Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM

   

Salezjanskie SWM

   

Dominik Savio

   Ogłoszenia parafialne - 2016r.

II - NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2016r.

 1.  
  Dziś w drugą niedzielę Adwentu razem z Psalmistą wołamy: „Pokój zakwitnie kiedy Pan przybędzie”. Ta druga niedziela Adwentu jest obchodzona jak dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą naszych braci w wierze, żyjących w trudnych czasach prześladowań.
 2.  
  Msze święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane Roratami, odprawiane są o godz. 6.15, po roratach zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium na ciepłe kakao i bułki drożdżowe. Do czwartku codziennie o godz. 17.30 odprawiana jest Nowenna do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
 3.  
  We wtorek 6 grudnia przypada I wtorek miesiąca zapraszamy mszę świętą o godz. 18.00 sprawowaną w intencji za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4.  
  W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Marian Krześniak, solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Mariana.
 5.  
  Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! dla wszystkich, którzy ofiarowują tzw. paczki z serduszkiem. Można je składać w zakrystii lub w naszym oratorium. Wszystkie dzieci zapraszamy za Mikołajkowe święto oratorium w najbliższą SOBOTĘ OD GODZ. 11.00 do 16.00.
 6.  
  W sobotę w Kościele NMP Wspomożycielki Wiernych odbędzie się o godz. 20.00 Adwentowe Czuwanie Młodych. Serdecznie zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania do wzięcia udziału w tym czuwaniu.
 7.  
  Bardzo dziękujemy także za składane produkty żywnościowe do wystawionego kosza. Nasz parafialny zespół Caritasu wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8.  
  Od dzisiaj rusza świąteczna akcja pomocy dziewczętom – wychowankom sióstr Salezjanek w Etiopii. Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się w akcję i wysłać paczkę z pomocą materialną do Etiopii, to zapraszamy po każdej mszy świętej (dzisiaj i w tygodniu) do zakrystii po bliższe informacje i adres wysyłkowy. Akcja będzie trwać do końca Adwentu.
 9.  
  W zakrystii oraz w przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nasi ministranci rozprowadzają także kartki świąteczne. Zachęcamy do nabywania.
 10.  
  W tym roku podobnie jak innych latach przedstawiciele naszych grup parafialnych będą roznosić do rodzin Parafii opłatki wigilijne. Już teraz dziękujemy wszystkim za podjęty trud, a naszym parafianom z serca składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary. Będą one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne prowadzone w naszej świątyni.
 11.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 12.  
  Pilskie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie z panem Jackiem Pulikowskim pod tytułem: „Uwierzyć w Miłość"– czy miłość w XXI wieku jest możliwa?. Spotkanie poprzedzone modlitwą odbędzie się 14.12.2016 roku w Akademickim Kościele Dobrego Pasterza o godzinie 19:00; adres: ulica Złotej 1, Piła. Zapraszamy! Szczegóły na plakatach.
 13.  
  Zachęcamy naszych Parafian do włączenia się w dzieło Centrum Ochotników Cierpienia. Każdego, komu nie jest obce cierpienie i przeżywanie go w aspekcie wiary zapraszamy na spotkanie 10 grudnia w kościele św. Rodziny. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz. 8.00, a następnie wszystkich uczestników zapraszamy na spotkanie do Sali św. Jana Bosko.
 14.  
  Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Marianowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


I - NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2016 r.

 1.  
  Wspólnota Kościoła rozpoczyna dziś Nowy Rok Liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym wspomnienie pierwszego przyjścia kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
 2.  
  Na naszej Adwentowej drodze oczekiwania szczególną Patronką będzie Maryja, która jako pierwsza z niewiast przeżyła „osobisty adwent” jako Matka Zbawiciela. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, mszach świętych wotywnych o Matce Bożej, które będą odprawiane codziennie /oprócz niedziel/ o godz. 6.15. Zachęcamy do licznego udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Po roratach zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłe kakao i drożdżowe bułki. W Adwencie nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
 3.  
  W związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja, wzorem lat ubiegłych organizujemy dla dzieci z naszej Parafii paczki z serduszkiem. Serduszka można nabywać od dzisiaj w przedsionku kaplicy. Gotowe paczki z dołączonym serduszkiem prosimy składać w zakrystii lub w wystawionym koszu przy ołtarzu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 4.  
  W poniedziałek 28 listopada zapraszamy na ostatnie nabożeństwo wspominkowe o godz. 17.30. Za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach zostanie odprawiona tego dnia msza święta o godz. 18.00
 5.  
  Od wtorku 29 listopada rozpoczynamy Nowennę do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwo będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 6.  
  We wtorek 29 listopada zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na spotkanie w sali konferencyjnej o godz. 18.45. Zostaną omówione najbliższe wydarzenia związane z czasem Adwentu i przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.
 7.  
  W środę - 30 listopada - przypada ostatni dzień miesiąca, wieczorna msza święta zostanie odprawiona w intencji wszystkich dobrodziejów i budowniczych naszej świątyni. Po mszy świętej ucałujemy relikwie św. Jana Bosko.
 8.  
  W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 1 grudnia – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nowenna do Niepokalanej, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 9.  
  2 grudnia w pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i msza święta o 16.40. Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00, a następnie o 19.15 msza święta dla kandydatów do bierzmowania.
 10.  
  W sobotę 3 grudnia Biuro Radia Maryja przy Parafii św. Rodziny organizuje pielgrzymkę do Torunia na 25 rocznicę Radia Maryja, wyjazd pielgrzymki o godz. 8.00, zapisy w biurze Radia Maryja, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki 40 zł.
 11.  
  W przyszłą niedzielę 4 grudnia, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na mszę świętą o godz. 12.30, na tej mszy zostaną poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych.
 12.  
  W tym tygodniu, od czwartku /1 grudnia/ w godzinach od 16.00 do 19.00 przedstawiciele naszych grup parafialnych będą roznosić do rodzin Parafii opłatki wigilijne. Już teraz dziękujemy wszystkim za podjęty trud, a naszym parafianom z serca składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary. Będą one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne prowadzone w naszej świątyni.
 13.  
  W zakrystii oraz w przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Jacek Dopierała, lat 56, zam. ul. Rogozińska

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.XI.2016 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana: dlatego wspólnie pragniemy wyznać:
  Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą, by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.
  Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.
 2.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać, księdzu Józefowi Dubińcowi za wygłoszone okolicznościowe kazania w tą ważną Uroczystość dla naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy klerykom z naszego Seminarium Salezjańskiego z Lądu za ich świadectwo i Wam drodzy parafianie za składane ofiary do puszek na cele utrzymania Seminarium.
 3.  
  W poniedziałek 21 listopada obchodzimy wspomnienie liturgiczne Ofiarowania NMP, tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  We wtorek - 22 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego: o panu organiście Damianie, o chórze parafialnym SOLI DEO, o zespole muzycznym oraz o scholii dziecięcej. W ich intencjach zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00 msza święta. Wszystkim życzymy wielu łask od Boga, opieki Patronki św. Cecylii oraz dalszych sukcesów muzycznych.
 5.  
  W czwartek przypada 24 dzień miesiąca - wspomnienia Wspomożycielki Wiernych – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a po mszy świętej zapraszamy na modlitwę Apelu Jasnogórskiego.
 6.  
  W piątek 25 listopada przypada ostatni piątek miesiąca tego dnia zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00.
 7.  
  Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
 8.  
  W przyszła niedzielę 27 listopada zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 9.  
  W przyszła niedzielę na sumie parafialnej pobłogosławimy opłatki wigilijne, które będą roznoszone do rodzin naszej Parafii przez przedstawicieli poszczególnych grup i wspólnot parafialnych.
 10.  
  Do wszystkich mieszkańców naszego miasta Pan Prezydent wystosował apel odnośnie ważnej sprawy jaką jest ograniczenie i likwidacja niskiej emisji zanieczyszczeń do powietrza. W związku zbliżającym się okresem zimowym apeluje się, aby zwrócić uwagę na to, czym palimy w piecach, gdyż spalanie śmieci daje złudne oszczędności, płacimy tym co najcenniejsze – naszym zdrowiem. Niepokojące sygnały w tym względzie należy zgłaszać do Straży Miejskiej w Pile. Cały tekst apelu Pana Prezydenta wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Prosimy o zapoznanie się.
 11.  
  Dzisiaj zapraszamy do naszego Oratorium na godz. 17.00 na katechezę „O Bogu dla dorosłych”
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.XXXIII niedziela zwykła – 13.XI.2016 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Razem z psalmistą wznosimy nasze wołanie: „Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie”, dziękujmy Panu, że dzięki Jego łasce trwamy przy źródle wiary i miłości.
 2.  
  Przez cały miesiąc listopad zapraszamy wiernych o godz. 17.30 na nabożeństwa wspominkowe za zmarłych. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone z racji wypominek, zostaną one przeznaczone na trwające prace inwestycyjne w naszym nowy kościele
 3.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej (17.XI.)
  • w piątek: św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (18.XI)
  • w sobotę: św. Salomei (19.XI)
 4.  
  Od piątku 11 listopada rozpoczęliśmy nowennę przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia JEZUSA CHRYSTUSA za KRÓLA i PANA. Nowenna będzie odprawiana na mszach świętych po Komunii Świętej do soboty 19 listopada.
 5.  
  W przyszła niedzielę 20 listopada będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to wyjątkowy czas, gdyż dziękujemy Bogu za Nadzwyczajny ROK MIŁOSIERDZIA.

  Ten czas pragniemy przeżyć w naszej Parafii w następujący sposób:

  - Kazania wygłosi ks. Józef Dubiniec, były Proboszcz naszej Parafii. Przybędzie on z grupą kleryków z naszego Seminarium Salezjańskiego z Lądu. Po mszach świętych klerycy będą zbierali ofiarę do puszek na potrzeby Seminarium.

  - Po sobotniej wieczornej mszy świętej, od godz. 20.00 do 24.00 zapraszamy na NOC MIŁOSIERDZIA, wypełniony osobistą adoracją Najświętszego Sakramentu, pieśniami i wspólną modlitwą oraz okazją do sakramentu pojednania.

  - W niedzielę na mszach świętych nastąpi Akt Jubileuszowego przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

  - W niedzielę o godzinie 15.00 – zapraszamy na wspólną modlitwę Koronkę do Miłosierdzia Bożego jako nasze dziękczynienie za Rok Miłosierdzia.
 6.  
  Podajemy do wiadomości naszych Parafian, iż w czwartek 17 listopada w szkolnej stołówce Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Brzozowej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady i Zarządu Osiedla Staszyce z Radnymi Miasta Piły Panem Markiem Andruszkiewiczem i Panem Krzysztofem Zającem. Podczas spotkania będą poruszane tematy dotyczące mieszkańców, ich problemów oraz tematy związane z infrastrukturą osiedla. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.
 7.  
  Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na realizację inwestycji w naszym kościele.
 8.  
  W najbliższą niedzielę odbędzie się w naszym Oratorium katecheza „O Bogu dla dorosłych”. Serdecznie zapraszamy na godzinę 20.00.
 9.  
  W przyszłą niedzielę Parafia na Zielonej Dolinie p.w. św. Rafała Kalinowskiego odbędzie odchodzić swoją Uroczystość Odpustową. Ksiądz Proboszcz tejże Parafii zaprasza na mszę świętą odpustową o godz. 11.00
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXXII niedziela zwykła – 6.XI.2016 r.

 1.  
  W dzisiejszej liturgii 32 niedzieli zwykłej śpiewamy z całym Kościołem Psalm 17: „Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga”, Nasz Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Niech światło Ducha Świętego nieustannie umacnia nas w tej fundamentalnej prawdzie.
 2.  
  Przez cały miesiąc listopad zapraszamy wiernych o godz. 17.30 na nabożeństwa wspominkowe za zmarłych. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone z racji wypominek, zostaną one przeznaczone na trwające prace inwestycyjne w naszym nowy kościele.
 3.  
  We wtorek zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i na comiesięczne zebranie w sali konferencyjnej na plebani.
 4.  
  W piątek 11 listopada w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach patriotycznych organizowanych w naszym mieście. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach. W tym dniu pamiętajmy, aby modlić się o rozwój i pomyślność naszej Ojczyzny.
 5.  
  W Święto odzyskania Niepodległości w naszej Parafialnej kaplicy o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej zapraszamy wszystkich naszych parafian do Oratorium na Wieczór Pieśni Patriotycznych. Tego dnia zostaje udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6.  
  Za tydzień w niedzielę 13 listopada, zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania – zapraszamy na mszę świętą o godz. 9.30, po mszy świętej odbędzie się spotkanie z animatorami, którzy poprowadzą katechezę sakramentalną w grupach. W najbliższą niedzielę odbędzie się w naszym Oratorium katecheza „O Bogu dla dorosłych”. Serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00.
 7.  
  W najbliższą niedzielę przypada II niedziela miesiąca, zbierane ofiary zostaną przeznaczone na budowę naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 30.X.2016 r.

 1.  
  Jutro w poniedziałek 31.X. przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie. Msza święta wieczorna zostanie odprawiona w intencji wszystkich dobrodziejów, ofiarodawców i budowniczych naszego Kościoła.
  Tego dnia zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i młodzież na noc świętych. Rozpoczęcie Nocy Świętych dla dzieci o godz.12.00 w naszym Oratorium. Młodzież gromadzi się natomiast w Parafii św. Stanisława Kostki o godz. 19.15, po nieszporach i okolicznościowym przedstawieniu teatralnym nastąpi pochód wszystkich świętych ulicami naszego miasta. Zakończenie Nocy Wszystkich Świętych o północy w naszym oratorium.
 2.  
  W najbliższy wtorek, 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Msze święte w naszej Parafii według rozkładu mszy świętych niedzielnych. Procesja na cmentarzu komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00, a po niej o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Pierwszego listopada w naszej kaplicy parafialnej o godz. 17.30 zostanie odprawione pierwsze nabożeństwo wspominkowe. Serdecznie zapraszamy.
 3.  
  W najbliższych dniach na terenie naszej parafii: przed kaplicą i cmentarzem możemy spotkać wolontariuszy, którzy w ramach akcji Caritas "Zapałka nie ogrzeje" rozdają zapałki z logo Caritasu. Zebrane dobrowolne ofiary przeznaczone są na zakup opału dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tej ważnej akcji.
 4.  
  W środę Kościół obchodzi wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze oczekują na to, aby dołączyć do grona świętych w niebie. W naszej kaplicy parafialnej zostaną odprawione msze święte o godz. 7.00, dodatkowa msza święta o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00. O godzinie 17.30 nabożeństwo wypominkowe.
 5.  

  Nie zapominajmy, że przez pierwsze osiem dni listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 6.  
  W czwartek 3 listopada przypada I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz na mszę świętą o godz. 18.00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W pierwszy piątek miesiąca 4 listopada odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Wszystkie dzieci z naszej Parafii zapraszamy, aby skorzystały ze spowiedzi pierwszo piątkowej, a godz. 16.40 odprawimy mszę świętą. Spowiedź dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania od godz. 19.00 a następnie msza święta o godz. 19.15.
 8.  
  Za tydzień w niedzielę 6 listopada, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich pielgrzymów , którzy brali udział w pielgrzymce do Lwowa na spotkanie popielgrzymkowe. Spotkanie to odbędzie się w Sali k0nferencyjnej na plebani.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2016 r.

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę misyjną gościmy w naszej Parafii o. Rafała Pujsza, pasjonistę z Warszawy. Ojciec Rafał wygłosi kazania o życiu, posłannictwie i cudach młodej włoskiej mistyczki i stygmatyczki św. Gemmy Galgani (1878-1903). Będzie można uczcić relikwie św. Gemmy oraz nabyć jej pisma, życiorys i dewocjonalia. Serdecznie zapraszamy do zainteresowania się tą świętą postacią.
 2.  
  Pilskie Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej organizuje w dzisiejszą niedzielę 23 października o godz. 17.00 w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego 8 koncert charytatywny „MUZYCY PILSCY DLA HOSPICJUM PILE”. Podczas tego koncertu wystąpią chóry Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Pile. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym koncercie i wsparcia idei budowania hospicjum.
 3.  
  Od tej niedzieli można składać, jak co roku tzw. wypominki za zmarłych. Prosimy, aby tradycją lat ubiegłych odnotować na wypominkach nazwę ulic, abyśmy w poszczególne dni miesiąca listopada mogli zapraszać wiernych z naszej Parafii, na nabożeństwa za zmarłych polecanych wypominkach. Wszystkie ofiary złożone w tej formie zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
 4.  
  W najbliższy poniedziałek przypada 24 dzień miesiąca - wspomnienia Wspomożycielki Wiernych – zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30, a po mszy świętej wieczornej odśpiewamy Apel Jasnogórski.
 5.  
  We wtorek 25 października w naszej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obchodzić będziemy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
 6.  
  W piątek 28 października zapraszamy wszystkie dzieci na zakończenie nabożeństwo różańcowych o godz. 16.40. Nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie najpiękniejszego różańca.
 7.  
  W piątek 28 października w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Biskup senior Tadeusz Werno oraz kapłan pracujący w naszej Parafii ks. Szymon Kasprzak. Solenizant odprawi mszę imieninową w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów.
 8.  
  W piątek 28 października przypada ostatni piątek miesiąca tego dnia zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00
 9.  
  W przyszła niedzielę 30 października zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 10.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone są one na rzecz misji.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie ks. Biskupowi Tadeuszowi i ks. Szymonowi życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Arkadiusz Pipowski, lat 79, zam. Poznańska
śp. Wiesław Wilczyński, lat 67, zam. Czarkowska
śp. Maria Czajka, lat 91, zam. Margonińska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2016 r.

 1.  
  W całej naszej Ojczyźnie jest dzisiaj czytany List pasterski Episkopatu Polski w sprawie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Główna Uroczystość Ogólnopolska tego wydarzenia odbędzie się w sobotę 19 listopada w Sanktuarium w Łagiewnikach, natomiast w każdej Parafii wydarzenia proklamowania Jubileuszowego Aktu będzie miało dzień później, 20 listopada w niedzielę w dniu zakończenia Roku Miłosierdzia.
 2.  
  Zapraszamy dzisiaj na katechezę „O Bogu dla dorosłych”. Katecheza zostanie wygłoszona w naszym Oratorium Parafialnym o godz. 17.00.
 3.  
  Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci mają swoje nabożeństwa w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.40, dorośli każdego dnia o godz. 17.30, natomiast młodzież w piątki o godz. 19.15
 4.  
  We wtorek 18 października przypada doroczne święto pracowników służby zdrowia. W tym dniu zostaną odprawione dwie msze święte w intencji lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich pracowników służby zdrowia: w szpitalu o godz. 16.30 i w naszej kaplicy parafialnej o godz. 18.00
 5.  
  W piątek 21 października o godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą w intencji Członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 6.  
  W sobotę 22 października w naszej kaplicy parafialnej o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji rodzin, którzy utracili dzieci. Następnie o godz. 12.00 na cmentarzu odbędzie się pochówek dzieci utraconych. Tego dnia przypada także liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, po mszy świętej wieczornej odśpiewamy Apel Jasnogórski i ucałujemy relikwie św. Jana Pawła II.
 7.  
  W przyszłą w niedzielę w ramach niedzieli misyjnej będziemy gościć w naszej parafii o. Rafała Pujsza, pasjonistę z Warszawy. Ojciec Rafał wygłosi kazania o życiu, posłannictwie i cudach młodej włoskiej mistyczki i stygmatyczki św. Gemmy Galgani (1878-1903). Będzie można uczcić relikwie św. Gemmy oraz nabyć jej pisma, życiorys i dewocjonalia.
 8.  
  Pilskie Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej organizuje w przyszła niedzielę 23 października o godz. 17.00 w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego 8 koncert charytatywny „ MUZYCY PILSCY DLA HOSPICJUM PILE”. Podczas tego koncertu wystąpią chóry Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Pile. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym koncercie i wsparcia idei budowania hospicjum.
 9.  
  Za tydzień przypada niedziela misyjna, taca będzie przeznaczona na rzecz misji.
 10.  
  Od tej niedzieli można składać, jak co roku tzw. wypominki za zmarłych. Prosimy, aby tradycją lat ubiegłych odnotować na wypominkach nazwę ulic, abyśmy w poszczególne dni miesiąca listopada mogli zapraszać wiernych z naszej Parafii, na nabożeństwa za zmarłych polecanych wypominkach. Wszystkie ofiary złożone w tej formie zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9.10.2016 r.

 1.  
  Dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie obchodzimy XV Dzień Papieski – Hasło tegorocznego dnia: „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”. Zapraszamy wszystkich wiernych na różaniec papieski o godz. 17.30, pragniemy ofiarować dzisiejszą modlitwę różańcową w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii.
 2.  
  W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z Kościoła, każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i okolicznościową naklejkę. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3.  
  Dzisiaj po mszy świętej o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie w grupach dla młodzieży bierzmowanej.
 4.  
  We wtorek 11 października przypada drugi wtorek miesiąca. Tego dnia zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 wszystkich uczestników Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, po mszy świętej odbędzie się spotkanie w sali konferencyjnej na plebanii.
 5.  
  W piątek 14 października naszą pamięcią odejmujemy nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
 6.  
  W sobotę 15 października w naszym dziele Salezjańskim odbędzie się Rejonowe spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasu. Msza święta na rozpoczęcie spotkania zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godz. 10.30.
 7.  
  Dla każdego kto pragnie odnowić i umocnić swoją wiarę, Wspólnota Uwielbienia organizuje w naszej parafii, w dniach 15/16 października (sobota i niedziela) - Kurs Ewangelizacyjny Filip. Rozpoczęcie w sobotę o 9.00 do 18.00 i następnego dnia od 9.00 do 12.00. Zapisy i informacje u brata Tomasza. Serdecznie zapraszamy.
 8.  
  W przyszła niedzielę na mszy świętej o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci, przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej
 9.  
  Za tydzień w niedzielę 16 października zapraszamy na katechezę „O Bogu dla dorosłych”. Katecheza zostanie wygłoszona w naszym Oratorium Parafialnym o godz. 17.00.
 10.  
  Podajemy do wcześniejszej wiadomości naszym Parafianom, iż w sobotę 22 października w naszej kaplicy parafialnej o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji rodzin, którzy utracili dzieci. Następnie o godz. 12.00 na cmentarzu odbędzie się pochówek dzieci.
 11.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na prace związane z budową naszego kościoła.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2016 r.

Z całym Kościołem śpiewamy w dzisiejszej Liturgii:
„Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie”
Tyle razy Pan mówi do mojego serca, czy żyję tym Słowem każdego dnia?

 1.  
  Rozpoczęliśmy miesiąc październik, który poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszej Parafii: dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.40, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.15. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, a jeśli ktoś nie może w nich uczestniczyć to zachęcamy do odmawiana modlitwy różańcowej w rodzinach.
 2.  
  We wtorek 4 października zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych. Tego dnia przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Ks. Proboszcz z Parafii ze Stobna, która nosi to wezwanie świętego, zaprasza na mszę świętą odpustową o godz. 19.00
 3.  
  W środę przypada wspomnienie św. siostry Faustyny, tego dnia zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego do naszej parafialnej kaplicy o godz. 15.00
 4.  
  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy Ministrantów i ich rodziców na mszę świętą wieczorną sprawowaną w ich intencji. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Tego dnia obchodzi swoje imieniny ks. Artur Kucharski, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00. Po mszy świętej złożymy życzenia Ks. Arturowi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5.  
  W piątek 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.00. Ten dzień jest zarazem patronalnym świętem róż różańcowych. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Róże różańcowe są to 20 – osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć zachęcamy do udziału. Zapisy u p. Marii Zyśk.
 6.  
  W piątek zapraszamy dzieci na mszę świętą pierwszopiątkową o godz. 16.40, a młodzież i kandydatów do bierzmowania na godz. 19.15.
 7.  
  W sobotę 8 października w naszym dziele Salezjańskim odbędzie się Inspektorialny Kongres Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Msza święta na rozpoczęcie kongresu zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godz. 9.30.
 8.  
  Parafia św. Rodziny zapraszają serdecznie młodzież i osoby dorosłe na „Seminarium Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek 4 października mszą świętą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakacie.
 9.  
  W przyszła niedzielę po mszy świętej o godz. 9.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na comiesięczne spotkanie w grupach z animatorami. Spotkanie odbędzie się z salkach naszego Oratorium.
 10.  
  W przyszła niedzielę 9 października, pod hasłem: „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA” będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski. Tego dnia na mszach świętych ucałujemy relikwie św. Jana Pawła II i złożymy hołd dziękczynienia za Jego świętą posługę pontyfikatu. Tego dnia będzie trwała przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.
 11.  
  Od przyszłej niedzieli wszystkie msze święte i nabożeństwa w miesiącu październiku /także niedzielne/ będą oprawiane w kaplicy parafialnej. Od poniedziałku 3 października rozpoczniemy poważną inwestycję założenia ogrzewania podłogowego w naszym kościele, zostanie zamontowana instalacja grzewcza i zostanie położona posadzka wyrównująca. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Arturowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2016 r.

 1.  
  Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w odpuście diecezjalnym w Skrzatuszu. Niech opieka Matki Bożej Bolesnej towarzyszy nam na każdy dzień, a Jej wstawiennictwo wyprasza potrzebne łaski. Składamy serdeczne Bóg zapłać także wszystkim wspólnotom i grupom parafialnym, którzy uczestniczyli i zorganizowali Festyn na pożegnanie lata, szczególnie dziękujemy wspólnocie: PRZYJACIELE DON BOSCO, którzy świętowali swoje 10 lecie istnienia.
 2.  
  W środę 28 września przypada wspomnienie św. Wacława męczennika. Jest to zarazem dzień rocznicy beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny. Tego dnia zapraszamy naszych Parafian do włączenia się w międzynarodową akcję odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniu ulic w intencji pokoju na świecie. Wspólna modlitwa będzie miała miejsce o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Al. Poznańskiej i ul. Trzcianeckiej.
 3.  
  W czwartek 29 września celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze wiary. Tego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas adoracji o godz. 17.00.
 4.  
  Nasz chór Parafialny „SOLI DEO” zaprasza wszystkich, którzy chcą chwalić Boga śpiewem do udziału w próbach. Odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 18.30 w sali muzycznej na plebani.
 5.  
  W piątek przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo ku Jego czci, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie. O godzinie 20.00 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Uwielbienia Jezusa.
 6.  
  Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów na uroczystość świętowania 70 lat „Mechanika”. O godz. 10.30 zostanie odprawiona msza święta w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, a następnie odbędą się okolicznościowe spotkania i akademie.
 7.  
  W sobotę 1 października rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 do nowego kościoła.
 8.  
  Za tydzień 2 października przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 10.30 zapraszamy na konferencję dla Żywego Różańca i mszę świętą w intencji rodziny różańcowej
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2016 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 25 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj W Sanktuarium w Skrzatuszu wierni z całej naszej diecezji gromadzą się, aby przeżyć Uroczystość Odpustową Matki Bożej Bolesnej. Zawierzamy Maryi nasze rodziny, naszą Parafię i wszystkie intencje naszych serc, gdyż Ona jest Matką wszystkich naszych cierpień.
 2.  
  Po wakacjach wznowiło swoją działalność nasze Oratorium. Zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku od 16:00 do 18:00 na koła zainteresowań i podwieczorki. Młodzież zapraszamy na cotygodniowe spotkania formacyjne w czwartki o g. 18:00. Zapraszamy także do współpracy wszystkie osoby, które chciałyby dzielić się swoimi talentami z dziećmi i młodzieżą lub pomóc w przygotowywaniu podwieczorków.
 3.  
  W środę 21 września przypada Święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty, tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  W czwartek 22 września swoje imieniny obchodzą: ks. Tomasz Wierzchowski i br. Tomasz Kędzierski. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
 5.  
  W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Jezusa. Tego dnia przypada wspomnienie św. Ojca Pio, módlmy się przez Jego wstawiennictwo o wszelkie potrzebne dla nas łaski.
 6.  
  W sobotę 24 września z okazji 10 - lecia istnienia Grupy PRZYJACIELE DON BOSKO oraz okazji pożegnania lata zapraszamy wszystkich Parafian i sympatyków na Parafialny Festyn. O godz. 7.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Przyjaciół Don Bosko, po mszy świętej delegacja wspólnoty złoży kwiaty na grobie ks. Lesława Głuchowskiego i zmarłych Przyjaciół, natomiast od godz. 12.00 rozpoczniemy nasze świętowanie na festynie. W programie niespodzianki przygotowane przez poszczególne wspólnoty i grupy parafialne, konkurencje sportowe o Puchar księdza Proboszcza dla Pań i Panów, loteria fantowa, wspólnotowa agapa oraz mecz piłkarski: Kawalerowie – Żonaci. O godz. 15.00 wspólna modlitwa - Koronka do Bożego Miłosierdzia – modlitwa za Parafię i wszystkie nasze rodziny. Serdecznie zapraszamy.
 7.  
  W przyszła niedzielę 25 września zapraszamy na katechezę ,,O Bogu tylko dla dorosłych" Katecheza zostanie wygłoszona o godz. 17:00 w Oratorium. Temat katechezy: ,, O co chodzi z tym całym zbawieniem?" Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w programie formacyjnym wspólnoty "Nikodem" lub dołączyć do wspólnoty zapraszamy na niedzielną katechezę dla dorosłych oraz spotkanie wprowadzające po katechezie.
 8.  
  W przyszła niedzielę 25 września zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 9.  
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz na nowy 2017 rok.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Tomaszowi Wierzchowskiemu oraz bratu Tomaszowi Kędzierskiemu, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy./li>

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Karolina Suduł, lat 33, zam. ul. Kościuszki

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2016 r.

„Dzięki składam Temu,

który mię przyoblekł mocą,

Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu,

że uznał mnie za godnego wiary”.. ( 1 Tm 1,12)

 1.  
  Po wakacyjnej przerwie wznawia swoje spotkania „Krąg Biblijny”. Wszystkich Członków, ale również osoby chętne, zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek 12 września, po mszy świętej o godz. 18.45 w Sali konferencyjnej na plebani.
 2.  
  W środę – 14 września – obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada, wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez Krzyż Chrystusa.
 3.  
  W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, zapraszamy o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i mszę świętą ze wspomnienia naszej Bolesnej Matki.
 4.  
  W sobotę, 17 września, w Skrzatuszu odbędzie się kolejne diecezjalne spotkanie młodych. Pod hasłem: „ZANURZENI W JEZUSIE”. Wyjazd o 12:00, powrót ok. 22:00. Zapisy u ks. Szymona do 15 września.
  W niedzielę 18 września zapraszamy naszych Parafian na pieszą pielgrzymkę do Skrzatusza, na odpust Matki Bożej Bolesnej. Wyjście grupy o godz. 6.00 rano spod kaplicy parafialnej.Jeśli ktoś chciałby udać się do Skrzatusza autokarem, to jest taka możliwość, autokar wyjedzie ok.godz.10.00, koszt 10 zł.
 5.  
  W naszej wspólnocie Parafialnej w każdą środę o godz. 17.30 w kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Jezusa o godz. 17.30.
 6.  
  Wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy na III Festiwal Teatrów Światła, połączony z 25 rocznicą istnienia Firmy PHILIPS LIGHTING POLAND w Pile. Szczegółowy program zamieszczony jest na plakatach. Główna tegoroczna prezentacja teatralna to teatr z Francji Transe Express, w sobotę 17 września, Plac Staszica 1, godz. 21.30.
 7.  
  W przyszłą niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania. Inicjatywa ta ma pokreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.
 8.  
  W przyszła niedzielę Parafia św. Stanisława Kostki będzie przeżywać swój Odpust ku czci Patrona św. Stanisława. Ks. Proboszcz zaprasza na mszę świętą odpustową o godz. 18.30.
 9.  
  Pragniemy już dzisiaj zaprosić wszystkich Parafian, dzieci, młodzież i starszych w sobotę 24 września na Parafialny Festyn, z okazji 10 - Lecia istnienia Grupy PRZYJACIELE DON BOSKO oraz okazji pożegnania lata. Od godz. 12.00 rozpoczną się rozgrywki piłkarskie, następnie o 12.30 niespodzianki przygotowane przez poszczególne wspólnoty i grupy parafialne, konkurencje sportowe o Puchar księdza Proboszcza dla Pań i Panów, loteria fantowa, wspólnotowa agapa /”Grochówka ks. Stanley”, domowe pierogi, kaszaneczka i kiełbaski, chleb ze smalcem/. O godz. 15.00 wspólna modlitwa - Koronka do Bożego Miłosierdzia – modlitwa za Parafię i wszystkie nasze rodziny. Zarezerwujmy sobie ten czas, nie gotujmy w tą sobotę obiadu i budujmy razem więzi braterskie i poczujmy, że jesteśmy wspólnotą Kościoła.
 10.  
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz na nowy 2017 rok.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.09.2016 r.

 1.  
  Zgromadzimy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego.
 2.  
  Bardzo dziękujemy naszym Parafianom, którzy okazali dobre i życzliwe serce, dzieląc się swoją pracą i upieczonymi ciastami na przyjęcie duchowieństwa i katechetów, podczas konferencji rejonowej w miniony wtorek, niech Dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy także Salezjanom Współpracownikom za posługę przy organizacji konferencji.
 3.  
  We wtorek 6 września zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych. Tego dnia odbędzie się także pierwsze powakacyjne posiedzenie Rady Wychowawczo - Duszpasterskiej, zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty i grupy w naszej Parafii na spotkanie w Sali konferencyjnej o godz. 18.45.
 4.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Jezusa o godz. 17.30..
 5.  
  W czwartek 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Tego dnia zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 wszystkich ministrantów, kandydatów i ich rodziców. Ta msza święta rozpocznie rok formacyjny naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie z opiekunami w naszym Oratorium.
 6.  
  W sobotę, 18 września, w Skrzatuszu odbędzie się kolejne diecezjalne spotkanie młodych. Pod hasłem: „ZANURZENI W JEZUSIE”. Wyjazd o 12:00, powrót ok. 22:00. Zapisy u ks. Szymona do 14 września. W niedzielę 18 września zapraszamy naszych Parafian na pieszą pielgrzymkę do Skrzatusza, na odpust Matki Bożej Bolesnej. Wyjście grupy o godz. 6.00 rano spod kaplicy parafialnej.
 7.  
  Kuria Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przypomina, iż taca zbierana 11 września w niedzielę podczas mszy świętej będzie przeznaczona na dalsze prace przy diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8.  
  NARODOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ.Z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski organizujemy narodową pielgrzymkę do Włoch z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Pielgrzymka organizowana jest pod honorowym patronatem biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka. Nad przebiegiem pielgrzymki czuwać będzie fachowa kadra pilotów i przewodników. Termin pielgrzymki: 20-29 października 2016 r. Cena 1.100, zł + 270 Euro. Na trasie pielgrzymki znajdą się między innymi: Volterra, San Gimignano, Rzym, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Loreto, Rawenna, Ferrara, Altotting. Szczegółowe informacje i zapisy: Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej, tel. 94 343 87 17 (18) lub EURO-TOURS Sp. z o.o. Sp.k., al. 3 Maja 7, 76-200 Słupsk, tel. 59 842 98 73; e-mail: biuro@eurotours.pl.
 9.  
  Za tydzień 11 września zapraszamy na mszę świętą o godz. 9.30 młodzież - kandydatów do bierzmowania, po mszy świętej odbędzie się spotkanie w grupach z animatorami w naszym oratorium. Natomiast wszystkie dzieci z klasy III i ich rodziców zapraszamy na mszę świętą o 12.30, po mszy świętej odbędzie się krótkie spotkanie związane z uroczystością I Komunii Świętej.
 10.  
  W przyszłą niedzielę 11 września o godz. 16.00 w naszej parafialnej kaplicy odbędzie się spotkanie związane z wyjazdem na pielgrzymkę do Krakowa, Lwowa i Jasnej Góry. Prosimy o przybycie wszystkich zainteresowanych.
 11.  
  Chrześcijańska Misja "Coffe House" działająca przy Kościele Zielonoświątkowym w Pile, serdecznie zaprasza do udziału w siódmym spotkaniu pn. "DZIEŃ NOWEJ SZANSY" Spotkanie odbędzie się w Pile na Placu Konstytucji 3 Maja (przy fontannie) dnia 10 września br.(sobota) o godz. 14.00.Zaproszenie skierowane jest do ludzi zniewolonych różnego rodzaju nałogami. W programie: Dobra muzyka, śpiew, ciepły posiłek, kawa, herbata, ciastko, rozmowy z terapeutami- doradcami, modlitwa oraz świadectwa tych, którzy zostali uwolnieni z nałogu i cieszą się wolnością i życiem z Panem Bogiem. Celem "Dnia Nowej Szansy" jest przekazanie osobom uzależnionym nadziei na zmianę, okazanie w praktyczny sposób Bożej miłości a także informacji o pomocy jaką proponuje Misja "Coffee House".
 12.  
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz na nowy 2017 rok.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28. 08. 2016 r.

 1.  
  Chrystus zaprosił nas na ucztę słowa Bożego i Ucztę Pokarmu z Nieba. Każdy z nas przychodząc tutaj do świątyni zajął swoje miejsce, aby jak najlepiej spotkać się z Jezusem. W dzisiejszej Ewangelii jest mowa o zajmowaniu miejsc. Jednak nie chodzi tutaj Jezusowi o miejsca w Kościele, ale raczej o lekcję pokory..
 2.  
  Jako wspólnota parafialna pragniemy podziękować ks. Wiesławowi Psionce za posługę duszpasterską pełnioną w naszym dziele salezjańskim. Ks. Wiesław decyzją ks. Inspektora zostaje skierowany do pracy w naszym Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu, gdzie będzie pełnił funkcję dyrektora. Za wszelką posługę duszpasterską składamy serdeczne Bóg zapłać, niech łaska Ducha Świętego towarzyszy ks. Wiesławowi w jego dalszej drodze kapłańskiego życia.
 3.  
  Drodzy Parafianie w tym tygodniu czeka nas ważne wydarzenie, otóż w naszym dziele salezjańskim we wtorek 30 sierpnia odbędzie się konferencja rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Prosimy serdecznie naszych Parafian o pomoc w podjęciu przybyłych gości. Będziemy wdzięczni za przyniesienie upieczonego ciasta w poniedziałek 29 sierpnia w godzinach popołudniowych.
 4.  
  W środę 31 sierpnia przypada co miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci świętego Patrona a po mszy świętej wieczornej ucałowanie relikwii. Salezjanów współpracowników zapraszamy na godz. 16.30 na spotkanie związane z organizacją pracy duszpastersko-formacyjnej Stowarzyszenia.
 5.  
  W czwartek 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny, zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Święta w naszym kościele o godz. 8.00. Chcemy na tej mszy świętej zawierzyć Panu Bogu wszystkie dzieci i młodzież z naszej Parafii, aby ten rok szkolny był dla nich szczęśliwy i owocny nie tylko w wymiarze dydaktyczno-wychowawczym ale także moralno-duchowym. Szkoły Salezjańskie – msza święta o godz. 9.00 w Kościele. Msza święta dla ministrantów i ich rodziców o godz. 18.00
 6.  
  1 września, to także bolesna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pielęgnujemy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenie do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.
 7.  
  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny Chorych od godz. 8.00, zachęcamy tych wszystkich naszych parafian, którzy chcą przyjmować Pana Jezusa w swoim domu, aby zgłosili swój adres do czwartku.
 8.  
  W sobotę 3 września 2016 roku odbędzie się kolejna odsłona Narodowego Czytania, w tym roku fragmentów powieści Henryk Sienkiewicza pt. „Quo Vadis”. Wydarzenie to objął swoim patronatem Pan Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Pilski akcent tego wydarzenia będzie miał miejsce tego dnia o godz. 19.00 w kościele p.w. Świętej Rodziny, gdzie z inicjatywy Pana Starosty Pilskiego Pana Eligiusza Komarowskiego i ks. Proboszcza Zbigniewa Hula odbędzie się odsłona Narodowego Czytania. Będzie to doskonała okazja, aby w atmosferze dumy i radości na nowo odkryć tę narodową lekturę. Całość zostanie uświetniona przez młodzież szkół salezjańskich. Serdecznie zapraszamy.
 9.  
  W przyszłą niedzielę 4 września o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole po raz pierwszy, na tej mszy świętej zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
 10.  
  W przyszłą niedzielę – zmiana Tajemnic żywego Różańca o 10.30 – konferencja i msza święta.
 11.  
  W przyszła niedzielę pragniemy także pożegnać naszego aspiranta Jacka. Po odbyciu prenowicjatu, został on przyjęty do naszego Salezjańskiego Nowicjatu w Kopcu, gdzie rozpocznie swojego przygotowanie do bycia Salezjaninem ks. Bosko.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
śp. Róża Raźniak, lat 87, zam. ul. Brzechwy
śp. Agnieszka Sawicka, lat 94, zam. ul. Zamenhofa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci.XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2016 r.

 1.  
  Świętując dzień Pański, gromadzimy się przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary. Na tym ołtarzu przez posługę kapłana uobecni się sam Jezus Chrystus, który pod postaciami chleba i wina przychodzi do ludzkich serc, karmiąc w ten sposób nasze dusze życiodajnym pokarmem, które nie ginie, ale trwa wieki. Świętujmy naszą wiarę, wzywając Mocy Ducha Świętego.
 2.  

  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek: wspomnienie NMP Królowej

  - w środę: święto św. Bartłomieja Apostoła

  - w piątek : uroczystość NMP Częstochowskiej, msze święte z kazaniami o godz. 7.00 i 18.00 /tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post, na mszach świętych odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu/

  - w sobotę: św. Moniki

 3.  
  W środę 24 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, nabożeństwo ku Jej czci o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, po adoracji Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy. Tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta za wszystkich dobrodziejów i budowniczych naszej świątyni.
 4.  
  W czwartek 28 sierpnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Natomiast w piątek na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa o godz. 17.30.
 5.  
  W przyszła niedzielę 28 sierpnia zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu oraz w miesiącu lipcu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 6.  
  Drodzy Parafianie we wtorek 30 sierpnia w naszej Parafii odbędzie się Konferencja Rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Prosimy serdecznie naszych Parafian o pomoc w podjęciu przybyłych gości. Będziemy wdzięczni za przyniesienie upieczonego ciasta w poniedziałek 29 sierpnia w godzinach popołudniowych.
 7.  
  W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 9.30 pragniemy podziękować ks. Wiesławowi Psionce za posługę duszpasterską pełnioną w naszym dziele salezjańskim. Ks. Wiesław decyzją ks. Inspektora zostaje skierowany do pracy w naszym Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu, gdzie będzie pełnił funkcję dyrektora.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Stanisław Ratajczyk, lat 75, zam. ul. Czarnieckiego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14. 08. 2016 r.

 1.  
  Jedynie Chrystus przekazuje nam pełną prawdę o życiu i zbawieniu. Służyć Jemu, to służyć najwyższym wartościom ludzkiego ducha. Niech więc w służbie prawdy umacnia nas Chrystus i moc Ducha Świetego.
 2.  
  Jutro 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. Tego dnia msze święte będą odprawiane w naszym kościele według rozkładu mszy niedzielnych. Zachęcamy wiernych aby na liturgię przynieść bukiety ziół, kwiatów, warzyw, które zostaną pobłogosławione. Dziękujmy Panu Bogu za wszelkie plony naszej ziemi.
 3.  

  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w środę wspomnienie św. Jacka kapłana

  - w sobotę – św. Bernarda opata i doktora Kościoła

 4.  
  Przez cały miesiąc sierpień, zapraszamy w każdą środę o godz. 17.30 na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i piątek na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa oraz na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 5.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary zbierane na tacę, które zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
 6.  
  W Parafii św. Rodziny w Pile w dniach 14-17 sierpnia obdędzie się wakacyjna Szkoła Biblijna, którą poprowadzi o. Jose Maniparambil – znany charyzmatyczny biblista z Indii, wszelkie informacje znajduja się na stronie internetowej www.rekolekcje.pila.pl
 7.  
  W dniach od 18 do 21 sierpnia bieżącego roku w Szczecinie, przy wspólnocie salezjańskiej Ku Słońcu 124, odbędzie się kolejna edycja Boskiego Festiwalu. W tym roku jest on odpowiedzią na wezwanie Kościoła i Zgromadzenia Salezjańskiego do odnowienia swojej relacji z Jezusem i do włączenia się w dzieło Nowej Ewangelizacji. W programie są m.in. koncerty muzyki religijnej, konferencje oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Szczegółowy plan Boskiego Festiwalu na www.boskifestiwal.pl. Zapisy do 15 sierpnia.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07. 08. 2016 r.

 1.  
  Każdego dnia powinniśmy być przygotowani na spotkanie z naszym Przyjacielem – Jezusem Chrystusem, który przez ofiarę na drzewie krzyża obmył każdy ludzki grzech swoją Krwią Przenajświętszą i w ten sposób przygotował nam miejsce na Uczcie w Królestwie Niebieskim. Bądźmy gotowi, bo chwili której się nie spodziewamy Syn Człowieczy przyjdzie.
 2.  

  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek św. Dominika, kapłana

  - we wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża / Edyty Stein/ dziewicy i męczennicy

  - w środę Święto św. Wawrzyńca – diakona i męczenik

  - w czwartek św. Klary dziewicy.

 3.  
  Przez cały miesiąc sierpień, zapraszamy w każdą środę o godz. 17.30 na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i piątek na nabożeństwo ku czci Serca Pabna Jezusa i na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4.  
  Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
 5.  
  Za tydzień przypada II niedziela miesiąca, ofiary zbierane na ofiarę będę przeznaczone na prace budowlane w naszym kościele. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 6.  
  W Parafii św. Rodziny w Pile w dniach 14-17 sierpnia obdędzie się wakacyjna Szkoła Biblijna, którą poprowadzi o. Jose Maniparambil – znany charyzmatyczny biblista z Indii, wszelkie informacje znajduja się na stronie internetowej www.rekolekcje.pila.pl
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2015 r.

 1.  
  Dzisiaj w Krakowie kończą się Światowe Dni Młodzieży, dziękujmy Bogu za ten Czas Łaski, niech serca młodych ludzi rozpalą się entuzjazmem żywej wiary dla dobra Kościoła i całego świata.
 2.  
  W naszej Parafii gościmy dzisiaj ks. Macieja Sarbinowskiego, który jest inspektorialnym delegatem ds. duszpasterstwa młodzieży. Z serca dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, po mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek, jako nasz dar na organizację Salezjańskiego Boskiego Festiwalu, który odbędzie się w tym roku w Szczecinie w dniach 18-21 sierpnia.
 3.  
  W naszej wspólnocie salezjańskiej witamy bardzo serdecznie ks. Stanisława Kąkola i Ks. Mariana Krześniaka, który decyzją Przełożonego naszej Salezjańskiej Inspektorii zostali skierowani do pracy w naszym dziele p.w. św. Jana Bosko. Niech Maryja Wspomożycielka oręduje na naszymi kapłanami i wyjedna wiele łask do pracy duszpasterskiej w nowym miejscu posługi salezjańskiej.
 4.  
  Dzisiaj ostatniego dnia miesiąca zapraszamy Salezjanów Współpracowników na mszę świętą wieczorną, na zakończenie której ucałujemy relikwie św. Jana Bosko, patrona naszej Parafii.
 5.  
  Jutro w poniedziałek 1 sierpnia około godz. 19.00 przybędzie do naszej Parafii grupa pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Rodziny które goszczą pielgrzymów, proszone są o przyjście na plac kościelny, aby powitać utrudzonych pątników.
  Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za przyjęcie na nocleg i ugoszczenie w swoich domach pielgrzymów wędrujących ze Skrzatusza na Jasną Górę. Niech Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość i okazane serce dla pątników
 6.  
  Jutro 1 sierpnia obchodzić będziemy 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, którzy przelali krew za wolność naszej Ojczyzny.
 7.  
  Tradycyjnie rozpoczynający się jutro miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości w naszym kraju. Nasze postanowienie powstrzymania się od spożywania alkoholu, połączone z modlitwą i umartwieniem może być najlepszą intencją za tych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu. Nasza postawa wyrzeczenia i kształtowania silnej woli jest wielką pomocą dla tych, którzy zmagają się z tym nałogiem.
 8.  
  We wtorek zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 wypominki, a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych.
 9.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek 4 sierpnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 10.  
  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca zachęcamy wiernych do korzystania z sakramentu spowiedzi podczas mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00. W piątek 5 sierpnia o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11.  
  W sobotę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia oddajmy cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.
 12.  
  W najbliższą niedzielę 7 sierpnia przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy Rodzinę Różańcową na konferencję o godz. 10.30 oraz mszę świętą w sprawowaną w intencji Członków Żywego Różańca.
 13.  
  W Roku Miłosierdzia zapraszamy naszych Parafian na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Krakowa, Lwowa i Jasnej Góry. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 26 września do 1 października, koszt 640 zł, należy posiadać ważny paszport. Wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł wieczności:
śp. Henryk Hołubowski lat81 , zam. Al. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2015 r.

 1.  
  Z całym Kościołem przeżywamy Diecezjalne Dni Młodych, które są bezpośrednim przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Niech Hymn ŚDM stanie się dla nas w tym tygodniu naszą osobistą modlitwą: „Wznoszę swe oczy ku górom, skąd przyjdzie mi pomoc. Pomoc od Pana, wszak Bogiem On Miłosiernym jest”.
 2.  
  W dzisiejszą niedzielę przypada 24 dzień miesiąca. W naszych wspólnotach Salezjańskich ten dzień jest obchodzony jako wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Z tej racji zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 20.15 w kaplicy parafialnej. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00
 3.  
  Zakończyły się w naszej Parafii dwa turnusy dwutygodniowe Półkolonii dla dzieci i młodzieży. Składamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich prowadzących: ks. Szymonowi, kl. Pawłowi, ks. Tomaszowi i wspaniałych animatorów, którzy włożyli tak wiele serca i swoich zdolności, aby ten czas był dla dzieci wyjątkowym czasem zabawy, radości, modlitwy i przyjaźni.
 4.  

  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek: św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących

  - we wtorek: św. Joachima i Anny, rodziców NMP

  - w piątek: św. Marty

 5.  
  W poniedziałek z racji wspomnienia św. Krzysztofa, zapraszamy wszystkich kierowców, na mszę świętą wieczorną o godz. 18.00, po mszy świętej zostaną poświęcone pojazdy i zostanie udzielone błogosławieństwo dla wszystkich użytkowników dróg. Szczególnie zapraszamy tych, którzy w ostatnim czasie zakupili nowe pojazdy.
 6.  
  Zwracamy się do rodzin naszej Parafii z uprzejmą prośbą o możliwość przyjęcia w dniu 1 sierpnia / z poniedziałku na wtorek/ ok. 50 pielgrzymów z grupy 4 /Czarne, Miastko, Szczecinek/ na nocleg. Zapisy adresów w zakrystii lub kancelarii.
 7.  
  Za tydzień w niedzielę 31 lipca – przypada ostatni dzień miesiąca, wspominamy Patrona naszej Parafii - św. Jana Bosko, o godz. 17.30 – nabożeństwo ku Jego czci oraz msza święta wieczorna, na której ucałujemy relikwie ks. Bosko.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Eugeniusz Dobrzyński lat 90, zam. ul. Rogozińska
śp. Zdzisław Guse, lat 77, zam. Wiosny Ludów

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś XVI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Z całym Kościołem śpiewamy słowa psalmu: „Prawy zamieszka w domu Twoim Panie”, módlmy się o łaskę wierności i trwanie w wierze dla wszystkich naszych braci i sióstr.
 2.  
  Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie żegnamy dwóch kapłanów, którzy decyzją Ks. Inspektora przełożonego naszego Zgromadzenia zostają skierowani do pracy duszpasterskiej w nowym wspólnotach salezjańskich. Ks. Dariuszowi i Ks. Przemkowi z serca składamy serdeczne Bóg zapłać, za posługę kapłańską w naszej wspólnocie p.w. św. Jana Bosko w Pile. Niech ks. Bosko i Wspomożycielka Wiernych orędują za Wami w waszym kapłańskim i salezjańskim powołaniu.
 3.  

  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w środę bł. Czesława

  - w piątek Marii Magdaleny

  - w sobotę : św. Brygidy patronki Europy

 4.  
  Od środy 22 lipca będziemy gościć w naszym mieście grupę młodzieży ze Szwajcarii. Jest to wspólnota, która przybędzie do nas w ramach Światowych Dni Młodzieży. Oprócz tej grupy będziemy także gościć wspólnotę Kościoła z odległej wyspy Guam na Pacyfiku. Grupa ta wraz z pilskimi wspólnotami neokatechumenatu będzie sprawować uroczystą Eucharystię w naszym kościele w sobotę o godz. 18.00, z tej racji 23 lipca, sobotnia wieczorna msza parafialna zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kaplicy parafialnej.
 5.  
  W czwartek 21 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6.  
  W najbliższą niedzielę przypada 24 dzień miesiąca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, z tej racji zapraszamy na osobistą adorację o godz. 20.15 i Apel Jasnogórski o godz. 21.00
 7.  
  Zwracamy się do rodzin naszej Parafii z uprzejmą prośbą o możliwość przyjęcia w dniu 1 sierpnia / z poniedziałku na wtorek/ ok. 50 pielgrzymów z grupy 4 /Czarne, Miastko, Szczecinek/ na nocleg. Zapisy adresów w zakrystii lub kancelarii.
 8.  
  Przy wyjściu z kościoła jest wyłożone kalendarium planowanych w najbliższych tygodniach inicjatyw duszpasterskich, pielgrzymek oraz spraw do wiadomości parafian. Prosimy o zabranie tych informacji i rozważenie, w których z nich możemy wziąć udział.
 9.  
  Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z grupą siódmą (Piła, Jastrowie) w dniach 1-13 sierpnia. Spotkanie z możliwością zapisów: Jastrowie (23.07, godz. 19:00, parafia pw. Św. Michała Archanioła - salka przy kościele) oraz Piła (24.07, godz. 19:00, parafia pw. Miłosierdzia Bożego - kościół). Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania w ramach Złotej Grupy. Osoby, które do niej się zapiszą zobowiązują się do codziennej modlitwy za pielgrzymów, otrzymają broszurę z konferencjami na każdy dzień oraz plakietkę pielgrzyma. Przy tej okazji jest możliwość finansowego wsparcia grupy pielgrzymkowej. Zapisy na pielgrzymkę -ks. Mateusz Chmielewski 697574222.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Maria Lindenau, lat 78 ,zam. ul. Gnieźnieńska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 15 niedzielę zwykłą w ciągu roku, świętując Dzień Pański, doświadczamy, że łaska Boża dotyka naszych serc, dlatego bądźmy wdzięczni Bogu, za dar wiary, ale czujmy się także posłani jak uczniowie, aby świadczyć o Miłości Chrystusowej.
 2.  

  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek – Święto św. Benedykta patrona Europy

  - we wtorek – wsp. św. Brunona z Kwerfurtu – biskupa i męcz.

  - w środę - św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

  - w piątek: św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

  - w sobotę: NMP z Góry Karmel

  To wspomnienie przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Obietnica Matki Bożej dla czcicieli szkaplerza mówi, że każdy kto będzie pobożnie go nosił, tego, dusza zostanie wybawiona z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Wielkim czcicielem szkaplerza był św. Jana Paweł II, który od młodości nosił ten znak szczególnej opieki Maryi.
 3.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek 14 lipca zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
 4.  
  Zachęcamy rodziny z naszej Parafii, aby okazały gościnność pielgrzymom, którzy 1 sierpnia wyruszą na pieszą pielgrzymkę ze Skrzatusza na Jasną Górę. Uprzejmie prosimy naszych parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 5.  
  Za tydzień na mszach świętych pożegnamy dwóch kapłanów, którzy decyzją Władz Naszego Zgromadzenia zostają skierowani do pracy duszpasterskiej w nowym wspólnotach salezjańskich. Ks. Dariusza Gojko, pożegnamy na mszy świętej o godz. 11.00, a ks. Przemysława Cholewę na mszy świętej o godz. 12.30.
 6.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, są one przeznaczone na dalszą budowę naszej świątyni.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Zbigniew Janowski, lat 61 ,zam. ul. Wiosny Ludów,
śp. Antoni Jankowski, lat 87, zam. Al. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...XIV Niedziela Zwykła 3.07.2016 r.

 1.  
  Dzisiaj przeżywamy 14 niedzielę zwykła – jest to zarazem I niedziela miesiąca, stąd o 10.30 konferencja dla Członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych, o 11.00 Msza w intencji Żywego Różańca.
 2.  
  W każdą środę zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci MB Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 3.  
  Przypominamy, że w trakcie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.00.
 4.  
  We wtorek 5 lipca przypada pierwszy wtorek miesiąca w tradycji naszej Parafii tego dnia sprawujemy mszę świętą zbiorową na naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
 5.  
  Rodzina Radia Maryja z Parafii p.w. Św. Rodziny w dniach 9 – 10 lipca organizuje Pielgrzymkę autokarową na jasną Górę z racji 25 rocznicy założenia Radia Maryja. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Biura Radia Maryja przy Parafii Św. Rodziny.
 6.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 7.  
  Solenizantom, Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Adam Rysiewski, lat 70, zam. ul. Wiosny Ludów
+ Krystyna Winkiel, lat 61, zam. ul. Zatorska
+ Teresa Ziobro, lat 77, zam. al. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci!XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2016 r.

 1.  
  Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno.
 2.  
  Dzisiaj o godz. 20.30 na deptaku przy ul. Śródmiejskiej zapraszamy na III Pilski Wieczór Chwały. Wieczór ten organizuje duszpasterstwo akademickie. Serdecznie zapraszamy.
 3.  
  Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Od poniedziałku rozpoczynamy pierwszy turnus dwutygodniowych półkolonii dla dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8.30 a kończą się o 15.30.
 4.  
  W środę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawali za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Zbierana taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5.  
  W czwartek 30 czerwca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następnie o godzinie 17.30 odprawimy ostanie nabożeństwo czerwcowe. Ten dzień jest zarazem ostatnim dniem miesiąca, czyli wspomnieniem św. Jana Bosko, którego relikwie ucałujemy na wieczornej mszy świętej. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników do wspólnej modlitwy i animacji liturgii.
 6.  
  W tym tygodniu 1 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy parafian do korzystania z pierwszopiątkowej spowiedzi świętej. Tego dnia odprawimy w kaplicy parafialnej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
 7.  
  Pragniemy poinformować, że w okresie czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 do 17.00.
 8.  
  Informacja dla pilskich uczestników VII Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy

  W poniedziałek 4 lipca wszyscy uczestnicy pielgrzymki rowerowej do Częstochowy, zbierają się na Placu Zwycięstwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II Wyruszamy o 7,00 do Skrzatusza pod eskortą policji. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy nie mogą udać się do Częstochowy, aby na rowerach towarzyszyli nam do Skrzatusza, gdzie odbędzie się Msza św. inaugurująca VII Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, pod przewodnictwem Ks. Biskupa

 9.  
  W dniach 03-05.07. Koło Różańcowe parafii NMP Wspomożenia wiernych w Pile organizuje pielgrzymkę: Częstochowa – Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Łagiewniki. Wyjazd 03.07 o godz. 22.30 parking przed kościołem NMP Wspomożenia Wiernych ul. Złota 1, przyjazd w godzinach wieczornych 05.07. Koszt wyjazdu 230 zł (przejazd, nocleg, kolacja + śniadanie, zwiedzanie Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach). W programie Msza św., konferencje duchowe, modlitwa oraz zwiedzanie miejsc pielgrzymkowych. Zapisy u Pani Haliny Kowal tel. 600 701 992. Zapraszamy.
 10.  
  Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólne, radosne chwile spędzone na naszym Parafialnym Festynie. Takie spotkanie to piękny moment, aby jednoczyć się razem jako wspólnota żywego Kościoła, który nie tylko się modli ale wspólnie się raduje.
 11.  
  Jako Dyrektor Wspólnoty Zakonnej p.w. św. Jana Bosko chciałbym powiadomić naszą wspólnotę parafialną, iż decyzją Ks. Inspektora, przełożonego naszej Salezjańskiej Prowincji zachodzą następujące zmiany personalne w naszej wspólnocie salezjańskiej:

  Ks. Dariusz Gojko – skierowany do pracy we wspólnocie p.w. św. Józefa - Szkoły Salezjańskie w Szczecinie /pożegnanie 17.07. na mszy świętej o godz. 11.00/

  Ks. Przemysław Cholewa – przeznaczony do pracy duszpasterskiej w Aleksandrowie Kujawskim /pożegnanie 17.07. na mszy świętej o godz. 12.30/

  Ks. Michał Słodkowski – skierowany do pracy duszpasterskiej do Dębna Lubuskiego /pożegnanie 26.06. na mszy świętej o godz. 11.00/

  Do naszej wspólnoty zostają przeznaczeni: ks. Marian Krześniak – z Parafii z Bydgoszczy i ks. Stanisław Kąkol – proboszcz z parafii ze Swobnicy.

  Następują także zmiany w Domu Zakonnym Sióstr Salezjanek.

  Z Piły odchodzi s. Elżbieta Młynarczyk – do pracy do Dzierżoniowa, na jej miejsce jako przełożona Domu Sióstr Salezjanek przychodzi s. Małgorzata Kuczma oraz naszą wspólnotę opuszcza także s. Elżbieta Kmet, skierowana do pracy w Lubinie, na jej miejsce przychodzi s. Anna Miecińska.

  Polecajmy w modlitwie księży i siostry zakonne, które Pan Bóg postawił i postawi na naszej drodze życia.

 12.  
  W dniach 20-25 lipca będziemy gościć w naszym mieście grupę ok. 100 młodzieży ze Szwajcarii. Młodzież ta udaje się na ŚDM w Krakowie. Zwracamy się do rodzin z naszej Parafii z serdeczną prośbą o możliwość przyjęcia na nocleg 2 osób w dniach ich pobytu w Pile. Już teraz bardzo dziękujemy za gościnność i otwarte serce.
 13.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Pawłowi Cieślikowi oraz kl. Pawłowi Potędze, który będzie w tym roku pomagał przy organizacji półkolonii, życzymy obfitych łask od Pana Boga i opieki Świętych Patronów.


XII Niedziela Zwykła - 19.06.2016 r.

 1.  
  Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą Chrystusa, dlatego często chodzimy po ciemnych zaułkach życia. Chrystus pyta dzisiaj uczniów: „Za kogo uważają Mnie tłumy?” To pytanie kieruje dzisiaj do każdego z nas: „Za kogo Ty Mnie uważasz?” Co Mu odpowiem?
 2.  
  Zapraszamy dzisiaj grupy i wspólnoty, dzieci i młodzież, wszystkich was drodzy Parafianie na Festyn i piknik św. Jana Bosko. Będzie coś do zjedzenia: grochóweczka, kiełbaski i kaszaneczka, turniej strzelecki, parafialne Euro 2016, konkurs rzutów karnych, dmuchana zjeżdżalnia, loteria fantowa /2 zł za los/, niespodzianki i nagrody, koncert zespołu, nie zdradzamy wszystkich spraw, gdyż pragniemy, aby była to pewna miła niespodzianka. Zbieramy się organizacyjnie o 15.00, a oficjalne rozpoczęcie o godz. 15.30
 3.  
  We wtorek 21 dnia miesiąca zapraszamy na mszę świętą wieczorną o godz. 18.00, w intencji Żyjących i Zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  W tym tygodniu kończą się zajęcia lekcyjne i rozpocznie się piękny czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Msze święte na zakończenie roku szkolnego: w czwartek 23 czerwca dla ZS nr 1 o godz. 11.00 w nowy kościele, dla III klas gimnazjalnych Szkoły Salezjańskiej o 15.30 w kapicy parafialnej. W piątek dla uczniów LOTS i GTS o godz. 10.00 w nowym kościele.
 5.  
  W czwartek na mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na mszę świętą na zakończenie pracy Liturgicznej Służby Ołtarza, podczas tej mszy nastąpią obłóczyny kandydatów.
 6.  
  23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 7.  
  W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, ten dzień jest ostatnim piątkiem miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo UWIELBIENIA o godz. 20.00 do kaplicy parafialnej. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim. W tym dniu z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje post.
 8.  
  W najbliższą niedzielę przypada ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zostały zawarte w czerwcu, na mszę świętą jubileuszową, która zostanie odprawiona o godz. 11.00.
 9.  
  Serdecznie zapraszamy na III Pilski Wieczór Chwały na deptaku który odbędzie się 26 czerwca o godz.20.30 na ul.Świetojańskiej.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Stanisław Kwiatkowski, lat 85, zam. Al.Poznańska

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …XI Niedziela Zwykła - 12.06.2016 r.

 1.  
  W minioną sobotę nasza diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska z ustanowienia Stolicy Apostolskiej w osobie Papieża Franciszka otrzymała nowego Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Zawołaniem Pasterskim nowego Księdza Biskupa są słowa: „ŁASKA - MIŁOSIERDZIE – POKÓJ”. Pamiętajmy w intencjach modlitewnych o naszym Koszalińsko-Kołobrzeskim Kościele i nowym Pasterzu Biskupie Krzysztofie.
 2.  
  W poniedziałek 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy w tym dniu po raz pierwszy w Pile przeżywać będziemy nawiedzenie relikwii św. Ojca Pio, jego habit zakonny, rękawicę i bandaż przykrywający ranę serca. Wszystkich czcicieli św. Stygmatyka serdecznie zapraszamy na mszę świętą odpustową do Ojców Kapucynów o godz. 18.30.
 3.  
  We wtorek 14 czerwca zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników na msze świętą o godz. 18.00, po mszy świętej w sali konferencyjnej odbędą się wybory nowych władz do Rady Lokalnej Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 4.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek bł. Michała Kozala /biskupa i męczennika/, w środę bł. Jolanty, w piątek św. Alberta Chmielewskiego. Każdego dnia zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 5.  
  W najbliższy piątek 17 czerwca zapraszamy także na katechezę w cyklu: „O Bogu tylko dla dorosłych”, katecheza będzie wygłoszona w naszym Oratorium o godz. 20.00.
 6.  
  Wspólnota Uwielbienia organizuje w naszej Parafii całonocne czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono w kaplicy parafialnej w piątek 17 czerwca o godz. 21.00,a zakończy rano o godz. 6.00. Zapraszamy zainteresowane osoby do wzięcia udziału w tym czuwaniu.
 7.  
  W sobotę 18 czerwca na stadionie Gwardii przy ul. Okrzei odbędą się PILSKIE OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI. Rozpoczną się one o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której nastąpi celebracja odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie na stadionie będzie miał miejsce piknik patriotyczny, na którym przewidziano wiele atrakcji. Punktem kulminacyjnym spotkania stanie się koncert zespołu CONTRA MUNDUM z Warszawy. Zespół ten w rokowej aranżacji przedstawi program przywołujący najważniejsze momenty z historii Polski. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i mieszkańców Piły na wspólne świętowanie tej uroczystości rocznicy chrztu naszego Narodu.
 8.  
  Pragniemy powiadomić naszych Parafian oraz wszystkich mieszkańców naszego Osiedla, iż została utworzona nowa trasa autobusowa MPK linii nr 14. Trasa przebiega od ulicy Miłej do Szpitala, prze ulicę Poznańska, Trzcianecką, Libelta i Siemiradzkiego. Rada Osiedla prosi mieszkańców o korzystanie z nowo powstałej linii autobusowej, aby poprzez dobrą frekwencję utrzymać nowoutworzoną trasę.
 9.  
  W najbliższą niedzielę w wielu Parafiach naszego miasta są organizowane Festyny Parafialne /w Parafii św. Rodziny, w Parafii św. Rafała Kalinowskiego – szczegółowy program na plakatach/, pragniemy także jako Duszpasterze i Rada Wychowawczo-Duszpasterska zaprosić wszystkich Parafian i mieszkańców naszego Osiedla Staszyce na Parafialny Piknik św. Jana Bosko. Niech każdy przyniesie, czym chciałby się podzielić z innymi, mamy na myśli szczególnie ciasto, słodycze. Nie zdradzamy wszystkich szczegółów, gdyż pragniemy, aby była to pewna miła niespodzianka. Rozpoczęcie o godz. 15.30.
 10.  
  Młodzież, kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższą niedzielę na spotkania w grupach. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy na mszę świętą o godz. 9.30, natomiast młodzież z klas II gimnazjum na mszę świętą o godz. 12.30. Po mszach świętych w oratorium odbędą się spotkania z animatorami.
 11.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom za składane dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na dalsze inwestycje budowlane w naszej parafialnej świątyni.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Jerzy Plewa, lat 72, zam. ul. Radosna

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …X Niedziela Zwykła - 5.06.2016 r.

 1.  
  Dzisiaj gościmy w naszej Parafii kleryków WSD z Koszalina. W czasie mszy świętej odczytają list do wiernych i po Mszach świętych będą zbierali ofiarę do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2.  
  Dzisiaj w naszym mieście przejdzie ulicami Piły "Marsz dla Życia i Rodziny". Początek Marszu o godz. 12.30 z kościoła św. Antoniego, zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II. Uczestników Marszu prosimy o ubranie się na biało i do wzięcia udziału w akcji "Pielucha dla Malucha". W ramach akcji przynosimy pieluchę, która zostanie przekazana dla Domu Samotnej Matki. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do wzięcia udziału w tym marszu.
 3.  
  Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są o godz. 17.30. serdecznie na nie zapraszamy wszystkich Parafian.
 4.  
  We wtorek 7 czerwca przypada pierwszy wtorek miesiąca w tradycji naszej Parafii tego dnia sprawujemy mszę świętą zbiorową na naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
 5.  
  Nasza Parafia wraz z innymi Parafiami Pilskimi organizuje wyjazd na Diecezjalne Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski, połączone z obchodami 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji oraz uroczystość święceń biskupich, biskupa Nominata Krzysztofa Włodarczyka. Uroczystości te odbędą się 11 czerwca w Kołobrzegu. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dzisiaj mija termin zgłoszenia swojego udziału.
 6.  
  We wtorek 7 czerwca zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45. Prosimy o obecność wszystkich przedstawicieli gdyż, będziemy planować najbliższy czas pracy duszpasterskiej w naszym salezjańskim dziele.
 7.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 8.  
  W poniedziałek 13 czerwca w Parafii Św. Antoniego w ramach odpustu parafialnego odbędzie się po raz pierwszy w Pile Nawiedzenie Relikwii związanych ze Św. Ojcem Pio: będzie to Jego habit zakonny, rękawica i bandaż przykrywający ranę Jego serca. Ojcowie Kapucyni serdecznie zapraszają. Szczegóły na plakacie.
 9.  
  Solenizantom, Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.


IX Niedziela Zwykła - 29.05.2016 r.

Z serca dziękujemy wszystkim Parafianom za trud i poświęcony czas, aby przygotować Uroczystość Bożego Ciała. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Tym wszystkim którzy budowali ołtarze, Zespołowi muzycznemu, sekcji instrumentów dętych, Panu Organiście, dzieciom sypiącym kwiaty, ministrantom oraz całemu orszakowi procesyjnemu i wszystkim Parafianom, którzy poprzez udział w uroczystości dali piękne świadectwo swojej wiary.

 1.  
  Podczas Oktawy Bożego Ciała msza święta rana będzie odprawiana o godz. 7.00 w kaplicy parafialnej. Natomiast wieczorna msza święta o godz. 18.00 oraz nabożeństwo i procesja z Najświętszym Sakramentem będzie odprawiana w nowym kościele. Przez oktawę Bożego Ciała >nie będzie nabożeństw o godz. 17.30., będę one odprawiane na zakończenie mszy świętej wieczornej.
 2.  
  We wtorek ostatni dzień miesiąca maja, zapraszamy wszystkich wiernych na zakończenie nabożeństw majowych i na ostatni Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Składamy serdeczne podziękowania poszczególnych wspólnotą, które podjęły się animacji modlitewnych podczas Apeli Jasnogórskich. Niech Maryja nasza Matka i Wspomożycielka oręduje za swoimi Czcicielami.
 3.  
  Również we wtorek obchodzić będziemy imieniny Ks. Wiesława Psionki – Radcy inspektorialnego ds. duszpasterstwa młodzieżowego. Ks. Wiesław odprawi Mszę imieninową o godz. 18.00. serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i złożenia życzeń naszemu Solenizantowi.
 4.  
  W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez pierwszy dwa dnia czerwca, z racji Oktawy Bożego Ciała, litania ku Czci Bożego Serca, będzie odmawiana na zakończenie mszy świętej. Później już tradycyjnie o 17.30.
 5.  
  W czwartek 2 czerwca - zakończenie Oktawy Bożego Ciało, jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy ministrantów i ich rodziców na comiesięczną mszę świętą sprawowaną w ich intencji. Tego dnia też tradycyjnie poświęcenie po procesji wianków ziół i kwiatów.
 6.  
  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych z naszych rodzin. Tego dnia okazja do sakramentu spowiedzi podczas mszy świętych: dla dorosłych o godz. 7.00 i 18.00, dla dzieci o 16.40, Młodzież i kandydatów do bierzmowania z klasy II i III gimnazjum zapraszamy na mszę o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy, aby oddać się w akcie osobistego zawierzenia Jezusowemu Sercu.
 7.  
  W przyszłą niedzielę 5 czerwca – kolejną w naszym kraju Niedzielę Dziękczynienia:
  • będziemy gościć w naszej Parafii kleryków WSD z Koszalina, którzy po mszach świętych przeprowadzą zbiórkę do puszek przeznaczoną na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • przejdzie ulicami naszego miasta "Marsz dla Życia i Rodziny". Początek Marszu o godz. 12.30 z kościoła św. Antoniego, zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II. Uczestników Marszu prosimy o ubranie się na biało i do wzięcia udziału w akcji "Pielucha dla Malucha". W ramach akcji przynosimy pieluchę, która zostanie przekazana dla Domu Samotnej Matki.
  • z racji pierwszej niedziela miesiąca, zapraszamy rodzinę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą w żywych i zmarłych członków Żywego Różańca.
 8.  
  Nasza Parafia wraz z innymi Parafiami Pilskimi organizuje wyjazd na Diecezjalne Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski, połączone z obchodami 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji oraz uroczystość święceń biskupich, biskupa Nominata Krzysztofa Włodarczyka. Uroczystości te odbędą się 11 czerwca w Kołobrzegu. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd w sobotę o godz. 6.30, koszt 40 zł.
 9.  
  Wspólnie z młodzieżą ze szkół salezjańskich organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży do Lednicy w dniu 4 czerwca w sobotę. Koszt wyjazdu 35 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 10.  
  Po mszach świętych w dzisiejszą niedzielę są zbierane podpisy w sprawie zmiany ustawy dotyczącej obrony życia poczętego. Zachęcamy naszych Parafian, aby taki podpis złożyli przy wyjściu z kościoła, podając swój pesel.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie Ks. Wiesławowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.


UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA - 26.05.2016 r.

 1.  
  Uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje CIAŁO i KREW. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Pana i Zbawiciela pod postacią eucharystyczą. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm na naszą drogę do wieczności.
  Nasz Pan „zagrody naszej wiedzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”.
 2.  
  Zapraszamy dzisiaj wszystkich chętnych Parafian na godzinę 16.00 na majówkę przy naszym dziele salezjańskim, pragniemy wspólnie radować się, jako wspólnota wiary. Będzie wspólne grillowanie, czas sportu i rekreacji oraz wspólne odśpiewanie Litanii do Matki Bożej o godz. 17.30. Wieczorna msza święta o godz. 18.00, a o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 3.  
  Podczas Oktawy Bożego Ciała msza święta ranna będzie odprawiana o godz. 7.00 w kaplicy parafialnej. Natomiast wieczorna msza święta o godz. 18.00 oraz nabożeństwo i procesja z Najświętszym Sakramentem będzie odprawiana w nowym kościele. Przez oktawę Bożego Ciała nie będzie nabożeństw o godz. 17.30., będę one odprawiane na zakończenie mszy świętej wieczornej.
 4.  
  Jutro w piątek 27 maja, jak w każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Uwielbienia Jezusa o godz. 20.00 do naszej parafialnej kaplicy. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 5.  
  Ostatniego dnia oktawy, w czwartek 2 czerwca, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół.
 6.  
  W naszej Parafii wspólnota Uwielbienia organizuje w dniach 28/29 maja /sobota i niedziela/ Kurs Ewangelizacyjny Filip. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Kurs jest dla każdego kto pragnie odnowić i umocnić swoją wiarę. Serdecznie zapraszamy.
 7.  
  Z serca dziękujemy wszystkim Parafianom za trud i poświęcony czas, aby przygotować Uroczystość Bożego Ciała. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Tym wszystkim którzy budowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej oraz całemu orszakowi procesyjnemu.


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22.05.2016 r.

 1.  
  Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa. Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.
 2.  
  We wtorek 24 maja, w naszej Parafii oraz w Zgromadzeniu Salezjańskim obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Towarzystwa Św. Franciszka Salezego. Wraz z Salezjanami Współpracownikami zapraszamy na nabożeństwo majowe i mszę świętą oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00
 3.  
  W czwartek 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Libelta, Dembowskiego, Półwiejska, Zamenhofa. Zachęcamy do udekorowania naszych domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary, gdyż jak to śpiewamy w jednej z pieśni „zagrody naszej wiedzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”.
 4.  
  Dzieci z klasy III, które przeżyły dzisiaj swoją komunię rocznicową, oraz wszystkie inne chętne dzieci zapraszamy na próbę sypania kwiatów, podczas procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się we wtorek i w środę o godz. 17.00 przed dużym kościołem.
 5.  
  W piątek 27 maja, jak w każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Uwielbienia Jezusa o godz. 20.00 do naszej parafialnej kaplicy. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 6.  
  W sobotę w Sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się diecezjalny Dzień Dziecka. Zapraszamy rodziców, aby wraz z dziećmi wzięli udział w tym radosnym wydarzeniu u stóp naszej matki Skrzatuskiej.
 7.  
  Nasza Parafia wraz z innymi Parafiami Pilskimi organizuje wyjazd na Diecezjalne Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski, połączone z obchodami 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji oraz uroczystość święceń biskupich, biskupa Nominata Krzysztofa Włodarczyka. Uroczystości te odbędą się 11 czerwca w Kołobrzegu. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 40 zł.
 8.  
  W przyszła niedzielę 29 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 9.  
  Dzisiaj po mszy świętej wieczornej w sali konferencyjnej na plebani odbędzie się spotkanie organizacyjne osób zainteresowanych pielgrzymkami rowerowymi do Częstochowy i Drezna.
 10.  
  W najbliższą niedzielę 29 maja po mszach świętych nasze wspólnoty parafialne będą zbierały podpisy w sprawie zmiany ustawy konstytucyjne dotyczącej obrony życia poczętego. Zachęcamy wszystkich naszych parafian, aby złożyli taki podpis, podając swój pesel.
 11.  
  Wspólnie z młodzieżą ze szkół salezjańskich organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży do Lednicy w dniu 4 czerwca w sobotę. Koszt wyjazdu 35 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 12.  
  W naszej Parafii wspólnota Uwielbienia organizuje w dniach 28/29 maja /sobota i niedziela/ Kurs Ewangelizacyjny Filip. Opłata wynosi 10 zł. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Kurs jest dla każdego kto pragnie odnowić i umocnić swoją wiarę. Serdecznie zapraszamy.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Jan Liszkiewicz, zam. ul. Chodzieska, lat 85

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 15.05.2016 r.

 1.  
  W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zebrani jako Żywy Kościół naszego Pana, otwierajmy nasze serca na Moc działania Ducha Świętego: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.
 2.  
  Zapraszamy dzisiaj do naszego Oratorium na katechezę: „O Bogu dla dorosłych” o godz. 17.00, a jak w każdy dzień miesiąca maja na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o godz. 21.00
 3.  
  Jutro, w poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 4.  
  W środę 18 maja w nowym kościele na Mszy Świętej o godz. 18.00 Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak udzieli młodzieży z naszej Parafii oraz z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży bierzmowanej, aby poprzez ten sakrament umocniła swoją wiarę i mężnie ją wyznawała.
 5.  
  W czwartek 19 czerwca po raz czwarty w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6.  
  W najbliższą sobotę o godz. 10.30 w naszym salezjańskim Seminarium Duchowym w Lądzie nad Wartą pięciu diakonów z naszej Ispektorii Pilskiej przyjmie sakrament kapłaństwa. Dziękujmy Bogu za dar nowo wyświęconych kapłanów, jednym z nich jest dk. Mateusz Macinkiewicz, absolwent naszego Salezjańskiego Liceum. Neoprezbiter odprawi mszę świętą prymicyjną o godz. 12.30 w Parafii św. Rodziny.
 7.  
  W najbliższą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.30 dzieci z klasy III, przeżywać będą swoją komunię rocznicową. Próby liturgii tej uroczystości we wtorek i czwartek o 16.30, natomiast spowiedź święta dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 10.00
 8.  
  Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile organizuje w Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej rekolekcje integracyjne dla osób niepełnosprawnych, samotnych i starszych w dniach od 20 do 22 maja br. Wszystkie szczegółowe informacje można odczytać na okolicznościowym plakacie zamieszczony w balocie ogłoszeń.
 9.  
  Nasza Parafia wraz z innymi Parafiami Pilskimi organizuje wyjazd na Diecezjalne Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski, połączone z obchodami 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji oraz uroczystość święceń biskupich, biskupa Nominata Krzysztofa Włodarczyka. Uroczystości te odbędą się 11 czerwca w Kołobrzegu. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10.  
  Jeśli ktoś byłyby zainteresowany to są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach 31.07. – 9.08. To wyjątkowa poruszająca okazja do słuchania Słowa Bożego, doświadczenia różnorodności i żywotności Kościoła, a przede wszystkim do radosnego spotkania z Jezusem i Jego Matką Maryją. Więcej informacji udziela ks. Szymon.
 11.  
  Kino HELIOS, zaprasza od 19 maja na film pt. „ Młody Mesjasz”. Seans filmowy rozpoczyna się o godz. 19.30.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Marian Kwas, lat 74, zam. ul. Czarkowska
śp. Henryk Zientkowski, lat 89, zam. Słoneczna

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.NIEDZIELA WIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 8.05.2016 r.

 1.  
  Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Chrystus Pan po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o 21.00.
 2.  
  W poniedziałek 9 maja przypada liturgiczna Uroczystość św. Stanisława biskupa męczennika, patrona Polski. Od jutrzejszego dnia msze święte w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00 będą sprawowane w kaplicy parafialnej. Natomiast msza święta sobotnia o godz. 18.00 i msze niedzielne będą odprawiane w nowym kościele.
 3.  
  We wtorek 10 maja zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45. Prosimy o obecność wszystkich przedstawicieli gdyż, będziemy planować najbliższy czas pracy duszpasterskiej w naszym salezjańskim dziele.
 4.  
  W piątek 13 maja, Siostry Salezjanki Ochodzą Uroczystość swojej Założycielki św. Marii Dominiki Mazzarello. Msza święta w intencji Sióstr Salezjanek zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na tą Mszę Świętą. Następnie dnia 14 maja w sobotę o godz. 16.00, przy Domu Zakonnym Sióstr Salezjanek zapraszamy na tzw. rodzinną majówkę. Przy figurce Matki Bożej odśpiewamy nabożeństwo majowe, a następnie zapraszamy na poczęstunek i na wspólną agapę.
 5.  
  W sobotę 14 maja w Oratorium odbędzie się turniej gier planszowych i stołowych tzw. „PLANSZORA”. Zapraszamy dzieci od godz. 10.00 do 16.00. Wtedy też odbędzie się prezentacja tematu wakacyjnych półkolonii, które odbędą się w naszej Parafii.
 6.  
  W niedzielę 15 maja w naszym nowym kościele o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji kandydatów do bierzmowania. Podczas tej mszy świętej rodzice młodzieży bierzmowanej wręczą swoim dzieciom pamiątkowe krzyże.
 7.  
  W najbliższą niedzielę zapraszamy także na katechezę w cyklu: „O Bogu tylko dla dorosłych”, katecheza będzie wygłoszona w Oratorium o godz. 17.00.
 8.  
  Jeśli ktoś byłyby zainteresowany to są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach 31.07. – 9.08. To wyjątkowa poruszająca okazja do słuchania Słowa Bożego, doświadczenia różnorodności i żywotności Kościoła, a przede wszystkim do radosnego spotkania z Jezusem i Jego Matką Maryją. Więcej informacji udziela ks. Szymon.
 9.  
  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkich członkom wspólnoty NIKODEM, którzy podjęli się trudu pomalowania naszej parafialnej kaplicy. Zrozumienie potrzeb wspólnoty parafialnej jest wyrazem pięknego świadectwa Wspólnoty Kościoła, niech Dobry Bóg błogosławi wszystkich rodzinom, którzy poświęcili swój czas i pracę.
 10.  
  Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę 15 maja 2016 r. wyznaczona została IV ogólnopolska składka - taca na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji II niedzieli miesiąca. Ofiary te są przeznaczone na dalsze inwestycje związane z budową naszego kościoła.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Stanisławowi – dzisiejszemu solenizantowi, życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Anna Lucyna Kin, lat 56, zam. ul. Rogozińska
śp. Eugeniusz Wolff, lat 59, zam. Chodzieska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 1.05.2016 r.

 1.  
  Rozpoczynamy miesiąc maj - miesiąc w którym wielu z nas, będąc dzieckiem pierwszy raz przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dzięki łasce Ducha Świętego kroczymy drogą wiary, a naszą Przewodniczką jest Matka Boża, którą pragniemy w tym miesiącu szczególnie uczcić. Dzisiaj rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o 21.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian.
 2.  
  Grupy Parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie:

  Poniedziałek – Krąg Biblijny

  Wtorek – Kościół Domowy i Grupa Uwielbienia

  Środa – Żywy Różaniec

  Czwartek – Caritas, Chór

  Piątek – Ministranci i Grupa Oratorium

  Sobota – Koło Bosko, Wspólnota Nikodem

  Niedziela – Salezjanie Współpracownicy

 3.  
  We wtorek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według rozkładu niedzielnego. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Parafii Królowej Polski o godz. 12.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Biskup Edward Dajczak.
 4.  
  W środę 4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona o godz. 7.45 w nowym kościele. Wszystkim maturzystom życzmy wielu łask Bożych oraz światła Ducha Świętego w czasie trwania egzaminów.
 5.  
  W czwartek 5 maja rodzina Salezjańska obchodzi Święto św. Dominika Savio – Patrona dzieci i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym (szczególnie w ciąży zagrożonej) oraz małżeństwo starających się o potomstwo. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następni na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na mszę świętą z udziałem ministrantów i ich rodziców z racji przypadającego pierwszego czwartku miesiąca.
 6.  
  W tym tygodniu 6 maja - przypada I piątek miesiąca - zachęcamy wszystkich wiernych do skorzystania z sakramentu spowiedzi, szczególnie tych, którzy tego jeszcze nie uczynili w okresie Wielkanocnym. O godz. 16.40 zapraszamy dzieci z klasy III na mszę świętą pierwszopiątkową, po mszy świętej odbędzie się spotkanie związane z przygotowaniem do uroczystości komunii rocznicowej. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na mszę świętą o godz. 19.00.
 7.  
  W sobotę 7 maja zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej. Wyjazd autokaru o godz. 9.30 spod nowego kościoła, koszt 10 zł. Wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w tej pielgrzymce prosimy o zgłoszenie swojego udziału do czwartku, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8.  
  W najbliższą niedzielę – 8 maja – Wspólnota Kościoła świętuje Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie ks. Stanisław Boguski. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy w intencji czcigodnego nam solenizanta. Liturgiczna Uroczystość św. Stanisława biskupa męczennika, patrona Polski będzie celebrowana w tym roku 9 maja w poniedziałek.
 9.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Ludwika Wrembel, lat 88, zam. ul. Głowackiego
Śp. Stefan Gwizdek, lat 63, zam ul.Obornicka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24.04.2016 r.

 1.  
  Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa w tą V Niedzielę Wielkanocną, pragniemy celebrować Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. Każda Eucharystia, to przestrzeń, w której misteria z życia Jezusa, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie, stają się tu i teraz również naszym udziałem. Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w naszą egzystencję. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu.
 2.  
  W dzisiejszą niedzielę, 24 dnia miesiąca, przypada co miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo o godz. 17.30 ku Czci Wspomożycielki Wiernych, a po mszy świętej wieczornej odśpiewamy Apel Jasnogórski. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym Oratorium odbędzie się katecheza dla dorosłych.
 3.  
  Na prośbę Ojca Świętego Franciszka dzisiaj we wszystkich parafiach na całym świecie jest zbierana ofiara do puszek na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 4.  
  Wyrażamy słowa wdzięczności wszystkim naszym Parafianom, którzy z dobroci serca upiekli ciasto na nasze Święto Inspektorii św. Wojciecha. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę.
 5.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 6.  
  W piątek 29 kwietnia, odbędzie się zakończenie zajęć klas III Liceum Salezjańskiego. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godz. 16.00.
 7.  
  W najbliższy piątek przypada ostatni piątek miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA o godz. 20.00. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8.  
  W sobotę 30 kwietnia przypada ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko o godzinie 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku Jego czci. Nabożeństwo i msza święta wieczorna będzie sprawowana w nowym kościele!
 9.  
  W najbliższą niedzielę 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie o godzinie 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej, a o godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski.
  Grupy Parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie:

  Poniedziałek – Krąg Biblijny

  Wtorek – Kościół Domowy i Grupa Uwielbienia

  Środa – Żywy Różaniec

  Czwartek – Caritas, Chór

  Piątek – Ministranci i Grupa Oratorium

  Sobota – Koło Bosko, Wspólnota Nikodem

  Niedziela – Salezjanie Współpracownicy

  W niedzielę 1 maja – przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy rodzinę różańcową na zmianę tajemnic żywego różańca.
 10.  
  Choć jest to już kolejny miesiąc 2016 roku, rozprowadzamy jeszcze w naszej diecezji kalendarze jako "cegiełki". Jest to dofinansowanie Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystań z Jezusem, którą co roku przygotowuje nasza diecezja. Prosimy, aby kalendarz potraktować przede wszystkim jako "cegiełkę" i wkład w ewangelizację. Są do nabycia w cenie 15 zł.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17.04.2016 r.

 1.  
  Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.
 2.  
  Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
 3.  
  W poniedziałek 18 kwietnia w naszej kaplicy parafialnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta konwentualna, sprawowana przez kapłanów naszego dekanatu.
 4.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 5.  
  W czwartek 21 kwietnia msza święta wieczorna w intencji żywych i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6.  
  W sobotę 23 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Jerzy Królak. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po mszy świętej będzie okazja złożyć ks. Jurkowi życzenia. Serdecznie zapraszamy.
 7.  
  Zapraszamy w najbliższą niedzielę – 24 kwietnia - wszystkie małżeństwa, które zawierały ślub w miesiącu kwietniu na mszę świętą sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00.
  Tego dnia zapraszamy także do naszego oratorium na godz. 17.00 na katechezę dla dorosłych.
 8.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza dzisiaj - 17 kwietnia/w niedzielę/ w godzinach 10.00 – 13.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Jeżeli ważna jest dla Państwa edukacja na wysokim poziomie i wychowanie katolickie dzieci w Duchu Księdza Bosko to zapraszamy do naszej szkoły.
 9.  
  Rozpoczyna się oficjalna rejestracja osób, które pragną uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Koszt udziału wynosi 500 zł, zapisy u ks. Szymona – kierownika oratorium.
 10.  
  Brat Tomasz przyjmuje zapisy na pielgrzymki rowerowe na Jasną Górę w dniach 4-9 lipca i do Drezna w dniach 8-14 sierpnia. Pierwsze spotkanie organizacyjne uczestników tych pielgrzymek odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 19:00, po mszy św. wieczornej.
 11.  
  W sobotę 23 kwietnia nasza Salezjańska Inspektorii p.w. św. Wojciecha obchodzić będzie swoje Święto, podczas którego nastąpi przekazanie urzędu Księdza Inspektora Marka Chmielewskiego nowemu przełożonemu naszej Inspektorii Ks. Romanowi Jachimowiczowi. Odbędzie się ta uroczystość w Parafii św. Rodziny o godz. 11.00, dlatego prosimy naszych drogich Parafian o ewentualną możliwość upieczenia ciasta. Ciasta można przynosić w piątek po południu lub w sobotę rano do godz. 9.00. Będziemy wdzięczni za wszelką życzliwość, pomoc i zrozumienie.
 12.  
  W dniach od 30 maja do 5 czerwca (tydzień) organizowane są w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile "Warsztaty Pisania Ikon". Zajęcia codziennie od 16.00 do 20.00. W czasie warsztatów każdy z uczestników napisze swoją własną ikonę z wizerunkiem Chrystusa. Zapisy do 30.04. Liczba miejsc ograniczona.
  Kontakt - ks. Dariusz Jastrząb - e-mail: parafia@milosierdzie.pila.pl
 13.  
  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 9-19 czerwca. Wszelkich informacji udziela ks. Józef – kapelan szpitala lub znajdują się one na stronie internetowej Parafii.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie polecamy w modlitwie ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, ks. Wikariusza Jarosława Pizonia, ks. Jerzego Worka, byłego Proboszcza naszej Parafii, ks. Jerzego Królaka, życzymy im wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10.04.2016 r.

 1.  
  W liturgii III niedzieli wielkanocnej Chrystus powołuje Apostołów, tym razem już po swoim zmartwychwstaniu, zupełnie jakby wszystko musiał zacząć od początku. Zdaje się, że Apostołowie wrócili do starych nawyków, zamiast ludzi - zaczęli łowić ryby. Jakże łatwo odejść od powołania i wrócić do starych przyzwyczajeń – czy Zmartwychwstanie Pana zmienia moje życie?
 2.  
  Dzisiejsza Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona w Kościele VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich Parafian, aby szczególnie w tym tygodniu osobiście rozważać Słowo Boże, które ma moc umacniać naszą wiarę.
 3.  
  We wtorek 12 kwietnia zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45.
 4.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 5.  
  W środę 13 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Przemysław Cholewa. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po mszy świętej będzie okazja złożyć ks. Przemkowi życzenia. Serdecznie zapraszamy.
 6.  
  W dniu dzisiejszym - niedzielę 10 kwietnia - o godz. 15.00 w Kościele św. Rodziny zostanie odprawiona msza święta z racji upamiętnienia 76 rocznicy zbrodni katyńskiej i 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. prof. Dr hab. Henryk Skorowski, profesor UKSW. Po mszy świętej nastąpi przemarsz pod figurę św. Jana Pawła II, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości.
 7.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza w dniu 17 kwietnia/niedziela/ w godzinach 10.00 – 13.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Jeżeli ważna jest dla Państwa edukacja na wysokim poziomie i wychowanie katolickie dzieci w Duchu Księdza Bosko to zapraszamy do naszej szkoły.
 8.  
  Rozpoczyna się oficjalna rejestracja osób, które pragną uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Koszt udziału wynosi 500 zł, zapisy u ks. Szymona – kierownika oratorium.
 9.  
  Brat Tomasz będzie przyjmował zapisy na pielgrzymkę rowerową do Drezna od 16 kwietnia 2016 do 26 czerwca 2016, w każdą niedzielę po mszy św. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego uczestnictwo w pielgrzymce w/g kolejności zapisów. Koszt pielgrzymki wynosi 490 zł + 85 EUR. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 kwietnia 2016 o godzinie 19:00,po mszy św. wieczornej. Zostaną wtedy podane szczegóły dla zainteresowanych pielgrzymkami rowerowymi do Drezna i Częstochowy.
 10.  
  W sobotę 23 kwietnia nasza Salezjańska Inspektorii p.w. św. Wojciecha obchodzić będzie swoje Święto, podczas którego nastąpi przekazanie urzędu Księdza Inspektora Marka Chmielewskiego nowemu przełożonemu naszej Inspektorii Ks. Romanowi Jachimowiczowi. Odbędzie się ta uroczystość w Parafii św. Rodziny o godz. 11.00, dlatego prosimy naszych drogich Parafian o ewentualną możliwość upieczenia ciasta. Będziemy wdzięczni za wszelką życzliwość, pomoc i zrozumienie.
 11.  
  Serdecznie zapraszamy widzów i sympatyków telewizji Dobre Media na dzień skupienia zatytułowany: "Mapa mojego serca", który rozpocznie się 16 kwietnia 2016 roku o godzinie 10:00 się w siedzibie Dobrych Mediów przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. W programie konferencje, modlitwa i spotkanie z ks. Wojciechem Parfianowiczem redaktorem naczelnym Diecezjalnej części Tygodnika "Gość Niedzielny". Więcej szczegółów na www.dobremedia.org.
 12.  
  W dniach od 30 maja do 5 czerwca (tydzień) organizowane są w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile "Warsztaty Pisania Ikon". Zajęcia codziennie od 16.00 do 20.00. W czasie warsztatów każdy z uczestników napisze swoją własną ikonę z wizerunkiem Chrystusa. Zapisy do 30.04. Liczba miejsc ograniczona.
  Kontakt - ks. Dariusz Jastrząb - e-mail: parafia@milosierdzie.pila.pl
 13.  
  Z serca dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę, są one przeznaczone na prace inwestycyjne, które są wykonywane w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 03.04.2016 r.

 1.  
  Dzisiaj Kościół w drugą niedzielę Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego świętuje niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  W Dzienniczku św. siostry Faustyny czytamy:
  Pan Jezus, mówiąc: Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki (Dz. 965).
 2.  
  Dzisiejsza niedziela jest patronalnych świętem Caritas i rozpoczynamy 72 Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowanie na ręce Pani Doroty Pytlarz wszystkim osobom pracującym w Caritas parafialnym za trud, poświęcenie, ofiarowanie swojego czasu osobom potrzebującym pomocy. Bóg zapłać. W Tygodniu Miłosierdzia od poniedziałku do soboty zapraszamy wszystkich wiernych na wspólną modlitwę Litanii i Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w naszej kaplicy parafialnej o godz. 15.00.
 3.  
  W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną z racji liturgii Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć taką adopcję, są proszone, aby po mszy świętej zgłosiły się do zakrystii, bo odbiór folderów i materiałów formacyjnych.
 4.  
  We wtorek 5 kwietnia zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Tego dnia ks. Kapelan zaprasza na mszę świętą i spotkanie grupy paliatywnej o godz. 19.00 w kaplicy Domu Zakonnego.
 5.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 6.  
  W czwartek 7 kwietnia przypada I czwartek miesiąca, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodziców. Gratulujemy naszym ministrantom osiągnięcia dużego wyniku sportowego w rozgrywkach halowej piłki nożnej. W miniony wtorek 29 marca odbył się Diecezjalny Finał Ligii Halowej. Nasi ministranci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych zajęli I miejsce, natomiast Szkoła Podstawowa – III miejsce. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i duchowych.
 7.  
  W najbliższą sobotę 9 kwietnia zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na mszę świętą o godz. 18.00, po mszy świętej odbędzie się spotkanie związanie z przyjęciem przez młodzież sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 8.  
  Dyrekcja naszego Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum zaprasza uczniów oraz rodziców w sobotę 9 kwietnia od godz. 10.00 do 13.00 na Dzień Drzwi Otwartych. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo miłą atmosferę.
 9.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza w dniu 17 kwietnia/niedziela/ w godzinach 10.00 – 13.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Jeżeli ważna jest dla Państwa edukacja na wysokim poziomie i wychowanie katolickie dzieci w Duchu Księdza Bosko to zapraszamy do naszej szkoły.
 10.  
  We wtorki od godz. 17.00 mogą przychodzić do Oratorium osoby potrzebujące pomocy w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Zapraszamy także emerytów - co prawda rozlicza ich ZUS, ale pobierając PIT mogą zdecydować na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku. Rozliczając u nas mogą wesprzeć Oratorium i nasze dzieci z parafii. Serdecznie zapraszamy!
 11.  
  Rozpoczyna się oficjalna rejestracja osób, które pragną uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Koszt udziału wynosi 500 zł, zapisy u ks. Szymona – kierownika oratorium.
 12.  
  Za tydzień w niedzielę 10 kwietnia o godz. 15.00 w Kościele św. Rodziny zostanie odprawiona msza święta z racji upamiętnienia 76 rocznicy zbrodni katyńskiej i 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. prof. Dr hab. Henryk Skorowski, profesor UKSW. Po mszy świętej nastąpi przemarsz pod figurę św. Jana Pawła II, gdzie nastąpi dlasza część uroczystości.
 13.  
  W dniach 15-16 kwietnia jest organizowana dwudniowa Pielgrzymka autokarowa do Jasnogórskiej Pani w Częstochowie. Koszt Pielgrzymki 120 zł. Serdecznie zapraszamy te osoby, które jeszcze nie miały możliwość nawiedzenia naszej duchowej stolicy Narodu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
 14.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Marchwant Edyta, lat 37, zam. ul. Rogozińska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka ----->NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 27.03.2016 r.

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

Śmierć została pokonana, grzechy zgładzone, brama do nieba dzięki Jezusowi została otwarta!

Radujmy się i zanieśmy wszystkim wieść, że Bóg jest bogaty w Miłosierdzie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

Ks. Proboszcz oraz Salezjanie ze Wspólnoty św. Jana Bosko

 1.  
  Zmartwychwstanie Pańskie jest największą Uroczystością świętowania naszej wiary. Misterium Paschalne to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego, niech Zmartwychwstały Pan daje każdemu z nas nowe natchnienia Ducha Świętego, abyśmy każdego dnia stawali się jego świadkami.
  Kierujemy słowa podziękowania naszym drogim Parafianom, dziękujemy za złożone życzenia świąteczne i wszelkie wyrazy życzliwości i serdeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni maiła piękną i godną oprawę. Dziękujemy tym, którzy przygotowywali Ołtarz wystawienia (Ciemnicę) i Grób Pański, dziękujemy wszystkim ministrantom, którym przewodził ks. Tomasz opiekun LSO, za przygotowaną liturgię w tych dniach. Serca dziękujemy naszemu Chórowi oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny, dziękujemy naszym Siostrom Salezjankom, składamy serdeczne Bóg zapłać grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy oddali swój czas, pracę i serce dla upiększenia tych świętych wydarzeń misterium paschalnego.
 2.  
  Jutro 28 marca, Wielkanocy Poniedziałek, rozkład Mszy świętych niedzielny. Msze święte będą oprawiane w nowym kościele. Taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i na KUL.
 3.  
  Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4.  
  Od wtorku msze święte i wszystkie nabożeństwa będą odprawiane w kaplicy parafialnej, gdyż w nowym kościele będą kontynuowane dalsze prace inwestycyjne.
 5.  
  W czwartek 31 marca w ostatni dzień miesiąca zapraszamy Salezjanów Współpracowników na mszę świętą z racji wspomnienia św. Jana Bosko oraz na spotkanie w sali konferencyjnej.
 6.  
  Pierwszego kwietnia, przypada pierwszy piątek miesiąca, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7.  
  2 kwietnia, w pierwszą sobotę miesiąca w naszej kaplicy parafialnej o godz. 11.00 zostanie oprawiona msza święta w intencji rodzin, które utraciły dziecko, następnie odbędzie się pochówek dzieci utraconych na cmentarzu komunalnym. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. dziekan dekanatu Pilskiego – ks. dr Dariusz Jastrząb.
 8.  
  W najbliższą niedzielę wspólnota Kościoła będzie świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie ona Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas Polska. Zapraszamy Rodzinę Różańcową na zmianę tajemnic Żywego Różańca, o godz. 10.30 konferencja oraz msza święta w intencji Rodziny Różańcowej o godz. 11.00. Natomiast o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. W Niedzielę Miłosierdzia w całej Polsce jest zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne Caritas diecezji.
 9.  
  W dniach 15-16 kwietnia jest organizowana dwudniowa Pielgrzymka autokarowa do Jasnogórskiej Pani w Częstochowie. Koszt Pielgrzymki 120 zł. Serdecznie zapraszamy te osoby, które jeszcze nie miały możliwość nawiedzenia naszej duchowej stolicy Narodu.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Marian Iwasiuk, lat 68, zam. ul. Łódzka

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …NIEDZIELA PALMOWA - 20 marca 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina wspólnocie Kościoła o mesjańskim wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego, aby wzmocnić naszą wiarę i coraz pełniej i świadomie przeżywać największe wydarzenia w historii zbawienia. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest także jako Światowy Dzień Młodzieży.
 2.  
  Zapraszamy wszystkich wiernych na ostanie nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  W poniedziałek 21 marca msza święta wieczorna w intencji żywych i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  W środę 23 marca o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie osoby i rodziny potrzebujące z naszej Parafii na wspólną modlitwę oraz poczęstunek Wielkanocy do naszego Oratorium.
 5.  
  Od 24 marca – WIELKI CZWARTEK – przechodzimy do nowego kościoła. Tego dnia we wszystkich parafiach jest celebrowana tylko jedna Msza Święta zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich wiernych tego dnia na mszę świętą o godz. 18.00, po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 6.  
  W Wielki Piątek adoracja w kościele rozpocznie się modlitwą Kościoła Jutrznią o godz. 7.30. W ten dzień śmierci naszego Pana i Zbawiciela jesteśmy zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Tego dnia w naszej świątyni odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, zakończy się ona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy do naszego kościoła na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim, będzie okazja do medytacji, refleksji na tekstami biblijnymi i śpiewów wielkopostnych. Przez całą noc będzie pełniony dyżur w konfesjonale. Czuwanie rozpocznie się o godz. 22.00 a zakończy się o godz. 6.00.
 7.  
  W Wielką Sobotę adoracja rozpocznie się w świątyni o godz. 7.30 modlitwą Kościoła Jutrznią. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 17.00 i będzie się ono odbywało co pół godziny. Postarajmy się tego dnia oprócz poświęcenia pokarmów znaleźć choć kilka minut, aby adorować Najświętszy Sakrament wystawiony przy Grobie Pańskim. Tego dnia będzie okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do godz. 17.00.
 8.  
  W Wielką Sobotę o godz. 19.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną, rozpocznie się ona obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece.
 9.  
  W Niedzielę Zmartwychwstania 27 marca ceremonie rozpoczynają się o godz. 6.00, pamiętajmy jednak że tej nocy zostaje przesunięty czas o jedną godzinę do przodu/tak więc będzie to właściwie godz. 5.00/ Prosimy nasze grupy i wspólnoty parafialne o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.
 10.  
  Dzisiaj po mszach świętych jest zbierana ofiara do puszek, jako nasz dar i jałmużna wielkopostna na potrzeby rodzin ubogich i potrzebujących, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2016 r.

 1.  
  W V niedzielę Wielkiego Postu Chrystus mówi do każdego z nas: „ Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci (…) kamieniem”. Panie daj nam łaskę, abyśmy w pokorze serca, stawali w prawdzie przed Twoim obliczem.
 2.  
  Zapraszamy, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, wszystkich wiernych na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  Tradycyjnie w środę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4.  
  W środę 16 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 1. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci wzięły udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
 5.  
  W piątek 18 marca, obchodzi swoje imieniny ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Księdzu Biskupowi Edwardowi życzymy Bożego Błogosławieństwa, wszelkich łask od Boga i natchnień Ducha Świętego oraz mocy w kierowaniu Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską.
 6.  
  W piątek 18 marca o godzinie 19.00 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki rozpocznie się Droga Krzyżowa, którą poprowadzi ks. Biskup Paweł Cieślik. Zakończenie nabożeństwa drogi krzyżowej nastąpi na placu przy figurze św. Jana Pawła II. Uczestników prosimy o zabranie świec lub zniczy.
 7.  
  W sobotę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. kapelan szpitala Józef Balawander. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00, a po mszy świętej złożymy życzenia ks. Józefowi. Tego dnia Parafia św. Józefa będzie przeżywać swoją Uroczystość odpustową, msza odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00
 8.  
  W imieniu ks. Bp Edwarda Dajczaka zapraszamy na IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne. Odbędzie się ono w dniach 22-24 kwietnia w Koszalinie pod hasłem: „W mocy Słowa”. Wśród prelegentów zaproszeni są: ks. Marek Dziewiecki, Pani Małgorzata Stuła-Topolska, ks. Janusz Lemański, ks. Piotr Kieniewicz. Wszystkie szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie.
 9.  
  Do Wielkiego Wtorku - 22 marca - można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z ofiarowanych produktów Caritas parafialna zamierza przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Za tydzień w Niedzielę Palmową będzie także zbierana puszka jako nasza jałmużna postna. Z góry dziękujemy za okazane dobro i wrażliwość serca na potrzeby innych.
 10.  
  Dzisiaj w budynku Szkół Salezjańskich odbywają się na naszym Osiedlu Staszyce wybory do Rady Osiedla. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tych wyborach.
 11.  
  Brat Tomasz zaprasza wszystkie nowe, chętne osoby, których pasją jest jazda rowerem do wspólnoty „Koło Bosko”. Wspólnota ta w lipcu organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę, a w sierpniu pielgrzymkę do Drezna, gdzie znajduje się miejsce męczeńskiej śmierci błogosławionej Piątki Poznańskiej. Serdecznie zapraszamy.
 12.  
  Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Niedziela ta otwiera okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Msze święte o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 rozpoczną się w tą niedzielę o 10 minut wcześniej na placu przy nowo budowanej świątyni, gdyż na początku liturgii zostaną w sposób uroczysty poświęcone palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, następnie w procesji wyruszymy do naszej parafialnej kaplicy.
 13.  
  W Niedzielę Palmową w naszej Parafii zostanie odprawiona dodatkowa msza święta o godz. 14.00. Pilski Klub Motocyklowy „Husaria” zaprasza wszystkich użytkowników motocykli i jednośladów oraz sympatyków na uroczyste poświęcenie pojazdów. Jest to tradycja już 10–letnia, która trwa w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.
 14.  
  Z serca dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę, są one przeznaczone na prace inwestycyjne, które są wykonywane w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Biskupowi Edwardowi Dajczakowi, Ks. Józefowi Balawandrowi oraz ks. Józefowi Dubińcowi, byłemu proboszczowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i wstawiennictwu św. Józefa. Dołączamy także dar naszej modlitwy.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Jan Malinowski, lat 75, zam. ul. Żabia

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2016 r.

 1.  
  W czwartą niedzielę Wielkiego Postu cała Wspólnota Kościoła spogląda na syna marnotrawnego, który wraca do domu swojego ojca. Jakże wielu naszych braci i sióstr oddaliło się od Miłości Ojca. Prośmy w Roku Miłosierdzia o łaskę powrotu, dla każdego z „synów i córek marnotrawnych”.
 2.  
  Zapraszamy, jak w każdą niedzielę wszystkich wiernych na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  Gościmy dzisiaj w naszej Parafii ks. Tomasza Kancelarczyka, który głosi okolicznościowe kazania na temat obrony życia poczętego. Ks. Tomasz jest jednym z twórców największego Marszu dla Życia w Polsce oraz jest prezesem Stowarzyszenia „Bractwo Małych Stópek”.
 4.  
  W imieniu ks. Bp Edwarda Dajczaka zapraszamy na IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne. Odbędzie się ono w dniach 22-24 kwietnia w Koszalinie pod hasłem: „W mocy Słowa”. Wśród prelegentów zaproszeni są: ks. Marek Dziewiecki, Pani Małgorzata Stuła-Topolska, ks. Janusz Lemański, ks. Piotr Kieniewicz. Wszystkie szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie.
 5.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6.  
  We wtorek 8 marca zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45.
 7.  
  W czwartek 10 marca o godz. 19.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży kandydatów do bierzmowania. Natomiast w niedzielę po mszy świętej o godz. 9.30 zapraszamy młodzież na katechezę i spotkanie w grupach.
 8.  
  Zapraszamy wszystkich chętnych Parafian na Ekstremalna Drogę Krzyżową. Polega ona na przejściu trasy ok.40 km z Piły do Skrzatusza, nocą z piątku na sobotę 11/12 marca. Wyjście po mszy świętej o godz. 20.00 z Parafii Miłosierdzia Bożego. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl
 9.  
  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z ofiarowanych produktów Caritas parafialna zamierza przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Z góry dziękujemy za okazane dobro i wrażliwość serca na potrzeby innych.
 10.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Za tydzień 13 marca w niedzielę odbędą się na naszym Osiedlu Staszyce wybory do Rady Osiedla. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tych wyborach.
 12.  
  Kino Helios zaprasza na dwa filmy: „Zmartwychwstały” o śledztwie Poncjusza Piłata w sprawie zmartwychwstania Jezusa i drugi film pt.: ”Historia Roja” o żołnierzach niezłomnych.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Sylwester Lieske, lat 80, zam. ul. Osiedlowa
Śp. Anatoliusz Ruciński, lat 81, zam. ul. Wiosny Ludów
Śp. Józefa Rotkiewicz, lat 86, zam. ul. Zamenhofa
Śp. Halina Soczywko, lat 99, zam. ul. Zamenhofa
Śp. Emila Barchan, lat 85, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 luty 2016 r.

 1.  
  W trzecią niedzielę Wielkiego Postu w liturgii słowa Jezus opowiada swoim uczniom przypowieść o nieurodzajnym drzewie figowym. Każdy z nas powinien sobie w sercu odpowiedzieć na pytanie: jakie ja wydaje owoce swojej wiary i swojego życia?
 2.  
  Zapraszamy, jak w każdą niedzielę wszystkich wiernych na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  Dzisiaj także zapraszamy dzieci do naszego Oratorium o godz. 15.00 na tzw. „Bajkowe popołudnie”.
 4.  
  W III Niedzielę Wielkiego Postu (28.02.2016) w Kościele Akademickim przy ul. Złotej 1 o godzinie 19:00 rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Wielkopostne "Oddaj się w dobre ręce". Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Dąbrówka, który jest posłanym przez papieża Misjonarzem Miłosierdzia. Rekolekcje potrwają do środy (2.03.2016) - zapraszamy studentów, środowisko akademickie i wszystkich chętnych.
 5.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6.  
  W poniedziałek 29 lutego przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo ku Jego czci, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie. Zapraszamy serdecznie wszystkie nasze wspólnoty parafialne na tą mszę święta, szczególnie Salezjanów Współpracowników. Po mszy świętej odbędzie się w sali konferencyjnej zebranie wszystkich członków Stowarzyszenia.
 7.  
  We wtorek 1 marca zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Tego dnia ks. Kapelan zaprasza na mszę świętą i spotkanie grupy paliatywnej o godz. 19.00 w kaplicy Domu Zakonnego.
 8.  
  W czwartek 3 marca przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia zapraszamy o godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo powołaniowe. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów ich rodziców.
 9.  
  W pierwszy piątek miesiąca 4 marca kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Od godz. 16.20 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i wszystkich chętnych, a o godz. 16.40 zostanie odprawiona msza święta dla dzieci. Tego dnia nasza wspólnota Parafialna pragnie odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Parafii. Zapraszamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, prosimy aby zabrać ze sobą świece. W ten piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30 i 19.15.
 10.  
  Za tydzień w niedzielę 6 marca, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic.
 11.  
  Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii ks. Tomasza Kancelarczyka, który wygłosi kazania okolicznościowe o obronie życia poczętego. Ks. Tomasz jest jednym z twórców największego Marszu dla Życia w Polsce oraz jest prezesem Stowarzyszenia „Bractwo Małych Stópek”.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Jadwiga Małek, lat 75, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 luty 2016 r.

 1.  
  Czas Wielkiego Postu to nie tylko czas odkrywania wartości wyrzeczenia, doskonalenia siły woli, sięgania po wartości wyższe rezygnując z niższych. Czas Wielkiego Postu to czas intensywnego doskonalenia modlitwy, czyli osobistego kontaktu z Bogiem. Nie chodzi o zwiększenie liczby pacierzy, lecz o usłyszenie przemawiającego Boga. Istnieje bowiem zasadnicza różnica między pacierzem a modlitwą. W pacierzu człowiek mówi, a Bóg słucha, a w modlitwie Bóg mówi, a człowiek słucha.
 2.  
  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 10.00, o 18.00 i 19.30 dla młodzieży ponadgimnazjalnej, studentów i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka stanowa dla kobiet, we wtorek nauka stanowa dla mężczyzn. W środę o godz. 10.00 msza święta dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a o godz. 18.00 msza święta na zakończenie rekolekcji. Módlmy się o potrzebne łaski Ducha Świętego dla ks. Dawida Rekolekcjonisty oraz dla wszystkich Parafian, abyśmy umocnili naszą wiarę i przygotowali nasze sumienia na czas świętowania Paschy naszego Pana.
 3.  
  Dzisiaj rozpoczynamy także w naszym mieście IV edycję Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy wyklętych. Młodzież przed kaplicą rozprowadza literaturę dotyczącą najnowszej historii Polski „Zeszyty Historyczne Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych” oraz program uroczystości w naszym mieście. W piątek dla wszystkich chętnych naszych Parafian w auli szkół salezjańskich o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Tadka” o Żołnierzach Wyklętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian do udziału w tym koncercie.
 4.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5.  
  Dzisiaj w niedzielę zapraszamy dzieci do naszego Oratorium o godz. 15.00 na tzw. „Bajkowe popołudnie”
 6.  
  Od piątku 26 lutego do niedzieli 28 lutego zapraszamy do udziału w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych. Natomiast wszystkich parafian zapraszamy na koncert Anny i Grzegorza Góreckich w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w niedzielę zapraszamy do Parafii św. Rodziny na 15.00 na Uroczystą Mszę Świętą i koncert finałowy. Uczestnicy warsztatów zapraszają także naszych Parafian na wspólną modlitwę Jutrzni w sobotę o 8.30, a w niedzielę o 8.15.
 7.  
  W niedzielę po mszy świętej o godz. 9.30 zapraszamy uczniów klasy II gimnazjum na spotkanie związane złożeniem deklaracji odnośnie rozpoczęcia spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się na starej plebani.
 8.  
  W III Niedzielę Wielkiego Postu (28.02.2016) w Kościele Akademickim przy ul. Złotej 1 o godzinie 19:00 rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Wielkopostne "Oddaj się w dobre ręce". Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Dąbrówka, który jest posłanym przez papieża Misjonarzem Miłosierdzia. Rekolekcje potrwają do środy (2.03.2016) - zapraszamy studentów, środowisko akademickie i wszystkich chętnych.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
Śp.Irena Fryckowska, lat 82, zam. ul. Obrońców Westerplatte
Śp.Emila Kruszwicka May

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 luty 2016 r.

 1.  
  W środę popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy z całym Kościołem: „Bądź ze mną Panie w moim utrapieniu”. Nie poddawajmy się zniechęceniu, otwierajmy się na działanie Bożej Łaski, poprzez post, modlitwę i jałmużnę nabierajmy Mocy Ducha i nie ulegajmy pokusom na naszych pustyniach życia.
 2.  
  Dzisiaj w naszym Oratorium o godz. 16.00 zapraszamy na katechezę „O BOGU dla dorosłych”, natomiast o godz. 17.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zwyczajem lat ubiegłych zbierane ofiary na tacę podczas nabożeństwa będą przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 3.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4.  
  W tym tygodniu 18 lutego w czwartek w naszej Parafii będzie miała miejsce tzw. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Raz w roku poszczególnych wspólnotach Kościoła Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie staje pośród nas i mamy okazję na osobisty czas adoracji, medytacji i rozważania. Adoracja rozpocznie się po mszy świętej odprawianej o godz. 7.00, zapraszamy poszczególne grupy, wspólnoty i róże żywego różańca na trwanie przed Chrystusem, ukrytym w Najświętszym sakramencie.
  Godziny adoracji:
  8.00 – 9.00 Róża I Żywego Różańca
  9.00 – 10.00 Róża II i III
  10.00 -11.00 Róża IV
  12.00 – 13.00 Róża V i VI
  13.00 – 14.00 Róża VII
  14.00 – 15.00 Róża VIII, Kościół Domowy
  15.00 – 16.00 Krąg Biblijny, Caritas
  16.00 – 17.00 Salezjanie Współpracownicy, Grupa Uwielbienia
  17.00 – 18.00 LSO, Chór, Wspólnota Nikodem.
  18.00 – Msza święta
 5.  
  Wspólnota Uwielbienia działająca w naszej Parafii organizuje w dniach 20/21 lutego Kurs Ewangelizacyjny FILIP. Do wzięcia udziału w tym kursie są zaproszeni kandydaci, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz wszyscy chętnych, którzy pragną odnowić swoją wiarę. Ewangelizacyjny Filip. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia w niedzielę od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Serdecznie zapraszamy.
 6.  
  Zwracamy się do wszystkich chętnych parafian, którzy pragną swoim głosem upiększać Liturgię Triduum Paschalnego poprzez śpiew wraz z naszym Chórem Parafialnym o zaangażowanie się w próby muzyczne. Obywać się one będą w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.30 z sali domu parafialnego.
 7.  
  W sobotę 20 lutego o godz. 20.00 w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych odbędzie wielkopostne czuwanie młodych. W tym roku te spotkania będą nosiły tytuł: „Serce dla Jezusa” i będą poświęcone uczynkom miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy młodzież i kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8.  
  W przyszłą niedzielę 21 lutego rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, młodzieży ponadgimnazjalnej, studentów i młodzieży pracującej. Rekolekcje wygłosi ks. Dawid Wasilewski, biblista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Rekolekcje rozpoczną się w sobotę 20 lutego mszą świętą wieczorną o godz. 18.00. Nauki dla dorosłych od poniedziałku do środy na mszach świętych o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, natomiast dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.
 9.  
  W dniach 26 – 28 lutego w naszej Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędą się V Pilskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy lubią śpiewać, ale też grają na jakichkolwiek instrumentach do wzięcia udziału w tych warsztatach. Warsztaty poprowadzą: Hubert Kowalski, Paweł Bębenek z Krakowa, Anna i Grzegorz Góreccy z Tarnowskich Gór, Katarzyna Młynarska z Opola i Karolina Pettke z Piły. Informacje i kontakt u s. Elżbiety email:wlmbosko@wp.pl. Szczegółowy program warsztatów jest wywieszony w gablocie w przedsionku kaplicy.
 10.  
  We wtorki od godz. 16.00 mogą przychodzić do Oratorium osoby potrzebujące pomocy w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Rozliczając u nas PIT mogą Państwo wesprzeć Oratorium i nasze dzieci z parafii. Serdecznie zapraszamy!
 11.  
  W przyszłą sobotę rozpoczynają się w naszym mieście Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu zapraszamy na koncert „Podziemna Armia Powraca” w wykonaniu Pawła Piekarczyka, Leszka Czajkowskiego I Jerzego Zelnika. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w Pilskim Domu Kultury Fabryka Emocji. Bilety są już do nabycia w cenie 10 zł. Natomiast młodzież przed naszą kaplicą w przyszłą niedzielę rozprowadzać będzie szczegółowy plan Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz okolicznościowe publikacje.
 12.  
  Z serca dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę, są one przeznaczone na prace inwestycyjne, które są wykonywane w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp.Emila Gościńska, lat 67, zam. ul. Czarnkowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 luty 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszej Ewangelii św. Piotr zwraca się do Jezusa słowami: „Odejdź ode mnie Panie, bo jestem człowiek grzeszny”. W Roku Miłosierdzia uświadamiamy sobie, że pomimo naszej grzeszności Bóg nie odwraca się od swoich dzieci. Panie przygarnij tych, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia.
 2.  
  W dzisiejszą niedzielę 7 lutego, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 3.  
  We wtorek 9 lutego zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45.
 4.  
  W środę popielcową 10 lutego posypaniem głów popiołem rozpoczynamy WIELKI POST. W środę popielcową msze święte w naszej kaplicy parafialnej o godz. 7.00, 10.00, 16.45, o 18.00 oraz o 19.15. Tego dnia zapraszamy także na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.30.
 5.  
  W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to wspomnienie łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych których mamy blisko siebie i dla tych, których nie znamy. W kaplicy szpitalnej uroczysta msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 16.30, natomiast w naszej kaplicy parafialnej mszę świętą w intencji chorych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia będziemy sprawować o godz. 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym w dotarciu do naszej świątyni.
 6.  
  W piątek 12 lutego rozpoczniemy odprawianie nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży o 19.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7.  
  W dniach 26 – 28 lutego w naszej Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędą się V Pilskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy lubią śpiewać, ale też grają na jakichkolwiek instrumentach do wzięcia udziału w tych warsztatach. Warsztaty poprowadzą: Hubert Kowalski, Paweł Bębenek z Krakowa, Anna i Grzegorz Góreccy z Tarnowskich Gór, Katarzyna Młynarska z Opola i Karolina Pettke z Piły. Informacje i kontakt u s. Elżbiety email:wlmbosko@wp.pl. Szczegółowy program warsztatów podamy w późniejszym terminie.
 8.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z tyłu kaplicy.
  We wtorki od godz. 17.00 mogą przychodzić do Oratorium osoby potrzebujące pomocy w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Zapraszamy także emerytów - co prawda rozlicza ich ZUS, ale pobierając PIT mogą zdecydować na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku. Rozliczając u nas mogą wesprzeć Oratorium i nasze dzieci z parafii. Serdecznie zapraszamy!
 9.  
  W niedzielę 14 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do Oratorium na katechezę „O BOGU dla dorosłych”, natomiast po mszy świętej o godz. 9.30 odbędą się spotkania w grupach dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 10.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Kino "HELIOS" zaprasza codziennie na godz.12.00 na film o Świetej Bernadettcie Soubirous pod tytułem "Bernadetta. Cud w Lourdes " Cena biletu na hasło NAZARET 13 zł.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb:
Śp. Sławomir Ratajczyk , lat 47, zam. ul. Czarnieckiego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 stycznia 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę 31 stycznia przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Odpustową - Patrona św. Jana Bosko, ojca i założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Wołamy do Niego z całą Rodziną Salezjańską:
  „O Janie Bosko, Ojcze nasz,
  Do Ciebie wznosim pienie
  Roztocz nad nami swoją straż
  Zlej na nas łask strumienie.”
 2.  
  Z serca dziękujemy wszystkim wspólnotą i grupą parafialnym, które wzięły udział w przygotowaniach uroczystości odpustowych, za animację liturgii i śpiewu. Z serca także dziękujemy o. Markowi – proboszczowi i przełożonmu wspólnoty ojców Kapucynów z Wałcza za wygłoszone okolicznościowe kazania.
 3.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na koncert kolęd wykonaniu chórów: „Di Ortica” z Szydłowa i „Halka” z RCK w Pile. Koncert odbędzie dzisiaj o godz. 16.00 w Kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Przed i po koncercie członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym, zbierać będą datki na rzecz budowy Hospicjum w Pile. Serdecznie zapraszamy.
 4.  
  We wtorek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszej kaplicy z kazaniami i poświęceniem świec o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas II wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie z sobą świec. Tego dnia przypada pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe za zmarłych i mszę świętą zbiorową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 5.  
  W środę 3 lutego o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia na mszy wieczornej z racji wspomnienia św. Błażeja wierni otrzymają specjalne błogosławieństwo gardła.
 6.  
  W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 4 lutego – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  4 lutego w naszym mieście będzie miało miejsce ważne wydarzenie związane z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O godz. 19.00 w Kościele Wspomożycieli Wiernych ks. Biskup Edward Dajczak poprowadzi“ peregrynację symboli ŚDM w naszym mieście. Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: "Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym". Krzyż ten odwiedził już prawie każdy zakątek naszego globu i jest świadkiem modlitwy milionów młodych chrześcijan. Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” - Opiekunka Ludu Rzymskiego. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, a szczególnie młodzież do uczestnictwa w tej peregrynacji. Zakończenie peregrynacji symboli ŚDM w naszej diecezji, będzie miało miejsce w sobotę 6 lutego w Skrzatuszu o godz. 12.00.
 8.  
  5 lutego w pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i msza święta. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00, a następnie msza święta dla kandydatów do bierzmowania.
 9.  
  W przyszłą niedzielę 7 lutego, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 stycznia 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszy dzień – 24 stycznia – wspominamy w naszej Salezjańskiej Wspólnocie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, a zarazem Patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Był on prekursorem nowoczesnego duszpasterstwa i twórcą nowej szkoły duchowości. Zasadą w jego kierowaniu dusz było zdanie: WSZYSTKO Z MIŁOŚCI, NIC POD PRZYMUSEM”.
 2.  
  Dzisiaj w naszej kaplicy o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich wiernych na III dzień nowenny do Uroczystości Ks. Bosko, a po mszy świętej wieczornej z racji wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych odśpiewamy Apel Jasnogórski.
 3.  

  W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

  - w poniedziałek: nawrócenie św. Pawła Apostoła
  - we wtorek: świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  - w środę: błogosławionego Jerzego Matulewicza, kapłana
  - w czwartek: św. Tomasza z Akwinu, biskupa i doktora Kościoła
 4.  
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przedstawicielom Rady Wychowawczo - Duszpasterskiej, którzy wzięli udział i zaangażowali się w przygotowanie spotkania synodalnego, które poprowadził ks. Biskup Edward Dajczak, ordynariusz naszej diecezji. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za upieczone ciasta.
 5.  
  Jak w każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6.  
  W piątek 29 stycznia, przypada ostatni piątek miesiąca, zapraszamy serdecznie o godz. 20.00 do naszej kaplicy parafialnej wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA.
 7.  
  W piątek 29 stycznia przy ulicy Wyspiańskiego 35 – parking sklepu INTERMARCHE – będzie możliwość bezpłatnego badania w ramach profilaktyki raka piersi refundowanego przez NFZ. Badanie jest bezpłatne dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia, należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie i przynieść ze sobą dowód osobisty. Wszelkie informacje są mieszczone na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8.  
  Ks. Kapelan szpitala organizuje w dniach od 9 do 19 czerwca pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Wszelkie informacje u ks. kapelana, na afiszu w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej Parafii.
 9.  
  Wspólnota „Emmanuel” zaprasza na weekendowe rekolekcje „Miłość i Prawda” pod hasłem: „Odkryjcie Waszą miłość na nowo!” Jest to cykl trzech spotkań weekendowych opartych na wzajemnych relacjach małżeńskich adresowanych do małżeństw sakramentalnych zarówno z dłuższym, jak i bardzo krótkim stażem nie tylko ze wspólnoty.Rekolekcje odbędą się w dniach: 13-14.02.2016r. ; 12-13.03.2016r.; 16-17.04.2016r. w domu rekolekcyjnym św. Józefa w Szczecinie (Golęcino). Szczegóły na plakatach, stronie: www. mip.emmanuel.info.pl lub kontakt ze Wspólnotą Emmanuel w Pile: emmanuel.pila@wp.pl www.facebook.com/Wspolnota.Emmanuel.Pila
 10.  
  W przyszłą niedzielę 31 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową w naszej Parafii – św. Jana Bosko. Kazania wygłosi o. Marek – proboszcz i przełożony wspólnoty ojców Kapucynów z Wałcza. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawierały ślub w miesiącu styczniu na mszę świętą sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00. Główna msza święta z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu zostanie odprawiona o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 stycznia 2016 r.

 1.  
  Z całym Kościołem śpiewamy dzisiaj Psalm uwielbienia: „Pośród narodów głoście chwałę Pana”. Najbliższy Tydzień będziemy przeżywać w duchu modlitwy o jedność chrześcijan. Dzisiaj o godz. 18.00 nasz Chór Parafialny wystąpi z koncertem kolęd w Kościele Ewangelickim, serdecznie zapraszamy.
 2.  
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom za spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość, rozmowy na temat naszej parafii , za wszelkie spostrzeżenia, sugestie i uwagi dotyczące pracy duszpasterskiej w naszym wspólnym salezjańskim dziele. Składamy także wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary, dzięki którym możemy kontynuować inwestycje w naszym budowanym kościele. Niech św. Jan Bosko patron naszej Parafii wstawia się za naszą parafialną wspólnotą i niech dalej oręduje za nami w pielgrzymce naszej wiary.
 3.  
  W tym tygodniu swoją pamięcią modlitewną pragniemy w sposób szczególny otoczyć nasze babcie i dziadków, w czwartek obchodzimy dzień babci, a w piątek dzień dziadka. W ich intencjach, w tych dniach zostaną odprawione w naszej kaplicy msze święte o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziców naszych rodziców.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, w piątek rozpoczniemy także Nowennę do uroczystości św. Jana Bosko, naszej parafialnego odpustu, który w tym roku przypada w niedzielę 31 stycznia.
 5.  
  W najbliższą sobotę 23 stycznia będziemy gościć w naszej Parafii ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka, który poprowadzi od godz. 10.00 spotkanie synodalne naszego rejonu pilskiego. Zakończy się ono mszą świętą o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy całą naszą Radę Wychowawczo – Duszpasterską do wzięcia udziału w tych ważnych obradach synodalnych.
 6.  
  W dniu 6 lutego w sobotę, nasza Parafia organizuje kolejny, IV już Turniej Piłki Nożnej DON BOSKO im. Ks. Lesława Głuchowskiego, zapraszamy drużyny piłkarskie ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w tym turnieju. Rozgrywki będą się odbywały w dwóch kategoriach wiekowych /rocz. kl.4-6, oraz rocz. kl. 1-3/. Prosimy o zgłaszanie się drużyn do organizatorów turnieju.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Maria Kochanowska, lat 91, zam. ul. Wysoka,
Śp. Jan Rybak lat 68, zam. ul.Trzcianecka

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód Okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia kieruje nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
 2.  
  Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za spontaniczny udział w Orszaku Trzech Króli, za wspólne kolędowanie i udział 20 zawodników w Turnieju Szachowym. Z serca składamy także Bóg zapłać dla Salezjanów Współpracowników za logistyczną opiekę i pomoc w organizacji spotkania opłatkowego dla katechetów.
 3.  
  Od poniedziałku kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Rozkład kolędy jest zamieszczony w gablocie przy wyjściu z kaplicy oraz na stronach internetowych Parafii.
 4.  
  We wtorek 12 stycznia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej na plebani odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy przedstawicieli naszych grup i wspólnot parafialnych.
 5.  
  W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na wieczorną mszę świętą, którą odprawi Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Ks. Inspektor przeprowadza w tych dniach wizytację naszego salezjańskiego dzieła, po mszy świętej w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z nowopowstałą wspólnotą Nikodem.
 6.  
  W przyszłą niedzielę 17 stycznia rozpocznie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogą nastąpić.
 7.  
  W dniach 16-17 stycznia /sobota – niedziela/ Grupa Uwielbienia organizuje dla wszystkich chętnych kurs odnowy życia chrześcijańskiego „FILP”, prosimy o zgłoszenia do siostry Elżbiety, koszt 10 zł.
 8.  
  W niedzielę 17 stycznia zapraszamy do naszego Oratorium na godz. 17.00 na katechezę: "O Bogu dla dorosłych"
 9.  
  Jeśli któraś z rodzin naszej Parafii w wyznaczonym terminie nie mogła przyjąć kolędy, a chciałaby to uczynić, to w najbliższą sobotę 16 stycznia będzie tzw. kolęda uzupełniająca, prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, są one przeznaczone na prace budowlane wykonywane w naszym kościele.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W miniony tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Krystyna Wiese, lat 68, zam. ul. Czarnieckiego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …II niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą nowego roku, bądźmy wierni w świętowaniu Dnia Pańskiego. W każdą niedzielę Chrystus przychodzi w Najświętszej Eucharystii i staje się Pokarmem dla naszych dusz. Niech ta prawdą stanie się fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.
 2.  
  Od jutra, 4 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną.
 3.  
  W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Nowonarodzony Chrystus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze święte w kaplicy parafialnej według rozkładu mszy niedzielnych. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich mszach świętych.
 4.  
  W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież, wszystkie wspólnoty i grupy parafialne na pierwszy Parafialny Orszak Trzech Króli, gromadzimy się o godz. 15.00 na placu przy kaplicy parafialnej, następnie ruszymy w Orszaku ulicami naszej Parafii, dając świadectwo naszej wiary w Miłość Narodzonego Chrystusa. Orszak zakończymy w auli szkół salezjańskich, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie i spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 5.  
  W najbliższy piątek 8 stycznia w naszej wspólnocie parafialnej obędzie się regionalne spotkanie dla katechetów. Spotkaniu rozpocznie o godz. 15.00 mszą świętą, będzie jej przewodniczył ks. Biskup Paweł Cieślik. Prosimy Salezjanów Współpracowników o logistyczną opiekę i pomoc w organizacji tego spotkania.
 6.  
  W przyszła niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia 2016 r.

 1.  
  W pierwszy Dzień Nowego Roku 2016 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzisiejszy dzień zamyka oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o pokój.
 2.  
  W najbliższą niedzielę 3 stycznia, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy rodzinę różańcową na konferencję o godz. 10.30 oraz na mszę świętą w intencji Członków Żywego Różańca o godz. 11.00.
 3.  
  Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 4 stycznia w poniedziałek, szczegółowy rozkład kolędy jest zamieszczony na stronach internetowych oraz w gablotach ogłoszeniowych.
 4.  
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Was prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, Święta Boża Rodzicielka niech będzie Matką, Przewodniczką i Wspomożycielką. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.


OGŁOSZENIA Z 2015r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile