Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM

   

Salezjanskie SWM

   

Dominik Savio

   Ogłoszenia parafialne - 2016r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 luty 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszej Ewangelii św. Piotr zwraca się do Jezusa słowami: „Odejdź ode mnie Panie, bo jestem człowiek grzeszny”. W Roku Miłosierdzia uświadamiamy sobie, że pomimo naszej grzeszności Bóg nie odwraca się od swoich dzieci. Panie przygarnij tych, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia.
 2.  
  W dzisiejszą niedzielę 7 lutego, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 3.  
  We wtorek 9 lutego zapraszamy Radę Wychowawczo-Duszpasterską na msze świętą o godz. 18.00 i zebranie w sali konferencyjnej na plebani. Zebranie rozpocznie się o godz. 18.45.
 4.  
  W środę popielcową 10 lutego posypaniem głów popiołem rozpoczynamy WIELKI POST. W środę popielcową msze święte w naszej kaplicy parafialnej o godz. 7.00, 10.00, 16.45, o 18.00 oraz o 19.15. Tego dnia zapraszamy także na nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.30.
 5.  
  W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to wspomnienie łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych których mamy blisko siebie i dla tych, których nie znamy. W kaplicy szpitalnej uroczysta msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 16.30, natomiast w naszej kaplicy parafialnej mszę świętą w intencji chorych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia będziemy sprawować o godz. 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym w dotarciu do naszej świątyni.
 6.  
  W piątek 12 lutego rozpoczniemy odprawianie nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.40, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży o 19.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7.  
  W dniach 26 – 28 lutego w naszej Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędą się V Pilskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy lubią śpiewać, ale też grają na jakichkolwiek instrumentach do wzięcia udziału w tych warsztatach. Warsztaty poprowadzą: Hubert Kowalski, Paweł Bębenek z Krakowa, Anna i Grzegorz Góreccy z Tarnowskich Gór, Katarzyna Młynarska z Opola i Karolina Pettke z Piły. Informacje i kontakt u s. Elżbiety email:wlmbosko@wp.pl. Szczegółowy program warsztatów podamy w późniejszym terminie.
 8.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z tyłu kaplicy.
  We wtorki od godz. 17.00 mogą przychodzić do Oratorium osoby potrzebujące pomocy w rozliczeniu PIT za 2015 rok. Zapraszamy także emerytów - co prawda rozlicza ich ZUS, ale pobierając PIT mogą zdecydować na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku. Rozliczając u nas mogą wesprzeć Oratorium i nasze dzieci z parafii. Serdecznie zapraszamy!
 9.  
  W niedzielę 14 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do Oratorium na katechezę „O BOGU dla dorosłych”, natomiast po mszy świętej o godz. 9.30 odbędą się spotkania w grupach dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 10.  
  W najbliższą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, zbierana taca będzie tacą budowlaną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11.  
  Kino "HELIOS" zaprasza codziennie na godz.12.00 na film o Świetej Bernadettcie Soubirous pod tytułem "Bernadetta. Cud w Lourdes " Cena biletu na hasło NAZARET 13 zł.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb:
Śp. Sławomir Ratajczyk , lat 47, zam. ul. Czarnieckiego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 stycznia 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę 31 stycznia przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Odpustową - Patrona św. Jana Bosko, ojca i założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Wołamy do Niego z całą Rodziną Salezjańską:
  „O Janie Bosko, Ojcze nasz,
  Do Ciebie wznosim pienie
  Roztocz nad nami swoją straż
  Zlej na nas łask strumienie.”
 2.  
  Z serca dziękujemy wszystkim wspólnotą i grupą parafialnym, które wzięły udział w przygotowaniach uroczystości odpustowych, za animację liturgii i śpiewu. Z serca także dziękujemy o. Markowi – proboszczowi i przełożonmu wspólnoty ojców Kapucynów z Wałcza za wygłoszone okolicznościowe kazania.
 3.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na koncert kolęd wykonaniu chórów: „Di Ortica” z Szydłowa i „Halka” z RCK w Pile. Koncert odbędzie dzisiaj o godz. 16.00 w Kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Przed i po koncercie członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym, zbierać będą datki na rzecz budowy Hospicjum w Pile. Serdecznie zapraszamy.
 4.  
  We wtorek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszej kaplicy z kazaniami i poświęceniem świec o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas II wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie z sobą świec. Tego dnia przypada pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe za zmarłych i mszę świętą zbiorową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 5.  
  W środę 3 lutego o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Tego dnia na mszy wieczornej z racji wspomnienia św. Błażeja wierni otrzymają specjalne błogosławieństwo gardła.
 6.  
  W tygodniu przypada I czwartek miesiąca – 4 lutego – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  4 lutego w naszym mieście będzie miało miejsce ważne wydarzenie związane z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O godz. 19.00 w Kościele Wspomożycieli Wiernych ks. Biskup Edward Dajczak poprowadzi“ peregrynację symboli ŚDM w naszym mieście. Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: "Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym". Krzyż ten odwiedził już prawie każdy zakątek naszego globu i jest świadkiem modlitwy milionów młodych chrześcijan. Od 2003 wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” - Opiekunka Ludu Rzymskiego. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian, a szczególnie młodzież do uczestnictwa w tej peregrynacji. Zakończenie peregrynacji symboli ŚDM w naszej diecezji, będzie miało miejsce w sobotę 6 lutego w Skrzatuszu o godz. 12.00.
 8.  
  5 lutego w pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i msza święta. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00, a następnie msza święta dla kandydatów do bierzmowania.
 9.  
  W przyszłą niedzielę 7 lutego, o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 stycznia 2016 r.

 1.  
  W dzisiejszy dzień – 24 stycznia – wspominamy w naszej Salezjańskiej Wspólnocie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, a zarazem Patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego. Był on prekursorem nowoczesnego duszpasterstwa i twórcą nowej szkoły duchowości. Zasadą w jego kierowaniu dusz było zdanie: WSZYSTKO Z MIŁOŚCI, NIC POD PRZYMUSEM”.
 2.  
  Dzisiaj w naszej kaplicy o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich wiernych na III dzień nowenny do Uroczystości Ks. Bosko, a po mszy świętej wieczornej z racji wspomnienia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych odśpiewamy Apel Jasnogórski.
 3.  

  W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

  - w poniedziałek: nawrócenie św. Pawła Apostoła
  - we wtorek: świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  - w środę: błogosławionego Jerzego Matulewicza, kapłana
  - w czwartek: św. Tomasza z Akwinu, biskupa i doktora Kościoła
 4.  
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przedstawicielom Rady Wychowawczo - Duszpasterskiej, którzy wzięli udział i zaangażowali się w przygotowanie spotkania synodalnego, które poprowadził ks. Biskup Edward Dajczak, ordynariusz naszej diecezji. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za upieczone ciasta.
 5.  
  Jak w każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6.  
  W piątek 29 stycznia, przypada ostatni piątek miesiąca, zapraszamy serdecznie o godz. 20.00 do naszej kaplicy parafialnej wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież na Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA.
 7.  
  W piątek 29 stycznia przy ulicy Wyspiańskiego 35 – parking sklepu INTERMARCHE – będzie możliwość bezpłatnego badania w ramach profilaktyki raka piersi refundowanego przez NFZ. Badanie jest bezpłatne dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia, należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie i przynieść ze sobą dowód osobisty. Wszelkie informacje są mieszczone na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8.  
  Ks. Kapelan szpitala organizuje w dniach od 9 do 19 czerwca pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Wszelkie informacje u ks. kapelana, na afiszu w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej Parafii.
 9.  
  Wspólnota „Emmanuel” zaprasza na weekendowe rekolekcje „Miłość i Prawda” pod hasłem: „Odkryjcie Waszą miłość na nowo!” Jest to cykl trzech spotkań weekendowych opartych na wzajemnych relacjach małżeńskich adresowanych do małżeństw sakramentalnych zarówno z dłuższym, jak i bardzo krótkim stażem nie tylko ze wspólnoty.Rekolekcje odbędą się w dniach: 13-14.02.2016r. ; 12-13.03.2016r.; 16-17.04.2016r. w domu rekolekcyjnym św. Józefa w Szczecinie (Golęcino). Szczegóły na plakatach, stronie: www. mip.emmanuel.info.pl lub kontakt ze Wspólnotą Emmanuel w Pile: emmanuel.pila@wp.pl www.facebook.com/Wspolnota.Emmanuel.Pila
 10.  
  W przyszłą niedzielę 31 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową w naszej Parafii – św. Jana Bosko. Kazania wygłosi o. Marek – proboszcz i przełożony wspólnoty ojców Kapucynów z Wałcza. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawierały ślub w miesiącu styczniu na mszę świętą sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00. Główna msza święta z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu zostanie odprawiona o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 stycznia 2016 r.

 1.  
  Z całym Kościołem śpiewamy dzisiaj Psalm uwielbienia: „Pośród narodów głoście chwałę Pana”. Najbliższy Tydzień będziemy przeżywać w duchu modlitwy o jedność chrześcijan. Dzisiaj o godz. 18.00 nasz Chór Parafialny wystąpi z koncertem kolęd w Kościele Ewangelickim, serdecznie zapraszamy.
 2.  
  Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom za spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość, rozmowy na temat naszej parafii , za wszelkie spostrzeżenia, sugestie i uwagi dotyczące pracy duszpasterskiej w naszym wspólnym salezjańskim dziele. Składamy także wielkie Bóg zapłać za złożone ofiary, dzięki którym możemy kontynuować inwestycje w naszym budowanym kościele. Niech św. Jan Bosko patron naszej Parafii wstawia się za naszą parafialną wspólnotą i niech dalej oręduje za nami w pielgrzymce naszej wiary.
 3.  
  W tym tygodniu swoją pamięcią modlitewną pragniemy w sposób szczególny otoczyć nasze babcie i dziadków, w czwartek obchodzimy dzień babci, a w piątek dzień dziadka. W ich intencjach, w tych dniach zostaną odprawione w naszej kaplicy msze święte o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziców naszych rodziców.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, w piątek rozpoczniemy także Nowennę do uroczystości św. Jana Bosko, naszej parafialnego odpustu, który w tym roku przypada w niedzielę 31 stycznia.
 5.  
  W najbliższą sobotę 23 stycznia będziemy gościć w naszej Parafii ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka, który poprowadzi od godz. 10.00 spotkanie synodalne naszego rejonu pilskiego. Zakończy się ono mszą świętą o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy całą naszą Radę Wychowawczo – Duszpasterską do wzięcia udziału w tych ważnych obradach synodalnych.
 6.  
  W dniu 6 lutego w sobotę, nasza Parafia organizuje kolejny, IV już Turniej Piłki Nożnej DON BOSKO im. Ks. Lesława Głuchowskiego, zapraszamy drużyny piłkarskie ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w tym turnieju. Rozgrywki będą się odbywały w dwóch kategoriach wiekowych /rocz. kl.4-6, oraz rocz. kl. 1-3/. Prosimy o zgłaszanie się drużyn do organizatorów turnieju.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Maria Kochanowska, lat 91, zam. ul. Wysoka,
Śp. Jan Rybak lat 68, zam. ul.Trzcianecka

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód Okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia kieruje nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
 2.  
  Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za spontaniczny udział w Orszaku Trzech Króli, za wspólne kolędowanie i udział 20 zawodników w Turnieju Szachowym. Z serca składamy także Bóg zapłać dla Salezjanów Współpracowników za logistyczną opiekę i pomoc w organizacji spotkania opłatkowego dla katechetów.
 3.  
  Od poniedziałku kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Rozkład kolędy jest zamieszczony w gablocie przy wyjściu z kaplicy oraz na stronach internetowych Parafii.
 4.  
  We wtorek 12 stycznia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej na plebani odbędzie się spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy przedstawicieli naszych grup i wspólnot parafialnych.
 5.  
  W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na wieczorną mszę świętą, którą odprawi Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Ks. Inspektor przeprowadza w tych dniach wizytację naszego salezjańskiego dzieła, po mszy świętej w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z nowopowstałą wspólnotą Nikodem.
 6.  
  W przyszłą niedzielę 17 stycznia rozpocznie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogą nastąpić.
 7.  
  W dniach 16-17 stycznia /sobota – niedziela/ Grupa Uwielbienia organizuje dla wszystkich chętnych kurs odnowy życia chrześcijańskiego „FILP”, prosimy o zgłoszenia do siostry Elżbiety, koszt 10 zł.
 8.  
  W niedzielę 17 stycznia zapraszamy do naszego Oratorium na godz. 17.00 na katechezę: "O Bogu dla dorosłych"
 9.  
  Jeśli któraś z rodzin naszej Parafii w wyznaczonym terminie nie mogła przyjąć kolędy, a chciałaby to uczynić, to w najbliższą sobotę 16 stycznia będzie tzw. kolęda uzupełniająca, prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10.  
  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, są one przeznaczone na prace budowlane wykonywane w naszym kościele.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.

W miniony tygodniu odeszła do wieczności:
Śp. Krystyna Wiese, lat 68, zam. ul. Czarnieckiego

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …II niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2016 r.

 1.  
  Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą nowego roku, bądźmy wierni w świętowaniu Dnia Pańskiego. W każdą niedzielę Chrystus przychodzi w Najświętszej Eucharystii i staje się Pokarmem dla naszych dusz. Niech ta prawdą stanie się fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.
 2.  
  Od jutra, 4 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych, natomiast sakrament spowiedzi będzie sprawowany 15 minut przed mszą wieczorną.
 3.  
  W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Nowonarodzony Chrystus objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze Wschodu. Msze święte w kaplicy parafialnej według rozkładu mszy niedzielnych. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich mszach świętych.
 4.  
  W Uroczystość Trzech Króli zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież, wszystkie wspólnoty i grupy parafialne na pierwszy Parafialny Orszak Trzech Króli, gromadzimy się o godz. 15.00 na placu przy kaplicy parafialnej, następnie ruszymy w Orszaku ulicami naszej Parafii, dając świadectwo naszej wiary w Miłość Narodzonego Chrystusa. Orszak zakończymy w auli szkół salezjańskich, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie i spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 5.  
  W najbliższy piątek 8 stycznia w naszej wspólnocie parafialnej obędzie się regionalne spotkanie dla katechetów. Spotkaniu rozpocznie o godz. 15.00 mszą świętą, będzie jej przewodniczył ks. Biskup Paweł Cieślik. Prosimy Salezjanów Współpracowników o logistyczną opiekę i pomoc w organizacji tego spotkania.
 6.  
  W przyszła niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Jest to zarazem druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy także dar modlitwy.


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia 2016 r.

 1.  
  W pierwszy Dzień Nowego Roku 2016 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzisiejszy dzień zamyka oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Ten dzień jest także Światowym Dniem Modlitw o pokój.
 2.  
  W najbliższą niedzielę 3 stycznia, przypada pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy rodzinę różańcową na konferencję o godz. 10.30 oraz na mszę świętą w intencji Członków Żywego Różańca o godz. 11.00.
 3.  
  Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 4 stycznia w poniedziałek, szczegółowy rozkład kolędy jest zamieszczony na stronach internetowych oraz w gablotach ogłoszeniowych.
 4.  
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Was prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, Święta Boża Rodzicielka niech będzie Matką, Przewodniczką i Wspomożycielką. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.


OGŁOSZENIA Z 2015r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile