Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM

   

Salezjanskie SWM

   

Dominik Savio

   Ogłoszenia parafialne - 2015r.

I - NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy duszpasterski. Ojciec święty Franciszek ogłosił, że ten rok będzie przeżywany jako ROK BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Wyraził to w słowach: „Jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności!”

  Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego przewidziano na 8 grudnia 2015 r. w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP

  Zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego przewidziano na 20 listopada 2016 r. w Święto Chrystusa Króla Wszechświata

  Papież Franciszek oznajmił to 14 marca 2015 r. mówiąc:

  "Drodzy bracia i siostry. Często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia. Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana:
  „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36)

  Dla Polski ma to szczególne znaczenie i jest niezwykłym znakiem, gdyż Ojciec Święty Franciszek będzie w tym czasie gościł w naszym kraju w 1050 rocznicę Chrztu Polski i weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, gdzie w Łagiewnikach jest ustanowione przez św. Jana Pawła II Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

  Zgodnie z wolą papieża Franciszka, 13 grudnia br. nastąpi otwarcie Bramy Miłosierdzia w katedrze w Koszalinie, w konkatedrze w Kołobrzegu oraz w pozostałych kościołach naszej diecezji i także w naszej Parafii.

 2.  
  Na naszej Adwentowej drodze szczególną Patronką będzie Maryja, która jako pierwsza z niewiast przeżyła „osobisty adwent” jako Matka Zbawiciela. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, mszach świętych wotywnych o Matce Bożej, które będą odprawiane codziennie /oprócz niedziel/ o godz. 6.15. Zachęcamy do licznego udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Po roratach zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłe kakao i drożdżowe bułki. W Adwencie nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
 3.  
  Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Niepokalanej, nabożeństwo codziennie o godz. 17.30.
 4.  
  Jutro - 30 listopada - przypada ostatni dzień miesiąca, zapraszamy wspólnotę Salezjanów Współpracowników na wieczorną mszę świętą i spotkanie do sali konferencyjnej. Po mszy świętej ucałujemy relikwie św. Jana Bosko.
 5.  
  We wtorek 1 grudnia z racji pierwszego wtorku miesiąca zostanie odprawiona msza święta zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach.
 6.  
  2 grudnia w środę po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli grup i wspólnot naszej Parafii.
 7.  
  W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 3 grudnia – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nowenna do Niepokalanej, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 8.  
  4 grudnia w pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i msza święta. Rodziców dzieci klas II zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00, a następnie msza święta dla kandydatów do bierzmowania. Tego dnia przypada wspomnienie św. Barbary – patronki górników, w naszej kaplicy parafialnej zostanie odprawiona msza św. w intencji pracowników i ich rodzin: EXALO DRILING, „NAFTY-TRANS”, ODDZIAŁU GEOLOGII oraz emerytów i rencistów.
 9.  
  W sobotę 5 grudnia Biuro Radia Maryja przy Parafii św. Rodziny organizuje pielgrzymkę do Torunia na 24 rocznicę Radia Maryja, wyjazd pielgrzymki o godz. 8.00, zapisy w biurze Radia Maryja.
 10.  

  Wspólnota Emmanuel zaprasza na cykl spotkań adwentowych dla małżeństw, których celem jest ukazanie Boga w codziennym życiu małżeńskim. Konferencje będą głoszone przez zespół ze Szczecina zajmujący się prowadzeniem rekolekcji weekendowych dla małżeństw „Miłość i prawda”. Spotkania odbędą się w dniach: 06, 13, 29 grudnia 2015 r.

 11.  
  W przyszłą niedzielę 6 grudnia, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 12.  
  W tym tygodniu, od wtorku w godzinach od 16.00 do 19.00 przedstawiciele naszych grup parafialnych będą roznosić do rodzin Parafii opłatki wigilijne. Już teraz dziękujemy wszystkim za podjęty trud, a naszym parafianom z serca składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie składane ofiary. Będą one przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne prowadzone w naszej świątyni.
 13.  
  W zakrystii oraz w przedsionku kościoła są do nabycia świece Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Marta Wojciechowska
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 22 listopada 2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę OJCZE NASZ, mówiąc wezwanie „Przyjdź Królestwo Twoje”, prosimy, by nastało Królestwo Boże, które jest królestwem sprawiedliwości, miłości i pokoju. Pamiętajmy o tym w naszej codzienności.
 2.  
  Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
 3.  

  3. W tym tygodniu przed mszą świętą wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wspominkowe według poniższego planu ulic:

  22 listopada - Niedziela
  Wiosny Ludów

  23 listopada - poniedziałek
  Zamenhofa

  24 listopada – wtorek
  Bez podania adresu

  25 listopada – środa
  Bohaterów W., Brzechwy, Brzozowa, Ceramiczna, Chodzieska, Cynowa

  26 listopada – czwartek
  Czarnieckiego, Czarkowska

  27 listopada – piątek
  Dembowskiego, Dojazdowa, Dolna, Gliniana, Głowackiego, Gnieźnieńska, Grodzka

  28 listopada - sobota
  Irydowa, Kolejowa, Kościuszki, Krótka, Leśna, Libelta Limanowskiego, Ludwisarska, Łódzka

 4.  
  W czwartek przypada 24 dzień miesiąca - wspomnienia Wspomożycielki Wiernych – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a po mszy świętej zapraszamy na modlitwę Apelu Jasnogórskiego.
 5.  
  W piątek 27 listopada przypada ostatni piątek miesiąca tego dnia zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00
 6.  
  W związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja, wzorem lat ubiegłych organizujemy dla dzieci z naszej Parafii paczki z serduszkiem. Serduszka można nabywać od dzisiaj w przedsionku kaplicy. Gotowe paczki z dołączonym serduszkiem prosimy składać w zakrystii lub w wystawionym koszu przy ołtarzu do 04.12.2015r. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 7.  
  W dzisiejszą niedzielę przypada także liturgiczne święto św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego naszej parafii: o panu organiście Damianie, o chórze parafialnym SOLI DEO, o zespole muzycznym PRZYMIERZE oraz o scholi dziecięcej. Wszystkim życzymy wielu łask od Boga, opieki Patronki św. Cecylii oraz dalszych sukcesów muzycznych.
 8.  
  W przyszła niedzielę 29 listopada zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 9.  
  W przyszła niedzielę na sumie parafialnej pobłogosławimy opłatki wigilijne, które będą roznoszone do rodzin naszej Parafii przez przedstawicieli poszczególnych grup i wspólnot parafialnych.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXIII – Niedziela zwykła 15 listopada 2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Razem z psalmistą wznosimy naszą modlitwę: „Strzeż mnie, mój Boże, Tobie zaufałem”, dziękujmy Panu, że dzięki Jego łasce trwamy przy źródle wiary i miłości.
 2.  

  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej (17.XI.)
  • w środę: św. Karoliny Kózkównej, dziewicy i męczennicy (18.XI)
  • w czwartek: św. Salomei (19.XI)
  • w piątek : św. Rafała Kalinowskiego. Kapłana (20.XI)
   Tego dnia odbędzie się uroczystość odpustowa w Parafii św. Rafała Kalinowskiego, suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  • w sobotę: Ofiarowanie NMP (21.XI)
 3.  
  W naszej Parafii wspólnota Uwielbienia Jezusa organizuje w dniach 21/22 listopada /sobota i niedziela/ Kurs Ewangelizacyjny Filip. Opłata wynosi 10 zł. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Kurs jest dla każdego kto pragnie odnowić i umocnić swoją wiarę. Serdecznie zapraszamy.
 4.  
  Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na fundusz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 5.  
  W przyszła niedzielę 22 listopada będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Kiedyś przyjdzie nam odejść z tego świata, aby poprzez trud wiary spotkać się z Wszechmocnym Panem w Jego Królestwie.
 6.  
  22 listopada przypada także liturgiczne święto św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego naszej parafii: o panu organiście Damianie, o chórze parafialnym SOLI DEO, o zespole muzycznym PRZYMIERZE oraz o scholi dziecięcej. Wszystkim życzymy wielu łask od Boga, opieki Patronki św. Cecylii oraz dalszych sukcesów muzycznych.
 7.  
  Decyzją Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w tym roku w adwencie, przedstawiciele poszczególnych wspólnot i grup parafialnych podjęli się funkcji rozniesienia opłatków do rodzin z naszej Parafii. Opłatki wigilijne będą pobłogosławione w I niedzielę Adwentu, 29 listopada, i po tym dniu będą dopiero roznoszone do naszych rodzin. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w tej kwestii.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy


XXII – Niedziela zwykła 8 listopada 2015 r.

 1.  
  1. Kiedy z ufnością oddajemy Bogu wszystko, co mamy, On nas nie zostawia samych. Opiekuje się nami i nas ochrania. Tylko czy my jesteśmy w stanie Bogu zaufać i to nasze „wszystko” Jemu ofiarować?
 2.  
  Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom, którzy składają swoje ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 3.  
  Przez cały miesiąc listopad zapraszamy wiernych o godz. 17.30 na nabożeństwa wspominkowe za zmarłych. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone z racji wypominek, zostaną one przeznaczone na trwające prace inwestycyjne w naszym nowy kościele.
 4.  
  W poniedziałek 9 listopada zapraszamy rodziców klas 2 szkoły podstawowej na mszę świętą o godz. 18.00, po mszy świętej obędzie się spotkanie i katecheza sakramentalna dla rodziców.
 5.  
  We wtorek po mszy świętej wieczornej odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterską w sali konferencyjnej na plebani.
 6.  
  W środę 11 listopada w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu pamiętajmy, aby modlić się o rozwój i pomyślność naszej Ojczyzny. W Parafii św. Rodziny o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej przejdziemy z przedstawicielami Miasta i Powiatu na Plac Zwycięstwa, aby złożyć okolicznościowe kwiaty przy pomniku.
 7.  
  W Święto odzyskania Niepodległości w naszej parafialnej kaplicy o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej zapraszamy wszystkich naszych parafian do Oratorium na Wieczór Pieśni Patriotycznych.
 8.  
  W naszej Parafii wspólnota Uwielbienia Jezusa organizuje w dniach 21/22 listopada /sobota i niedziela/ Kurs Ewangelizacyjny Filip. Opłata wynosi 10 zł. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Kurs jest dla każdego kto pragnie odnowić i umocnić swoją wiarę. Serdecznie zapraszamy.
 9.  
  Z serca składamy wielkie Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, jak w każdą II niedzielę miesiąca są one przeznaczone na prace związane z inwestycjami w naszej parafialnej świątyni.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Irena Ratajczak, lat 65, ul. Sienkiewicza
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2015 r.

 1.  
  Niebo jest pełne świętych. Niebo jest pełne nie tylko tych znanych, ale także tych cichych ludzi, którzy stali się święci i dawniej, i dzisiaj wśród nas. Uwielbiajmy Boga, który przedziwny jest w swoich świętych i wychwalajmy tych, którzy już osiągnęli zbawienie.
 2.  
  W dzisiejszą niedzielę, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, zapraszamy wszystkich wiernych do wzięcia udziału w procesji na cmentarzu komunalnym. Rozpocznie się ona o godz. 14.00, a po niej o godzinie 15.00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza Święta.
 3.  
  Dzisiaj w naszej kaplicy parafialnej o godz. 17.30 zostanie odprawione pierwsze nabożeństwo wspominkowe. Będzie ono odprawiane każdego dnia do soboty 29 listopada, czyli do pierwszej niedzieli Adwentu.
 4.  

  Nie zapominajmy, że przez pierwsze osiem dni listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 5.  
  Jutro Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza tych, którzy jeszcze oczekują na to, aby dołączyć do grona świętych w niebie. W naszej kaplicy parafialnej zostaną odprawione msze święte o godz. 7.00, dodatkowa msza święta o godz. 10.00 oraz o godz. 18.00.
 6.  
  W czwartek 5 listopada przypada I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz na mszę świętą o godz. 18.00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Wszystkie dzieci z naszej Parafii zapraszamy, aby skorzystały ze spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30, a godz. 16.45 odprawimy mszę świętą. Spowiedź dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania od godz. 18.45 a następnie msza święta o godz. 19.15.
 8.  
  W piątek 6 listopada o godz. 18.00 w Parafii św. Antoniego rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę 8 listopada, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym kursie.
 9.  
  Za tydzień w niedzielę 8 listopada, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic. Natomiast młodzież – kandydatów do bierzmowania – zapraszamy na mszę świętą o godz. 9.30, po mszy świętej odbędzie się spotkanie z animatorami, którzy poprowadzą katechezę sakramentalną w grupach.
 10.  
  W najbliższych dniach przed naszą kaplicą i na Cmentarzu Komunalnym na Motylewskiej, wolontariusze - młodzież z miejscowego gimnazjum z ul. Brzozowej zbierają ofiary na opał dla biedniejszych Mieszkańców naszej Parafii w ramach akcji Caritas "Zapałka nie ogrzeje". Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel, oraz za życzliwość i zrozumienie!
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Józef Wawrzos, lat 67, zam. ul Zatorska,
śp. Bolesław Tkaczyk, lat 73, zam. ul. Masztowa
śp. Jadwiga Nagórek, lat 87, zam. ul. Rogozińska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10. 2015 r.

 1.  
  W dzisiejszą 30 niedzielę w ciągu roku w Ewangelii Jezus zapytuje niewidomego: „Co chcesz, aby ci uczynił?” Odpowiadamy słowami psalmisty: „Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas”, bądźmy wdzięczni za dar wiary, bo krocząc za Chrystusem otrzymamy największy skarb: ŻYCIE WIECZNE!
 2.  
  W tym ostatnim tygodniu miesiąca października zapraszamy nasze wspólnoty parafialne, aby poprowadziły różaniec podczas nabożeństw o godz. 17.30 według następującej kolejności:
  • poniedziałek – Krąg Biblijny
  • wtorek – Domowy Kościół
  • środa – Żywy Różaniec
  • czwartek – Chór
  • piątek – Caritas
  • sobota – Salezjanie Współpracownicy
 3.  
  W środę 28 października w liturgii czcimy świętych Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Biskup senior Tadeusz Werno oraz kapłan pracujący w naszej Parafii ks. Szymon Kasprzak. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów.
 4.  
  W piątek 30 października zapraszamy wszystkie dzieci na zakończenie nabożeństwo różańcowych o godz. 16.40.
 5.  
  W piątek 30 października przypada ostatni piątek miesiąca tego dnia zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00
 6.  
  W sobotę 31.X. wraz z Parafią św. Rodziny zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na noc świętych, rozpoczęcie o godz.16.30 w Sali św. Jana Bosko przy Kościele św. Rodziny, następnie ok. godz. 19.30 przemarsz do naszej Parafii i wspólne zakończenie w naszym Oratorium.
 7.  
  W sobotę przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo różańcowe, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie. Zapraszamy serdecznie wszystkie nasze wspólnoty parafialne na tą mszę święta, szczególnie Salezjanów Współpracowników. Po mszy świętej odbędzie się w sali konferencyjnej zebranie wszystkich członków Stowarzyszenia.
 8.  
  W najbliższą niedzielę, 1 listopada, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Procesja na cmentarzu komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00, a po niej o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Pierwszego listopada w naszej kaplicy parafialnej o godz. 17.30 zostanie odprawione pierwsze nabożeństwo wspominkowe. Serdecznie zapraszamy.
 9.  
  Na przełomie kwietnia i maja organizowana jest pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie. Wszelkie informacje u księdza Kapelana Józefa i na stronie internetowej naszej Parafii.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia szczególnie ks. Szymonowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Michalski, lat 69, zam. ul. Czarnieckiego
śp. Ludwika Wiśniewska, lat 91, zam. ul. Brzechwy
śp. Henryk Strojny, lat 89, zam. ul. Pilska
śp. Małgorzata Pinas, lat 59, zam. ul. RogozińskaXXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10. 2015 r.

 1.  
  Przypadająca dziś 29 niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach duchowych i świeckich, którzy zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do różnych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.
 2.  
  Gościmy dzisiaj w naszej Parafii członków wspólnoty CENACOLO, którzy składają świadectwo swojej wiary i swojego nawrócenia. Każdy z nas jest zaproszony do tego, aby być misjonarzem w swoim środowisku. Dziękujemy naszym gościom, za wypowiedziane słowa o swoim życiu, niech Dobry Bóg błogosławi Wam w dalszym waszym zmaganiu się na drodze wiary.
 3.  
  Zapraszamy wszystkich Parafian dzisiaj na godz. 20.45 na Plac Zwycięstwa, pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie wspólnie chcemy przeżyć modlitwę Apelu Jasnogórskiego.
 4.  
  Parafia św. Rodziny serdecznie zaprasza młodzież i osoby dorosłe na cykl spotkań, które prowadzą do pogłębienia życia religijnego, to jest na „Seminaria Odnowy Życia Chrześcijańskiego”. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 20 października, o godz. 18.00 msza święta a po niej pierwsze spotkanie tego cyklu. Serdecznie zapraszamy.
 5.  
  W środę 21 października o godz. 18.00 Msza święta w intencji Członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 6.  
  W czwartek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy tego dnia na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następnie na różaniec o 17.30, a po mszy świętej wieczornej na Apel Jasnogórski.
 7.  
  Od tej niedzieli można składać, jak co roku tzw. wypominki za zmarłych. Prosimy, aby tradycją lat ubiegłych odnotować na wypominkach nazwę ulic, abyśmy w poszczególne dni miesiąca listopada mogli zapraszać wiernych z naszej Parafii, na nabożeństwa za zmarłych polecanych wypominkach. Wszystkie ofiary złożone w tej formie zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
 8.  
  W dzisiejszą niedzielę 18 października w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie Pilskiego Domu Kultury „Fabryka Emocji” odbywa się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Artura i innych”. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie pomocy innym naszym bliźnim.
 9.  
  W przyszłą sobotę z racji 24 dnia miesiąca - wspomnienia Wspomożycielki Wiernych - po mszy świętej zapraszamy na modlitwę Apelu Jasnogórskiego.
 10.  
  W przyszła niedzielę 25 października zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone są one na rzecz misji.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Traczyk Łukasz, lat 77, zam. Kościuszki
śp. Lucyna Kawrat, lat 92, zam. LeśnaXXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10. 2015 r.

 1.  
  Dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie obchodzimy XV Dzień Papieski – Hasło tegorocznego dnia: Św. Jana Paweł II – Patron Rodzin. Zapraszamy wszystkich wiernych na różaniec papieski o godz. 17.30, pragniemy ofiarować dzisiejszą modlitwę różańcową w intencji wszystkich rodzin naszej Parafii.
 2.  
  W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby wesprzeć to dzieło, może złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z Kościoła, każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i okolicznościową naklejkę. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3.  
  Dzisiaj po mszy świętej o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie w grupach dla młodzieży bierzmowanej.
 4.  
  Dzisiaj w naszym Oratorium Parafialnym o godz. 17.00 zapraszamy na katechezę „O Bogu dla dorosłych”.
 5.  
  We wtorek 13 października przypada drugi wtorek miesiąca. Tego dnia zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 wszystkich uczestników Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, po mszy świętej odbędzie się spotkanie w sali konferencyjnej na plebanii.
 6.  
  W środę 14 października naszą pamięcią odejmujemy nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
 7.  
  Zespół Szkół Gastronomicznych obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Z tej okazji dyrekcja, wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie zapraszają wszystkich byłych i obecnych nauczycieli, uczniów i absolwentów na Mszę Świętą 14.10.2015 r. na godz. 9:00, natomiast w piątek 16.10.2015 r. na godz. 12:00 do RCK Fabryka Emocji na część oficjalną obchodów.
 8.  
  W sobotę 17 października w naszej kaplicy parafialnej o godz. 12.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji rodzin, którzy utracili dzieci. Następnie o godz. 13.00 na cmentarzu odbędzie się pochówek dzieci utraconych.
 9.  
  W przyszłą niedzielę 18 września przypada doroczne Święto Pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu w szpitalu o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników służby zdrowia.
 10.  
  W niedzielę 18 października w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie Pilskiego Domu Kultury „Fabryka Emocji” odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Artura i innych” Podczas tego dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18 -55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska, Zajmuję to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualną rejestracją.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele. Za tydzień niedziela misyjna, taca będzie przeznaczona na rzecz misji.
 12.  
  W przyszłą w niedzielę w ramach niedzieli misyjnej będziemy gościć w naszej Parafii wspólnotę CENACOLO, której członkowie podzielą się z nami swoim świadectwem życia i nawrócenia.
 13.  
  W dniach 18-21.X o godzinie 19:00 w Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w kaplicy akademickiej odbędą się rekolekcje akademickie pt: "Przestrzeń spotkania". Rekolekcje poprowadzi ks. Wacław Grądalski. Całe środowisko akademickie i nie tylko, serdecznie zapraszamy.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności
śp. Marian Kempczyński, lat 69, zam. GnieźnieńskaXXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.10.2015r.

 1.  
  W 27 niedzielę zwykłą w ciągu roku wspólnota Kościoła pochyla się dziś nad tajemnicą sakramentu małżeństwa. W liturgii Słowa słyszymy słowa: „Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela”, prośmy Pana o dochowanie wierności małżeńskiej w naszych rodzinach.
 2.  
  Rozpoczęliśmy miesiąc październik, który poświęcony jest modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszej Parafii: dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.40, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.15. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, a jeśli ktoś nie może w nich uczestniczyć to zachęcamy do odmawiana modlitwy różańcowej w rodzinach.
 3.  
  We wtorek 6 października zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych.
 4.  
  We wtorek obchodzi swoje imieniny ks. Artur Kucharski, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00. Po mszy świętej złożymy życzenia Ks. Arturowi.
 5.  
  W środę 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto w 1571 roku. Jest to zarazem patronalne święto róż różańcowych. W tym dniu o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Róże różańcowe są to 20 – osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć zachęcamy do udziału. Zapisy u p. Marii Zyśk.
 6.  
  W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe.
 7.  
  W piątek 9 października Zespół Szkół nr 1 będzie odchodzić 70 rocznicę powstania Szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, którzy uczęszczali do tej szkoły na Mszę Świętą o godz. 9.30.
 8.  
  W przyszła niedzielę 11 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” zbiegają się z obradami Synodu Biskupów. „Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji” – zachęcają biskupi. Tego dnia na mszach świętych ucałujemy relikwie św. Jana Pawła II i złożymy hołd dziękczynienia za Jego świętą posługę pontyfikatu. Tego dnia będzie trwała przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.
 9.  
  W dniach 16/17 października nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Lichenia, Gniezna, Kawnic i Lądu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii, koszt pielgrzymki 100 zł. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie do 11 października.
 10.  
  Kino „Helios” pragnie zaprosić na znany film o Rotmistrzu Pileckim. Pokaz filmu w poniedziałek o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Arturowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności
śp. Krzysztof Wróbel, lat 75, zam. Wiosny Ludów.

Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

List Episkopatu Polski zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego ----->XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 26 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Razem z Psalmistą modlimy się słowami: „Nakazy Pana są radością serca”, dziękujmy Bogu, za każdy dzień naszego życia, bo idąc drogą wiary, idziemy do szczęścia wiecznego.
 2.  
  Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Odpuście diecezjalnym w Skrzatuszu. Niech opieka Matki Bożej Bolesnej towarzyszy nam na każdy dzień, a Jej wstawiennictwo wyprasza potrzebne łaski. Składamy serdeczne Bóg zapłać także wszystkim wspólnotom i grupom parafialnym, którzy uczestniczyli i zorganizowali Festyn na pożegnanie lata.
 3.  
  W poniedziałek 28 września przypada wspomnienie św. Wacława męczennika. Tego dnia zapraszamy naszych Parafian do włączenia się w międzynarodową akcję odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniu ulic w intencji pokoju na świecie. Wspólna modlitwa będzie miała miejsce o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Al. Poznańskiej i ul. Trzcianeckiej.
 4.  
  W poniedziałek po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas II szkoły podstawowej. Spotkanie dotyczy spraw związanych z przygotowaniem dzieci do Komunii Świętej, która nastąpi w trzeciej klasie.
 5.  
  We wtorek 29 września celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze wiary. Tego dnia obchodzi swoje imieniny ks. Michał Słodkowski. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy noszą imiona świętych Archaniołów.
 6.  
  Nasz chór Parafialny „SOLI DEO” zaprasza wszystkich, którzy chcą chwalić Boga śpiewem do udziału w próbach. Odbywają się one we wtorki i czwartki o godz. 18.30 w sali muzycznej na plebani.
 7.  
  W środę przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo ku Jego czci, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie. Zapraszamy serdecznie wszystkie nasze wspólnoty parafialne na tą mszę święta, szczególnie Salezjanów Współpracowników. Po mszy świętej odbędzie się w Sali konferencyjnej zebranie wszystkich członków Stowarzyszenia.
 8.  
  W czwartek przypada I czwartek miesiąca, ten dzień rozpoczyna miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Tego dnia o godz. 17.00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami.
 9.  
  W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Wszystkie dzieci z naszej Parafii zapraszamy w piątek 2 października na godz. 16.30. Będzie okazja do spowiedzi, rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe dla dzieci i odprawimy mszę świętą wspominając tego dnia Aniołów Stróżów. Spowiedź dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o godz. 18.45 a następnie msza święta o godz. 19.15.
 10.  
  W dniach 16/17 października nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Lichenia, Gniezna, Kawnic i Lądu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii, koszt pielgrzymki 100 zł. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie do 11 października.
 11.  
  Za tydzień w niedzielę 4 października, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic.
 12.  
  Kino Helios pragnie zaprosić na film p.t. „Czy naprawdę wierzysz?” we wtorek na godz. 19.00, drugie zaproszenie dotyczy filmu o Rotmistrzu Pileckim, w środę o godz. 19.30 i w czwartek o godz. 10.00, cena biletów 13 zł. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Michałowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 25 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj w Sanktuarium w Skarztuszu wierni z całej naszej diecezji gromadzą się, aby przeżyć Uroczystość Odpustową Matki Bożej Bolesnej, zawierzamy Maryi nasze rodziny, naszą Parafię i wszystkie intencje naszych serc, gdyż Ona jest Matką naszej wiary i naszych cierpień.
 2.  
  W poniedziałek 21 września przypada Święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty, tego dnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3.  
  We wtorek 22 września swoje imieniny obchodzą: ks. Tomasz Wierzchowski i br. Tomasz Kędzierski. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4.  
  We wtorek 25 września przy ul. Wyspiańskiego 35 – parking sklepu INTERMARCHE – będzie możliwość bezpłatnego badania w ramach profilaktyki raka piersi refundowanego przez NFZ. Badanie jest bezpłatne dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia, należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie i przynieść ze sobą dowód osobisty. Wszelkie informacje są mieszczone na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 5.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia przypada wspomnienie św. Ojca Pio, módlmy się przez Jego wstawiennictwo o wszelkie potrzebne na nas łaski.
 6.  
  W czwartek 24 września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, zapraszamy na adorację Sakramentu od godziny 17.00, a po mszy świętej odśpiewamy Apel Jasnogórski. Tego dnia nie będzie adoracji od godz. 20.15, gdyż następnego dnia w piątek 25 września, przypada ostatni piątek miesiąca i zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA o godz. 20.00
 7.  
  W sobotę 26 września odbędzie się w naszej Parafii Festyn, z okazji pożegnania lata, od godz. 10.30 rozpoczną się rozgrywki piłkarskie, następnie o 11.00 niespodzianki przygotowane przez poszczególne wspólnoty i grupy parafialne, o godz. 12.00 Anioł Pański – modlitwa za Parafię i wszystkie nasze rodziny, następnie konkurencje sportowe o Puchar księdza Proboszcza dla Pań i Panów, a od godz. 13.00 wspólnotowa Agapa. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
 8.  
  W przyszła niedzielę 27 września zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 9.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek, które są przeznaczone na kształcenie w Diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski
 10.  
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz na nowy 2016 rok.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Tomaszowi Wierzchowskiemu oraz bratu Tomaszowi Kędzierskiemu, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 24 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W dzisiejszej Ewangelii Jezus powie do każdego z nas: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje”. Bierzmy z wiarą nasze codzienne krzyże i idźmy za Panem, bo któż inny nas wspomoże!
 2.  
  Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania. Inicjatywa ta ma pokreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Pamiętajmy oi tej inicjatywie w naszych modlitwach.
 3.  
  Jutro w poniedziałek – 13 września – obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada, wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez Krzyż Chrystusa.
 4.  
  Po wakacyjnej przerwie wznawia swoje spotkania „Parafialny Krąg Biblijny”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 14 września o godz. 18.45 w salce na plebani.
 5.  
  We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 6.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa o godz. 17.30.
 7.  
  W najbliższy piątek 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Tego dnia zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie i mszę świętą o godz. 19.00 do parafialnej kaplicy
 8.  
  Podajemy program udziału naszej Parafii w Odpuście w Skrzatuszu:
  • Sobota 19 września - godz. 12:00 - wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych, odpowiedzialny - ks. Szymon /zgłoszenia do 15 września/.
  • W niedzielę 20 września – godz. 6.00 – piesza pielgrzymka do Skrzatusza – odpowiedzialny ks. Proboszcz, wymarsz spod kaplicy parafialnej.
 9.  
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz na nowy 2016 rok.
 10.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę na Sanktuarium w Skrzatuszu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

List pasterski Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka przed pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu ----->XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.09.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 23 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W dzisiejszej Ewangelii Jezus uzdrawia głuchoniemego, mówiąc do niego słowo: „EFFATA” – „Otwórz się”. Każdy z nas jest zaproszony, aby coraz bardziej otwierał się na Bożą Miłość, bo bez Niej wystygnie nasza wiara.
 2.  
  Dzisiaj o godz. 10.30 – konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Natomiast o godz. 12.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom z klas I szkoły podstawowej.
 3.  
  We wtorek 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Tego dnia zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 Wszystkich uczestników Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, po mszy świętej odbędzie się pierwsze powakacyjne posiedzenie tejże Rady.
 4.  
  Od poniedziałku (7 września) wznawia swoją codzienną działalność nasze Oratorium. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 16:00 do 21:00. Szczegółowy rozkład zajęć znajduje się na plakacie i ulotkach. Na uroczyste rozpoczęcie Roku Oratoryjnego zapraszamy w sobotę, 12 września, o godz. 14:00. Spotkania formacyjne dla animatorów w każdy czwartek o godz. 18:00. Wszystkich, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób pomóc w Oratorium, np. przygotowując podwieczorki dla dzieci lub prowadząc koła zainteresowań - bardzo prosimy o kontakt z ks. Szymonem.
 5.  
  W sobotę, 19 września, w Skrzatuszu odbędzie się kolejne diecezjalne spotkanie młodych. Będzie to kolejny krok na drodze przygotowań do ŚDM w Krakowie. Wyjazd o 12:00, powrót ok. 23:00. Koszt to ok. 30 zł. Zapisy i wpłaty u ks. Szymona do 15 września. W niedzielę 20 września zapraszamy naszych Parafian na pieszą pielgrzymkę do Skrzatusza, na odpust Matki Bożej Bolesnej. Wyjście grupy o godz. 6.00 rano spod kaplicy parafialnej.
 6.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Jezusa o godz. 17.30.
 7.  
  Kuria Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przypomina, iż taca zbierana 13 września w niedzielę podczas mszy świętej będzie przeznaczona na dalsze prace przy diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8.  
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz na nowy 2016 rok.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 22 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tą ostatnią niedzielę wakacji w liturgii słowa św. Jakub w swoim Liście napomina nas: „A przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Jesteśmy zaproszeni do podejmowania konkretnych czynów, które świadczą o naszej wierze, dlatego Jezus słowami proroka Izajasza czyni nam rachunek sumienia: „Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode mnie”
 2.  
  W poniedziałek 31 sierpnia przypada co miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci świętego Patrona a po mszy świętej wieczornej ucałowanie relikwii.
 3.  
  We wtorek 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny, zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Święta w naszym kościele o godz. 8.00. Chcemy na tej mszy świętej zawierzyć Panu Bogu wszystkie dzieci i młodzież z naszej Parafii, aby ten rok szkolny był dla nich szczęśliwy i owocny nie tylko w wymiarze dydaktyczno-wychowawczym ale także moralno-duchowym.
 4.  
  1 września, to także bolesna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pielęgnujemy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych co zginęli, a przede wszystkim wychowując młode pokolenie do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. Tego dnia przypada pierwszy wtorek miesiąc, zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 wypominki a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych.
 5.  
  W czwartek 3 września o godz. 18.00 na mszy świętej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku ministranckiego, zapraszamy wszystkich ministrantów, kandydatów i ich rodziców.
 6.  
  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny Chorych od godz. 8.00, zachęcamy tych wszystkich naszych parafian, którzy chcą przyjmować Pana Jezusa w swoim domu, aby zgłosili swój adres do czwartku.
 7.  
  W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z sakramentu spowiedzi. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30, następnie msza święta. Zapraszamy te dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, aby rozpoczęły odprawianie 9 pierwszych piątków miesiąca.
  O godz. 19.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie wszystkich kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo pierwszo-piątkowe i mszę świętą.
 8.  
  Bardzo dziękujemy naszym Parafianom, którzy okazali dobre i życzliwe serce, dzieląc się swoją pracą i upieczonymi ciastami na przyjęcie duchowieństwa i katechetów, podczas konferencji rejonowej w miniony piątek, niech Dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską wszystkim ofiarodawcom.
 9.  
  Podajemy do informacji naszym parafianom, iż w dniu 3 września czwartek jest organizowana jednodniowa pielgrzymka rodzin do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 21 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W dzisiejszej Ewnagelii Jezus zwraca się do swoich uczniów słowami: „Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą” (…) „Czy i wy chcecie odejść?” Odpowiadajmy nieustannie na to wezwanie słowami św. Piotra:: „Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.”
 2.  
  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek: święto św. Bartłomieja Apostoła

  - w środę : uroczystość NMP Częstochowskiej, msze święte z kazaniami o godz. 7.00 i 18.00

  - w czwartek: św. Moniki

  - w piątek: św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

  - w sobotę: męczeństwo św. Jana Chrzciciela

 3.  
  W poniedziałek 24 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, nabożeństwo ku Jej czci o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, po adoracji Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 4.  
  We wtorek 25 sierpnia przy ulicy Bydgoskiej78B – parking sklepu NETTO – będzie możliwość bezpłatnego badania w ramach profilaktyki raka piersi refundowanego przez NFZ. Badanie jest bezpłatne dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia, należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie i przynieść ze sobą dowód osobisty. Wszelkie informacje są umieszczone na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 5.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek 27 sierpnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Jezusa o godz. 17.30.
 6.  
  Drodzy Parafianie w najbliższy piątek 28 sierpnia w naszej Parafii odbędzie się Konferencja Rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Prosimy serdecznie naszych Parafian o pomoc w podjęciu przybyłych gości. Będziemy wdzięczni za przyniesienie upieczonego ciasta w czwartek 27 sierpnia w godzinach popłudniowych.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 20 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Św. Paweł w swoim Liście do Efezjan zachęca każdego z nas: „Baczcie pilnie, bracia, jak postępujecie: nie jako niemądrzy, ale jako mądrzy. Wyzyskujecie chwilę sposobną, bo dni są złe. Nie bądźcie przeto nierozsądni, lecz usiłujcie zrozumieć, co jest wolą Pana”.Każdy z nas jest zaproszony, aby ciągle rozeznawać wolę Bożą.

  Panie, Ty wiesz jak trudno czasami powiedzieć: „BĄDŹ WOLA TWOJA”.

 2.  
  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek: św. Jacka

  - w czwartek: św. Bernarda , opata, doktora Kościoła

  - w piątek: św. Piusa X, papieża

  - w sobotę: wspomnienie NMP Królowej

 3.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek 20 sierpnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Jezusa o godz. 17.30.
 4.  
  W tym tygodniu obędzie się w Trzcińcu koło Czaplinka BOSKI FESTIWAL. Jest to czas spotkań młodych, czas wspólnej modlitwy, zabawy i słuchania dobrej muzyki. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy są młodzi i czują się młodzi. Rozpoczęcie Festiwalu w czwartek 20 sierpnia o godz. 18.30.
 5.  
  W piątek 21 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6.  
  W piątek 28 sierpnia, odbędzie się w naszej Parafii Konferencja Rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Będą obecni Księża Biskupi, około 100 kapłanów i 200 katechetów, dlatego prosimy naszych drogich Parafian o ewentualną możliwość upieczenia ciasta. Będziemy wdzięczni za wszelką życzliwość, pomoc i zrozumienie.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.08.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 19 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Św. Paweł w swoim Liście do Efezjan woła do nas: „Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie nawzajem, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie”. Źródłem wszelkiego przebaczenia jest Miłosierdzie Boże, dlatego otwierajmy jak najpiękniej nasze serca i sumienia , aby ta niepojęta Miłość Boża stała się dla nas mocą i siłą na każdy dzień.
 2.  
  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek: Święto – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

  - we wtorek: św. Klary, dziewicy – siostry św. Franciszka

  - w piątek: św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika – Patrona naszej Diecezji

 3.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku czci Wspomożycielki Wiernych.
 4.  
  W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5.  
  W najbliższą sobotę 15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. Tego dnia msze świętej w naszym kościele będą odprawiane według rozkładu mszy niedzielnych. Zachęcamy naszych Parafian, aby na liturgię przynieść bukiety ziół, kwiatów, warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławieństwa owoców i plonów ziemi jest okazją, aby podziękować Stwórcy za otrzymane dary.
 6.  
  W tą najbliższą Uroczystość Maryjną tradycyjnie sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspominać „Cud na Wisła” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy losy naszego Narodu Królowej Polski.
 7.  
  Dzień 15 sierpnia jest także dniem szczególnym dla naszej Rodziny Salezjańskiej, tego dnia przypada dwusetna rocznica urodzin naszego założyciela – św. Jana Bosko, patrona naszej Parafii. Niech ten dzień będzie szczególnym czasem podziękowania Panu Bogu za całe dzieło salezjańskie i charyzmat ks. Bosko, z którego czerpiemy natchnienia do naszej pracy duszpasterskiej i wychowawczej.
 8.  
  W Parafii św. Rodziny w Pile w dniach 14-17 sierpnia odbędzie się Wakacyjna Szkoła Biblijna, którą poprowadzi o. Jose Maniparambil – znany charyzmatyczny biblista z Indii, wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej www.rekolekcje.pila.pl
 9.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie ofiary składane na rzecz kontynuowania prac związanych z inwestycjami w naszej parafialnej świątyni.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 18 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii oznajmia swoim uczniom: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”, dziękujmy naszemu Zbawicielowi, że pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie, i razem z psalmistą uwielbiajmy Go podczas świętej liturgii, że pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył.
 2.  
  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - we wtorek: św. Jana Marii Vianneya

  - w czwartek: – Święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia oddajmy cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

  - w sobotę: św. Dominika

 3.  
  We wtorek zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 wypominki a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych.
 4.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku Czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek 6 sierpnia zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5.  
  W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy wiernych do spowiedzi pierwszo-piątkowej oraz zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 6.  
  Serdecznie dziękujemy parafianom za przyjęcie na nocleg i ugoszczenie w swoich domach pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wędrujących ze Skrzatusza na Jasną Górę. Niech Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość i okazane serce dla pątników.
 7.  
  Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 17 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W refrenie psalmu śpiewamy z całym Kościołem: „Otwierasz rękę, karmisz nas do syta”, czy dzisiaj stan mojego sumienia pozwoli Panu Jezusowi nakarmić moją duszę? Czy w pełni uczestniczę w Liturgii Mszy Świętej? Panie Dobry jak chleb, bądź uwielbiony w mojej duszy!
 2.  
  W czwartek 30 lipca zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek 31 lipca – ostatni dzień miesiąca wspominamy św. Jana Bosko, o godz. 17.30 – nabożeństwo ku Jego czci oraz msza święta, na której ucałujemy relikwie patrona naszej Parafii.
 3.  
  W sobotę 1 sierpnia około godz. 19.00 przybędzie do naszej Parafii grupa pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Rodziny które goszczą pielgrzymów, proszone są o przyjście na plac kościelny, aby powitać utrudzonych pątników.
 4.  
  Tego dnia – 1 sierpnia – obchodzić będziemy 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych wszystkich, którzy przelali krew za wolność naszej Ojczyzny.
 5.  
  W najbliższą niedzielę 2 sierpnia przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy Rodzinę Różańcową na konferencję o godz. 10.30 oraz mszę świętą w sprawowaną w intencji Członków Żywego Różańca.
 6.  
  Tradycyjnie miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości w naszym kraju. Nasze postanowienie powstrzymania się od spożywania alkoholu, połączone z modlitwą i umartwieniem może być najlepszą intencją za tych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu. Nasza postawa wyrzeczenia i kształtowania silnej woli jest wielką pomocą dla tych, którzy zmagają się z tym nałogiem.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 16 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do nas: ”Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”, jesteśmy zaproszeni aby nieustannie nabierać sił duchowych, gdyż one są fundamentem naszego ludzkiego życia.
 2.  
  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek: bł. Czesława

  - w środę: św. Marii Magdaleny

  - w czwartek – Święto : św. Brygidy patronki Europy

  - w piątek : św. Kingi, dziewicy

  - w sobotę: Święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących

 3.  
  We wtorek 21 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  W czwartek 23 lipca zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek 24 lipca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, nabożeństwo ku Jej czci o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, po adoracji Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 5.  
  Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, zapraszamy wszystkich kierowców, na sobotnią mszę świętą wieczorną o godz. 18.00, po mszy świętej zostaną poświęcone pojazdy i zostanie udzielone błogosławieństwo dla wszystkich użytkowników dróg.
 6.  
  Zwracamy się ponownie do rodzin naszej Parafii z uprzejmą prośbą o możliwość przyjęcia w dniu 1 sierpnia pielgrzymów na nocleg. Zapisy adresów w zakrystii lub kancelarii.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Krzysztofowi Zadarce życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych Patronów.


XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 15 niedzielę zwykłą w ciągu roku, świętując Dzień Pański, doświadczamy, że łaska Boża dotyka naszych serc, dlatego bądźmy wdzięczni Bogu, za dar wiary, ale czujmy się także posłani jak uczniowie, aby świadczyć o Miłości Chrystusowej.
 2.  
  Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - w poniedziałek: św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

  - w środę: św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

  - w czwartek: NMP z Góry Karmel

  To wspomnienie przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Obietnica Matki Bożej dla czcicieli szkaplerza mówi, że każdy kto będzie pobożnie go nosił, tego, dusza zostanie wybawiona z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Wielkim czcicielem szkaplerza był św. Jana Paweł II, który od młodości nosił ten znak szczególnej opieki Maryi.

 3.  
  Jak w każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku Czci Wspomożycielki Wiernych. W czwartek 16 lipca zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
 4.  
  Zachęcamy rodziny z naszej Parafii, aby okazały gościnność pielgrzymom, którzy 1 sierpnia wyruszą na pieszą pielgrzymkę ze Skrzatusza na Jasną Górę. Uprzejmie prosimy naszych parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 5.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zaprasza w sobotę 18 lipca o godz. 19.00 do Domu Kultury na koncert charytatywny związany z ideą budowy pierwszego pilskiego stacjonarnego hospicjum. Serdecznie zapraszamy
 6.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Pająk, zam. przy ul. Trzcianeckiej, lat 93, wieczny odpoczynek raczej jej dać Panie, …XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.07.2015 r.

 1.  
  Przeżywamy dziś 14 niedzielę zwykłą w ciągu roku, która jest zarazem pierwszą niedzielą lipca. Śpiewaliśmy dziś w Psalmie : „Do Ciebie Panie wznoszę moje oczy”, pięknie, że w naszej pielgrzymce przez życie, świętujemy Dzień Pański, uczestnicząc we mszy świętej.
 2.  
  We wtorek 7 lipca przypada pierwszy wtorek miesiąca, w tradycji naszej Parafii zapraszamy o godz. 17.30 na wypominki oraz mszę świętą zbiorową za naszych bliskich zmarłych.
 3.  
  Jak z każdą środę o godz. 17.30 w naszej kaplicy parafialnej będziemy modlić się na nabożeństwie ku Czci Wspomożycielki Wiernych, a w czwartek 9 lipca zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 4.  
  Przypominamy, że w naszym kościele w czasie wakacji nie będzie sprawowana msza święta o godz. 15.00
 5.  
  Tradycją lat ubiegłych nasza Parafia została ponownie poproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia /będzie to w tym roku sobota/ pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę, w pieszej pielgrzymce. Uprzejmie prosimy naszych parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 6.  
  Wszystkim rozpoczynającym letni wypoczynek życzymy dobrego, bezpiecznego i owocnego czasu wakacji.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2015

 1.  
  Jutro w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadźmy się na Mszy świętej, aby w sposób szczególny modlić się w intencji papieża Franciszka, następcy św. Piotra, aby Bóg go zachować raczył w zdrowiu i mocy Ducha Świętego dla Kościoła powszechnego. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2.  
  W tym tygodniu wspominamy ponadto; w czwartek - Najświętszą Pannę Licheńską; w piątek – św. Tomasza, apostoła.
 3.  
  Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas wypoczynku, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
 4.  
  Pragniemy poinformować, że w czasie wakacji ( w lipcu i w sierpniu) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 do 17.00.
 5.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godziny 17.00 do 18.00 oraz 24-go dnia miesiąca od godziny 20.15. Serdecznie zapraszamy.
 6.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Pawłowi Cieślikowi życzymy łask od Pana Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21.06.2015

 1.  
  Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
 2.  
  We wtorek, 23 czerwca, będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 3.  
  W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.
 4.  
  Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla klas III Gimnazjum Salezjańskiego zostanie odprawiona w czwartek, 25 czerwca, o godzinie 16.00 w kaplicy parafialnej.
 5.  
  W piątek, 26 czerwca, kończymy roku szkolny i katechetyczny. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w nowym kościele. Msza święta dla Zespołu Szkół nr 1, w czwartek, 25 czerwca, o godzinie 10.00, a dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w piątek, 26 czerwca, o godzinie 10.00 w nowym kościele.
 6.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 26 czerwca, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim
 7.  
  Parafia św. Rodziny zaprasza na uroczystą Mszę św. z racji 100-lecia kościoła. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę, 28 czerwca, o godzinie 11.00 na placu przy kościele św. Rodziny ( ul. Św. Jana Bosko 1). Mszy przewodniczyć będzie Ks. Bp Edward Dajczak. Po Mszy przewidziany jest poczęstunek dla każdego.
 8.  
  Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.06.2015

 1.  
  Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby ziarno słowa Bożego wydało obfity plon w naszych ludzkich sercach, a owoce tego zasiewu niech przerodzą się w uczynki miłosierdzia wobec braci i sióstr.
 2.  
  W tym roku kończy posługę w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. Marek Barejko. Dziękujemy mu za dobrą, owocną i pełną poświęcenia pracę duszpasterska, katechetyczną i salezjańską. Dziękujemy za obecność i pomoc w animacji wspólnoty zakonnej oraz czytelne świadectwo życia salezjańskiego i kapłańskiego. Ks. Markowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycieli Wiernych oraz św. Jana Bosko na nowej placówce. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 3.  
  W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - bł. Jolantę, zakonnicę; w środę - św. Brata Alberta, zakonnika.
 4.  
  W tym tygodniu obchodzi swoje imieniny Siostra Dyrektorka Elżbieta. Msza święta w intencji s. Dyrektorki zostanie odprawiona w środę, 17 czerwca, o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantce.
 5.  
  W przyszła niedzielę, 21 czerwca, ma Mszy św. o godzinie 12.30 pożegnamy ks. Proboszcza Jerzego Worka oraz powitamy nowego Ks. Proboszcza Dariusza Presnala. Módlmy się w intencji Ks. Proboszczów o Boże błogosławieństwo, potrzebne dla nich łaski, opiekę Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko.
 6.  
  Oratorium zaprasza dzieci z rodzicami na „Festyn Przedsiębiorczości”, który odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca, na boiskach szkolnych. Po Mszy Świętej o 12:30 zapraszamy na gry i zabawy z nagrodami, koncerty scholi, chóru szkolnego oraz formacji młodzieżowych. Gry i zabawy będą miały formę festynu przedsiębiorczości, dlatego zachęcamy dzieci, żeby przyniosły wykonane przez siebie rękodzieła oraz wszystkie pomysły na to, jak zarobić pieniądze. Na tę okoliczność „Bank Oratorium” emituje specjalną walutę - „Boski Złoty.” Na najbardziej przedsiębiorczych czekają wartościowe nagrody! Szczegóły w Oratorium.
 7.  
  Jeszcze są wolne miejsca na wyjazd na ogólnopolskie obchody 200 Urodzin Księdza Bosko, które odbędą się 20-21 czerwca w Warszawie. Koszt to 50 zł. Szczegółowe informacje u ks. Szymona.
 8.  
  Drodzy Parafianie zachęcamy miłośników jazdy na rowerze na pielgrzymkę rowerową do Wilna, która odbędzie się w dniach od 7 do 14 sierpnia 2015 roku. Zapisy u brata Tomasza w każdą niedzielę czerwca po mszach świętych. Pozostały jeszcze cztery wolne miejsca. Są także jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Zapisy na nią na www.rowerowa.info
 9.  
  Ks. Mateusz Chmielewski wraz ze sztabem organizacyjnym grupy 7 – błękitnej zaprasza chętnych do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę (1-13 sierpnia) w sobotę, 20 czerwca, na spotkanie przedpielgrzymkowe. W programie: Msza św. o godz. 18.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Pile, a po Mszy grill przy plebanii. Kontakt - Ks. Mateusz Chmielewski, telefon 697574222/ mmchmielewski@op.pl
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie s. Dyrektorce Elżbiecie, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Stanisław Tomczyk, żył 80 lat, zam. Piła, ul. Brzechwy 8
  Śp. Pelagia Burzyńska, żyła 92 lata, zam. Piła, ul. Kolejowa 8
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


X NIEDZIELA ZWYKŁA 7.06.2015

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 2.  
  Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy po Mszy wieczornej wokół kościoła odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
 3.  
  Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale prowadzą w porozumieniami z księżmi biskupami w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Taka zbiórka odbędzie się w naszej parafii od 1 do 11 czerwca 2015 roku. Zużyty sprzęt proszę przynosić i składać przed garażami od strony boiska, obok domu zakonnego. Prosimy o pomoc w zbieraniu od ludzi tego sprzętu – młodzież oraz członków grup parafialnych.
 4.  
  W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę, królową; w środę – bł. Bogumiła, biskupa; w czwartek – św. Barnabę Apostoła a w sobotę –Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 5.  
  W piątek, 12 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 6.  
  W sobotę, 13 czerwca, odbędzie się w oratorium kolejny ewangelizacyjny Kurs Filipa prowadzony przez Wspólnotę Ewangelizacyjną naszej parafii. Kurs ten, to odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny adresowany do każdego, niezależnie od wieku. Jest to czas pięknego spotkania z żywym Bogiem. Rozpoczynamy o godzinie 9.00 w sobotę, a kończymy około godziny 13.00 w niedzielę, 14 czerwca. Zapisy w zakrystii oraz u s. Elżbiety Kmet i ks. Artura. Koszt 5 zł.
 7.  
  Codziennie o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8.  
  Duszpasterze parafii św. Rafała Kalinowskiego w Pile wraz z organizatorami zapraszają na festyn parafialno-rodzinny, który odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca, w godz. 13.30 – 19.00, na placu przed kaplicą na Zielonej Dolinie oraz przy budującym się kościele. Szczegóły na plakacie.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dalsze inwestycje prowadzone w kościele, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 31.05.2015

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.
 2.  
  Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii codziennie o godzinie 17.30.
 3.  
  W poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych dzieciach i wypraszajmy dla nich Boże błogosławieństwo i mądrość życia.
 4.  
  W I Wtorek, 2 czerwca, o godzinie 17.30 wypominki połączone z nabożeństwem czerwcowym, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 5.  
  W dniach od 4 do 6 czerwca 2015 roku w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie odbędą się rekolekcje dla rodziców i rodzeństwa księży oraz braci i sióstr zakonnych. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 6.  
  W czwartek, 4 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 7.30, 9.30, 11.00 12.30 i 16.00. Nie będzie Mszy o godzinie 18.00. Po Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Libelta, Siemiradzkiego, Wiosny Ludów, Brzozową i Trzcianecką. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.
 7.  
  Próby sypania kwiatów odbędą się we wtorek (2.06) oraz w środę (3.06) o godzinie 17.00 obok kaplicy parafialnej. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki.
 8.  
  W I Piątek, 5 czerwca, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15, Msza święta o godz.16.40. Spowiedź dla młodzieży i osób późno powracających z pracy od godziny 19.00, Msza święta o godzinie 19.15.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Koszalina, którzy przed kościołem przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek przeznaczoną na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
 11.  
  Nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie XIX Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub o kontakt z ks. Arturem Kucharskim. Przewidywany koszt to 35 zł plus opłata za uczestnictwo.
 12.  
  W sobotę, 13 czerwca, odbędzie się w oratorium kolejny ewangelizacyjny Kurs Filipa prowadzony przez Wspólnotę Ewangelizacyjną naszej parafii. Kurs ten, to odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny adresowany do każdego, niezależnie od wieku. Jest to czas pięknego spotkania z żywym Bogiem. Rozpoczynamy o godzinie 9.00 w sobotę, a kończymy około godziny 13.00 w niedzielę, 14 czerwca. Zapisy w zakrystii oraz u s. Elżbiety Kmet i ks. Artura. Koszt 5 zł.
 13.  
  Przed kościołem zbierane są podpisy pod Inicjatywą Ustawodawczą „Stop aborcji”. Prosimy parafian o wzięcie ze sobą numeru Pesel, który jest konieczny przy składaniu podpisu.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 15.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Marian Rogiewicz, żył 94 lata, zam. Piła, ul. Wysoka 59
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 24.05.2015

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu świętego oraz bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.
 2.  
  Dzisiaj z racji 24-go dnia miesiąca o godzinie 20.15 zapraszamy do nowego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 21.00 na Apel Jasnogórski.
 3.  
  Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w naszym Zgromadzeniu uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Zgromadzenia Salezjańskiego.
 4.  
  We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych matkach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Boga o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prosząc o wieczne zbawienie. Msza święta w intencji wszystkich matek z naszej parafii zostanie oprawiona we wtorek o godzinie 18.00. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.
 5.  
  W tym tygodniu obchodzi swoje imieniny ks. Wiesław Psionka. Msza święta w intencji Ks. Wiesława zostanie odprawiona w czwartek, 28 maja, o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 6.  
  W dniach 28 – 31 maja 2015 roku w Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji poświęcony ewangelizacji parafii wiejskich. To ważne wydarzenie duszpasterskie wpisuje się w wezwanie Ojca Świętego Franciszka z ostatniej adhortacji apostolskiej „Evangelii Gaudium”, który zaprasza nas, by stawać się „uczniem – misjonarzem”. Zapisów na Kongres należy dokonać przez stronę internetową www.nowaewangelizacja.org/iiikongres/regulamin
 7.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JESUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 29 maja, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 31 maja, na Mszy świętej o godz. 12.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Próby odbędą się w czwartek ( 28.05) oraz w piątek ( 29.05) o godzinie 16.00 Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w sobotę, 30 maja, o godzinie 16.00 w kaplicy parafialnej.
 9.  
  W przyszłą niedzielę kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”.
 10.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w dniach 31 maja do 2 czerwca w kościele św. Rodziny w Pile. Rekolekcje prowadzi zespół muzyczno-ewangelizacyjny „ Mocni w Duchu ”z Łodzi wraz ze swoim opiekunem Jezuitą, Ks. Remigiuszem Recławem.W programie po Mszy wieczornej o godzinie 18.00 w niedzielę koncert ewangelizacyjny, w poniedziałek wieczór uwielbienia, a we wtorek modlitwa o uzdrowienie. Szczegóły na plakatach.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Wiesławowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 17.05.2015

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Msza święta o godzinie 12.30, wyjątkowo ze względu na I Komunię, zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej.
 2.  
  W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie w kaplicy parafialnej o godzinie 18.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
 3.  
  W czwartek, 21 maja, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają do kościoła pw. Świętej Rodziny na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę, 23 maja. Rozpoczęcie o godzinie 20.30. W programie m.in. modlitwa o uzdrowienie, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, modlitwa o dary Ducha Świętego oraz Eucharystia.
 5.  
  W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jedno z najważniejszych świat w Kościele, związane ze zstąpieniem Ducha Świętego pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa. Święto to kończy w Kościele okres wielkanocny. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły.
 6.  
  W niedzielę, 24 maja, w naszej parafii oraz w Zgromadzeniu Salezjańskim obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, Głównej Patronki Towarzystwa Św. Franciszka Salezego.
 7.  
  Rocznica I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 maja, o godzinie 12.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych odbędzie się w sobotę, 30 maja, o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej.
 8.  
  Ks. Dziekan Stanisław Oracz zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wspomożenia Wiernych, które odbędą się w niedzielę, 24 maja, o godzinie 18.00.
 9.  
  W niedziele 24 i 31 maja będą zbierane przed kościołem zbiórki podpisów pod Inicjatywą Ustawodawczą „Stop aborcji”. Prosimy parafian o wzięcie ze sobą numeru Pesel, który jest konieczny przy składaniu podpisu.
 10.  
  Podobnie jak w ubiegłych latach Oratorium organizuje półkolonie letnie. Nowością w tym roku będą 2 dwutygodniowe turnusy półkolonii: od 29 czerwca do 10 lipca oraz od 13 do 24 lipca. Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na wakacyjną przygodę ze Shrekiem i przyjaciółmi. Niestety, ze względu na zmniejszenie dotacji z Urzędu Miasta, jesteśmy zmuszeni do podniesienia ceny półkolonii i tak udział w dwutygodniowym turnusie będzie kosztował w tym roku 270 zł, z czego 70 zł to bezzwrotna zaliczka uiszczana przy pobraniu karty kwalifikacyjnej przy zapisach. Cena obejmuje wyżywienie (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek), materiały do zajęć i pamiątkowe koszulki, dyplomy i zdjęcia oraz przejazdy autokarowe i 2 wycieczki. Więcej szczegółów można uzyskać u ks. Szymona oraz animatorów. Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, 25 maja, w Oratorium. Ponadto w najbliższą niedzielę animatorzy będą zbierali do puszek ofiary na wsparcie organizacji półkolonii. Gdyby ktoś chciał w jakikolwiek sposób wesprzeć to dzieło, prosimy o kontakt z ks. Szymonem.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp.Wanda Siatkowska, żyła 91 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 71
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 10.05.2015

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę Bóg wzywa nas do wzajemnej miłości. Mamy kochać innych tak, jak kochał Jezus oraz naśladować Jego miłość. To jest prawdziwa droga rozwoju człowieka, jego duchowego wzrostu i afirmacji. Prośmy, zwłaszcza o dar rozwoju miłości w Kościele, w naszym społeczeństwie oraz w naszych rodzinach.
 2.  
  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zapraszamy naszych parafian do udziału w tych wspólnotowych modlitwach.
 3.  
  We wtorek, 12 maja, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo - Duszpasterskiej.
 4.  
  W środę, 13 maja, Siostry Salezjanki obchodzą uroczystość swojej Założycielki św. Marii Dominiki Mazzarello. Msza święta w intencji Sióstr Salezjanek zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian na tę Mszę. Tego dnia przypada też wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 5.  
  W środę, 13 maja, o godzinie 19.00 Oratorium zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie „ O Bogu tylko dla dorosłych”.
 6.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek (14.05) - św. Macieja Apostoła, a w sobotę (16.05) - św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 7.  
  W piątek, 15 maja, w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się weekendowy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Rozpoczęcie w piątek, o godzinie 18.00, zakończenie w niedzielę, 17 maja.
 8.  
  8. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w sobotę, 16 maja 2015 roku do naszej wspólnoty na ŚWIĘTO INSPEKTORII SALEZJAŃSKIEJ, zakończenie Wizytacji, Imieniny Ks. Inspektora Marka Chmielewskiego oraz Jubileusz 25 i 50-lecia profesji zakonnej. Program uroczystości:
  a) w auli szkolnej ul. Dembowskiego 4 :
  - godzina 10.00 rozpoczęcie Święta
  - godzina 10.30 przedstawienie teatralne
  - godzina 12.00 koncert chóru szkolnego
  b) w nowym kościele:
  - o godzinie 13.00 UROCZYSTA EUCHARYSTIA
 9.  
  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny zapraszamy w sobotę, 16 maja, o godzinie 16.00 do kaplicy parafialnej na nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią.
 10.  
  W sobotę, 16 maja, wyjątkowo, ze względu na przygotowanie kościoła do I Komunii św. - nabożeństwo majowe o godz.17.30, Msza św. o godz. 18.00 oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00 - zostaną odprawione w kaplicy parafialnej.
 11.  
  W przyszłą niedzielę, 17 maja, na Mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji prosząc o Boże błogosławieństwo i łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.
 12.  
  Msza święta niedzielna (17 maja) o godzinie 12.30, ze względu na I Komunię, wyjątkowo zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej.
 13.  
  W miniony weekend (30.04 - 2.05) nasi Ministranci wzięli udział w dwóch imprezach rekreacyjno - formacyjnych: XXII Ministranckim Święcie Dominika Savio w Debrznie i X Mistrzostwach Futsalu LSO w Elblągu. Na Święcie w Debrznie licealiści zajęli II miejsce a szkoła podstawowa III miejsce co przełożyło się na wiele medali indywidualnych i zespołowych., w tym na złote medale w pchnięciu kulą czy skoku w dal. Wszystkim - a było to razem 26 osób gratulujemy wyników i życzymy wielu pięknych owoców tych spotkań z Kolegami z naszej Inspektorii i całej Polski.
 14.  
  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, które obchodzi się czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale Ojca.
 15.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji II niedzieli miesiąca. Ofiary te przeznaczone są na dalsze inwestycje związane z budową kościoła.
 16.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Matki Bożej.


V NIEDZIELA WIELKANOCY - 3.05.2015

 1.  
  Dzisiaj piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, aby wywiesić dziś na naszych domach flagę narodową.
 2.  
  Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszej parafii o godzinie 17.30 odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej, o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski. Nabożeństwa oraz apele w soboty i w niedziele odprawiane są w nowym kościele, w pozostałe dni tygodnia w kaplicy parafialnej.
 3.  
  W poniedziałek, 4 maja, rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godzinie 7.00. Wszystkim maturzystom życzymy wielu łask od Boga oraz światła Ducha Świętego w czasie trwania egzaminów.
 4.  
  We wtorek, 5 maja, obchodzimy święto św. Dominika Savio, Wychowanka Ks. Bosko, Patrona dzieci i młodzieży oraz ministrantów.
 5.  
  We wtorek, 5 maja, o godzinie 17.30 wypominki połączone z nabożeństwem majowym, a o godzinie 18.00 Msza święta za zmarłych polecanych wypominkach.
 6.  
  W środę, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 7.  
  W środę, 6 maja, w nowym kościele zostanie odprawiona o godzinie 10.00 uroczysta Msza święta z racji Święta Gimnazjum Salezjańskiego. Po Mszy odbędzie się krótka akademia. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich parafian.
 8.  
  W czwartek, 7 maja, o godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 9.  
  6 maja będziemy obchodzić 70. Rocznicę pierwszej, powojennej Mszy świętej w Pile, odprawianej przez organizatora życia religijnego, kapucyna o. Jerzego Rumaka. Na pamiątkę tamtej Eucharystii jesteśmy zaproszeni na Mszę świętą do kościoła Świętej Rodziny, która odbędzie się w czwartek, 7 maja, o godzinie 18.00. Mszy przewodniczyć będzie krakowski prowincjał Ojców Kapucynów, a modlić się będziemy za ofiary II wojny światowej, mieszkańców Piły oraz z racji obchodzonego Roku Życia Konsekrowanego, o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Po Mszy przewidziane jest wspólne zdjęcie oraz posiłek dla każdego.
 10.  
  W piątek, 8 maja, będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa. Tego dnia obchodzi imieniny ks. Stanisław. Solenizanta uczcimy na Mszy świętej o godzinie 18.00, a po Mszy złożymy życzenia.
 11.  
  W sobotę, 9 maja, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Stanisławowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycieli i św. Stanisława. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 13.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Jerzy Bucholc, żył 74 lata, zam. Piła, ul. Trzcianecka 26
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


IV NIEDZIELA WIELKANOCY 26.04.2015

 1.  
  Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy; w sobotę –św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 3.  
  W piątek, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie o godzinie 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej, a o godzinie 21.00 będzie Apel Jasnogórski.
  Grupy parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie:
  poniedziałek - Krąg Biblijny,
  wtorek - Kościół domowy,
  środa - Żywy Różaniec,
  czwartek - Zespół animatorów i LSO,
  piątek - Caritas ,
  sobota - Koło Bosko ,
  niedziela - Salezjanie Współpracownicy.

  Nabożeństwa majowe i Apele Jasnogórskie w soboty i w niedziele odprawiane są w nowym kościele, a w pozostałe dni tygodnia w kaplicy parafialnej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach
 4.  
  W I Piątek, 1 maja, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 oraz na Msze św. o godzinie 18.00.
 5.  
  Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w roku 2015 Stolica Apostolska przenosi obchodzenie uroczystości NMP Królowej Polski z 3 na 2 maja 2015 r. Msze święte w naszej parafii o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00.
 6.  
  W niedzielę, 3 maja, przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, aby wywiesić w tym dniu na naszych domach flagę narodową.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 3 maja, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 8.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, jako organizator turnusów rehabilitacyjnych zaprasza do uczestnictwa w turnusie usprawniająco - rekreacyjnym w Ustroniu Morskim w okresie od 9 do 22 maja 2015 roku. Koszt 1.540 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Anna Macewicz, żyła 96 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 75
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


III NIEDZIELA WIELKANOCY 19.04.2015

 1.  
  Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina on nam , aby zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.
 2.  
  Dziś także nasi współbracia z Trzcińca będą zbierać po Mszach świętych ofiary do puszek przeznaczone na organizację Boskiego Festiwalu, Sejmiku Młodzieżowego, który gromadzi się w Trzcińcu koło Czaplinka. Boski Festiwal to czas spotkań młodych, czas wspólnej modlitwy, zabawy i słuchania dobrej muzyki. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.
 3.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza dzisiaj, 19 kwietnia 2015 r. w godzinach od 10.00 do godz. 14.00 na Drzwi Otwarte naszej placówki, przy ul. Andersa 34. Drodzy Państwo jeśli ważne jest dla Was rodziców, dziadków wychowanie w duchu katolickim Ks. Bosko, patriotycznym oraz wykształcenie na wysokim poziomie w przyjaznej atmosferze, zapraszamy.
 4.  
  Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w 79 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę w dniach 24 -26 kwietnia. Wyjazd w Piły 24 kwietnia godz. 18:00 z parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Kontakt: Ks. Paweł Haraburda pawel.haraburda@gmail.com Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 5.  
  W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w czwartek (23.04) - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i patrona naszej Inspektorii Salezjańskiej z siedzibą w Pile oraz w sobotę ( 25. 04) - święto św. Marka Ewangelisty.
 6.  
  W czwartek, 23 kwietnia, Msza święta o godzinie 18.00 zostanie odprawiona w intencji Solenizantów tego tygodnia: Ks. Proboszcza Jerzego, Ks. Jerzego Królaka i Ks. Marka Barejko. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantom.
 7.  
  W piątek, 24 kwietnia, odbędzie się zakończenie zajęć dla klas III Liceum Salezjańskiego. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godzinie 16.00.
 8.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JESUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 24 kwietnia, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 9.  
  Za tydzień - czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce - Tydzień Modlitw o Powołania.
 10.  
  Czy spotkałeś w swoim życiu Boga? Osobiście, twarzą w twarz? Czy rozmawiałeś z Nim? Czy miałeś kiedyś niezbitą pewność, że jest, że słucha, że rozumie? To jest propozycja dla Ciebie. Zapraszamy na ewangelizacyjny kurs Filip, który odbędzie się 25 - 26 kwietnia w naszej Parafii w oratorium. Zainteresowanych prosimy o kontakt z s. Elżbietą lub z ks. Arturem.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Markowi Chmielewskiemu, Inspektorowi Prowincji św. Wojciecha, ks. Proboszczowi Jerzemu, ks. Jerzemu Królakowi i ks. Markowi Barejko, życzymy wielu łasko od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.


II NIEDZIELA WIELKANOCY NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 12.04.2015

 1.  
  Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 2.  
  Dzisiaj obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji składamy podziękowanie na ręce Pani Doroty Pytlarz wszystkim osobom pracującym w Caritasie parafialnym za trud, poświecenie, ofiarowanie swojego czasu osobom biednym i potrzebującym pomocy. Bóg zapłać.
 3.  
  W poniedziałek, 13 kwietnia, obchodzi swoje imieniny Ks. Przemysław Cholewa. Msza święta w intencji Ks. Przemysława zostanie odprawiona w niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 9.30. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 4.  
  Gratulujemy naszym ministrantom ze szkół gimnazjalnych, którzy w miniony wtorek 7 kwietnia w Karlinie wygrali finał Diecezjalnej Ligii Halowej Piłki Nożnej Ministrantów zdobywając tytuł Mistrza Gimnazjum naszej diecezji. Oprócz wygranej drużynowej zdobyli także tytuły indywidualne Najlepszego Strzelca - Wojciech Bukowy i Najlepszego Bramkarza - Adam Muszyński. Szerszą relację z rozgrywek można zobaczyć na stronie internetowej Gościa Koszalińsko - Kołobrzeskiego oraz w jego najbliższym papierowym wydaniu.
 5.  
  W sobotę, 18 kwietnia, o godzinie 11.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 6.  
  W sobotę, 18 kwietnia, w nowym kościele na Mszy świętej o godzinie 17.00 Ks. Biskup Krzysztof Zadarko udzieli młodzieży z naszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa Sakramentu Bierzmowania. Módlmy się w intencjach młodzieży, która otrzyma Sakrament Bierzmowania, aby zawsze była wierna Bogu.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, nasi współbracia z Trzcińca będą zbierać po Mszach świętych ofiary do puszek przeznaczone na organizację Boskiego Festiwalu, Sejmiku Młodzieżowego, który gromadzi się w Trzcińcu koło Czaplinka. Boski Festiwal to czas spotkań młodych, czas wspólnej modlitwy, zabawy i słuchania dobrej muzyki.
 8.  
  W ramach comiesięcznego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy w niedzielę, 19 kwietnia, na Drogę Światła . Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego w Pile, a zakończy się ogniskiem i wspólnymi tańcami przy parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego.
 9.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza w niedzielę, 19 kwietnia 2015 r. w godzinach od 10.00 do godz. 14.00 na Drzwi Otwarte naszej placówki, przy ul. Andersa 34. Drodzy Państwo jeśli ważne jest dla Was rodziców, dziadków wychowanie w duchu katolickim Ks. Bosko, patriotycznym oraz wykształcenie na wysokim poziomie w przyjaznej atmosferze, zapraszamy.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Przemysławowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 5.04.2015

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

Ks. Proboszcz oraz Salezjanie ze Wspólnoty św. Jana Bosko

...................................................................................................................................................

 1.  
  Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Kierujemy słowa podziękowania Parafianom za złożone życzenia świąteczne i pamięć w modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniali się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godna oprawę. Dziękujemy tym, którzy przygotowali Ołtarz Wystawienia ( Ciemnicę) i Grób Pański, dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołowi muzycznemu „Przymierze”, chórowi, grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy pomagali w tych ostatnich dniach. Bóg zapłać.
 2.  
  Jutro, 6 kwietnia, Wielkanocny Poniedziałek, rozkład Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona jest na diecezjalne sanktuarium w Skrzatuszu.
 3.  
  We wtorek, 7 kwietnia, o godz. 17.30 wypominki, a o godz. 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4.  
  W środę (8.04)o godz.17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.W czwartek ( 9.04) od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5.  
  W piątek , 10 kwietnia, w kościele Św. Rodziny w Pile, w 5 rocznicę katastrofy smoleńskiej i 75 rocznicę zbrodni katyńskiej zostanie odprawiona Msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Mszy świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Bp Kazimierz Wielikasielec, Biskup Pomocniczy Diecezji Pińskiej na Białorusi. Po Mszy przemarsz na Pl. Zwycięstwa oraz złożenie kwiatów i zniczy praz figurze św. Jana Pawła II.
 6.  
  W przyszła niedzielę, 12 kwietnia o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 7.  
  Terminy spotkań dla osób, którzy w sobotę, 18 kwietnia, o godzinie 17.00 przystąpią do Sakramentu Bierzmowania:
  - sobota (11.04) o godz.15.30 – próba przed przyjęciem krzyży oraz spowiedź święta,
  - niedziela (12.04) godz.15.00 uroczyste nałożenie krzyży przez rodziców dla młodzieży przystępującej do Bierzmowania,
  - od poniedziałku (13.04) do czwartku (16.04) o godz.19.00 próby przed Bierzmowaniem w kościele.
 8.  
  Dyrekcja Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 zaprasza uczniów oraz ich rodziców w sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, od godziny 10.00 do 13.00 nas Dzień Otwartych Drzwi. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych, a wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy radosnego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa.


NIEDZIELA PALMOWA 29.03.2015

 1.  
  Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15.
 2.  
  W Wielki Poniedziałek, 30 marca, rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego. Prośmy o Boże błogosławieństw i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonistów Wiesława Psionki i Przemysława Cholewy oraz dla wszystkich uczniów.
 3.  
  Od 2 kwietnia, od Wielkiego Czwartku, przechodzimy do nowego kościoła. Msze święte sobotnie o godzinie 18.00 oraz Msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w Kościele.
 4.  
  Rozpoczyna się Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza święta o godzinie 18.00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele do godziny 22.00.
 5.  
  W Wielki Piątek adoracja w kościele rozpocznie się Jutrznią o godzinie 7.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00, a nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 15.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew Gorzkich Żali i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  W Wielki Piątek zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu.
 7.  
  W Wielki Piątek, 3 kwietnia, od godziny 8.00 odwiedzimy chorych w parafii.
 8.  
  W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy do naszego kościoła na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim. Będzie to okazja do medytacji, refleksji nad tekstami biblijnymi, śpiewów wielkopostnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przez całą noc będzie dyżur w konfesjonale. Czuwanie rozpoczniemy o godzinie 22.00, a zakończymy Jutrznią o godzinie 6.00 rano.
 9.  
  W Wielką Sobotę adoracja w kościele rozpocznie się Jutrznią o godzinie 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godziny 10.00 do 17.00 i będzie się ono odbywało co pół godziny pod chórem w nowym kościele. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 minut na adoracji.
 10.  
  W Wielką Sobotę o godzinie 20.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną. Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia.
 11.  
  Spowiadamy w Wielki Piątek od godziny 7.00 przez cały dzień i noc, a w Wielką Sobotę od godziny 7.00 do 17.00.
 12.  
  W Niedzielę Zmartwychwstania, 5 kwietnia, ceremonie rozpoczynają się o godzinie 6.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.
 13.  
  W Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia, rozkład Mszy niedzielny. Tego dnia taca przeznaczona będzie na kształcenie w diecezji i na KUL.
 14.  
  Dyrekcja Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 zaprasza uczniów oraz ich rodziców w sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, od godziny 10.00 do 13.00 nas Dzień Otwartych Drzwi. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2015

 1.  
  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 7.00, 10.00, 18.00 i 19.15. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Dariusz Sztuka oraz dla wszystkich parafian.
 2.  
  We wtorek, 24 marca, od godziny 9.30 spowiedź dla osób starszych i chorych, a o godzinie 10.00 Msza święta w czasie której udzielimy Sakramentu Chorych. Prosimy o pomoc w przywiezieniu osób, które same nie kogą przyjść do kaplicy na rekolekcje.
 3.  
  Taca zbierana w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczona jest jako wynagrodzenie dla Ks. Rekolekcjonisty Dariusza.
 4.  
  We wtorek, 24 marca, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od godziny 20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a godzinie 21.00 Apel Jasnogórski.
 5.  
  W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6.  
  W środę, 25 marca, rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla uczniów z Zespołu Szkół nr 1. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Artur Kucharski, salezjanin.
 7.  
  W czwartek, 26 marca, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8.  
  W piątek, 27 marca, o godzinie 19.00 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki rozpocznie się Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Ks. Bp Paweł Cieślik. Zakończenie na placu przy figurze św. Jana Pawła II. Uczestników prosimy o zabranie zniczy nagrobnych.
 9.  
  Pierwszy pochówek dzieci utraconych w Pile odbędzie się w sobotę 28 marca. O godzinie 10.00 w naszej parafii Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak odprawi Mszę świętą, a o godzinie 11.00 na Cmentarzu Komunalnym odbędą się uroczystości pogrzebowe.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Niedziela ta otwiera okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męką, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Na początku liturgii zostaną poświęcone palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Mirosław Gołąbek, żył 70 lat, zam. Piła, ul. Zamenhofa 30
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2015

 1.  
  Dziś - czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy sie okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz z kazaniem pasyjnym.
 3.  
  W środę, 18 marca, obchodzi swoje imieniny Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak. Księdzu Biskupowi Edwardowi życzymy Bożego błogosławieństwa, łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycieli w życiu osobistym i w kierowaniu Diecezją Koszalińsko - Kołobrzeską.
 4.  
  W środę, 18 marca, o godzinie 19.00 w sali św. Jana Bosko przy kościele Świętej Rodziny w Pile odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. O śp. biskupie Czesławie Dominie będzie opowiadał biskup-sufragan Krzysztof Zadarko. Serdecznie zapraszają salezjanie księdza Bosko. Wstęp wolny.
 5.  
  W czwartek od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Mary Panny. Tego dnia obchodzi swoje imieniny nasz współbrat, Ks. Józef Balawander, kapelan szpitala. Msza święta w intencji Ks. Józefa zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 7.  
  W czwartek, 19 marca, w parafii św. Józefa zostanie odprawiona suma odpustowa o godzinie 18.00.
 8.  
  W piątek, 20 marca, zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po Mszy wieczornej. Prosimy parafian o przyniesienie ze sobą świec ( zniczy nagrobnych). W piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, nie będzie nabożeństwa o godzinie 16.40, 17.30 i 19.15.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 22 marca, w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Dariusz Sztuk, salezjanin. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Dariusza oraz dla wszystkich parafian. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie parafialnej.
 10.  
  Od dzisiejszej Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza ( stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z ofiarowanych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii. Z góry dziękujemy za pomoc i okazane dobro.
 11.  
  Przypominamy, że Oratorium oferuje fachową pomoc w rozliczeniu PIT-ów w zamian za odpisanie 1% podatku na działalność Oratorium w ramach Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży lub na wsparcie kosztownego leczenia Janka Stępnia. Zainteresowanych zapraszamy do Oratorium we wtorki od godz. 17.00. Szczególnie zachęcamy emerytów i rencistów do skorzystania z tej pomocy. ZUS wprawdzie rozlicza te osoby z podatku, ale nie mają one wtedy wpływu na to, jak zostanie wydany 1% z ich podatku. Warto zatem zostawić każdy grosz na „naszym podwórku”, zwłaszcza gdy niesie on konkretną pomoc w naszym otoczeniu.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Edwardowi Dajczakowi, Ks. Józefowi Balawandrowi oraz Ks. Józefowi Dubińcowi, byłemu proboszczowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i wstawiennictwa św. Józefa. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2015

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie z ks. Markiem – obecność młodzieży obowiązkowa! Natomiast o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 2.  
  We wtorek, 10 marca, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 3.  
  W czwartek, 12 marca, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4.  
  Oratorium zaprasza na drugie już spotkanie z cyklu "O Bogu tylko dla dorosłych" w piątek, 13 marca o godz. 20.00. Wszyscy chętni dorośli mogą wziąć udział w tym spotkaniu, nawet jeśli nie uczestniczyli w pierwszym, bo chociaż tematy są ułożone w pewnym porządku, to każde spotkanie podejmuje odrębne zagadnienie.
 5.  
  W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40, dla dorosłych o godzinie 17.30, a dla młodzieży o godzinie 19.15.
 6.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących z naszej parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
 7.  
  Trwają zapisy na Misterium Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polega ona na indywidualnym przejściu trasy 45 km z Piły do Skrzatusza, nocą, z piątku na sobotę 20/21.03. Wyjście po Mszy Świętej w piątek o godzinie 21.00 z parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl. Zapisy do 17 marca 2015 roku.
 8.  
  „Krzyż stał się mi bramą” to tegoroczne hasło czuwania modlitewnego dla młodzieży naszej diecezji w Wielkim Poście. Spotkanie odbędzie się w sobotę,14 marca, o godzinie 20.00 w kościele Wspomożycielki Wiernych w Pile.
 9.  
  Przypominamy, że Oratorium oferuje fachową pomoc w rozliczeniu PIT-ów w zamian za odpisanie 1% podatku na działalność Oratorium w ramach Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży lub na wsparcie kosztownego leczenia Janka Stępnia. Zainteresowanych zapraszamy do Oratorium we wtorki od godz. 17.00. Szczególnie zachęcamy emerytów i rencistów do skorzystania z tej pomocy. ZUS wprawdzie rozlicza te osoby z podatku, ale nie mają one wtedy wpływu na to, jak zostanie wydany 1% z ich podatku. Warto zatem zostawić każdy grosz na „naszym podwórku”, zwłaszcza gdy niesie on konkretną pomoc w naszym otoczeniu.
 10.  
  Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na II Halowy Turniej Piłki Nożnej Don Bosco im. Ks. Lesława Głuchowskiego, który odbędzie się w sobotę 21 marca na hali sportowej Szkół Salezjańskich w godz. 10.00 - 14.00. W turnieju mogą uczestniczyć drużyny 7-osobowe plus opiekun w trzech kategoriach wiekowych: klas 1 i 2, 3 i 4 oraz 5 i 6. zgłoszenia proszę kierować do 18 marca do Ks. Tomasza Wierzchowskiego na mail tomlond@o2.pl lub tel. 692318869, decyduje kolejność zgłoszeń.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone na dalsze inwestycje w kościele.
 12.  
  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2015r.

 1.  
  Jak co roku, w drugą niedzielę Wielkiego Postu pragniemy pamiętać modlitwie o polskich misjonarzach pracujących w różnych kontynentach świata. W sposób szczególny pamiętajmy o naszym parafianinie Ks. Czesławie Nenikowskim, salezjaninie pracującym w Argentynie. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na misje. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieło głoszenia Chrystusa.
 2.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3.  
  W I Czwartek, 5 marca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00, nabożeństwo powołaniowe o godzinie 17.30, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 4.  
  W I Piątek, 6 marca, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, a dla młodzieży od godziny 19.00.
 5.  
  W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40, dla dorosłych o godzinie 17.30 oraz dla młodzieży o godzinie 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
 6.  
  W przyszłą niedzielę, 8 marca o godz. 15:00, zapraszamy na Mszę św. wszystkich przygotowujących się do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie z ks. Markiem – obecność młodzieży obowiązkowa!
 7.  
  Po feriach, zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium na koła zainteresowań, codziennie od godz. 16:00. Przypominamy, że Oratorium oferuje fachową pomoc w rozliczeniu PIT-ów w zamian za odpisanie 1% podatku na działalność Oratorium w ramach Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży lub na wsparcie kosztownego leczenia Janka Stępnia. Zainteresowanych zapraszamy do Oratorium we wtorki od godz. 17:00. Szczególnie zachęcamy emerytów i rencistów do skorzystania z tej pomocy. ZUS wprawdzie rozlicza te osoby z podatku, ale nie mają one wtedy wpływu na to, jak zostanie wydany 1% z ich podatku. Warto zatem zostawić każdy grosz na „naszym podwórku”, zwłaszcza gdy niesie on konkretną pomoc w naszym otoczeniu.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask do Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.02.2015

 1.  
  Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tace w czasie nabożeństwa zwyczajem lat ubiegłych przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 2.  
  Dzisiaj rozpoczynamy w naszym mieście kolejna edycję Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji przy pl. Staszica odbędzie się z tej okazji koncert Andrzeja Kołakowskiego. Natomiast młodzież przed kaplicą rozprowadza przez całą niedzielę literaturę dotyczącą najnowszej historii Polski „ Zeszyty Historyczne Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych” oraz program uroczystości w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w te inicjatywy.
 3.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40, dla dorosłych o godzinie 17.30 oraz dla młodzieży o godzinie 19.15.Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
 4.  
  We wtorek, 24 lutego, przypada comiesięczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 5.  
  W czwartek, 26 lutego, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących z naszej parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
 7.  
  Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 1 marca, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca,
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  śp. Jan Piotrowski, żył 73 lata, zam. Piła, ul. Kościuszki 12
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


VI NIEDZIELA ZWYKŁA 15.02.2015

 1.  
  W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który trwa 40 dni. W tym dniu w kościołach wierni uczestniczący na Mszach świętych przyjmują popiół na swoje głowy, aby w ten sposób rozpocząć przygotowanie duchowe do najważniejszych świąt chrześcijańskich, świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2.  
  W Środę Popielcową, 18 lutego, Msze święte w naszej parafii zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 10.00, 16.40, 18.00 i 19.30. Tego dnia przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pojednania. Zapraszam y wszystkich parafian na spotkanie z Chrystusem.
 3.  
  W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 4.  
  W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godzinie 16.40, dla młodzieży o godzinie 19.00 i dla dorosłych o godzinie 17.30.
 5.  
  W sobotę, 21 lutego, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6.  
  W niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 22 lutego, o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w miesiącu lutym obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 8.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile organizuje w dniach od 14 do 19 października 2015 roku pielgrzymko - wycieczkę do Fatimy dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych i ich opiekunów. Koszt pielgrzymki: 3150 zł. Bliższe informacje w Biurze Towarzystwa i na plakacie w przedsionku kaplicy.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszły do Boga: Śp. Anna Knioła, żyła 87 lat, zam. Piła, ul. Głowackiego 5
  Śp. Jadwiga Lewińska, żyła 79 lat, zam. Piła, ul Brzechwy 5
  Śp. Władysława Jańczak, żyła 98 lat, zam. Piła, ul.Trzcianecka 27
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


V NIEDZIELA ZWYKŁA 8.02.2015

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta dla uczniów kl. III gimnazjum i klas I ponadgimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania oraz dla ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w grupach z animatorami. Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu zamykamy listę osób, które 18 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 otrzymają sakrament Bierzmowania. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły się, proszone są o kontakt z ks. Markiem.
 2.  
  W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o modlitwę za niego i wszystkich kapłanów, członkowie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej zaproponowali, aby w naszej parafii ofiarować taką modlitwę przed każdą Mszą Świętą. Jako księża posługujący w tej parafii bardzo dziękujemy za ten wyraz życzliwości i tak wymiernego wsparcia naszej kapłańskiej posługi! Bóg zapłać!
 3.  
  Przypominamy, że w Oratorium istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy w rozliczaniu PIT-ów i odpisania 1% podatku na leczenie Janka Stępnia lub na działalność Oratorium. Ponieważ korzystamy z pomocy wykwalifikowanych osób, taką pomoc można uzyskać tylko we wtorki od godz. 17.00, kiedy pełnią one dyżur w Oratorium. Zachęcamy do tego, by nie zwlekać z rozliczeniem do ostatniej chwili.
 4.  
  W środę, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta w intencji chorych i osób w podeszłym wieku zostanie doprawiona o godzinie 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, osobom starszym w dotarciu do naszej kaplicy.
 5.  
  Ks. Kapelan Józef Balawander zaprasza do kaplicy szpitalnej, w środę, 11 lutego. Program Dnia Chorego: o godz. 16.10 różaniec, a o godz. 16.30 uroczysta Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chorych.
 6.  
  Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w środę o godzinie 17.30, a w piątek do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 7.  
  W czwartek, 12 lutego, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8.  
  W piątek, 13 lutego, o godz. 19.00 Oratorium zaprasza wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie z cyklu "O Bogu tylko dla dorosłych". Jest to nowa inicjatywa, dzięki której można pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną. Serdecznie zapraszamy!
 9.  
  W sobotę, 14 lutego, zapraszamy do Oratorium dzieci na godz. 15.00 na bajkowe popołudnie, a młodzież na 19.00 na wieczór filmowy! Przypominamy , że w tygodniu odbywają się koła zainteresowań codziennie od 16.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje talenty lub dzielić się nimi z innymi
 10.  
  W sobotę, 14 lutego, rozpoczynają się dla dzieci i młodzieży ferie zimowe. Wszystkim życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku.
 11.  
  W sobotę, 14 lutego, święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy, a także zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


IV NIEDZIELA ZWYKŁA 1.02.2015

 1.  
  Dziś - czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
 2.  
  Jutro - święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszej kaplicy z kazaniami i poświęceniem świec o godzinie: 7.00, 10,00, 16.40 i 18.00 . Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 3.  
  We wtorek, 3 lutego, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych. Po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła z okazji wspomnienia św. Błażeja.
 4.  
  We wtorek, 3 lutego, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Na posiedzeniu Rady obecny będzie Radca Regionalny Ks. Tadeusz Rozmus. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.
 5.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 6.  
  W I Czwartek, 5 lutego, od godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W I Piątek, 6 lutego, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, o godzinie 16.40 Msza święta. Spowiedź dla młodzieży, szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania od godziny 19.00, Msza święta o godzinie 19.15.
 8.  
  Drodzy Parafianie wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii - P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile - S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  W piątek, 6 lutego, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego rozpoczyna się weekendowy kurs przedmałżeński. Zakończenie kursu w niedzielę o godzinie 14.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 10.  
  W dniach od 6 do 8 lutego 2015 na terenie miasta Piły (w instytucjach, urzędach, szkołach i uczelniach, w Marketach i Galeriach) odbędą się zbiórki darów( żywność o trwałości powyżej 6 miesięcy, koce, śpiwory, pościele, artykuły higieniczne i szkolne) na rzecz pomocy doświadczonej tragedią wojny Ukrainy. Zebrane dary zostaną przetransportowane do Charkowa, gdzie miejscowi Księża przekażą je najbardziej potrzebującym. Zbiórka darów na pomoc Ukrainie w naszej parafii rozpocznie się od poniedziałku, 2 lutego. Dary można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  śp. Henryk Kołyszko, żył 68 lat, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów 83
  Wieczny odpoczynek racz im daiosny Ludów 83ć Panie.


III NIEDZIELA ZWYKŁA 25.01.2015

 1.  
  Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta w intencji małżeństw, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy świętej nabożeństwo i modlitwy w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3.  
  Parafia Świętej Rodziny w Pile zaprasza dzisiaj, w niedzielę, na Koncert Noworoczny, który rozpocznie się o godzinie 19.00. Wykonawcami są Małgorzata i Mariusz Stankiewicz.
 4.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, 26.01 – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła; we wtorek, 27. 01 – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w środę, 28.01 - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 5.  
  W dniach 28 stycznia do 4 lutego będziemy gościć u nas Obraz Św. Jana Bosko, który peregrynuje po parafiach salezjańskich z racji Jubileuszu 200-lecia Urodzin Księdza Bosko. Obraz ten został poświęcony przez Księdza Generała podczas spotkania z młodzieżą i Rodziną Salezjańską w Szczecinie we wrześniu ubiegłego roku. Peregrynacja obrazu, który zawiśnie w prezbiterium szczecińskiego sanktuarium Św. Jana Bosko, jest duchowym budowaniem tego wielkiego dzieła. Życie świętego wychowawcy z Turynu pełne było znaków i cudów. Podobnie było przy okazji peregrynacji jego relikwii, dlatego wierzymy, że również wędrujący obraz pomoże nam skorzystać z wielkiego orędownictwa naszego świętego Patrona w Niebie. Zechciejmy skorzystać z Jego obecności pośród nas.
 6.  
  W piątek, 30 stycznia, zapraszamy na Uwielbienie Jezusa. Styczniowe spotkanie będzie zarazem młodzieżowym świętowaniem Uroczystości Księdza Bosko oraz pierwszym etapem bezpośredniego przygotowania Piły do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Po uwielbieniu wszystkich zapraszamy na radosne świętowanie do Oratorium.
 7.  
  W sobotę, 31 stycznia, przypada uroczystość odpustowa w czasie której uczcimy Patrona naszej parafii – św. Jana Bosko. Uroczystej Mszy świętej w nowym kościele przewodniczył będzie Ks. Tadeusz Rozmus, Radca Regionalny z Włoch, a kazanie wygłosi Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne, dzieci oraz młodzież. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny.
 8.  
  Z okazji Uroczystości Św. Jana Bosko Oratorium zaprasza dzieci na karnawałowy bal przebierańców w sobotę, 31.01. w godzinach 13.00-16.00. W programie m.in. wspólna modlitwa przy obrazie Księdza Bosko, gry i zabawy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Wstęp wolny, choć pomoc w przygotowaniu poczęstunku, jak zawsze mile widziana.
 9.  
  W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Także w przyszłą niedzielę, ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z kolędy i z roku 2014.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Marzena Kiereta, żyła 49 lat, zam. Piła, ul. Motylewska 9
  Śp. Marian Perczak, żył 74 lata, zam. Piła, Wiosny Ludów 4
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


II NIEDZIELA ZWYKŁA 18.01.2015

 1.  
  Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza święta o zdrowie dla Janka Stępnia oraz za dzieci chorujących na nowotory. Po Mszy w kaplicy parafialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące akcji rejestracji dawców szpiku kostnego, pod hasłem „Szpik dla Janka”. Inicjatorem akcji jest Janek Stępień, nasz parafianin i uczeń Liceum Salezjańskiego, który walcząc z nowotworem, pragnie dać szansę na odzyskanie zdrowia także innym cierpiącym dzieciom. Kolejny etap akcji tj. rejestracja dawców, będzie miał miejsce  w poniedziałek, 19 stycznia, od godz. 10.00 do 15.00 w budynku Liceum Salezjańskiego  w Pile przy ul. Dembowskiego 4.
 3.  
  W środę, 21 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycieli, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W czwartek, 22 stycznia, od godziny 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  W czwartek, 22 stycznia, rozpoczynamy nowennę do św. Jana Bosko. Nowenna codziennie o godzinie 17.30. Patrona naszej parafii uczcimy w sobotę, 31 stycznia, o godzinie 18.00. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w nowym kościele.
 7.  
  W sobotę, 24 stycznia, przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od godziny 20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a godzinie 21.00 Apel Jasnogórski.
 8.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  19 stycznia ( poniedziałek)) - ul. Rydygiera oraz kolęda uzupełniająca.
 9.  
  Pragniemy poinformować, że od dzisiejszej niedzieli, cena jednego egzemplarza „Gościa Niedzielnego” wynosić będzie 5 zł.
 10.  
  W niedzielę 25 stycznia, w Pile odbędą się aż dwa koncerty charytatywne kolęd i pastorałek na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Pierwszy z nich odbędzie się o godz. 12.00 w Parafii Wojskowo – Cywilnej pw. NMP Królowej Polski – „Kościele Garnizonowym”(ul. Podchorążych 17), drugi, tego samego dnia w Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pile (ul. Browarna 13). Podczas koncertu, członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Oferowane będą również kalendarze na rok 2015.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Sebastianowi Połońskiemu, naszemu współbratu pracującemu w Salezjańskiej Szkole Podstawowej, życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 12.  
  W minionym tygodniu odeszły do Boga:
  Śp. Katarzyna Wielądek, żyła 87 lat, zam. Piła, ul. Czarnkowska 33
  Śp. Janina Polek, żyła 52 lata, zam. Piła, ul. Rogozińska 7
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 11.01.2015

 1.  
  Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania pańskiego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły.
 2.  
  Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem naszego chrześcijańskiego życia. Przyjmując chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.
 3.  
  Przypominamy, że chrzty w naszej parafii udzielane są w III niedzielę miesiąca o godzinie 11.00. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w piątek ( przed III niedzielą miesiąca) o godzinie 17.00 w kancelarii parafialnej.
 4.  
  W dniu 14 stycznia, w środę, o godzinie 19.00 w salkach parafialnych przy parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance odbędzie się kurs finansowy pt: "Jak być bogatym po Bożemu" organizowany przez SZKOŁĘ NOWEJ EWANGELIZACJI z Koszalina ( ks. Rafała Jarosiewicza). Zapraszamy.
 5.  
  Od niedzieli, 18 stycznia, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia.
 6.  
  Nasza Parafia oraz Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego zachęcają do przyłączenia się do akcji rejestracji dawców szpiku kostnego, pod hasłem „Szpik dla Janka”. Inicjatorem akcji jest Janek Stępień, nasz parafianin i uczeń Liceum Salezjańskiego, który walcząc z nowotworem, pragnie dać szansę na odzyskanie zdrowia także innym cierpiącym dzieciom. Spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 stycznia, o godzinie 16.00 w naszej kaplicy parafialnej. Kolejny etap akcji tj. rejestracja dawców, będzie miał miejsce w poniedziałek, 19 stycznia, od godz. 10.00 do 15.00 w budynku Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 .
 7.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  12 stycznia (poniedziałek) - ul. Wysoka, Sienkiewicza, Słoneczna
  13 stycznia (wtorek) - Aleja Poznańska
  14 stycznia (środa) - ul. Libelta, Brzozowa, Dembowskiego, Gnieźnieńska, Półwiejska, Trzcianecka
  15 stycznia (czwartek) - ul. Kościuszki. Kolejowa, Głowackiego, Westerplatte, Pułaskiego, Skłodowskiej
  16 stycznia (piątek) - ul. Dolna, Grodzka, Łódzka, Piękna, Radosna, Stalowa, Sowińskiego, Wiejska, Zatorska, Żabia
  17 stycznia (sobota) - ul. Czarnieckiego, Osiedlowa, Margonińska, Strzelecka, Ceramiczna, Gliniana, Irydowa, Mały Borek, Wapienna, Żwirowa
  19 stycznia ( poniedziałek) - ul. Rydygiera oraz kolęda uzupełniająca
 8.  
  Drodzy Parafianie wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii - P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile - S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Gertruda Kalina, żyła 100 lat, zam. Piła, ul. Sienkiewicza 20
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 4.01.2015r.

 1.  
  Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 14.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza święta w intencji członków Żywego Różańca.
 3.  
  Dzisiaj o godzinie 16.00 zapraszamy grupy parafialne oraz parafian do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 4.  
  We wtorek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, która pozwala nam uświadomić sobie, że Pan Jezus przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale również do pogan. Ich reprezentantami w Betlejem byli Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. Porządek Mszy Świętej jak w niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach.
 5.  
  Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościoła.
 6.  
  Parafia św. Rodziny w Pile zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek prowadzony przez Andrzeja Sikorowskiego i Maję Sikorowską z Zespołem. Koncert odbędzie się 10 stycznia w sobotę o godzinie 19.00. Współorganizatorem spotkania jest Regionalne Centrum Kultury w Pile. Cegiełki-bilety wstępu do nabycia w kancelarii i sklepiku, w zakrystii oraz w RCK przeznaczone są na remont zabytkowych organów w kościele św. Rodziny.
 7.  
  W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko do południa. Spowiedź 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.
 8.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  5 stycznia ( poniedziałek) - ul. Zamenhofa 11 oraz domy wolnostojące,
  Rogozińska 11d oraz domy wolnostojące, ul. Ujska, Dojazdowa, Brzechwy, Siemiradzkiego, Obornicka, Limanowskiego
  7 stycznia ( środa) - ul. Motylewska 9 oraz domy wolnostojące, Rzemieślnicza, Chodzieska, Leśna i Krótka
  8 stycznia ( czwartek) - ul. Ludwisarska, Miedziana, Masztowa, Czarnkowska, Cynowa
  9 stycznia ( piątek) - ul. Wiosny Ludów
  10 stycznia ( sobota) - ul. Srebrna, Platynowa, Spiżowa
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 1.01.2015r.

 1.  
  W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy 2015, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego i prosząc o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
 2.  
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Was prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, a Święta Boża Rodzicielka będzie Matką, Przewodniczka i Wspomożycielką. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2015 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.
 3.  
  Dziś za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4.  
  W niedzielę, 4 stycznia, wyjątkowo o godzinie 14.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca oraz druga intencja za wszystkich członków grup parafialnych. Po Mszy świętej zapraszamy grupy parafialne oraz parafian do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 5.  
  Niech błogosławieństwo Boże i Chrystusowy pokój towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni nowego roku kalendarzowego.


OGŁOSZENIA Z 2014r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile