Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM

   

Salezjanskie SWM

   

Dominik Savio

   Ogłoszenia parafialne - 2017 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 stycznia 2017 r.

 1.  
  Z całym Kościołem śpiewamy dzisiaj psalm posłania: „Przychodzę Boże pełnić swoją wolę”. Najbliższy Tydzień będziemy przeżywać w duchu modlitwy o jedność chrześcijan. Tej jedności potrzebuje cały świat, nasza ojczyzna, a przede wszystkim nasze rodziny.
 2.  
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom za spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość, rozmowy na temat naszej parafii , za wszelkie spostrzeżenia, sugestie i uwagi dotyczące pracy duszpasterskiej w naszym wspólnym salezjańskim dziele. Składamy także wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary, dzięki którym możemy kontynuować inwestycje w naszym budowanym kościele. Niech św. Jan Bosko patron naszej Parafii wstawia się za naszą parafialną wspólnotą i niech dalej oręduje za nami w pielgrzymce naszej wiary.
 3.  
  We wtorek zapraszamy na spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, które odbędzie się o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.
 4.  
  Od środy rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogą nastąpić.
 5.  
  W środę o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 6.  
  W tym tygodniu swoją pamięcią modlitewną pragniemy w sposób szczególny otoczyć nasze babcie i dziadków, w sobotę obchodzimy dzień babci, a w niedzielę dzień dziadka.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Remigiusz Kaczmarek, lat 34, ul.Zamenhofa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 8 stycznia 2017 r.

 1.  
  Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód Okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia kieruje nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
 2.  
  Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za liczny udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w miniony piątek. To wydarzenie było pięknym świadectwem wiary naszej wspólnoty parafialnej i szkolnej. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę siostry Marii – salezjanki, która czuwała nad scenariuszem i wszystkimi przygotowaniami. Bóg zapłać.
 3.  
  Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy naszych Parafian do auli Szkoły Salezjańskiej na Jasełka przygotowane przez młodzież z naszego Oratorium. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Żywego Różańca. Po Jasełkach odbędzie się spotkanie opłatkowe.
 4.  
  Od poniedziałku kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Rozkład kolędy jest zamieszczony w gablocie przy wyjściu z kaplicy oraz na stronach internetowych Parafii.
 5.  
  Jeśli któraś z rodzin naszej Parafii w wyznaczonym terminie nie mogła przyjąć kolędy, a chciałaby to uczynić, to w najbliższą sobotę 14 stycznia będzie tzw. kolęda uzupełniająca, prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6.  
  W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, są one przeznaczone na prace budowlane wykonywane w naszym kościele.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI -1 stycznia 2017 r.

 1.  
  Dzisiejsza niedziela, w której Kościół świętuje Uroczystość Bożej Rodzicielki rozpoczyna nowy rok kalendarzowy 2017. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o pokój na świecie. Papież Franciszek skierował specjalne orędzie na Światowy Dzień Modlitw o pokój. Nie ustawajmy w codziennej modlitwie o pokój w krajach, gdzie trwają konflikty zbrojne, niech ten pokój zapanuje w naszych rodzinach i w naszych sercach.

  MARYJO MATKO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI!

 2.  
  Od jutra, 2 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną.
 3.  
  W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Nowonarodzony Chrystus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze święte w nowym kościele według rozkładu mszy niedzielnych. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich mszach świętych.
 4.  
  W dniu 6 stycznia 2017 r. w Pile po raz pierwszy wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 15.00 na Pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II, następnie przemarsz ulicami: Piastów, Piłsudskiego, Witaszka na Pl. Staszica, gdzie odbędzie się koncert w wykonaniu zespołu dziecięcego ARKA NOEGO. Jest to wspólne przedsięwzięcie władz miasta i pilskich parafii. Wydarzenie to ma charakter teatralny, religijny, integracyjny oraz konkursowy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza dla dzieci. Parafie przygotowują odpowiednie stroje historyczno – ludowe dla części dzieci, by w barwny i radosny sposób świętować narodziny Chrystusa oraz Jego objawienie się wszystkim narodom. Stroje w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim symbolizują Mędrców z 3 kontynentów: z Europy, z Azji i z Afryki. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, młodzież i całe rodziny – by podobnie jak w 420 różnych miastach w Polsce i na całym świecie – świętować Uroczystość Trzech Króli. Zachęcamy także rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.
 5.  
  W najbliższy niedzielę 8 stycznia zapraszamy rodzinę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą sprawowaną w intencji Żywego Różańca o godz. 11.00. Tego dnia odbędzie się także spotkanie opłatkowe dla rodziny różańcowej o godz. 15.30 w Szkole Salezjańskiej.
 6.  
  W przyszłą niedzielę animatorzy z naszego Oratorium i Oratorium św. Rodziny zapraszają na Jasełka. Można je obejrzeć o godz. 19.00 w auli Szkoły Salezjańskiej.
 7.  
  W przyszłą niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Ryszard Ździebło, lat 60, zam. Zamenhofa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...OGŁOSZENIA Z 2016 r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile