemy w zakrystii i Oratorium. Szczegóły u ks. Adama.
 18.  
  W dniach 6-13 lipca 2013 odbędzie się IV Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Miłośników jazdy rowerowej i chętnych do pielgrzymowania zapraszamy do udziału. Jest już 10 osobowa grupa z naszej parafii. Zgłoszenia – do 15 czerwca - przyjmuje Brat Tomasz – więcej informacji znajdziemy w gablocie na plakacie i na: www.rowerowa.info.Nasza grupa wyruszy ze Skrzatusza 8 lipca; meta na Jasnej Górze 13 lipca – ZAPRASZAMY.
 19.  
  W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na Skrzatusz.
 20.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Stielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki. Dołączamy dar modlitwy.
 21.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Bolesław Krenski, żył 91 lat, zam. Piła, ul. Chodzieska 39
  Śp. Irena Gapińska, żyła 82 lata, zam. Piła, ul. Zamenhofa 23
  Śp. Danuta Bombola, żyła 62 lata, zam. Piła, ul. Czarnkowska 10
  Śp. Stanisław Obłoza, żył 74 lata, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów 25
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


V NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2013

 1.  
  Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielka na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
 2.  
  W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie o godzinie 17.30 będziemy gromadzić się wokół ołtarza na majowym nabożeństwie, a o godzinie 21.00 na Apelu Jasnogórskim. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Grupy parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie: poniedziałek - Krąg Biblijny, wtorek - Kościół domowy, środa - Żywy Różaniec, czwartek - zespół animatorów i LSO, piątek - chór parafialny, sobota - Caritas, niedziela - Salezjanie Współpracownicy.
 3.  
  W środę, 30 kwietnia, wspomnienie św. Jana Bosko. O godzinie 17.30 nowenna przygotowująca do nawiedzenia relikwii Ks. Bosko.
 4.  
  Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemem bezrobocia, a co za tym idzie – często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.
 5.  
  W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte według rozkładu niedzielnego zostaną odprawione w nowym kościele. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Tego dnia wywieśmy flagi w oknach i na naszych domach.
 6.  
  W piątek, 3 maja, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7.  
  Pragniemy poinformować, że do chorych - wyjątkowo w miesiącu maju - przyjdziemy w następny piątek, 10 maja. Prosimy o zmianie terminu poinformować chorych.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 5 maja, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 5 maja, będzie zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”, na potrzeby parafialnego Caritasu.
 10.  
  Drodzy Parafianie uprzejmie prosimy o zakwaterowanie na jedną noc z 8 na 9 maja pielgrzymów z parafii i szkoły salezjańskiej z Rosji powracających z pielgrzymki z Lourdes. Są to dziewczęta i chłopcy w wieku od 14 do 35 lat wraz z opiekunami. Prosimy o zgłaszanie adresów do ks. Proboszcza. Z góry dziękujemy za okazane zrozumienie i życzliwość.
 11.  
  W piątek, 10 maja, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę, 12 maja.
 12.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzmy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 13.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Aleksandra Błażejewska, żyła 26 lat, Piła, Al. Poznańska 110
  Śp. Rozalia Nowak, żyła 80 lat, Piła, ul. Ujska 4
  Śp. Bartłomiej Konieczny, żył 25 lat, Piła, ul.Zamenhofa 12
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


IV NIEDZIELA WIELKANOCY 21.04.2013

 1.  
  Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu życia dla Boga i bliźnich.
 2.  
  We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski i Pilskiej Inspektorii Salezjańskiej. Na Mszy św. o godzinie 18.00 złożymy życzenia imieninowe Ks. Proboszczowi Jerzemu.
 3.  
  W środę, 24 kwietnia, obchodzimy wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo o godz. 17.30, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.
 4.  
  W czwartek, 25 kwietnia, obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Msza św. o godzinie 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ks. Marka Barejko z okazji imienin. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 5.  
  W piątek, 26 kwietnia, odbędzie się zakończenie zajęć dla klas III Liceum Salezjańskiego. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godzinie 16.00.
 6.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 26 kwietnia, o godz. 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.
 7.  
  Nasze Oratorium organizuje w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, całodzienny wyjazd do Poznania. Zapraszamy serdecznie chętne dzieci w wieku szkoły podstawowej. W programie wyjazdu spektakl w teatrze animacji, obiad oraz wizyta w palmiarni. Szczegóły wraz z kosztami na plakacie i ulotkach do wzięcia przy wyjściu z kościoła, na tablicy Oratorium. Zapisy przyjmuje ks. Adam do środy włącznie.
 8.  
  W sobotę, 27 kwietnia, odbędzie się Pielgrzymka do Skrzatusza Dekanatu Piła. Wyjazd autobusem do Skrzatusza o godzinie 9.00 , a powrót o godz.15.30. W programie miedzy innymi: Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Werno, konferencja o różańcu, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9.  
  Próby komunijne dla dzieci odbędą się w dniach: 22, 25, 26, 29 kwietnia oraz 6 i 9 maja 2013 r. Próba generalna 10 maja. Próby odbywają się od godziny 16.00 do 17.00. Siostra Elżbieta prosi o sumienne uczestnictwo.
 10.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Markowi Chmielewskiemu, Inspektorowi Prowincji św. Wojciecha, Ks. Proboszczowi Jerzemu oraz Ks. Markowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki. Dołączamy dar modlitwy.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Barbara Czapiewska, żyła 63 lata, zam. Piła, ul. Chodzieska 25
  Śp. Wacław Unuczek, żył 90 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 88
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


III NIEDZIELA WIELKANOCY 14. 04. 2013

 1.  
  Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.
 2.  
  Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zapraszamy parafian, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym do uczestnictwa w Kręgu Biblijnym istniejącym w naszej parafii. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
 3.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4.  
  W piątek, 19 kwietnia, w nowym domu zakonnym o godzinie 17.00 obędzie się konferencja przed chrztem.
 5.  
  W sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 6.  
  BAJKOWE POPOŁUDNIE dla dzieci oraz NOC FILMOWA dla młodzieży odbędzie się w naszym Oratorium w najbliższą sobotę, 20 kwietnia. Bajki od godz. 15 do 18, a filmy od 19 do 22. Szczegóły na plakatach, przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Oratorium. Zapraszamy!
 7.  
  W sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 8.  
  BAJKOWE POPOŁUDNIE dla dzieci oraz NOC FILMOWA dla młodzieży odbędzie się w naszym Oratorium w najbliższą sobotę, 20 kwietnia. Bajki od godz. 15 do 18, a filmy od 19 do 22. Szczegóły na plakatach, przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Oratorium. Zapraszamy!
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 21 kwietnia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 7. 04. 2013

 1.  
  Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa błogosławionego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
 2.  
  Dzisiaj obchodzimy święto patronalne Caritas Polska. Wszystkim członkom Caritas parafialnej oraz Caritas szkolnej w szkołach salezjańskich życzymy wielu łask od Boga, siły i zapału w posługiwaniu na rzecz biednych i potrzebujących. Dziękujemy za ofiarowany czas, trud i poświęcenie. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 3.  
  Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
 4.  
  We wtorek, 9 kwietnia, Ks. Inspektor Marek Chmielewski, nasz Przełożony Zakonny, rozpoczyna czterodniową wizytację inspektorialną w naszej wspólnocie zakonnej.
 5.  
  We wtorek, 9 kwietnia, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Członkowie Rady spotkają się z Ks. Inspektorem.
 6.  
  W tym tygodniu obchodzi swoje imieniny Ks. Przemysław Cholewa. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w czwartek, 11 kwietnia, o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Ks. Przemysławowi.
 7.  
  Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Piły na Uroczystości związane z 73 Rocznicą Zbrodni Katyńskiej i 3 Rocznicą tragedii smoleńskiej. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona w Kościele św. Rodziny w Pile, 10 kwietnia /środa/ o godz. 18.00. Mszy przewodniczyć będzie Ks. Bp Tadeusz Werno. Po Eucharystii przejdziemy na Pl. Zwycięstwa oddać Hołd Bł. Janowi Pawłowi II. Zabierzmy ze sobą znicze. Uroczystość będzie transmitowana w TV Asta.
 8.  
  Zapraszamy dzieci w wieku szkoły podstawowej na warsztaty kulinarne do naszego Oratorium. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 15.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach, przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Oratorium.
 9.  
  Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, przyjmą ten sakrament, wraz z rodzicami i świadkami na nabożeństwo pokutne z nałożeniem krzyży i spowiedzią. Nabożeństwo odbędzie się w piątek, 12 kwietnia, o godz. 19.30.
 10.  
  W sobotę, 13 kwietnia, na Mszy św. o godzinie 17.00 w kaplicy parafialnej Ks. Bp Paweł Cieślik udzieli młodzieży z naszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa Sakramentu Bierzmowania. Módlmy się w intencjach młodzieży, która otrzyma Sakrament Bierzmowania, aby zawsze była wierna Bogu. W sobotę nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
 11.  
  Dyrekcja Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 zaprasza uczniów oraz ich rodziców w sobotę, 13 kwietnia 2013 r., od godziny 10.00 – 13.00 na „Dzień Otwartych Drzwi”. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę”.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Przemysławowi Cholewie, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 13.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Leonard Wesołowski, żył 74 lata, zam. Piła, ul. Osiedlowa 8
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2013

Drodzy Parafianie, Goście i Przyjaciele naszej Parafii!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa życzymy sobie wszyscy, abyśmy, trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej nadziei jest Zmartwychwstanie Chrystusa.

Życzymy Wam radości wielkanocnej i obfitego błogosławieństwa Tego, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana. Niech codzienne spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym ożywiają wiarę, nadzieję i dodają Wam sił w życiu osobistym, małżeńskim, rodzinnym, w pracy zawodowej i będą znakiem wszelkiej pomyślności.
Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

 1.  
  Kierujemy słowa serdecznego podziękowania Parafianom za złożone życzenia świąteczne i pamięć w modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godna oprawę. Dziękujemy tym, którzy przygotowali Ołtarz Wystawienia ( Ciemnicę) i Grób Pański, dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołowi muzycznemu „Przymierze”, chórowi, grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy pomagali w tych ostatnich dniach. Bóg zapłać.
 2.  
  Jutro, 1 kwietnia, Wielkanocny Poniedziałek, Rozkład Mszy niedzielny. Taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3.  
  Pragniemy poinformować Parafian, że Msze święte w niedziele i święta oraz sobotnie o godz. 18.00 będą odprawiane w nowym kościele, a Msze święte w dni powszednie w kaplicy parafialnej.
 4.  
  W I Czwartek, 4 kwietnia, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza w intencji ministrantów i ich rodziców.
 5.  
  W I Piątek, 5 kwietnia, odwiedziny chorych od godz. 8.00. Msza I-Piątkowa dla dzieci i młodzieży o godz.16.40. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W Piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6.  
  Zapraszamy młodzież (od gimnazjum wzwyż), zainteresowaną mediami, fotografią i dziennikarstwem na warsztaty medialne do naszego Oratorium. Warsztaty w bardzo ciekawej formie odbędą się w sobotę, 6 kwietnia. Szczegóły na plakacie i ulotkach, przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Oratorium.
 7.  
  Kandydaci do bierzmowania, którzy w tym roku przyjmą ten sakrament, proszeni są o zgłoszenie się dziś, bezpośrednio po Mszy Świętej do zakrystii (do ks. Adama) po odebranie dodatkowych dokumentów. Przypominamy, że pierwsza próba do bierzmowania odbędzie 3 kwietnia (środa) o godz. 19.00 w kaplicy parafialnej. Obecność obowiązkowa.
 8.  
  Najbliższa niedziela – kończąca oktawę Wielkanocy, to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawiona świętej Siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia przypada święto patronalne Caritas Polska. Przed kościołem będzie trwała zbiórka ofiar do puszek na cele charytatywne.
 9.  
  Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy radosnego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa.


NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PANSKIEJ 24.03.2013

 1.  
  Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15.
 2.  
  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
 3.  
  Dzisiaj z racji 24-go dnia miesiąca o godzinie 20.15 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 4.  
  Dzisiaj o godz. 19.30, zapraszamy wszystkich parafian (młodzież i starszych) do Oratorium na projekcję filmu pt. „October Baby”. Historia opowiada o przeżyciach Hanny - szukającej swej biologicznej matki. Dziewczyna odkrywa, że urodziła się w trakcie aborcji. Mocny i dobry film w przeddzień Dnia Świętości Życia.
 5.  
  W Wielki Poniedziałek, 25 marca, rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego. Nauki rekolekcyjne głosić będzie Ks. Michał Mejer, salezjanin. Prośmy o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty i wszystkich uczniów.
 6.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA wraz z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się jutro (poniedziałek), 25 marca, o godz. 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.
 7.  
  W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00 w nowym kościele. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy parafialnej do godziny 22.00.
 8.  
  W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Adoracja w kaplicy parafialnej rozpocznie się Jutrznią o godz. 7.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 15.00 w nowym kościele. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Meki Pańskiej rozpoczyna się o godzinie 18.00. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim. O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich tym razem na śpiew trzech części Gorzkich Żali.
 9.  
  W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy serdecznie do naszej kaplicy na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim. Będzie to okazja do medytacji, refleksji nad tekstami biblijnymi, śpiewów wielkopostnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Całą noc będzie czynny konfesjonał! Czuwanie rozpoczynamy o godz. 22.00, a zakończymy Jutrznią o godz. 6.00 rano. Szczegóły na ulotkach rozdawanych dzisiaj przed kaplicą.
 10.  
  Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Błogosławieństwo pokarmów od godziny 10.00 do 17.00.
 11.  
  W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Truduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 20.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 12.  
  Zapraszamy na Adorację do Ciemnicy w Wielki Piątek dzieci i młodzież naszej parafii:
  - godz.10.00 - uczniów klas I - III ze szkoły podstawowej i przedszkolaków
  - godz.10.30 - młodzież z gimnazjum
  - godz.11.00 - uczniów klas IV - VI ze szkoły podstawowej
  - godz.11.30 - młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych
 13.  
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 31 marca, ceremonie rozpoczną się w kaplicy parafialnej o godz. 6.00. Procesjonalnie przejdziemy z Najświętszym Sakramentem do nowego kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.
 14.  
  W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, rozkład Mszy niedzielny. Tego dnia taca przeznaczona będzie na kształcenie w diecezji i na KUL.
 15.  
  Informujemy wszystkich parafian, że Msze św. w sobotę wieczorem, niedzielne i świąteczne od Wielkanocy będą odprawiane w nowym kościele. Natomiast Msze w ciągu tygodnia będą odprawiane w kaplicy parafialnej.
 16.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 17.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Irena Wolff, żyła 88 lat, zam. Piła, ul. Pułaskiego 8
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2013

W środę 13 marca po godzinie dziewiętnastej Argentyńczyk, Kard. Jorge Mario Bergoglio, jezuita, arcybiskup Buenos Aires, został wybrany 265. Następcą Świętego Piotra. Przyjął imię Franciszek. Wyboru dokonano w drugim dniu konklawe, w piątym głosowaniu, podczas trzeciej sesji. Msza św. inaugurująca pontyfikat sprawowana będzie 19 marca, o godz. 9.30 na placu św. Piotra. Tego dnia przypada uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła powszechnego. Módlmy się o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Maryi dla Papieża Franciszka.

 1.  
  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program wywieszony jest w przedsionku kaplicy oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Mariusza Słomińskiego oraz dla wszystkich parafian. Prosimy o pomoc w przywiezieniu osób starszych i chorych we wtorek, 19 marca, na Mszę św. o godz. 10.00, na której udzielimy Sakramentu Chorych, Wcześniej okazja do spowiedzi od godziny 9.30.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym.
 3.  
  Taca zbierana w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczona jest jako wynagrodzenie dla Ks. Rekolekcjonisty oraz na utrzymanie Salezjańskiego Domu Dziecka w Poznaniu.
 4.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących pomocy oraz na kwiaty do Grobu Bożego.
 5.  
  Do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z tych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii.
 6.  
  Po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają wielkanocne kartki świąteczne oraz palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 7.  
  We wtorek, 19 marca, obchodzimy uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa w parafii św. Józefa o godzinie 18.00. Tego dnia obchodzi swoje imieniny Ks. Józef, kapelan szpitala. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w czwartek, 21 marca, o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Ks. Józefowi.
 8.  
  W piątek, 22 marca, o godz.19.15( po Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki) rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Piły. Drogę Krzyżową poprowadzi Ks. Biskup Paweł Cieślik.
 9.  
  W sobotę, 23 marca, odbędzie się w naszej parafii Diecezjalny Dzień Świętości Życia i będzie związany z zawiązaniem Komitetu Budowy Pomnika Dziecka Utraconego. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się ceremonia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz rozwiązanie konkursu plastycznego pt. ”CUD ŻYCIA”. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Biskup Paweł Cieślik.
 10.  
  W sobotę, 23 marca, po Mszy św. wieczornej( ok. godz. 19.15) zapraszamy wszystkich parafian na Oratorium pasyjne „ Droga Krzyżowa Młodych” w wykonaniu chórów: ze szkół salezjańskich i parafii św. Jana Bosko oraz orkiestry kameralnej. Główny koncert dla mieszkańców Piły zostanie wykonany w niedziele, 24 marca, o godzinie 19.00 w parafii św. Rodziny w Pile. Serdecznie zapraszamy.
 11.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaprasza na konferencję „Hospicjum to też życie”. Konferencja odbędzie się w sobotę, 23 marca, o godz. 10.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile przy ul. Okrzei 9. Wstęp wolny.
 12.  
  Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświecenie palm na każdej Mszy św. Procesja z palmami na Sumie o godzinie 11.00. Prosimy o przyniesienie tego dnia skarbonek wielkopostnych.
 13.  
  Za tydzień, w niedzielę 24 marca o godz. 19.30, zapraszamy wszystkich parafian (młodzież i starszych) do Oratorium na projekcję filmu pt. „October Baby”. Historia opowiada o przeżyciach Hanny - szukającej swej biologicznej matki. Dziewczyna odkrywa, że urodziła się w trakcie aborcji. Mocny i dobry film w przeddzień Dnia Świętości Życia.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Ordynariuszowi Edwardowi Dajczakowi oraz naszemu współbratu ks. Józefowi Balawandrowi, kapelanowi szpitala, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 15.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Stanisław Wasilewski, żył, 83 lata, Piła, ul. Rogozińska 13 b
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2013

 1.  
  Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym.
 3.  
  Dyrekcja Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile przy ul. Andersa 34, zaprasza dzisiaj od godziny 10.00 Rodziców – Dziadków, którym leży na sercu dobro wychowania dzieci na „DRZWI OTWARTE” Szkoły i Oddziału Przedszkolnego. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę.
 4.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących pomocy oraz na kwiaty do Grobu Bożego.
 5.  
  Do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z tych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii.
 6.  
  We wtorek, 12 marca, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w nowym domu parafialnym.
 7.  
  W środę, 13 marca, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół nr 1. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Przemysław Cholewa, salezjanin. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty i uczniów ZS1.
 8.  
  Po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają wielkanocne kartki świąteczne, a od przyszłej niedzieli będą sprzedawane palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 9.  
  Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w okresie Wielkiego Postu rozprowadza świece – Paschałki. Świece w cenie 5 zł można kupić w przedsionku kaplicy lub w zakrystii. Dochód z tych świec jest przeznaczony na urządzenie świąt najuboższym. Światło tej świecy symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech jej ciepły promień przypomina o gotowości dzielenia się miłością ze wszystkimi, zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Świece te będziemy uroczyście zapalać w czasie Wigilii Paschalnej oraz w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 17 marca, w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje parafialne. Rekolekcje wielkopostne wygłosi Ks. Mariusz Słomiński, salezjanin. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty Mariusza oraz wszystkich parafian. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej.
 11.  
  W dniach od 19 września do 1 października ( 13 dni) organizowana jest pielgrzymka do Grecji „Śladami św. Pawła”. Zapisy i informacje u Ks. Józefa Balawandra. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki.
 13.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Henryka Busko, żyła 82 lata, zam. Piła, ul. Kościuszki 55
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.03.2013

 1.  
  Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.
 2.  
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z Panem Andrzejem Binkowskim, malarzem ikon, które wystawione są w naszej kaplicy. Natomiast o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym.
 3.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących pomocy oraz na kwiaty do Grobu Bożego.
 4.  
  Do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z tych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii.
 5.  
  W poniedziałek, 4 marca, z okazji Jubileuszu 500-lecia potwierdzenia praw miejskich Piły w parafii św. Rodziny w Pile o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka w intencji Piły i jej mieszkańców.
 6.  
  We wtorek, 5 marca, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 7.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na cykl spotkań, które prowadzą do pogłębienia życia religijnego- na tzw. ”Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego”. Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek, 5 marca , Mszą świętą o godzinie 18.00 w kościele św. Rodziny.
 8.  
  W piątek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 9.  
  Dyrekcja Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile przy ul. Andersa 34, zaprasza Rodziców – Dziadków, którym leży na sercu dobro wychowania dzieci na „DRZWI OTWARTE” Szkoły i Oddziału Przedszkolnego, które odbędą się 10 marca br. ( niedziela) od godziny 10.00. Naszym uczniom i wychowankom zapewniamy: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 10 marca, na Mszę świętą o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy konferencja Ks. Proboszcza do rodziców. Natomiast na Mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników. Po Mszy spotkanie konferencja w Oratorium.
 11.  
  W przyszłym tygodniu w środę, 13 marca, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół nr 1. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Przemysław Cholewa, salezjanin. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty i uczniów ZS1.
 12.  
  Po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają wielkanocne kartki świąteczne. Dochód z tych kartek przeznaczony jest na Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 13.  
  Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w okresie Wielkiego Postu rozprowadza świece – Paschałki. Świece w cenie 5 zł można kupić w przedsionku kaplicy lub w zakrystii.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki.
 15.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Anna Lutkowska, żyła 66 lat, Piła, ul. Trzcianecka 4
  śp. Jadwiga Ćwiklińska, żyła 92 lata, Piła, ul. Wiosny Ludów 81
  śp. Wincenty Rudziewicz, żył 79 lat, Piła, ul. Gnieźnieńska 24
  śp. Damian Dąbrowski, żył 15 lat, Piła, ul. Zamenhofa 47
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24. 02. 2013

 1.  
  Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty, a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16.40, 17.30 i 19.15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 17.15 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.
 2.  
  Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii Salezjański Dzień Misyjny, w czasie którego pragniemy pochylić się nad pracą ewangelizacyjną salezjanów, salezjanek i woluntariuszy w krajach misyjnych oraz pamiętać o nich w swoich modlitwach. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na potrzeby misji. Wspomóżmy tych, którzy głoszą Słowo Boże w krajach, gdzie bardzo jest wielki głód Ewangelii.
 3.  
  Dzisiaj z okazji 24 dnia miesiąca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 4.  
  W czwartek, 28 lutego, Papież Benedykt XVI rezygnuje z urzędu, z posługi Biskupa Rzymu, następcy św. Piotra. Dziękujemy za Jego Pontyfikat, za ponad siedmioletnią posługę w Kościele i prosimy Boga, aby zachował Go w zdrowiu i wspierał swoją łaską. Módlmy się także o dobry wybór nowego Papieża.
 5.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących pomocy oraz na kwiaty do Grobu Bożego.
 6.  
  Od dzisiejszej Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z tych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii.
 7.  
  W środę, 26 lutego, o godzinie 17.30 nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 8.  
  W czwartek, 28 lutego, o godzinie 17.30 nabożeństwo i nowenna do św. Jana Bosko przygotowująca do nawiedzenia w naszej parafii relikwii Ks. Bosko w dniu 17 czerwca 2013 r.
 9.  
  W I Piątek, 1 marca, odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, Msza święta o godzinie 16.40. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Spowiedź dla młodzieży o godz. 19.00, Msza święta o godz. 19.15.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 3 marca, o godzinie 10.30 konferencja oraz zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 11.  
  W niedzielę, 3 marca, po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z Panem Andrzejem Binkowskim, malarzem ikon, które wystawione są w naszej kaplicy.
 12.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na cykl spotkań, które prowadzą do pogłębienia życia religijnego- na tzw. ”Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego”. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 5 marca , Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele św. Rodziny. Więcej informacji na plakacie.
 13.  
  Dnia 6 lipca 2013 na stadionie narodowym w Warszawie odbędzie się modlitewne spotkanie z ojcem Johnem Bashoborą znanym katolickim kapłanem i charyzmatykiem obdarzonym darem uzdrawiania. Zapraszamy do głębokich duchowych przeżyć w roku wiary. Zapisy u ks. Artura Kucharskiego lub w zakrystii naszej kaplicy. Przewidywany koszt uczestnictwa i dojazdu ok. 120 zł. Przedpłata przy zapisach wynosi 40 zł.
 14.  
  Od przyszłej niedzieli, 3 marca, ministranci będą sprzedawać kartki świąteczne. Dochód z tych kartek przeznaczony jest na Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 15.  
  Prosimy Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii - P 21 lub szkół salezjańskich - S 05.
 16.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 17.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Halina Szalbierz, żyła 86 lat, Piła, Al. Poznańska 68
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.02.2013

 1.  
  Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Błogosławionego Jana Pawła II: „ Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2.  
  Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszej kaplicy odprawiamy Drogę Krzyżową: o godzinie 16.40 dla dzieci, o godzinie 17.30 dla dorosłych i o godzinie 19.15 dla młodzieży, a w niedziele o godzinie 17.15 Gorzkie Żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
 3.  
  Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po Mszy konferencja Ks. Proboszcza do rodziców.
 4.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących pomocy oraz na kwiaty do Grobu Bożego.
 5.  
  W poniedziałek, 18 lutego, od godziny 7.30 rozpoczyna się w naszej parafii całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji o godzinie 17.45. Zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Program adoracji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
 6.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 7.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 22 lutego, o godz. 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.
 8.  
  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w naszej parafii Salezjański Dzień Misyjny, w czasie którego pragniemy pochylić się nad pracą ewangelizacyjną salezjanów, salezjanek i woluntariuszy w krajach misyjnych oraz pamiętać o nich w swoich modlitwach. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na potrzeby misji. Wspomóżmy tych, którzy głoszą Słowo Boże w krajach, gdzie bardzo jest wielki głód Ewangelii.
 9.  
  W IV Niedzielę miesiąca, 24 lutego, o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza jubileuszowa w intencji małżeństw, które w miesiącu lutym obchodzą kolejna rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. Zgłoszenia nazwisk przyjmujemy w zakrystii.
 10.  
  Dnia 6 lipca 2013 na stadionie narodowym w Warszawie odbędzie się modlitewne spotkanie z ojcem Johnem Bashoborą znanym katolickim kapłanem i charyzmatykiem obdarzonym darem uzdrawiania. Zapraszamy do głębokich duchowych przeżyć w roku wiary. Zapisy u ks. Artura lub w zakrystii naszej kaplicy. Przewidywany koszt uczestnictwa i dojazdu ok. 120 zł. Przedpłata przy zapisach wynosi 40 zł.
 11.  
  Parafia św. Rodziny organizuje w dniach 2 – 3 marca pielgrzymkę do Krakowa na Misterium Meki Pańskiej, połączonej ze zwiedzaniem miasta. Natomiast w dniach od 25 lipca do 5 sierpnia br. pielgrzymkę do Włoch ( Watykan, Muzeum Watykańskie, Monte Casino, Asyż, Rzym). Szczegółowych informacji udziela ks. Damian Poleszczuk , tel. 726 446 943 oraz email: parafia@swietarodzina.pila.pl.
 12.  
  Prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21 lub szkół salezjańskich – S05.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2013

 1.  
  Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
 2.  
  Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 3.  
  W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Uroczysta Msza św. w intencji chorych. Lekarzy, pielęgniarek i pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile zostanie odprawiona w kaplicy szpitalnej o godzinie 17.00.
 4.  
  We wtorek, 12 lutego, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w nowym domu zakonnym.
 5.  
  Najbliższa środa, 13 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszej parafii o godzinie: 7.00, 10.00 ( dla gimnazjum salezjańskiego), 11.40 ( dla liceum), 16.40, 18.00 oraz 19.30.
 6.  
  Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 7.  
  W Wielkim Poście, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej zostanie odprawione: dla dzieci o godzinie 16.40, dla dorosłych o godzinie 17.30 i dla młodzieży o godzinie 19.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8.  
  Kończy się okres rozliczeń podatkowych. Wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  W czwartek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


IV NIEDZIELA ZWYKŁA 3. 02. 2013

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę warto sobie uświadomić, że jako wierzący w Chrystusa, należący do wspólnoty Kościoła, wszyscy jesteśmy prorokami, każdy z nas dla siebie wzajemnie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodziną, znajomymi, czy przyjaciółmi. Opisane w dzisiejszej Ewangelii wydarzenie z Nazaretu pokazuje, że to zadanie wcale nie jest takie proste. Trudno, niezmiernie trudno jest głosić Ewangelię wśród swoich. Jednak jedno jest pewne, że warto, a nawet z obowiązku wszędzie trzeba głosić słowa Mistrza: w szkole, na uczelni, w domu, w sąsiedztwie, w pracy, podczas zabawy i wypoczynku, nawet na dyskotece. Czy to utopia? Czy też tak uważasz, jak wielu, którzy „porwali się z miejsca i wyrzucili” Jezusa ze swego serca, umysłu, domu, szkoły, pracy, życia? „Wy jesteście solą dla ziemi – mówi Chrystus. – Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie…” (Mt 5,13). Pomyślmy o tym.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 3.  
  We wtorek, 5 lutego, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W I Czwartek, 7 lutego, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów, kandydatów i ich rodziców.
 6.  
  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 5 lutego - Św. Agatę, męczennicę sycylijską z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół oraz 6 lutego - Świętych Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu.
 7.  
  W piątek, 8 lutego, o godzinie 18.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Weekendowy w parafii św. Antoniego. Zakończenie kursu w niedzielę.
 8.  
  Kończy się okres rozliczeń podatkowych. Wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  Dziękujemy za ofiary składane do puszek na „Chleb św. Antoniego”. W przyszłą niedzielę, 10 lutego, ofiary składane na tace przeznaczone będą na budowę kościoła.
 10.  
  Kandydatów do bierzmowania, którzy NIE zgłosili się w ubiegłym tygodniu na rozmowę podsumowującą półrocze formacji, prosimy o jak najszybszy kontakt z ks. Adamem. W innym razie uznamy to jako rezygnację z przygotowań do przyjęcia sakramentu.
 11.  
  Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i młodzież na ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ do naszego Oratorium. W najbliższą sobotę 9 lutego - rozpoczynamy o godz. 15.00. Obowiązkowe przebranie i przyniesienie ze sobą czegoś słodkiego na „szwedzki stół”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Oratorium w przedsionku kaplicy i na ulotkach do wzięcia.
 12.  
  Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży zaprasza do naszego Oratorium na KURS WYCHOWAWCÓW WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY, który odbędzie się w weekend 15-17 marca br. Zapraszamy chętne osoby pełnoletnie z min. średnim wykształceniem lub te, będące w klasie maturalnej. Po ukończeniu szkolenia każdy otrzymuje dokument, uprawniający do podjęcia obowiązków wychowawcy na wszelkiego rodzaju obozach, koloniach i wycieczkach. Szczegóły w gablocie Oratorium przy wyjściu z kaplicy i na ulotkach do wzięcia. Liczba miejsc na kurs jest ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje ks. Adam do połowy lutego.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 14.  
  W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Boga:
  Śp. Stanisław Niedziałkowski, żył 89 lat, zam. Piła, ul. Ludwisarska 27
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


III NIEDZIELA ZWYKŁA 27. 01.2013

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym miesiącu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2.  
  Dzisiaj nowenna do św. Jana Bosko o godzinie 17.30.
 3.  
  W czwartek, 31 stycznia, przypada uroczystość odpustowa u czasie której uczcimy Patrona naszej parafii – św. Jana Bosko. Suma odpustowa o godzinie 18.00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie grupy parafialne, dzieci, młodzież oraz parafian. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny.
 4.  
  W I Piątek, odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź dzieci od godzinie 16.15, Msza św. o godzinie 16.40. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30. Spowiedź dla młodzieży o godz. 19.00, Msza św. o godzinie 19.15.
 5.  
  W nadchodzącą sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z kazaniami o godzinie: 7.00, 10.00, 16.40 i 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 6.  
  Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 3 lutego, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych. Przed kaplicą będzie zbiórka do puszek na „Chleb św. Antoniego”.
 8.  
  Nasze Oratorium, przy współpracy z miastem Piła, od lutego br. poszerza swoją propozycję o nowe koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy serdecznie na zajęcia dotychczas istniejące, takie jak: koło plastyczne, gitarowe oraz na nowe: KOŁO KULINARNE dla dzieci i młodszej młodzieży oraz na KOŁO MEDIALNE dla młodzieży od wieku gimnazjalnego. Szczegóły o nowych propozycjach Oratorium na folderach do wzięcia, przy wyjściu z kaplicy i stronie internetowej Oratorium. Nowe koła ruszają od 4 lutego!
 9.  
  Zostało jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę salezjańską do Ziemi Świętej, którą poprowadzi ks. Adam Piekarzewski, w terminie 29 kwietnia do 7 maja 2013 r. Szczegóły wraz z kosztami do wzięcia z zakrystii parafialnej i u ks. Adama.
 10.  
  Zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na obowiązkowe indywidualne rozmowy, podsumowujące półrocze roku formacyjnego. Rozmowy odbywać się będą od jutra do środy w Oratorium. Przed rozmową należy umówić się na konkretną godzinę. Szczegóły na kartkach - do wzięcia z zakrystii.
 11.  
  Kurs Przedmałżeński Weekendowy rozpocznie się w piątek, 8 lutego, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego w Pile. Zakończenie kursu w niedzielę, 10 lutego.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycieli Wiernych.


II NIEDZIELA ZWYKŁA 20. 01.2013

 1.  
  W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
 2.  
  Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
 3.  
  We wtorek, 22 stycznia, rozpoczyna się nowenna do Św. Jana Bosko. Nowenna codziennie o godzinie 17.30. Patrona naszej parafii uczcimy w czwartek, 31 stycznia. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 4.  
  W czwartek, 24 stycznia, w liturgii Kościoła wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona naszego Zgromadzenia. Tego dnia obchodzimy także wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.
 5.  
  W piątek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 25 stycznia, o godz. 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21.00.
 7.  
  Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników istniejące w naszej parafii w ubiegłym roku obchodziło 10 - lecie swojego istnienia. Aby podkreślić i uczcić to wydarzenie, Współpracownicy zamówili sztandar – jako widzialny symbol jedności z Rodziną Salezjańską oraz obecności Stowarzyszenia w naszej parafii. Podczas uroczystości odpustowych 31.01.2013 r. sztandar zostanie poświęcony. Ponieważ koszt tego sztandaru wynosi ok. 4000 zł. Salezjanie Współpracownicy proszą parafian o wsparcie. W przyszłą niedzielę, 27 stycznia, będzie zbierana ofiara do puszek na ten cel. Za okazaną życzliwość i pomoc serdecznie dziękujemy.
 8.  
  Nasze Oratorium, przy współpracy z miastem Piła, od lutego br. poszerza swoją propozycję o nowe koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy serdecznie na zajęcia dotychczas istniejące, takie jak: koło plastyczne, gitarowe oraz na nowe: KOŁO KULINARNE dla dzieci i młodszej młodzieży oraz na KOŁO MEDIALNE dla młodzieży od wieku gimnazjalnego. Szczegóły o nowych propozycjach Oratorium na folderach do wzięcia, przy wyjściu z kaplicy i stronie internetowej Oratorium. Nowe koła ruszają od 4 lutego!
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 27 stycznia, w kościele św. Rodziny w Pile o godzinie 16.00 odbędzie się spektakl teatralny „ Pastorałka wg Leona Schillera” w wykonaniu zespołów Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance i mieszkańców Trzcianki. Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.
 10.  
  W grudniu na konto bankowe na budowę kościoła wpłynęły ofiary: 4 x 50 zł, 2 x 100 zł, 1 x 300 zł, 1 x 500 zł i 1 x 20 000 zł. Bóg zapłać.
 11.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Sebastianowi Połońskiemu, naszemu współbratu pracującemu w Salezjańskiej Szkole Podstawowej, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Marian Kupka, żył 85 lat, zam. Piła, ul. Wiejska 3
  ( pogrzeb we wtorek, 22.01, o godzinie 13.00).
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2013r.

 1.  
  Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2.  
  Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 3.  
  Rozkład kolędy w najbliższym tygodniu:
  14 stycznia 2013 ( poniedziałek)
  Rogozińska 15 a, 15 b, 17 b, 17 c, 19, 21, 23, 25, 29, 31, Ceramiczna, Irydowa, Gliniana, Mały Borek, Wapienna
  15 stycznia 2013 (wtorek) Kolęda uzupełniająca
 4.  
  W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
 5.  
  W niedzielę, 20 stycznia, o godzinie 16.00 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Pile przy ul. Browarnej 13 odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu orkiestry i solistów Pilskiego Chóru „Halka”. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na budowę hospicjum stacjonarnego w Pile. Wstęp wolny.
 6.  
  Drodzy Parafianie od stycznia 2013 roku pragniemy w każdą IV Niedzielę miesiąca Mszę św. o godzinie 15.00 odprawić w intencji małżeństw, które w danym miesiącu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zgłoszenia nazwisk przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.
 7.  
  W trakcie ferii w naszym Oratorium przeprowadzane będą niezbędne remonty. Zawieszamy na ten czas zajęcia tygodniowe. Dzieci i młodzież zapraszamy z powrotem na zajęcia oraz drzwi otwarte od poniedziałku 28 stycznia (zaraz po feriach). Parafian, którzy mają możliwość materialnego lub fizycznego wsparcia, prosimy o wszelką pomoc. Szczegóły u ks. Adama.
 8.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  Rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe. Dzieciom i młodzieży życzymy radosnego i udanego wypoczynku. Niech wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 6.01.2013

 1.  
  Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary.
 2.  
  Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2013) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat” (Niech Chrystus błogosławi ten dom) i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju, zwłaszcza w Roku Wiary!
 3.  
  Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, także z naszej Parafii, aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane dzisiaj ofiary są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 4.  
  Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkie Grupy Parafialne do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe.
 5.  
  W kolejną niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
 6.  
  Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych od 18 – 20 stycznia 2013 w naszej parafii. Zapisy u s. Elżbiety.
 7.  
  W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:
  7 stycznia 2013 ( poniedziałek)- Brzechwy, Libelta, Limanowskiego, Radosna, Sienkiewicza, Stalowa
  8 stycznia 2013 ( wtorek) - Wiosny Ludów, Wysoka
  9 stycznia 2013 ( środa) - Dembowskiego, Gnieźnieńska, Półwiejska, Trzcianecka, Zamenhofa 28, 29, 30, 32, 34, 35, 36, 37
  10 stycznia 2013 ( czwartek) - Zamenhofa 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 31, 33, 39, 41, 43, 45, 47
  11 stycznia 2013 ( piątek) - Zamenhofa ( domki wolnostojące), Rogozińska 1, 3, 5 , 7, 9, 13 c, 13 b
  12 stycznia 2013 ( sobota ) - Rogozińska 13 a, 17 a, 27, 33, 35, 37, 39, 41, 43
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 9.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga: Śp. Kazimiera Stoeck, żyła 88 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 108
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Umocnieni świadectwem Trzech Króli, zanieśmy do naszych domów poświęcona kredę i kadzidło. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga nas w wyznawaniu wiary.UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1 stycznia 2013

 1.  
  W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2013 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.
 2.  
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku 2013 wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg nas prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, a Święta Boża Rodzicielka będzie Matką, Przewodniczką i Wspomożycielką. Do życzeń dołączamy dar modlitwy w Waszych intencjach.
 3.  
  W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. A my, jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.
 4.  
  W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, będziemy przeżywali uroczystość Objawienia Pańskiego. Na Msze Święte tego dnia przynosimy kredę i kadzidło, aby tu, w kościele, zostały pobłogosławione. Ze względu na opłatek, wyjątkowo o godzinie 14.30 będzie konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca oraz druga intencja za wszystkich członków grup parafialnych. Po Mszy zapraszamy grupy parafialne do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 5.  
  W I Czwartek, na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy ministrantów, kandydatów oraz rodziców.
 6.  
  W I Piątek miesiąca, 4 stycznia, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży o godzinie 18.00.
 7.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


OGŁOSZENIA Z 2012r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile