Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM

   

Salezjanskie SWM

   

Dominik Savio

   Ogłoszenia parafialne - 2016r.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA - 26.05.2016 r.

 1.  
  Uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje CIAŁO i KREW. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ten wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Pana i Zbawiciela pod postacią eucharystyczą. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm na naszą drogę do wieczności.
  Nasz Pan „zagrody naszej wiedzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”.
 2.  
  Zapraszamy dzisiaj wszystkich chętnych Parafian na godzinę 16.00 na majówkę przy naszym dziele salezjańskim, pragniemy wspólnie radować się, jako wspólnota wiary. Będzie wspólne grillowanie, czas sportu i rekreacji oraz wspólne odśpiewanie Litanii do Matki Bożej o godz. 17.30. Wieczorna msza święta o godz. 18.00, a o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 3.  
  Podczas Oktawy Bożego Ciała msza święta ranna będzie odprawiana o godz. 7.00 w kaplicy parafialnej. Natomiast wieczorna msza święta o godz. 18.00 oraz nabożeństwo i procesja z Najświętszym Sakramentem będzie odprawiana w nowym kościele. Przez oktawę Bożego Ciała nie będzie nabożeństw o godz. 17.30., będę one odprawiane na zakończenie mszy świętej wieczornej.
 4.  
  Jutro w piątek 27 maja, jak w każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Uwielbienia Jezusa o godz. 20.00 do naszej parafialnej kaplicy. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 5.  
  Ostatniego dnia oktawy, w czwartek 2 czerwca, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół.
 6.  
  W naszej Parafii wspólnota Uwielbienia organizuje w dniach 28/29 maja /sobota i niedziela/ Kurs Ewangelizacyjny Filip. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Kurs jest dla każdego kto pragnie odnowić i umocnić swoją wiarę. Serdecznie zapraszamy.
 7.  
  Z serca dziękujemy wszystkim Parafianom za trud i poświęcony czas, aby przygotować Uroczystość Bożego Ciała. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Tym wszystkim którzy budowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej oraz całemu orszakowi procesyjnemu.


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22.05.2016 r.

 1.  
  Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa. Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.
 2.  
  We wtorek 24 maja, w naszej Parafii oraz w Zgromadzeniu Salezjańskim obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Towarzystwa Św. Franciszka Salezego. Wraz z Salezjanami Współpracownikami zapraszamy na nabożeństwo majowe i mszę świętą oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00
 3.  
  W czwartek 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Libelta, Dembowskiego, Półwiejska, Zamenhofa. Zachęcamy do udekorowania naszych domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary, gdyż jak to śpiewamy w jednej z pieśni „zagrody naszej wiedzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”.
 4.  
  Dzieci z klasy III, które przeżyły dzisiaj swoją komunię rocznicową, oraz wszystkie inne chętne dzieci zapraszamy na próbę sypania kwiatów, podczas procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się we wtorek i w środę o godz. 17.00 przed dużym kościołem.
 5.  
  W piątek 27 maja, jak w każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Uwielbienia Jezusa o godz. 20.00 do naszej parafialnej kaplicy. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 6.  
  W sobotę w Sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się diecezjalny Dzień Dziecka. Zapraszamy rodziców, aby wraz z dziećmi wzięli udział w tym radosnym wydarzeniu u stóp naszej matki Skrzatuskiej.
 7.  
  Nasza Parafia wraz z innymi Parafiami Pilskimi organizuje wyjazd na Diecezjalne Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski, połączone z obchodami 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji oraz uroczystość święceń biskupich, biskupa Nominata Krzysztofa Włodarczyka. Uroczystości te odbędą się 11 czerwca w Kołobrzegu. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 40 zł.
 8.  
  W przyszła niedzielę 29 maja zapraszamy wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym miesiącu swoje rocznice zawarcia związku małżeńskiego, na mszę świętą o godz. 11.00. W ich intencji zostanie odprawiona msza święta, jubilaci odnowią także przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają błogosławieństwo na dalsze lata życia.
 9.  
  Dzisiaj po mszy świętej wieczornej w sali konferencyjnej na plebani odbędzie się spotkanie organizacyjne osób zainteresowanych pielgrzymkami rowerowymi do Częstochowy i Drezna.
 10.  
  W najbliższą niedzielę 29 maja po mszach świętych nasze wspólnoty parafialne będą zbierały podpisy w sprawie zmiany ustawy konstytucyjne dotyczącej obrony życia poczętego. Zachęcamy wszystkich naszych parafian, aby złożyli taki podpis, podając swój pesel.
 11.  
  Wspólnie z młodzieżą ze szkół salezjańskich organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży do Lednicy w dniu 4 czerwca w sobotę. Koszt wyjazdu 35 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 12.  
  W naszej Parafii wspólnota Uwielbienia organizuje w dniach 28/29 maja /sobota i niedziela/ Kurs Ewangelizacyjny Filip. Opłata wynosi 10 zł. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Kurs jest dla każdego kto pragnie odnowić i umocnić swoją wiarę. Serdecznie zapraszamy.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Jan Liszkiewicz, zam. ul. Chodzieska, lat 85

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 15.05.2016 r.

 1.  
  W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zebrani jako Żywy Kościół naszego Pana, otwierajmy nasze serca na Moc działania Ducha Świętego: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.
 2.  
  Zapraszamy dzisiaj do naszego Oratorium na katechezę: „O Bogu dla dorosłych” o godz. 17.00, a jak w każdy dzień miesiąca maja na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o godz. 21.00
 3.  
  Jutro, w poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 4.  
  W środę 18 maja w nowym kościele na Mszy Świętej o godz. 18.00 Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak udzieli młodzieży z naszej Parafii oraz z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży bierzmowanej, aby poprzez ten sakrament umocniła swoją wiarę i mężnie ją wyznawała.
 5.  
  W czwartek 19 czerwca po raz czwarty w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 6.  
  W najbliższą sobotę o godz. 10.30 w naszym salezjańskim Seminarium Duchowym w Lądzie nad Wartą pięciu diakonów z naszej Ispektorii Pilskiej przyjmie sakrament kapłaństwa. Dziękujmy Bogu za dar nowo wyświęconych kapłanów, jednym z nich jest dk. Mateusz Macinkiewicz, absolwent naszego Salezjańskiego Liceum. Neoprezbiter odprawi mszę świętą prymicyjną o godz. 12.30 w Parafii św. Rodziny.
 7.  
  W najbliższą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.30 dzieci z klasy III, przeżywać będą swoją komunię rocznicową. Próby liturgii tej uroczystości we wtorek i czwartek o 16.30, natomiast spowiedź święta dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 10.00
 8.  
  Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile organizuje w Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej rekolekcje integracyjne dla osób niepełnosprawnych, samotnych i starszych w dniach od 20 do 22 maja br. Wszystkie szczegółowe informacje można odczytać na okolicznościowym plakacie zamieszczony w balocie ogłoszeń.
 9.  
  Nasza Parafia wraz z innymi Parafiami Pilskimi organizuje wyjazd na Diecezjalne Uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski, połączone z obchodami 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej diecezji oraz uroczystość święceń biskupich, biskupa Nominata Krzysztofa Włodarczyka. Uroczystości te odbędą się 11 czerwca w Kołobrzegu. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10.  
  Jeśli ktoś byłyby zainteresowany to są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach 31.07. – 9.08. To wyjątkowa poruszająca okazja do słuchania Słowa Bożego, doświadczenia różnorodności i żywotności Kościoła, a przede wszystkim do radosnego spotkania z Jezusem i Jego Matką Maryją. Więcej informacji udziela ks. Szymon.
 11.  
  Kino HELIOS, zaprasza od 19 maja na film pt. „ Młody Mesjasz”. Seans filmowy rozpoczyna się o godz. 19.30.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Marian Kwas, lat 74, zam. ul. Czarkowska
śp. Henryk Zientkowski, lat 89, zam. Słoneczna

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.NIEDZIELA WIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 8.05.2016 r.

 1.  
  Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Chrystus Pan po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o 21.00.
 2.  
  W poniedziałek 9 maja przypada liturgiczna Uroczystość św. Stanisława biskupa męczennika, patrona Polski. Od jutrzejszego dnia msze święte w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00 będą sprawowane w kaplicy parafialnej. Natomiast msza święta sobotnia o godz. 18.00 i msze niedzielne będą odprawiane w nowym kościele.
 3.  
  We wtorek 10 maja zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45. Prosimy o obecność wszystkich przedstawicieli gdyż, będziemy planować najbliższy czas pracy duszpasterskiej w naszym salezjańskim dziele.
 4.  
  W piątek 13 maja, Siostry Salezjanki Ochodzą Uroczystość swojej Założycielki św. Marii Dominiki Mazzarello. Msza święta w intencji Sióstr Salezjanek zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na tą Mszę Świętą. Następnie dnia 14 maja w sobotę o godz. 16.00, przy Domu Zakonnym Sióstr Salezjanek zapraszamy na tzw. rodzinną majówkę. Przy figurce Matki Bożej odśpiewamy nabożeństwo majowe, a następnie zapraszamy na poczęstunek i na wspólną agapę.
 5.  
  W sobotę 14 maja w Oratorium odbędzie się turniej gier planszowych i stołowych tzw. „PLANSZORA”. Zapraszamy dzieci od godz. 10.00 do 16.00. Wtedy też odbędzie się prezentacja tematu wakacyjnych półkolonii, które odbędą się w naszej Parafii.
 6.  
  W niedzielę 15 maja w naszym nowym kościele o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji kandydatów do bierzmowania. Podczas tej mszy świętej rodzice młodzieży bierzmowanej wręczą swoim dzieciom pamiątkowe krzyże.
 7.  
  W najbliższą niedzielę zapraszamy także na katechezę w cyklu: „O Bogu tylko dla dorosłych”, katecheza będzie wygłoszona w Oratorium o godz. 17.00.
 8.  
  Jeśli ktoś byłyby zainteresowany to są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Medjugorie na Festiwal Młodych w dniach 31.07. – 9.08. To wyjątkowa poruszająca okazja do słuchania Słowa Bożego, doświadczenia różnorodności i żywotności Kościoła, a przede wszystkim do radosnego spotkania z Jezusem i Jego Matką Maryją. Więcej informacji udziela ks. Szymon.
 9.  
  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkich członkom wspólnoty NIKODEM, którzy podjęli się trudu pomalowania naszej parafialnej kaplicy. Zrozumienie potrzeb wspólnoty parafialnej jest wyrazem pięknego świadectwa Wspólnoty Kościoła, niech Dobry Bóg błogosławi wszystkich rodzinom, którzy poświęcili swój czas i pracę.
 10.  
  Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę 15 maja 2016 r. wyznaczona została IV ogólnopolska składka - taca na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji II niedzieli miesiąca. Ofiary te są przeznaczone na dalsze inwestycje związane z budową naszego kościoła.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Stanisławowi – dzisiejszemu solenizantowi, życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych i swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Anna Lucyna Kin, lat 56, zam. ul. Rogozińska
śp. Eugeniusz Wolff, lat 59, zam. Chodzieska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 1.05.2016 r.

 1.  
  Rozpoczynamy miesiąc maj - miesiąc w którym wielu z nas, będąc dzieckiem pierwszy raz przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dzięki łasce Ducha Świętego kroczymy drogą wiary, a naszą Przewodniczką jest Matka Boża, którą pragniemy w tym miesiącu szczególnie uczcić. Dzisiaj rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 17.30 i Apel Jasnogórski o 21.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian.
 2.  
  Grupy Parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie:

  Poniedziałek – Krąg Biblijny

  Wtorek – Kościół Domowy i Grupa Uwielbienia

  Środa – Żywy Różaniec

  Czwartek – Caritas, Chór

  Piątek – Ministranci i Grupa Oratorium

  Sobota – Koło Bosko, Wspólnota Nikodem

  Niedziela – Salezjanie Współpracownicy

 3.  
  We wtorek 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według rozkładu niedzielnego. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Parafii Królowej Polski o godz. 12.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Biskup Edward Dajczak.
 4.  
  W środę 4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona o godz. 7.45 w nowym kościele. Wszystkim maturzystom życzmy wielu łask Bożych oraz światła Ducha Świętego w czasie trwania egzaminów.
 5.  
  W czwartek 5 maja rodzina Salezjańska obchodzi Święto św. Dominika Savio – Patrona dzieci i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym (szczególnie w ciąży zagrożonej) oraz małżeństwo starających się o potomstwo. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, następni na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i na mszę świętą z udziałem ministrantów i ich rodziców z racji przypadającego pierwszego czwartku miesiąca.
 6.  
  W tym tygodniu 6 maja - przypada I piątek miesiąca - zachęcamy wszystkich wiernych do skorzystania z sakramentu spowiedzi, szczególnie tych, którzy tego jeszcze nie uczynili w okresie Wielkanocnym. O godz. 16.40 zapraszamy dzieci z klasy III na mszę świętą pierwszopiątkową, po mszy świętej odbędzie się spotkanie związane z przygotowaniem do uroczystości komunii rocznicowej. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na mszę świętą o godz. 19.00.
 7.  
  W sobotę 7 maja zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej. Wyjazd autokaru o godz. 9.30 spod nowego kościoła, koszt 10 zł. Wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w tej pielgrzymce prosimy o zgłoszenie swojego udziału do czwartku, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8.  
  W najbliższą niedzielę – 8 maja – Wspólnota Kościoła świętuje Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie ks. Stanisław Boguski. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy w intencji czcigodnego nam solenizanta. Liturgiczna Uroczystość św. Stanisława biskupa męczennika, patrona Polski będzie celebrowana w tym roku 9 maja w poniedziałek.
 9.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Ludwika Wrembel, lat 88, zam. ul. Głowackiego
Śp. Stefan Gwizdek, lat 63, zam ul.Obornicka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24.04.2016 r.

 1.  
  Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa w tą V Niedzielę Wielkanocną, pragniemy celebrować Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. Każda Eucharystia, to przestrzeń, w której misteria z życia Jezusa, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie, stają się tu i teraz również naszym udziałem. Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w naszą egzystencję. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu.
 2.  
  W dzisiejszą niedzielę, 24 dnia miesiąca, przypada co miesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo o godz. 17.30 ku Czci Wspomożycielki Wiernych, a po mszy świętej wieczornej odśpiewamy Apel Jasnogórski. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym Oratorium odbędzie się katecheza dla dorosłych.
 3.  
  Na prośbę Ojca Świętego Franciszka dzisiaj we wszystkich parafiach na całym świecie jest zbierana ofiara do puszek na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 4.  
  Wyrażamy słowa wdzięczności wszystkim naszym Parafianom, którzy z dobroci serca upiekli ciasto na nasze Święto Inspektorii św. Wojciecha. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę.
 5.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 6.  
  W piątek 29 kwietnia, odbędzie się zakończenie zajęć klas III Liceum Salezjańskiego. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godz. 16.00.
 7.  
  W najbliższy piątek przypada ostatni piątek miesiąca. Tradycyjnie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA o godz. 20.00. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8.  
  W sobotę 30 kwietnia przypada ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko o godzinie 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo ku Jego czci. Nabożeństwo i msza święta wieczorna będzie sprawowana w nowym kościele!
 9.  
  W najbliższą niedzielę 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie o godzinie 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej, a o godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski.
  Grupy Parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie:

  Poniedziałek – Krąg Biblijny

  Wtorek – Kościół Domowy i Grupa Uwielbienia

  Środa – Żywy Różaniec

  Czwartek – Caritas, Chór

  Piątek – Ministranci i Grupa Oratorium

  Sobota – Koło Bosko, Wspólnota Nikodem

  Niedziela – Salezjanie Współpracownicy

  W niedzielę 1 maja – przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy rodzinę różańcową na zmianę tajemnic żywego różańca.
 10.  
  Choć jest to już kolejny miesiąc 2016 roku, rozprowadzamy jeszcze w naszej diecezji kalendarze jako "cegiełki". Jest to dofinansowanie Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystań z Jezusem, którą co roku przygotowuje nasza diecezja. Prosimy, aby kalendarz potraktować przede wszystkim jako "cegiełkę" i wkład w ewangelizację. Są do nabycia w cenie 15 zł.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17.04.2016 r.

 1.  
  Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.
 2.  
  Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
 3.  
  W poniedziałek 18 kwietnia w naszej kaplicy parafialnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta konwentualna, sprawowana przez kapłanów naszego dekanatu.
 4.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 5.  
  W czwartek 21 kwietnia msza święta wieczorna w intencji żywych i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6.  
  W sobotę 23 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Jerzy Królak. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po mszy świętej będzie okazja złożyć ks. Jurkowi życzenia. Serdecznie zapraszamy.
 7.  
  Zapraszamy w najbliższą niedzielę – 24 kwietnia - wszystkie małżeństwa, które zawierały ślub w miesiącu kwietniu na mszę świętą sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00.
  Tego dnia zapraszamy także do naszego oratorium na godz. 17.00 na katechezę dla dorosłych.
 8.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza dzisiaj - 17 kwietnia/w niedzielę/ w godzinach 10.00 – 13.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Jeżeli ważna jest dla Państwa edukacja na wysokim poziomie i wychowanie katolickie dzieci w Duchu Księdza Bosko to zapraszamy do naszej szkoły.
 9.  
  Rozpoczyna się oficjalna rejestracja osób, które pragną uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Koszt udziału wynosi 500 zł, zapisy u ks. Szymona – kierownika oratorium.
 10.  
  Brat Tomasz przyjmuje zapisy na pielgrzymki rowerowe na Jasną Górę w dniach 4-9 lipca i do Drezna w dniach 8-14 sierpnia. Pierwsze spotkanie organizacyjne uczestników tych pielgrzymek odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 19:00, po mszy św. wieczornej.
 11.  
  W sobotę 23 kwietnia nasza Salezjańska Inspektorii p.w. św. Wojciecha obchodzić będzie swoje Święto, podczas którego nastąpi przekazanie urzędu Księdza Inspektora Marka Chmielewskiego nowemu przełożonemu naszej Inspektorii Ks. Romanowi Jachimowiczowi. Odbędzie się ta uroczystość w Parafii św. Rodziny o godz. 11.00, dlatego prosimy naszych drogich Parafian o ewentualną możliwość upieczenia ciasta. Ciasta można przynosić w piątek po południu lub w sobotę rano do godz. 9.00. Będziemy wdzięczni za wszelką życzliwość, pomoc i zrozumienie.
 12.  
  W dniach od 30 maja do 5 czerwca (tydzień) organizowane są w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile "Warsztaty Pisania Ikon". Zajęcia codziennie od 16.00 do 20.00. W czasie warsztatów każdy z uczestników napisze swoją własną ikonę z wizerunkiem Chrystusa. Zapisy do 30.04. Liczba miejsc ograniczona.
  Kontakt - ks. Dariusz Jastrząb - e-mail: parafia@milosierdzie.pila.pl
 13.  
  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 9-19 czerwca. Wszelkich informacji udziela ks. Józef – kapelan szpitala lub znajdują się one na stronie internetowej Parafii.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie polecamy w modlitwie ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, ks. Wikariusza Jarosława Pizonia, ks. Jerzego Worka, byłego Proboszcza naszej Parafii, ks. Jerzego Królaka, życzymy im wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10.04.2016 r.

 1.  
  W liturgii III niedzieli wielkanocnej Chrystus powołuje Apostołów, tym razem już po swoim zmartwychwstaniu, zupełnie jakby wszystko musiał zacząć od początku. Zdaje się, że Apostołowie wrócili do starych nawyków, zamiast ludzi - zaczęli łowić ryby. Jakże łatwo odejść od powołania i wrócić do starych przyzwyczajeń – czy Zmartwychwstanie Pana zmienia moje życie?
 2.  
  Dzisiejsza Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona w Kościele VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich Parafian, aby szczególnie w tym tygodniu osobiście rozważać Słowo Boże, które ma moc umacniać naszą wiarę.
 3.  
  We wtorek 12 kwietnia zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45.
 4.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 5.  
  W środę 13 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Przemysław Cholewa. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po mszy świętej będzie okazja złożyć ks. Przemkowi życzenia. Serdecznie zapraszamy.
 6.  
  W dniu dzisiejszym - niedzielę 10 kwietnia - o godz. 15.00 w Kościele św. Rodziny zostanie odprawiona msza święta z racji upamiętnienia 76 rocznicy zbrodni katyńskiej i 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. prof. Dr hab. Henryk Skorowski, profesor UKSW. Po mszy świętej nastąpi przemarsz pod figurę św. Jana Pawła II, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości.
 7.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza w dniu 17 kwietnia/niedziela/ w godzinach 10.00 – 13.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Jeżeli ważna jest dla Państwa edukacja na wysokim poziomie i wychowanie katolickie dzieci w Duchu Księdza Bosko to zapraszamy do naszej szkoły.
 8.  
  Rozpoczyna się oficjalna rejestracja osób, które pragną uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Koszt udziału wynosi 500 zł, zapisy u ks. Szymona – kierownika oratorium.
 9.  
  Brat Tomasz będzie przyjmował zapisy na pielgrzymkę rowerową do Drezna od 16 kwietnia 2016 do 26 czerwca 2016, w każdą niedzielę po mszy św. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego uczestnictwo w pielgrzymce w/g kolejności zapisów. Koszt pielgrzymki wynosi 490 zł + 85 EUR. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 kwietnia 2016 o godzinie 19:00,po mszy św. wieczornej. Zostaną wtedy podane szczegóły dla zainteresowanych pielgrzymkami rowerowymi do Drezna i Częstochowy.
 10.  
  W sobotę 23 kwietnia nasza Salezjańska Inspektorii p.w. św. Wojciecha obchodzić będzie swoje Święto, podczas którego nastąpi przekazanie urzędu Księdza Inspektora Marka Chmielewskiego nowemu przełożonemu naszej Inspektorii Ks. Romanowi Jachimowiczowi. Odbędzie się ta uroczystość w Parafii św. Rodziny o godz. 11.00, dlatego prosimy naszych drogich Parafian o ewentualną możliwość upieczenia ciasta. Będziemy wdzięczni za wszelką życzliwość, pomoc i zrozumienie.
 11.  
  Serdecznie zapraszamy widzów i sympatyków telewizji Dobre Media na dzień skupienia zatytułowany: "Mapa mojego serca", który rozpocznie się 16 kwietnia 2016 roku o godzinie 10:00 się w siedzibie Dobrych Mediów przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. W programie konferencje, modlitwa i spotkanie z ks. Wojciechem Parfianowiczem redaktorem naczelnym Diecezjalnej części Tygodnika "Gość Niedzielny". Więcej szczegółów na www.dobremedia.org.
 12.  
  W dniach od 30 maja do 5 czerwca (tydzień) organizowane są w parafii Miłosierdzia Bożego w Pile "Warsztaty Pisania Ikon". Zajęcia codziennie od 16.00 do 20.00. W czasie warsztatów każdy z uczestników napisze swoją własną ikonę z wizerunkiem Chrystusa. Zapisy do 30.04. Liczba miejsc ograniczona.
  Kontakt - ks. Dariusz Jastrząb - e-mail: parafia@milosierdzie.pila.pl
 13.  
  Z serca dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę, są one przeznaczone na prace inwestycyjne, które są wykonywane w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 03.04.2016 r.

 1.  
  Dzisiaj Kościół w drugą niedzielę Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego świętuje niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  W Dzienniczku św. siostry Faustyny czytamy:
  Pan Jezus, mówiąc: Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia Mojego, zginą na wieki (Dz. 965).
 2.  
  Dzisiejsza niedziela jest patronalnych świętem Caritas i rozpoczynamy 72 Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowanie na ręce Pani Doroty Pytlarz wszystkim osobom pracującym w Caritas parafialnym za trud, poświęcenie, ofiarowanie swojego czasu osobom potrzebującym pomocy. Bóg zapłać. W Tygodniu Miłosierdzia od poniedziałku do soboty zapraszamy wszystkich wiernych na wspólną modlitwę Litanii i Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w naszej kaplicy parafialnej o godz. 15.00.
 3.  
  W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną z racji liturgii Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć taką adopcję, są proszone, aby po mszy świętej zgłosiły się do zakrystii, bo odbiór folderów i materiałów formacyjnych.
 4.  
  We wtorek 5 kwietnia zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Tego dnia ks. Kapelan zaprasza na mszę świętą i spotkanie grupy paliatywnej o godz. 19.00 w kaplicy Domu Zakonnego.
 5.  
  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego sakramentu o godz. 17.00
 6.  
  W czwartek 7 kwietnia przypada I czwartek miesiąca, o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodziców. Gratulujemy naszym ministrantom osiągnięcia dużego wyniku sportowego w rozgrywkach halowej piłki nożnej. W miniony wtorek 29 marca odbył się Diecezjalny Finał Ligii Halowej. Nasi ministranci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych zajęli I miejsce, natomiast Szkoła Podstawowa – III miejsce. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i duchowych.
 7.  
  W najbliższą sobotę 9 kwietnia zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na mszę świętą o godz. 18.00, po mszy świętej odbędzie się spotkanie związanie z przyjęciem przez młodzież sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 8.  
  Dyrekcja naszego Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum zaprasza uczniów oraz rodziców w sobotę 9 kwietnia od godz. 10.00 do 13.00 na Dzień Drzwi Otwartych. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo miłą atmosferę.
 9.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza w dniu 17 kwietnia/niedziela/ w godzinach 10.00 – 13.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Jeżeli ważna jest dla Państwa edukacja na wysokim poziomie i wychowanie katolickie dzieci w Duchu Księdza Bosko to zapraszamy do naszej szkoły.
 10.  
  We wtorki od godz. 17.00 mogą przychodzić do Oratorium osoby potrzebujące pomocy w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Zapraszamy także emerytów - co prawda rozlicza ich ZUS, ale pobierając PIT mogą zdecydować na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku. Rozliczając u nas mogą wesprzeć Oratorium i nasze dzieci z parafii. Serdecznie zapraszamy!
 11.  
  Rozpoczyna się oficjalna rejestracja osób, które pragną uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Koszt udziału wynosi 500 zł, zapisy u ks. Szymona – kierownika oratorium.
 12.  
  Za tydzień w niedzielę 10 kwietnia o godz. 15.00 w Kościele św. Rodziny zostanie odprawiona msza święta z racji upamiętnienia 76 rocznicy zbrodni katyńskiej i 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. prof. Dr hab. Henryk Skorowski, profesor UKSW. Po mszy świętej nastąpi przemarsz pod figurę św. Jana Pawła II, gdzie nastąpi dlasza część uroczystości.
 13.  
  W dniach 15-16 kwietnia jest organizowana dwudniowa Pielgrzymka autokarowa do Jasnogórskiej Pani w Częstochowie. Koszt Pielgrzymki 120 zł. Serdecznie zapraszamy te osoby, które jeszcze nie miały możliwość nawiedzenia naszej duchowej stolicy Narodu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
 14.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Marchwant Edyta, lat 37, zam. ul. Rogozińska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka ----->NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 27.03.2016 r.

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

Śmierć została pokonana, grzechy zgładzone, brama do nieba dzięki Jezusowi została otwarta!

Radujmy się i zanieśmy wszystkim wieść, że Bóg jest bogaty w Miłosierdzie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

Ks. Proboszcz oraz Salezjanie ze Wspólnoty św. Jana Bosko

 1.  
  Zmartwychwstanie Pańskie jest największą Uroczystością świętowania naszej wiary. Misterium Paschalne to źródło i szczyt życia chrześcijańskiego, niech Zmartwychwstały Pan daje każdemu z nas nowe natchnienia Ducha Świętego, abyśmy każdego dnia stawali się jego świadkami.
  Kierujemy słowa podziękowania naszym drogim Parafianom, dziękujemy za złożone życzenia świąteczne i wszelkie wyrazy życzliwości i serdeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie świętych dni maiła piękną i godną oprawę. Dziękujemy tym, którzy przygotowywali Ołtarz wystawienia (Ciemnicę) i Grób Pański, dziękujemy wszystkim ministrantom, którym przewodził ks. Tomasz opiekun LSO, za przygotowaną liturgię w tych dniach. Serca dziękujemy naszemu Chórowi oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny, dziękujemy naszym Siostrom Salezjankom, składamy serdeczne Bóg zapłać grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy oddali swój czas, pracę i serce dla upiększenia tych świętych wydarzeń misterium paschalnego.
 2.  
  Jutro 28 marca, Wielkanocy Poniedziałek, rozkład Mszy świętych niedzielny. Msze święte będą oprawiane w nowym kościele. Taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji i na KUL.
 3.  
  Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4.  
  Od wtorku msze święte i wszystkie nabożeństwa będą odprawiane w kaplicy parafialnej, gdyż w nowym kościele będą kontynuowane dalsze prace inwestycyjne.
 5.  
  W czwartek 31 marca w ostatni dzień miesiąca zapraszamy Salezjanów Współpracowników na mszę świętą z racji wspomnienia św. Jana Bosko oraz na spotkanie w sali konferencyjnej.
 6.  
  Pierwszego kwietnia, przypada pierwszy piątek miesiąca, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7.  
  2 kwietnia, w pierwszą sobotę miesiąca w naszej kaplicy parafialnej o godz. 11.00 zostanie oprawiona msza święta w intencji rodzin, które utraciły dziecko, następnie odbędzie się pochówek dzieci utraconych na cmentarzu komunalnym. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. dziekan dekanatu Pilskiego – ks. dr Dariusz Jastrząb.
 8.  
  W najbliższą niedzielę wspólnota Kościoła będzie świętować Niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie ona Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas Polska. Zapraszamy Rodzinę Różańcową na zmianę tajemnic Żywego Różańca, o godz. 10.30 konferencja oraz msza święta w intencji Rodziny Różańcowej o godz. 11.00. Natomiast o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. W Niedzielę Miłosierdzia w całej Polsce jest zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne Caritas diecezji.
 9.  
  W dniach 15-16 kwietnia jest organizowana dwudniowa Pielgrzymka autokarowa do Jasnogórskiej Pani w Częstochowie. Koszt Pielgrzymki 120 zł. Serdecznie zapraszamy te osoby, które jeszcze nie miały możliwość nawiedzenia naszej duchowej stolicy Narodu.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Marian Iwasiuk, lat 68, zam. ul. Łódzka

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …NIEDZIELA PALMOWA - 20 marca 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsza niedziela zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna Wielki Tydzień i przypomina wspólnocie Kościoła o mesjańskim wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego, aby wzmocnić naszą wiarę i coraz pełniej i świadomie przeżywać największe wydarzenia w historii zbawienia. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest także jako Światowy Dzień Młodzieży.
 2.  
  Zapraszamy wszystkich wiernych na ostanie nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  W poniedziałek 21 marca msza święta wieczorna w intencji żywych i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  W środę 23 marca o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie osoby i rodziny potrzebujące z naszej Parafii na wspólną modlitwę oraz poczęstunek Wielkanocy do naszego Oratorium.
 5.  
  Od 24 marca – WIELKI CZWARTEK – przechodzimy do nowego kościoła. Tego dnia we wszystkich parafiach jest celebrowana tylko jedna Msza Święta zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich wiernych tego dnia na mszę świętą o godz. 18.00, po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 6.  
  W Wielki Piątek adoracja w kościele rozpocznie się modlitwą Kościoła Jutrznią o godz. 7.30. W ten dzień śmierci naszego Pana i Zbawiciela jesteśmy zobowiązani do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Tego dnia w naszej świątyni odprawimy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, zakończy się ona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy do naszego kościoła na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim, będzie okazja do medytacji, refleksji na tekstami biblijnymi i śpiewów wielkopostnych. Przez całą noc będzie pełniony dyżur w konfesjonale. Czuwanie rozpocznie się o godz. 22.00 a zakończy się o godz. 6.00.
 7.  
  W Wielką Sobotę adoracja rozpocznie się w świątyni o godz. 7.30 modlitwą Kościoła Jutrznią. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 10.00 do 17.00 i będzie się ono odbywało co pół godziny. Postarajmy się tego dnia oprócz poświęcenia pokarmów znaleźć choć kilka minut, aby adorować Najświętszy Sakrament wystawiony przy Grobie Pańskim. Tego dnia będzie okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do godz. 17.00.
 8.  
  W Wielką Sobotę o godz. 19.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną, rozpocznie się ona obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece.
 9.  
  W Niedzielę Zmartwychwstania 27 marca ceremonie rozpoczynają się o godz. 6.00, pamiętajmy jednak że tej nocy zostaje przesunięty czas o jedną godzinę do przodu/tak więc będzie to właściwie godz. 5.00/ Prosimy nasze grupy i wspólnoty parafialne o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.
 10.  
  Dzisiaj po mszach świętych jest zbierana ofiara do puszek, jako nasz dar i jałmużna wielkopostna na potrzeby rodzin ubogich i potrzebujących, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych Patronów.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2016 r.

 1.  
  W V niedzielę Wielkiego Postu Chrystus mówi do każdego z nas: „ Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci (…) kamieniem”. Panie daj nam łaskę, abyśmy w pokorze serca, stawali w prawdzie przed Twoim obliczem.
 2.  
  Zapraszamy, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, wszystkich wiernych na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  Tradycyjnie w środę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Wspomożycielki Wiernych a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 4.  
  W środę 16 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół nr 1. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby dzieci wzięły udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
 5.  
  W piątek 18 marca, obchodzi swoje imieniny ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Księdzu Biskupowi Edwardowi życzymy Bożego Błogosławieństwa, wszelkich łask od Boga i natchnień Ducha Świętego oraz mocy w kierowaniu Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską.
 6.  
  W piątek 18 marca o godzinie 19.00 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki rozpocznie się Droga Krzyżowa, którą poprowadzi ks. Biskup Paweł Cieślik. Zakończenie nabożeństwa drogi krzyżowej nastąpi na placu przy figurze św. Jana Pawła II. Uczestników prosimy o zabranie świec lub zniczy.
 7.  
  W sobotę 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. kapelan szpitala Józef Balawander. Solenizant odprawi mszę świętą o godz. 18.00, a po mszy świętej złożymy życzenia ks. Józefowi. Tego dnia Parafia św. Józefa będzie przeżywać swoją Uroczystość odpustową, msza odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00
 8.  
  W imieniu ks. Bp Edwarda Dajczaka zapraszamy na IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne. Odbędzie się ono w dniach 22-24 kwietnia w Koszalinie pod hasłem: „W mocy Słowa”. Wśród prelegentów zaproszeni są: ks. Marek Dziewiecki, Pani Małgorzata Stuła-Topolska, ks. Janusz Lemański, ks. Piotr Kieniewicz. Wszystkie szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie.
 9.  
  Do Wielkiego Wtorku - 22 marca - można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z ofiarowanych produktów Caritas parafialna zamierza przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Za tydzień w Niedzielę Palmową będzie także zbierana puszka jako nasza jałmużna postna. Z góry dziękujemy za okazane dobro i wrażliwość serca na potrzeby innych.
 10.  
  Dzisiaj w budynku Szkół Salezjańskich odbywają się na naszym Osiedlu Staszyce wybory do Rady Osiedla. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tych wyborach.
 11.  
  Brat Tomasz zaprasza wszystkie nowe, chętne osoby, których pasją jest jazda rowerem do wspólnoty „Koło Bosko”. Wspólnota ta w lipcu organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę, a w sierpniu pielgrzymkę do Drezna, gdzie znajduje się miejsce męczeńskiej śmierci błogosławionej Piątki Poznańskiej. Serdecznie zapraszamy.
 12.  
  Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Niedziela ta otwiera okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Msze święte o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 rozpoczną się w tą niedzielę o 10 minut wcześniej na placu przy nowo budowanej świątyni, gdyż na początku liturgii zostaną w sposób uroczysty poświęcone palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, następnie w procesji wyruszymy do naszej parafialnej kaplicy.
 13.  
  W Niedzielę Palmową w naszej Parafii zostanie odprawiona dodatkowa msza święta o godz. 14.00. Pilski Klub Motocyklowy „Husaria” zaprasza wszystkich użytkowników motocykli i jednośladów oraz sympatyków na uroczyste poświęcenie pojazdów. Jest to tradycja już 10–letnia, która trwa w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.
 14.  
  Z serca dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę, są one przeznaczone na prace inwestycyjne, które są wykonywane w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Biskupowi Edwardowi Dajczakowi, Ks. Józefowi Balawandrowi oraz ks. Józefowi Dubińcowi, byłemu proboszczowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i wstawiennictwu św. Józefa. Dołączamy także dar naszej modlitwy.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Śp. Jan Malinowski, lat 75, zam. ul. Żabia

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2016 r.

 1.  
  W czwartą niedzielę Wielkiego Postu cała Wspólnota Kościoła spogląda na syna marnotrawnego, który wraca do domu swojego ojca. Jakże wielu naszych braci i sióstr oddaliło się od Miłości Ojca. Prośmy w Roku Miłosierdzia o łaskę powrotu, dla każdego z „synów i córek marnotrawnych”.
 2.  
  Zapraszamy, jak w każdą niedzielę wszystkich wiernych na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  Gościmy dzisiaj w naszej Parafii ks. Tomasza Kancelarczyka, który głosi okolicznościowe kazania na temat obrony życia poczętego. Ks. Tomasz jest jednym z twórców największego Marszu dla Życia w Polsce oraz jest prezesem Stowarzyszenia „Bractwo Małych Stópek”.
 4.  
  W imieniu ks. Bp Edwarda Dajczaka zapraszamy na IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne. Odbędzie się ono w dniach 22-24 kwietnia w Koszalinie pod hasłem: „W mocy Słowa”. Wśród prelegentów zaproszeni są: ks. Marek Dziewiecki, Pani Małgorzata Stuła-Topolska, ks. Janusz Lemański, ks. Piotr Kieniewicz. Wszystkie szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie.
 5.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6.  
  We wtorek 8 marca zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45.
 7.  
  W czwartek 10 marca o godz. 19.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży kandydatów do bierzmowania. Natomiast w niedzielę po mszy świętej o godz. 9.30 zapraszamy młodzież na katechezę i spotkanie w grupach.
 8.  
  Zapraszamy wszystkich chętnych Parafian na Ekstremalna Drogę Krzyżową. Polega ona na przejściu trasy ok.40 km z Piły do Skrzatusza, nocą z piątku na sobotę 11/12 marca. Wyjście po mszy świętej o godz. 20.00 z Parafii Miłosierdzia Bożego. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl
 9.  
  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z ofiarowanych produktów Caritas parafialna zamierza przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej Parafii. Z góry dziękujemy za okazane dobro i wrażliwość serca na potrzeby innych.
 10.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Za tydzień 13 marca w niedzielę odbędą się na naszym Osiedlu Staszyce wybory do Rady Osiedla. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tych wyborach.
 12.  
  Kino Helios zaprasza na dwa filmy: „Zmartwychwstały” o śledztwie Poncjusza Piłata w sprawie zmartwychwstania Jezusa i drugi film pt.: ”Historia Roja” o żołnierzach niezłomnych.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Sylwester Lieske, lat 80, zam. ul. Osiedlowa
Śp. Anatoliusz Ruciński, lat 81, zam. ul. Wiosny Ludów
Śp. Józefa Rotkiewicz, lat 86, zam. ul. Zamenhofa
Śp. Halina Soczywko, lat 99, zam. ul. Zamenhofa
Śp. Emila Barchan, lat 85, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 luty 2016 r.

 1.  
  W trzecią niedzielę Wielkiego Postu w liturgii słowa Jezus opowiada swoim uczniom przypowieść o nieurodzajnym drzewie figowym. Każdy z nas powinien sobie w sercu odpowiedzieć na pytanie: jakie ja wydaje owoce swojej wiary i swojego życia?
 2.  
  Zapraszamy, jak w każdą niedzielę wszystkich wiernych na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 3.  
  Dzisiaj także zapraszamy dzieci do naszego Oratorium o godz. 15.00 na tzw. „Bajkowe popołudnie”.
 4.  
  W III Niedzielę Wielkiego Postu (28.02.2016) w Kościele Akademickim przy ul. Złotej 1 o godzinie 19:00 rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Wielkopostne "Oddaj się w dobre ręce". Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Dąbrówka, który jest posłanym przez papieża Misjonarzem Miłosierdzia. Rekolekcje potrwają do środy (2.03.2016) - zapraszamy studentów, środowisko akademickie i wszystkich chętnych.
 5.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6.  
  W poniedziałek 29 lutego przypada ostatni dzień miesiąca, wspomnienie patrona naszej Parafii św. Jana Bosko, o godz. 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo ku Jego czci, a na zakończenie mszy świętej ucałujemy relikwie. Zapraszamy serdecznie wszystkie nasze wspólnoty parafialne na tą mszę święta, szczególnie Salezjanów Współpracowników. Po mszy świętej odbędzie się w sali konferencyjnej zebranie wszystkich członków Stowarzyszenia.
 7.  
  We wtorek 1 marca zapraszamy na modlitwę za tych, którzy odeszli do wieczności, o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a o godz. 18.00 msza święta w intencji wszystkich bliskich naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Tego dnia ks. Kapelan zaprasza na mszę świętą i spotkanie grupy paliatywnej o godz. 19.00 w kaplicy Domu Zakonnego.
 8.  
  W czwartek 3 marca przypada I czwartek miesiąca. Tego dnia zapraszamy o godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo powołaniowe. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów ich rodziców.
 9.  
  W pierwszy piątek miesiąca 4 marca kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Od godz. 16.20 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i wszystkich chętnych, a o godz. 16.40 zostanie odprawiona msza święta dla dzieci. Tego dnia nasza wspólnota Parafialna pragnie odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Parafii. Zapraszamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, prosimy aby zabrać ze sobą świece. W ten piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30 i 19.15.
 10.  
  Za tydzień w niedzielę 6 marca, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy wspólnotę różańcową na konferencję o godz. 10.30 i mszę świętą o godz. 11.00 ze zmianą tajemnic.
 11.  
  Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii ks. Tomasza Kancelarczyka, który wygłosi kazania okolicznościowe o obronie życia poczętego. Ks. Tomasz jest jednym z twórców największego Marszu dla Życia w Polsce oraz jest prezesem Stowarzyszenia „Bractwo Małych Stópek”.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Jadwiga Małek, lat 75, zam. ul. Poznańska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 luty 2016 r.

 1.  
  Czas Wielkiego Postu to nie tylko czas odkrywania wartości wyrzeczenia, doskonalenia siły woli, sięgania po wartości wyższe rezygnując z niższych. Czas Wielkiego Postu to czas intensywnego doskonalenia modlitwy, czyli osobistego kontaktu z Bogiem. Nie chodzi o zwiększenie liczby pacierzy, lecz o usłyszenie przemawiającego Boga. Istnieje bowiem zasadnicza różnica między pacierzem a modlitwą. W pacierzu człowiek mówi, a Bóg słucha, a w modlitwie Bóg mówi, a człowiek słucha.
 2.  
  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 10.00, o 18.00 i 19.30 dla młodzieży ponadgimnazjalnej, studentów i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka stanowa dla kobiet, we wtorek nauka stanowa dla mężczyzn. W środę o godz. 10.00 msza święta dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a o godz. 18.00 msza święta na zakończenie rekolekcji. Módlmy się o potrzebne łaski Ducha Świętego dla ks. Dawida Rekolekcjonisty oraz dla wszystkich Parafian, abyśmy umocnili naszą wiarę i przygotowali nasze sumienia na czas świętowania Paschy naszego Pana.
 3.  
  Dzisiaj rozpoczynamy także w naszym mieście IV edycję Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy wyklętych. Młodzież przed kaplicą rozprowadza literaturę dotyczącą najnowszej historii Polski „Zeszyty Historyczne Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych” oraz program uroczystości w naszym mieście. W piątek dla wszystkich chętnych naszych Parafian w auli szkół salezjańskich o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Tadka” o Żołnierzach Wyklętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian do udziału w tym koncercie.
 4.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5.  
  Dzisiaj w niedzielę zapraszamy dzieci do naszego Oratorium o godz. 15.00 na tzw. „Bajkowe popołudnie”
 6.  
  Od piątku 26 lutego do niedzieli 28 lutego zapraszamy do udziału w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych. Natomiast wszystkich parafian zapraszamy na koncert Anny i Grzegorza Góreckich w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w niedzielę zapraszamy do Parafii św. Rodziny na 15.00 na Uroczystą Mszę Świętą i koncert finałowy. Uczestnicy warsztatów zapraszają także naszych Parafian na wspólną modlitwę Jutrzni w sobotę o 8.30, a w niedzielę o 8.15.
 7.  
  W niedzielę po mszy świętej o godz. 9.30 zapraszamy uczniów klasy II gimnazjum na spotkanie związane złożeniem deklaracji odnośnie rozpoczęcia spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się na starej plebani.
 8.  
  W III Niedzielę Wielkiego Postu (28.02.2016) w Kościele Akademickim przy ul. Złotej 1 o godzinie 19:00 rozpoczną się Akademickie Rekolekcje Wielkopostne "Oddaj się w dobre ręce". Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Dąbrówka, który jest posłanym przez papieża Misjonarzem Miłosierdzia. Rekolekcje potrwają do środy (2.03.2016) - zapraszamy studentów, środowisko akademickie i wszystkich chętnych.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
Śp.Irena Fryckowska, lat 82, zam. ul. Obrońców Westerplatte
Śp.Emila Kruszwicka May

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 luty 2016 r.

 1.  
  W środę popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu śpiewamy z całym Kościołem: „Bądź ze mną Panie w moim utrapieniu”. Nie poddawajmy się zniechęceniu, otwierajmy się na działanie Bożej Łaski, poprzez post, modlitwę i jałmużnę nabierajmy Mocy Ducha i nie ulegajmy pokusom na naszych pustyniach życia.
 2.  
  Dzisiaj w naszym Oratorium o godz. 16.00 zapraszamy na katechezę „O BOGU dla dorosłych”, natomiast o godz. 17.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zwyczajem lat ubiegłych zbierane ofiary na tacę podczas nabożeństwa będą przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 3.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o godz. 17.30 oraz dla młodzieży o godz. 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4.  
  W tym tygodniu 18 lutego w czwartek w naszej Parafii będzie miała miejsce tzw. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Raz w roku poszczególnych wspólnotach Kościoła Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie staje pośród nas i mamy okazję na osobisty czas adoracji, medytacji i rozważania. Adoracja rozpocznie się po mszy świętej odprawianej o godz. 7.00, zapraszamy poszczególne grupy, wspólnoty i róże żywego różańca na trwanie przed Chrystusem, ukrytym w Najświętszym sakramencie.
  Godziny adoracji:
  8.00 – 9.00 Róża I Żywego Różańca
  9.00 – 10.00 Róża II i III
  10.00 -11.00 Róża IV
  12.00 – 13.00 Róża V i VI
  13.00 – 14.00 Róża VII
  14.00 – 15.00 Róża VIII, Kościół Domowy
  15.00 – 16.00 Krąg Biblijny, Caritas
  16.00 – 17.00 Salezjanie Współpracownicy, Grupa Uwielbienia
  17.00 – 18.00 LSO, Chór, Wspólnota Nikodem.
  18.00 – Msza święta
 5.  
  Wspólnota Uwielbienia działająca w naszej Parafii organizuje w dniach 20/21 lutego Kurs Ewangelizacyjny FILIP. Do wzięcia udziału w tym kursie są zaproszeni kandydaci, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz wszyscy chętnych, którzy pragną odnowić swoją wiarę. Ewangelizacyjny Filip. Kurs zaczyna się w sobotę o 9.00 - do 19.00 i następnego dnia w niedzielę od 9.00 do 12.00 Zapisy u s. Elżbieta Kmet. Serdecznie zapraszamy.
 6.  
  Zwracamy się do wszystkich chętnych parafian, którzy pragną swoim głosem upiększać Liturgię Triduum Paschalnego poprzez śpiew wraz z naszym Chórem Parafialnym o zaangażowanie się w próby muzyczne. Obywać się one będą w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.30 z sali domu parafialnego.
 7.  
  W sobotę 20 lutego o godz. 20.00 w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych odbędzie wielkopostne czuwanie młodych. W tym roku te spotkania będą nosiły tytuł: „Serce dla Jezusa” i będą poświęcone uczynkom miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy młodzież i kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 8.  
  W przyszłą niedzielę 21 lutego rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, młodzieży ponadgimnazjalnej, studentów i młodzieży pracującej. Rekolekcje wygłosi ks. Dawid Wasilewski, biblista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Rekolekcje rozpoczną się w sobotę 20 lutego mszą świętą wieczorną o godz. 18.00. Nauki dla dorosłych od poniedziałku do środy na mszach świętych o godz. 7.00, 10.00 i 18.00, natomiast dla młodzieży i studentów o godz. 19.30.
 9.  
  W dniach 26 – 28 lutego w naszej Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędą się V Pilskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy lubią śpiewać, ale też grają na jakichkolwiek instrumentach do wzięcia udziału w tych warsztatach. Warsztaty poprowadzą: Hubert Kowalski, Paweł Bębenek z Krakowa, Anna i Grzegorz Góreccy z Tarnowskich Gór, Katarzyna Młynarska z Opola i Karolina Pettke z Piły. Informacje i kontakt u s. Elżbiety email:wlmbosko@wp.pl. Szczegółowy program warsztatów jest wywieszony w gablocie w przedsionku kaplicy.
 10.  
  We wtorki od godz. 16.00 mogą przychodzić do Oratorium osoby potrzebujące pomocy w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Rozliczając u nas PIT mogą Państwo wesprzeć Oratorium i nasze dzieci z parafii. Serdecznie zapraszamy!
 11.  
  W przyszłą sobotę rozpoczynają się w naszym mieście Pilskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu zapraszamy na koncert „Podziemna Armia Powraca” w wykonaniu Pawła Piekarczyka, Leszka Czajkowskiego I Jerzego Zelnika. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w Pilskim Domu Kultury Fabryka Emocji. Bilety są już do nabycia w cenie 10 zł. Natomiast młodzież przed naszą kaplicą w przyszłą niedzielę rozprowadzać będzie szczegółowy plan Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz okolicznościowe publikacje.
 12.  
  Z serca dziękujemy za złożone ofiary na dzisiejszą tacę, są one przeznaczone na prace inwestycyjne, które są wykonywane w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
Śp.Emila Gościńska, lat 67, zam. ul. Czarnkowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 luty 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszej Ewangelii św. Piotr zwraca się do Jezusa słowami: „Odejdź ode mnie Panie, bo jestem człowiek grzeszny”. W Roku Miłosierdzia uświadamiamy sobie, że pomimo naszej grzeszności Bóg nie odwraca się od swoich dzieci. Panie przygarnij tych, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia.
 2.  
  W dzisiejszą niedzielę 7 lutego, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 3.  
  We wtorek 9 lutego zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45.
 4.  
  W środę popielcową 10 lutego posypaniem głów popiołem rozpoczynamy WIELKI POST. W środę popielcową msze święte w naszej kaplicy parafialnej o godz. 7.00, 10.00, 16.45, o 18.00 oraz o 19.15. Tego dnia zapraszamy także na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.30.
 5.  
  W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to wspomnienie łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych których mamy blisko siebie i dla tych, których nie znamy. W kaplicy szpitalnej uroczysta msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 16.30, natomiast w naszej kaplicy parafialnej mszę świętą w intencji chorych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia będziemy sprawować o godz. 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym w dotarciu do naszej świątyni.
 6.  
  W piątek 12 lutego rozpoczniemy odprawianie nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży o 19.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7.  
  W dniach 26 – 28 lutego w naszej Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędą się V Pilskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy lubią śpiewać, ale też grają na jakichkolwiek instrumentach do wzięcia udziału w tych warsztatach. Warsztaty poprowadzą: Hubert Kowalski, Paweł Bębenek z Krakowa, Anna i Grzegorz Góreccy z Tarnowskich Gór, Katarzyna Młynarska z Opola i Karolina Pettke z Piły. Informacje i kontakt u s. Elżbiety email:wlmbosko@wp.pl. Szczegółowy program warsztatów podamy w późniejszym terminie.
 8.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z tyłu kaplicy.
  We wtorki od godz. 17.00 mogą przychodzić do Oratorium osoby potrzebujące pomocy w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Zapraszamy także emerytów - co prawda rozlicza ich ZUS, ale pobierając PIT mogą zdecydować na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku. Rozliczając u nas mogą wesprzeć Oratorium i nasze dzieci z parafii. Serdecznie zapraszamy!
 9.  
  W niedzielę 14 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do Oratorium na katechezę „O BOGU dla dorosłych”, natomiast po mszy świętej o godz. 9.30 odbędą się spotkania w grupach dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 10.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Kino "HELIOS" zaprasza codziennie na godz.12.00 na film o Świetej Bernadettcie Soubirous pod tytułem "Bernadetta. Cud w Lourdes " Cena biletu na hasło NAZARET 13 zł.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb:
Śp. Sławomir Ratajczyk , lat 47, zam. ul. Czarnieckiego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 stycznia 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę 31 stycznia przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Odpustową - Patrona św. Jana Bosko, ojca i założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Wołamy do Niego z całą Rodziną Salezjańską:
  „O Janie Bosko, Ojcze nasz,
  Do Ciebie wznosim pienie
  Roztocz nad nami swoją straż
  Zlej na nas łask strumienie.”
 2.  
  Z serca dziękujemy wszystkim wspólnotą i grupą parafialnym, które wzięły udział w przygotowaniach uroczystości odpustowych, za animację liturgii i śpiewu. Z serca także dziękujemy o. Markowi – proboszczowi i przełożonmu wspólnoty ojców Kapucynów z Wałcza za wygłoszone okolicznościowe kazania.
 3.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na koncert kolęd wykonaniu chórów: „Di Ortica” z Szydłowa i „Halka” z RCK w Pile. Koncert odbędzie dzisiaj o godz. 16.00 w Kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Przed i po koncercie członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym, zbierać będą datki na rzecz budowy Hospicjum w Pile. Serdecznie zapraszamy.
 4.  
  We wtorek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszej kaplicy z kazaniami i poświęceniem świec o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas II wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie z sobą świec. Tego dnia przypada pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe za zmarłych i mszę świętą zbiorową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 5.  
  W środę 3 lutego o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia na mszy wieczornej z racji wspomnienia św. Błażeja wierni otrzymają specjalne błogosławieństwo gardła.
 6.  
  W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 4 lutego – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  4 lutego w naszym mieście będzie miało miejsce ważne wydarzenie związane z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O godz. 19.00 w Kościele Wspomożycieli Wiernych ks. Biskup Edward Dajczak poprowadzi“ peregrynację symboli ŚDM w naszym mieście. Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: "Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym". Krzyż ten odwiedził już prawie każdy zakątek naszego globu i jest świadkiem modlitwy milionów młodych chrześcijan. Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” - Opiekunka Ludu Rzymskiego. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, a szczególnie młodzież do uczestnictwa w tej peregrynacji. Zakończenie peregrynacji symboli ŚDM w naszej diecezji, będzie miało miejsce w sobotę 6 lutego w Skrzatuszu o godz. 12.00.
 8.  
  5 lutego w pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i msza święta. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00, a następnie msza święta dla kandydatów do bierzmowania.
 9.  
  W przyszłą niedzielę 7 lutego, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 stycznia 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszy dzień – 24 stycznia – wspominamy w naszej Salezjańskiej Wspólnocie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, a zarazem Patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Był on prekursorem nowoczesnego duszpasterstwa i twórcą nowej szkoły duchowości. Zasadą w jego kierowaniu dusz było zdanie: WSZYSTKO Z MIŁOŚCI, NIC POD PRZYMUSEM”.
 2.  
  Dzisiaj w naszej kaplicy o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich wiernych na III dzień nowenny do Uroczystości Ks. Bosko, a po mszy świętej wieczornej z racji wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych odśpiewamy Apel Jasnogórski.
 3.  

  W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

  - w poniedziałek: nawrócenie św. Pawła Apostoła
  - we wtorek: świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  - w środę: błogosławionego Jerzego Matulewicza, kapłana
  - w czwartek: św. Tomasza z Akwinu, biskupa i doktora Kościoła
 4.  
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przedstawicielom Rady Wychowawczo - Duszpasterskiej, którzy wzięli udział i zaangażowali się w przygotowanie spotkania synodalnego, które poprowadził ks. Biskup Edward Dajczak, ordynariusz naszej diecezji. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za upieczone ciasta.
 5.  
  Jak w każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6.  
  W piątek 29 stycznia, przypada ostatni piątek miesiąca, zapraszamy serdecznie o godz. 20.00 do naszej kaplicy parafialnej wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA.
 7.  
  W piątek 29 stycznia przy ulicy Wyspiańskiego 35 – parking sklepu INTERMARCHE – będzie możliwość bezpłatnego badania w ramach profilaktyki raka piersi refundowanego przez NFZ. Badanie jest bezpłatne dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia, należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie i przynieść ze sobą dowód osobisty. Wszelkie informacje są mieszczone na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8.  
  Ks. Kapelan szpitala organizuje w dniach od 9 do 19 czerwca pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Wszelkie informacje u ks. kapelana, na afiszu w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej Parafii.
 9.  
  Wspólnota „Emmanuel” zaprasza na weekendowe rekolekcje „Miłość i Prawda” pod hasłem: „Odkryjcie Waszą miłość na nowo!” Jest to cykl trzech spotkań weekendowych opartych na wzajemnych relacjach małżeńskich adresowanych do małżeństw sakramentalnych zarówno z dłuższym, jak i bardzo krótkim stażem nie tylko ze wspólnoty.Rekolekcje odbędą się w dniach: 13-14.02.2016r. ; 12-13.03.2016r.; 16-17.04.2016r. w domu rekolekcyjnym św. Józefa w Szczecinie (Golęcino). Szczegóły na plakatach, stronie: www. mip.emmanuel.info.pl lub kontakt ze Wspólnotą Emmanuel w Pile: emmanuel.pila@wp.pl www.facebook.com/Wspolnota.Emmanuel.Pila
 10.  
  W przyszłą niedzielę 31 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową w naszej Parafii – św. Jana Bosko. Kazania wygłosi o. Marek – proboszcz i przełożony wspólnoty ojców Kapucynów z Wałcza. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawierały ślub w miesiącu styczniu na mszę świętą sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00. Główna msza święta z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu zostanie odprawiona o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 stycznia 2016 r.

 1.  
  Z całym Kościołem śpiewamy dzisiaj Psalm uwielbienia: „Pośród narodów głoście chwałę Pana”. Najbliższy Tydzień będziemy przeżywać w duchu modlitwy o jedność chrześcijan. Dzisiaj o godz. 18.00 nasz Chór Parafialny wystąpi z koncertem kolęd w Kościele Ewangelickim, serdecznie zapraszamy.
 2.  
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom za spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość, rozmowy na temat naszej parafii , za wszelkie spostrzeżenia, sugestie i uwagi dotyczące pracy duszpasterskiej w naszym wspólnym salezjańskim dziele. Składamy także wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary, dzięki którym możemy kontynuować inwestycje w naszym budowanym kościele. Niech św. Jan Bosko patron naszej Parafii wstawia się za naszą parafialną wspólnotą i niech dalej oręduje za nami w pielgrzymce naszej wiary.
 3.  
  W tym tygodniu swoją pamięcią modlitewną pragniemy w sposób szczególny otoczyć nasze babcie i dziadków, w czwartek obchodzimy dzień babci, a w piątek dzień dziadka. W ich intencjach, w tych dniach zostaną odprawione w naszej kaplicy msze święte o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziców naszych rodziców.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, w piątek rozpoczniemy także Nowennę do uroczystości św. Jana Bosko, naszej parafialnego odpustu, który w tym roku przypada w niedzielę 31 stycznia.
 5.  
  W najbliższą sobotę 23 stycznia będziemy gościć w naszej Parafii ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka, który poprowadzi od godz. 10.00 spotkanie synodalne naszego rejonu pilskiego. Zakończy się ono mszą świętą o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy całą naszą Radę Wychowawczo – Duszpasterską do wzięcia udziału w tych ważnych obradach synodalnych.
 6.  
  W dniu 6 lutego w sobotę, nasza Parafia organizuje kolejny, IV już Turniej Piłki Nożnej DON BOSKO im. Ks. Lesława Głuchowskiego, zapraszamy drużyny piłkarskie ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w tym turnieju. Rozgrywki będą się odbywały w dwóch kategoriach wiekowych /rocz. kl.4-6, oraz rocz. kl. 1-3/. Prosimy o zgłaszanie się drużyn do organizatorów turnieju.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Maria Kochanowska, lat 91, zam. ul. Wysoka,
Śp. Jan Rybak lat 68, zam. ul.Trzcianecka

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód Okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia kieruje nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
 2.  
  Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za spontaniczny udział w Orszaku Trzech Króli, za wspólne kolędowanie i udział 20 zawodników w Turnieju Szachowym. Z serca składamy także Bóg zapłać dla Salezjanów Współpracowników za logistyczną opiekę i pomoc w organizacji spotkania opłatkowego dla katechetów.
 3.  
  Od poniedziałku kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Rozkład kolędy jest zamieszczony w gablocie przy wyjściu z kaplicy oraz na stronach internetowych Parafii.
 4.  
  We wtorek 12 stycznia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej na plebani odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy przedstawicieli naszych grup i wspólnot parafialnych.
 5.  
  W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na wieczorną mszę świętą, którą odprawi Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Ks. Inspektor przeprowadza w tych dniach wizytację naszego salezjańskiego dzieła, po mszy świętej w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z nowopowstałą wspólnotą Nikodem.
 6.  
  W przyszłą niedzielę 17 stycznia rozpocznie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogą nastąpić.
 7.  
  W dniach 16-17 stycznia /sobota – niedziela/ Grupa Uwielbienia organizuje dla wszystkich chętnych kurs odnowy życia chrześcijańskiego „FILP”, prosimy o zgłoszenia do siostry Elżbiety, koszt 10 zł.
 8.  
  W niedzielę 17 stycznia zapraszamy do naszego Oratorium na godz. 17.00 na katechezę: "O Bogu dla dorosłych"
 9.  
  Jeśli któraś z rodzin naszej Parafii w wyznaczonym terminie nie mogła przyjąć kolędy, a chciałaby to uczynić, to w najbliższą sobotę 16 stycznia będzie tzw. kolęda uzupełniająca, prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, są one przeznaczone na prace budowlane wykonywane w naszym kościele.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W miniony tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Krystyna Wiese, lat 68, zam. ul. Czarnieckiego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …II niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą nowego roku, bądźmy wierni w świętowaniu Dnia Pańskiego. W każdą niedzielę Chrystus przychodzi w Najświętszej Eucharystii i staje się Pokarmem dla naszych dusz. Niech ta prawdą stanie się fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.
 2.  
  Od jutra, 4 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną.
 3.  
  W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Nowonarodzony Chrystus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze święte w kaplicy parafialnej według rozkładu mszy niedzielnych. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich mszach świętych.
 4.  
  W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież, wszystkie wspólnoty i grupy parafialne na pierwszy Parafialny Orszak Trzech Króli, gromadzimy się o godz. 15.00 na placu przy kaplicy parafialnej, następnie ruszymy w Orszaku ulicami naszej Parafii, dając świadectwo naszej wiary w Miłość Narodzonego Chrystusa. Orszak zakończymy w auli szkół salezjańskich, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie i spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 5.  
  W najbliższy piątek 8 stycznia w naszej wspólnocie parafialnej obędzie się regionalne spotkanie dla katechetów. Spotkaniu rozpocznie o godz. 15.00 mszą świętą, będzie jej przewodniczył ks. Biskup Paweł Cieślik. Prosimy Salezjanów Współpracowników o logistyczną opiekę i pomoc w organizacji tego spotkania.
 6.  
  W przyszła niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia 2016 r.

 1.  
  W pierwszy Dzień Nowego Roku 2016 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzisiejszy dzień zamyka oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o pokój.
 2.  
  W najbliższą niedzielę 3 stycznia, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy rodzinę różańcową na konferencję o godz. 10.30 oraz na mszę świętą w intencji Członków Żywego Różańca o godz. 11.00.
 3.  
  Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 4 stycznia w poniedziałek, szczegółowy rozkład kolędy jest zamieszczony na stronach internetowych oraz w gablotach ogłoszeniowych.
 4.  
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Was prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, Święta Boża Rodzicielka niech będzie Matką, Przewodniczką i Wspomożycielką. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.


OGŁOSZENIA Z 2015r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile