Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM
Salezjanskie SWM
Dominik Savio


Ogłoszenia parafialne - 2015r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 24.05.2015

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu świętego oraz bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.
 2.  
  Dzisiaj z racji 24-go dnia miesiąca o godzinie 20.15 zapraszamy do nowego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 21.00 na Apel Jasnogórski.
 3.  
  Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w naszym Zgromadzeniu uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Zgromadzenia Salezjańskiego.
 4.  
  We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych matkach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Boga o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prosząc o wieczne zbawienie. Msza święta w intencji wszystkich matek z naszej parafii zostanie oprawiona we wtorek o godzinie 18.00. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.
 5.  
  W tym tygodniu obchodzi swoje imieniny ks. Wiesław Psionka. Msza święta w intencji Ks. Wiesława zostanie odprawiona w czwartek, 28 maja, o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 6.  
  W dniach 28 – 31 maja 2015 roku w Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji poświęcony ewangelizacji parafii wiejskich. To ważne wydarzenie duszpasterskie wpisuje się w wezwanie Ojca Świętego Franciszka z ostatniej adhortacji apostolskiej „Evangelii Gaudium”, który zaprasza nas, by stawać się „uczniem – misjonarzem”. Zapisów na Kongres należy dokonać przez stronę internetową www.nowaewangelizacja.org/iiikongres/regulamin
 7.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JESUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 29 maja, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 31 maja, na Mszy świętej o godz. 12.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii świętej. Próby odbędą się w czwartek ( 28.05) oraz w piątek ( 29.05) o godzinie 16.00 Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w sobotę, 30 maja, o godzinie 16.00 w kaplicy parafialnej.
 9.  
  W przyszłą niedzielę kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”.
 10.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w dniach 31 maja do 2 czerwca w kościele św. Rodziny w Pile. Rekolekcje prowadzi zespół muzyczno-ewangelizacyjny „ Mocni w Duchu ”z Łodzi wraz ze swoim opiekunem Jezuitą, Ks. Remigiuszem Recławem.W programie po Mszy wieczornej o godzinie 18.00 w niedzielę koncert ewangelizacyjny, w poniedziałek wieczór uwielbienia, a we wtorek modlitwa o uzdrowienie. Szczegóły na plakatach.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Wiesławowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 17.05.2015

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Módlmy się za dzieci, które dziś po raz pierwszy będą uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Msza święta o godzinie 12.30, wyjątkowo ze względu na I Komunię, zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej.
 2.  
  W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie w kaplicy parafialnej o godzinie 18.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
 3.  
  W czwartek, 21 maja, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają do kościoła pw. Świętej Rodziny na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę, 23 maja. Rozpoczęcie o godzinie 20.30. W programie m.in. modlitwa o uzdrowienie, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, modlitwa o dary Ducha Świętego oraz Eucharystia.
 5.  
  W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jedno z najważniejszych świat w Kościele, związane ze zstąpieniem Ducha Świętego pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa. Święto to kończy w Kościele okres wielkanocny. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły.
 6.  
  W niedzielę, 24 maja, w naszej parafii oraz w Zgromadzeniu Salezjańskim obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, Głównej Patronki Towarzystwa Św. Franciszka Salezego.
 7.  
  Rocznica I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 maja, o godzinie 12.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych odbędzie się w sobotę, 30 maja, o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej.
 8.  
  Ks. Dziekan Stanisław Oracz zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wspomożenia Wiernych, które odbędą się w niedzielę, 24 maja, o godzinie 18.00.
 9.  
  W niedziele 24 i 31 maja będą zbierane przed kościołem zbiórki podpisów pod Inicjatywą Ustawodawczą „Stop aborcji”. Prosimy parafian o wzięcie ze sobą numeru Pesel, który jest konieczny przy składaniu podpisu.
 10.  
  Podobnie jak w ubiegłych latach Oratorium organizuje półkolonie letnie. Nowością w tym roku będą 2 dwutygodniowe turnusy półkolonii: od 29 czerwca do 10 lipca oraz od 13 do 24 lipca. Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych na wakacyjną przygodę ze Shrekiem i przyjaciółmi. Niestety, ze względu na zmniejszenie dotacji z Urzędu Miasta, jesteśmy zmuszeni do podniesienia ceny półkolonii i tak udział w dwutygodniowym turnusie będzie kosztował w tym roku 270 zł, z czego 70 zł to bezzwrotna zaliczka uiszczana przy pobraniu karty kwalifikacyjnej przy zapisach. Cena obejmuje wyżywienie (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek), materiały do zajęć i pamiątkowe koszulki, dyplomy i zdjęcia oraz przejazdy autokarowe i 2 wycieczki. Więcej szczegółów można uzyskać u ks. Szymona oraz animatorów. Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, 25 maja, w Oratorium. Ponadto w najbliższą niedzielę animatorzy będą zbierali do puszek ofiary na wsparcie organizacji półkolonii. Gdyby ktoś chciał w jakikolwiek sposób wesprzeć to dzieło, prosimy o kontakt z ks. Szymonem.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp.Wanda Siatkowska, żyła 91 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 71
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


VI NIEDZIELA WIELKANOCY - 10.05.2015

 1.  
  W dzisiejszą niedzielę Bóg wzywa nas do wzajemnej miłości. Mamy kochać innych tak, jak kochał Jezus oraz naśladować Jego miłość. To jest prawdziwa droga rozwoju człowieka, jego duchowego wzrostu i afirmacji. Prośmy, zwłaszcza o dar rozwoju miłości w Kościele, w naszym społeczeństwie oraz w naszych rodzinach.
 2.  
  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zapraszamy naszych parafian do udziału w tych wspólnotowych modlitwach.
 3.  
  We wtorek, 12 maja, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo - Duszpasterskiej.
 4.  
  W środę, 13 maja, Siostry Salezjanki obchodzą uroczystość swojej Założycielki św. Marii Dominiki Mazzarello. Msza święta w intencji Sióstr Salezjanek zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian na tę Mszę. Tego dnia przypada też wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 5.  
  W środę, 13 maja, o godzinie 19.00 Oratorium zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie „ O Bogu tylko dla dorosłych”.
 6.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek (14.05) - św. Macieja Apostoła, a w sobotę (16.05) - św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 7.  
  W piątek, 15 maja, w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się weekendowy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Rozpoczęcie w piątek, o godzinie 18.00, zakończenie w niedzielę, 17 maja.
 8.  
  8. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian w sobotę, 16 maja 2015 roku do naszej wspólnoty na ŚWIĘTO INSPEKTORII SALEZJAŃSKIEJ, zakończenie Wizytacji, Imieniny Ks. Inspektora Marka Chmielewskiego oraz Jubileusz 25 i 50-lecia profesji zakonnej. Program uroczystości:
  a) w auli szkolnej ul. Dembowskiego 4 :
  - godzina 10.00 rozpoczęcie Święta
  - godzina 10.30 przedstawienie teatralne
  - godzina 12.00 koncert chóru szkolnego
  b) w nowym kościele:
  - o godzinie 13.00 UROCZYSTA EUCHARYSTIA
 9.  
  Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny zapraszamy w sobotę, 16 maja, o godzinie 16.00 do kaplicy parafialnej na nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią.
 10.  
  W sobotę, 16 maja, wyjątkowo, ze względu na przygotowanie kościoła do I Komunii św. - nabożeństwo majowe o godz.17.30, Msza św. o godz. 18.00 oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00 - zostaną odprawione w kaplicy parafialnej.
 11.  
  W przyszłą niedzielę, 17 maja, na Mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji prosząc o Boże błogosławieństwo i łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.
 12.  
  Msza święta niedzielna (17 maja) o godzinie 12.30, ze względu na I Komunię, wyjątkowo zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej.
 13.  
  W miniony weekend (30.04 - 2.05) nasi Ministranci wzięli udział w dwóch imprezach rekreacyjno - formacyjnych: XXII Ministranckim Święcie Dominika Savio w Debrznie i X Mistrzostwach Futsalu LSO w Elblągu. Na Święcie w Debrznie licealiści zajęli II miejsce a szkoła podstawowa III miejsce co przełożyło się na wiele medali indywidualnych i zespołowych., w tym na złote medale w pchnięciu kulą czy skoku w dal. Wszystkim - a było to razem 26 osób gratulujemy wyników i życzymy wielu pięknych owoców tych spotkań z Kolegami z naszej Inspektorii i całej Polski.
 14.  
  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, które obchodzi się czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale Ojca.
 15.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji II niedzieli miesiąca. Ofiary te przeznaczone są na dalsze inwestycje związane z budową kościoła.
 16.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Matki Bożej.


V NIEDZIELA WIELKANOCY - 3.05.2015

 1.  
  Dzisiaj piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, aby wywiesić dziś na naszych domach flagę narodową.
 2.  
  Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszej parafii o godzinie 17.30 odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej, o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski. Nabożeństwa oraz apele w soboty i w niedziele odprawiane są w nowym kościele, w pozostałe dni tygodnia w kaplicy parafialnej.
 3.  
  W poniedziałek, 4 maja, rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godzinie 7.00. Wszystkim maturzystom życzymy wielu łask od Boga oraz światła Ducha Świętego w czasie trwania egzaminów.
 4.  
  We wtorek, 5 maja, obchodzimy święto św. Dominika Savio, Wychowanka Ks. Bosko, Patrona dzieci i młodzieży oraz ministrantów.
 5.  
  We wtorek, 5 maja, o godzinie 17.30 wypominki połączone z nabożeństwem majowym, a o godzinie 18.00 Msza święta za zmarłych polecanych wypominkach.
 6.  
  W środę, 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 7.  
  W środę, 6 maja, w nowym kościele zostanie odprawiona o godzinie 10.00 uroczysta Msza święta z racji Święta Gimnazjum Salezjańskiego. Po Mszy odbędzie się krótka akademia. Na tę Eucharystię zapraszamy wszystkich parafian.
 8.  
  W czwartek, 7 maja, o godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 9.  
  6 maja będziemy obchodzić 70. Rocznicę pierwszej, powojennej Mszy świętej w Pile, odprawianej przez organizatora życia religijnego, kapucyna o. Jerzego Rumaka. Na pamiątkę tamtej Eucharystii jesteśmy zaproszeni na Mszę świętą do kościoła Świętej Rodziny, która odbędzie się w czwartek, 7 maja, o godzinie 18.00. Mszy przewodniczyć będzie krakowski prowincjał Ojców Kapucynów, a modlić się będziemy za ofiary II wojny światowej, mieszkańców Piły oraz z racji obchodzonego Roku Życia Konsekrowanego, o nowe powołania zakonne i kapłańskie. Po Mszy przewidziane jest wspólne zdjęcie oraz posiłek dla każdego.
 10.  
  W piątek, 8 maja, będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa. Tego dnia obchodzi imieniny ks. Stanisław. Solenizanta uczcimy na Mszy świętej o godzinie 18.00, a po Mszy złożymy życzenia.
 11.  
  W sobotę, 9 maja, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Stanisławowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycieli i św. Stanisława. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 13.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Jerzy Bucholc, żył 74 lata, zam. Piła, ul. Trzcianecka 26
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


IV NIEDZIELA WIELKANOCY 26.04.2015

 1.  
  Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy; w sobotę –św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 3.  
  W piątek, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie o godzinie 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej, a o godzinie 21.00 będzie Apel Jasnogórski.
  Grupy parafialne przygotowujące Apele Jasnogórskie:
  poniedziałek - Krąg Biblijny,
  wtorek - Kościół domowy,
  środa - Żywy Różaniec,
  czwartek - Zespół animatorów i LSO,
  piątek - Caritas ,
  sobota - Koło Bosko ,
  niedziela - Salezjanie Współpracownicy.

  Nabożeństwa majowe i Apele Jasnogórskie w soboty i w niedziele odprawiane są w nowym kościele, a w pozostałe dni tygodnia w kaplicy parafialnej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach
 4.  
  W I Piątek, 1 maja, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 oraz na Msze św. o godzinie 18.00.
 5.  
  Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w roku 2015 Stolica Apostolska przenosi obchodzenie uroczystości NMP Królowej Polski z 3 na 2 maja 2015 r. Msze święte w naszej parafii o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00.
 6.  
  W niedzielę, 3 maja, przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, aby wywiesić w tym dniu na naszych domach flagę narodową.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 3 maja, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 8.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, jako organizator turnusów rehabilitacyjnych zaprasza do uczestnictwa w turnusie usprawniająco - rekreacyjnym w Ustroniu Morskim w okresie od 9 do 22 maja 2015 roku. Koszt 1.540 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Anna Macewicz, żyła 96 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 75
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


III NIEDZIELA WIELKANOCY 19.04.2015

 1.  
  Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina on nam , aby zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.
 2.  
  Dziś także nasi współbracia z Trzcińca będą zbierać po Mszach świętych ofiary do puszek przeznaczone na organizację Boskiego Festiwalu, Sejmiku Młodzieżowego, który gromadzi się w Trzcińcu koło Czaplinka. Boski Festiwal to czas spotkań młodych, czas wspólnej modlitwy, zabawy i słuchania dobrej muzyki. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.
 3.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza dzisiaj, 19 kwietnia 2015 r. w godzinach od 10.00 do godz. 14.00 na Drzwi Otwarte naszej placówki, przy ul. Andersa 34. Drodzy Państwo jeśli ważne jest dla Was rodziców, dziadków wychowanie w duchu katolickim Ks. Bosko, patriotycznym oraz wykształcenie na wysokim poziomie w przyjaznej atmosferze, zapraszamy.
 4.  
  Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w 79 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę w dniach 24 -26 kwietnia. Wyjazd w Piły 24 kwietnia godz. 18:00 z parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Kontakt: Ks. Paweł Haraburda pawel.haraburda@gmail.com Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 5.  
  W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w czwartek (23.04) - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i patrona naszej Inspektorii Salezjańskiej z siedzibą w Pile oraz w sobotę ( 25. 04) - święto św. Marka Ewangelisty.
 6.  
  W czwartek, 23 kwietnia, Msza święta o godzinie 18.00 zostanie odprawiona w intencji Solenizantów tego tygodnia: Ks. Proboszcza Jerzego, Ks. Jerzego Królaka i Ks. Marka Barejko. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantom.
 7.  
  W piątek, 24 kwietnia, odbędzie się zakończenie zajęć dla klas III Liceum Salezjańskiego. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godzinie 16.00.
 8.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JESUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 24 kwietnia, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 9.  
  Za tydzień - czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce - Tydzień Modlitw o Powołania.
 10.  
  Czy spotkałeś w swoim życiu Boga? Osobiście, twarzą w twarz? Czy rozmawiałeś z Nim? Czy miałeś kiedyś niezbitą pewność, że jest, że słucha, że rozumie? To jest propozycja dla Ciebie. Zapraszamy na ewangelizacyjny kurs Filip, który odbędzie się 25 - 26 kwietnia w naszej Parafii w oratorium. Zainteresowanych prosimy o kontakt z s. Elżbietą lub z ks. Arturem.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Markowi Chmielewskiemu, Inspektorowi Prowincji św. Wojciecha, ks. Proboszczowi Jerzemu, ks. Jerzemu Królakowi i ks. Markowi Barejko, życzymy wielu łasko od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.


II NIEDZIELA WIELKANOCY NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 12.04.2015

 1.  
  Dzisiaj druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 2.  
  Dzisiaj obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji składamy podziękowanie na ręce Pani Doroty Pytlarz wszystkim osobom pracującym w Caritasie parafialnym za trud, poświecenie, ofiarowanie swojego czasu osobom biednym i potrzebującym pomocy. Bóg zapłać.
 3.  
  W poniedziałek, 13 kwietnia, obchodzi swoje imieniny Ks. Przemysław Cholewa. Msza święta w intencji Ks. Przemysława zostanie odprawiona w niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 9.30. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 4.  
  Gratulujemy naszym ministrantom ze szkół gimnazjalnych, którzy w miniony wtorek 7 kwietnia w Karlinie wygrali finał Diecezjalnej Ligii Halowej Piłki Nożnej Ministrantów zdobywając tytuł Mistrza Gimnazjum naszej diecezji. Oprócz wygranej drużynowej zdobyli także tytuły indywidualne Najlepszego Strzelca - Wojciech Bukowy i Najlepszego Bramkarza - Adam Muszyński. Szerszą relację z rozgrywek można zobaczyć na stronie internetowej Gościa Koszalińsko - Kołobrzeskiego oraz w jego najbliższym papierowym wydaniu.
 5.  
  W sobotę, 18 kwietnia, o godzinie 11.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 6.  
  W sobotę, 18 kwietnia, w nowym kościele na Mszy świętej o godzinie 17.00 Ks. Biskup Krzysztof Zadarko udzieli młodzieży z naszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa Sakramentu Bierzmowania. Módlmy się w intencjach młodzieży, która otrzyma Sakrament Bierzmowania, aby zawsze była wierna Bogu.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, nasi współbracia z Trzcińca będą zbierać po Mszach świętych ofiary do puszek przeznaczone na organizację Boskiego Festiwalu, Sejmiku Młodzieżowego, który gromadzi się w Trzcińcu koło Czaplinka. Boski Festiwal to czas spotkań młodych, czas wspólnej modlitwy, zabawy i słuchania dobrej muzyki.
 8.  
  W ramach comiesięcznego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy w niedzielę, 19 kwietnia, na Drogę Światła . Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego w Pile, a zakończy się ogniskiem i wspólnymi tańcami przy parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego.
 9.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi serdecznie zaprasza w niedzielę, 19 kwietnia 2015 r. w godzinach od 10.00 do godz. 14.00 na Drzwi Otwarte naszej placówki, przy ul. Andersa 34. Drodzy Państwo jeśli ważne jest dla Was rodziców, dziadków wychowanie w duchu katolickim Ks. Bosko, patriotycznym oraz wykształcenie na wysokim poziomie w przyjaznej atmosferze, zapraszamy.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Przemysławowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 5.04.2015

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

Ks. Proboszcz oraz Salezjanie ze Wspólnoty św. Jana Bosko

...................................................................................................................................................

 1.  
  Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Kierujemy słowa podziękowania Parafianom za złożone życzenia świąteczne i pamięć w modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniali się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godna oprawę. Dziękujemy tym, którzy przygotowali Ołtarz Wystawienia ( Ciemnicę) i Grób Pański, dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołowi muzycznemu „Przymierze”, chórowi, grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy pomagali w tych ostatnich dniach. Bóg zapłać.
 2.  
  Jutro, 6 kwietnia, Wielkanocny Poniedziałek, rozkład Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona jest na diecezjalne sanktuarium w Skrzatuszu.
 3.  
  We wtorek, 7 kwietnia, o godz. 17.30 wypominki, a o godz. 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4.  
  W środę (8.04)o godz.17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.W czwartek ( 9.04) od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5.  
  W piątek , 10 kwietnia, w kościele Św. Rodziny w Pile, w 5 rocznicę katastrofy smoleńskiej i 75 rocznicę zbrodni katyńskiej zostanie odprawiona Msza święta w intencji naszej Ojczyzny. Mszy świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Bp Kazimierz Wielikasielec, Biskup Pomocniczy Diecezji Pińskiej na Białorusi. Po Mszy przemarsz na Pl. Zwycięstwa oraz złożenie kwiatów i zniczy praz figurze św. Jana Pawła II.
 6.  
  W przyszła niedzielę, 12 kwietnia o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 7.  
  Terminy spotkań dla osób, którzy w sobotę, 18 kwietnia, o godzinie 17.00 przystąpią do Sakramentu Bierzmowania:
  - sobota (11.04) o godz.15.30 – próba przed przyjęciem krzyży oraz spowiedź święta,
  - niedziela (12.04) godz.15.00 uroczyste nałożenie krzyży przez rodziców dla młodzieży przystępującej do Bierzmowania,
  - od poniedziałku (13.04) do czwartku (16.04) o godz.19.00 próby przed Bierzmowaniem w kościele.
 8.  
  Dyrekcja Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 zaprasza uczniów oraz ich rodziców w sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, od godziny 10.00 do 13.00 nas Dzień Otwartych Drzwi. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych, a wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy radosnego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa.


NIEDZIELA PALMOWA 29.03.2015

 1.  
  Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15.
 2.  
  W Wielki Poniedziałek, 30 marca, rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego. Prośmy o Boże błogosławieństw i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonistów Wiesława Psionki i Przemysława Cholewy oraz dla wszystkich uczniów.
 3.  
  Od 2 kwietnia, od Wielkiego Czwartku, przechodzimy do nowego kościoła. Msze święte sobotnie o godzinie 18.00 oraz Msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w Kościele.
 4.  
  Rozpoczyna się Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza święta o godzinie 18.00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele do godziny 22.00.
 5.  
  W Wielki Piątek adoracja w kościele rozpocznie się Jutrznią o godzinie 7.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00, a nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 15.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew Gorzkich Żali i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  W Wielki Piątek zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu.
 7.  
  W Wielki Piątek, 3 kwietnia, od godziny 8.00 odwiedzimy chorych w parafii.
 8.  
  W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy do naszego kościoła na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim. Będzie to okazja do medytacji, refleksji nad tekstami biblijnymi, śpiewów wielkopostnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przez całą noc będzie dyżur w konfesjonale. Czuwanie rozpoczniemy o godzinie 22.00, a zakończymy Jutrznią o godzinie 6.00 rano.
 9.  
  W Wielką Sobotę adoracja w kościele rozpocznie się Jutrznią o godzinie 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godziny 10.00 do 17.00 i będzie się ono odbywało co pół godziny pod chórem w nowym kościele. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 minut na adoracji.
 10.  
  W Wielką Sobotę o godzinie 20.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną. Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia.
 11.  
  Spowiadamy w Wielki Piątek od godziny 7.00 przez cały dzień i noc, a w Wielką Sobotę od godziny 7.00 do 17.00.
 12.  
  W Niedzielę Zmartwychwstania, 5 kwietnia, ceremonie rozpoczynają się o godzinie 6.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.
 13.  
  W Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia, rozkład Mszy niedzielny. Tego dnia taca przeznaczona będzie na kształcenie w diecezji i na KUL.
 14.  
  Dyrekcja Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 zaprasza uczniów oraz ich rodziców w sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, od godziny 10.00 do 13.00 nas Dzień Otwartych Drzwi. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2015

 1.  
  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 7.00, 10.00, 18.00 i 19.15. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Dariusz Sztuka oraz dla wszystkich parafian.
 2.  
  We wtorek, 24 marca, od godziny 9.30 spowiedź dla osób starszych i chorych, a o godzinie 10.00 Msza święta w czasie której udzielimy Sakramentu Chorych. Prosimy o pomoc w przywiezieniu osób, które same nie kogą przyjść do kaplicy na rekolekcje.
 3.  
  Taca zbierana w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczona jest jako wynagrodzenie dla Ks. Rekolekcjonisty Dariusza.
 4.  
  We wtorek, 24 marca, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od godziny 20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a godzinie 21.00 Apel Jasnogórski.
 5.  
  W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6.  
  W środę, 25 marca, rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla uczniów z Zespołu Szkół nr 1. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Artur Kucharski, salezjanin.
 7.  
  W czwartek, 26 marca, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8.  
  W piątek, 27 marca, o godzinie 19.00 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki rozpocznie się Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Ks. Bp Paweł Cieślik. Zakończenie na placu przy figurze św. Jana Pawła II. Uczestników prosimy o zabranie zniczy nagrobnych.
 9.  
  Pierwszy pochówek dzieci utraconych w Pile odbędzie się w sobotę 28 marca. O godzinie 10.00 w naszej parafii Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak odprawi Mszę świętą, a o godzinie 11.00 na Cmentarzu Komunalnym odbędą się uroczystości pogrzebowe.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Niedziela ta otwiera okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męką, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Na początku liturgii zostaną poświęcone palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Mirosław Gołąbek, żył 70 lat, zam. Piła, ul. Zamenhofa 30
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2015

 1.  
  Dziś - czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy sie okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz z kazaniem pasyjnym.
 3.  
  W środę, 18 marca, obchodzi swoje imieniny Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak. Księdzu Biskupowi Edwardowi życzymy Bożego błogosławieństwa, łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycieli w życiu osobistym i w kierowaniu Diecezją Koszalińsko - Kołobrzeską.
 4.  
  W środę, 18 marca, o godzinie 19.00 w sali św. Jana Bosko przy kościele Świętej Rodziny w Pile odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. O śp. biskupie Czesławie Dominie będzie opowiadał biskup-sufragan Krzysztof Zadarko. Serdecznie zapraszają salezjanie księdza Bosko. Wstęp wolny.
 5.  
  W czwartek od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Mary Panny. Tego dnia obchodzi swoje imieniny nasz współbrat, Ks. Józef Balawander, kapelan szpitala. Msza święta w intencji Ks. Józefa zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 7.  
  W czwartek, 19 marca, w parafii św. Józefa zostanie odprawiona suma odpustowa o godzinie 18.00.
 8.  
  W piątek, 20 marca, zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Nabożeństwo rozpocznie się bezpośrednio po Mszy wieczornej. Prosimy parafian o przyniesienie ze sobą świec ( zniczy nagrobnych). W piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, nie będzie nabożeństwa o godzinie 16.40, 17.30 i 19.15.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 22 marca, w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Dariusz Sztuk, salezjanin. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Dariusza oraz dla wszystkich parafian. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie parafialnej.
 10.  
  Od dzisiejszej Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza ( stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z ofiarowanych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii. Z góry dziękujemy za pomoc i okazane dobro.
 11.  
  Przypominamy, że Oratorium oferuje fachową pomoc w rozliczeniu PIT-ów w zamian za odpisanie 1% podatku na działalność Oratorium w ramach Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży lub na wsparcie kosztownego leczenia Janka Stępnia. Zainteresowanych zapraszamy do Oratorium we wtorki od godz. 17.00. Szczególnie zachęcamy emerytów i rencistów do skorzystania z tej pomocy. ZUS wprawdzie rozlicza te osoby z podatku, ale nie mają one wtedy wpływu na to, jak zostanie wydany 1% z ich podatku. Warto zatem zostawić każdy grosz na „naszym podwórku”, zwłaszcza gdy niesie on konkretną pomoc w naszym otoczeniu.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Edwardowi Dajczakowi, Ks. Józefowi Balawandrowi oraz Ks. Józefowi Dubińcowi, byłemu proboszczowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i wstawiennictwa św. Józefa. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2015

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie z ks. Markiem – obecność młodzieży obowiązkowa! Natomiast o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
 2.  
  We wtorek, 10 marca, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 3.  
  W czwartek, 12 marca, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4.  
  Oratorium zaprasza na drugie już spotkanie z cyklu "O Bogu tylko dla dorosłych" w piątek, 13 marca o godz. 20.00. Wszyscy chętni dorośli mogą wziąć udział w tym spotkaniu, nawet jeśli nie uczestniczyli w pierwszym, bo chociaż tematy są ułożone w pewnym porządku, to każde spotkanie podejmuje odrębne zagadnienie.
 5.  
  W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40, dla dorosłych o godzinie 17.30, a dla młodzieży o godzinie 19.15.
 6.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących z naszej parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
 7.  
  Trwają zapisy na Misterium Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polega ona na indywidualnym przejściu trasy 45 km z Piły do Skrzatusza, nocą, z piątku na sobotę 20/21.03. Wyjście po Mszy Świętej w piątek o godzinie 21.00 z parafii Miłosierdzia Bożego w Pile. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl. Zapisy do 17 marca 2015 roku.
 8.  
  „Krzyż stał się mi bramą” to tegoroczne hasło czuwania modlitewnego dla młodzieży naszej diecezji w Wielkim Poście. Spotkanie odbędzie się w sobotę,14 marca, o godzinie 20.00 w kościele Wspomożycielki Wiernych w Pile.
 9.  
  Przypominamy, że Oratorium oferuje fachową pomoc w rozliczeniu PIT-ów w zamian za odpisanie 1% podatku na działalność Oratorium w ramach Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży lub na wsparcie kosztownego leczenia Janka Stępnia. Zainteresowanych zapraszamy do Oratorium we wtorki od godz. 17.00. Szczególnie zachęcamy emerytów i rencistów do skorzystania z tej pomocy. ZUS wprawdzie rozlicza te osoby z podatku, ale nie mają one wtedy wpływu na to, jak zostanie wydany 1% z ich podatku. Warto zatem zostawić każdy grosz na „naszym podwórku”, zwłaszcza gdy niesie on konkretną pomoc w naszym otoczeniu.
 10.  
  Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na II Halowy Turniej Piłki Nożnej Don Bosco im. Ks. Lesława Głuchowskiego, który odbędzie się w sobotę 21 marca na hali sportowej Szkół Salezjańskich w godz. 10.00 - 14.00. W turnieju mogą uczestniczyć drużyny 7-osobowe plus opiekun w trzech kategoriach wiekowych: klas 1 i 2, 3 i 4 oraz 5 i 6. zgłoszenia proszę kierować do 18 marca do Ks. Tomasza Wierzchowskiego na mail tomlond@o2.pl lub tel. 692318869, decyduje kolejność zgłoszeń.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone na dalsze inwestycje w kościele.
 12.  
  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2015r.

 1.  
  Jak co roku, w drugą niedzielę Wielkiego Postu pragniemy pamiętać modlitwie o polskich misjonarzach pracujących w różnych kontynentach świata. W sposób szczególny pamiętajmy o naszym parafianinie Ks. Czesławie Nenikowskim, salezjaninie pracującym w Argentynie. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na misje. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieło głoszenia Chrystusa.
 2.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 3.  
  W I Czwartek, 5 marca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00, nabożeństwo powołaniowe o godzinie 17.30, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 4.  
  W I Piątek, 6 marca, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, a dla młodzieży od godziny 19.00.
 5.  
  W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40, dla dorosłych o godzinie 17.30 oraz dla młodzieży o godzinie 19.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
 6.  
  W przyszłą niedzielę, 8 marca o godz. 15:00, zapraszamy na Mszę św. wszystkich przygotowujących się do przyjęcia w tym roku sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie z ks. Markiem – obecność młodzieży obowiązkowa!
 7.  
  Po feriach, zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium na koła zainteresowań, codziennie od godz. 16:00. Przypominamy, że Oratorium oferuje fachową pomoc w rozliczeniu PIT-ów w zamian za odpisanie 1% podatku na działalność Oratorium w ramach Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży lub na wsparcie kosztownego leczenia Janka Stępnia. Zainteresowanych zapraszamy do Oratorium we wtorki od godz. 17:00. Szczególnie zachęcamy emerytów i rencistów do skorzystania z tej pomocy. ZUS wprawdzie rozlicza te osoby z podatku, ale nie mają one wtedy wpływu na to, jak zostanie wydany 1% z ich podatku. Warto zatem zostawić każdy grosz na „naszym podwórku”, zwłaszcza gdy niesie on konkretną pomoc w naszym otoczeniu.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask do Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.02.2015

 1.  
  Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tace w czasie nabożeństwa zwyczajem lat ubiegłych przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 2.  
  Dzisiaj rozpoczynamy w naszym mieście kolejna edycję Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji przy pl. Staszica odbędzie się z tej okazji koncert Andrzeja Kołakowskiego. Natomiast młodzież przed kaplicą rozprowadza przez całą niedzielę literaturę dotyczącą najnowszej historii Polski „ Zeszyty Historyczne Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych” oraz program uroczystości w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w te inicjatywy.
 3.  
  Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40, dla dorosłych o godzinie 17.30 oraz dla młodzieży o godzinie 19.15.Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
 4.  
  We wtorek, 24 lutego, przypada comiesięczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 5.  
  W czwartek, 26 lutego, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących z naszej parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
 7.  
  Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 1 marca, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca,
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  śp. Jan Piotrowski, żył 73 lata, zam. Piła, ul. Kościuszki 12
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


VI NIEDZIELA ZWYKŁA 15.02.2015

 1.  
  W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który trwa 40 dni. W tym dniu w kościołach wierni uczestniczący na Mszach świętych przyjmują popiół na swoje głowy, aby w ten sposób rozpocząć przygotowanie duchowe do najważniejszych świąt chrześcijańskich, świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2.  
  W Środę Popielcową, 18 lutego, Msze święte w naszej parafii zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 10.00, 16.40, 18.00 i 19.30. Tego dnia przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pojednania. Zapraszam y wszystkich parafian na spotkanie z Chrystusem.
 3.  
  W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 4.  
  W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godzinie 16.40, dla młodzieży o godzinie 19.00 i dla dorosłych o godzinie 17.30.
 5.  
  W sobotę, 21 lutego, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6.  
  W niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 22 lutego, o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w miesiącu lutym obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 8.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile organizuje w dniach od 14 do 19 października 2015 roku pielgrzymko - wycieczkę do Fatimy dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych i ich opiekunów. Koszt pielgrzymki: 3150 zł. Bliższe informacje w Biurze Towarzystwa i na plakacie w przedsionku kaplicy.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszły do Boga: Śp. Anna Knioła, żyła 87 lat, zam. Piła, ul. Głowackiego 5
  Śp. Jadwiga Lewińska, żyła 79 lat, zam. Piła, ul Brzechwy 5
  Śp. Władysława Jańczak, żyła 98 lat, zam. Piła, ul.Trzcianecka 27
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


V NIEDZIELA ZWYKŁA 8.02.2015

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta dla uczniów kl. III gimnazjum i klas I ponadgimnazjalnych przygotowujących się do Bierzmowania oraz dla ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w grupach z animatorami. Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu zamykamy listę osób, które 18 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 otrzymają sakrament Bierzmowania. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły się, proszone są o kontakt z ks. Markiem.
 2.  
  W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o modlitwę za niego i wszystkich kapłanów, członkowie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej zaproponowali, aby w naszej parafii ofiarować taką modlitwę przed każdą Mszą Świętą. Jako księża posługujący w tej parafii bardzo dziękujemy za ten wyraz życzliwości i tak wymiernego wsparcia naszej kapłańskiej posługi! Bóg zapłać!
 3.  
  Przypominamy, że w Oratorium istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy w rozliczaniu PIT-ów i odpisania 1% podatku na leczenie Janka Stępnia lub na działalność Oratorium. Ponieważ korzystamy z pomocy wykwalifikowanych osób, taką pomoc można uzyskać tylko we wtorki od godz. 17.00, kiedy pełnią one dyżur w Oratorium. Zachęcamy do tego, by nie zwlekać z rozliczeniem do ostatniej chwili.
 4.  
  W środę, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. U nas Msza Święta w intencji chorych i osób w podeszłym wieku zostanie doprawiona o godzinie 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, osobom starszym w dotarciu do naszej kaplicy.
 5.  
  Ks. Kapelan Józef Balawander zaprasza do kaplicy szpitalnej, w środę, 11 lutego. Program Dnia Chorego: o godz. 16.10 różaniec, a o godz. 16.30 uroczysta Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chorych.
 6.  
  Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w środę o godzinie 17.30, a w piątek do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 7.  
  W czwartek, 12 lutego, od godziny 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8.  
  W piątek, 13 lutego, o godz. 19.00 Oratorium zaprasza wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie z cyklu "O Bogu tylko dla dorosłych". Jest to nowa inicjatywa, dzięki której można pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną. Serdecznie zapraszamy!
 9.  
  W sobotę, 14 lutego, zapraszamy do Oratorium dzieci na godz. 15.00 na bajkowe popołudnie, a młodzież na 19.00 na wieczór filmowy! Przypominamy , że w tygodniu odbywają się koła zainteresowań codziennie od 16.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje talenty lub dzielić się nimi z innymi
 10.  
  W sobotę, 14 lutego, rozpoczynają się dla dzieci i młodzieży ferie zimowe. Wszystkim życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku.
 11.  
  W sobotę, 14 lutego, święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych na epilepsję, patrona pszczelarzy, a także zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


IV NIEDZIELA ZWYKŁA 1.02.2015

 1.  
  Dziś - czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
 2.  
  Jutro - święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w naszej kaplicy z kazaniami i poświęceniem świec o godzinie: 7.00, 10,00, 16.40 i 18.00 . Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 3.  
  We wtorek, 3 lutego, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych. Po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła z okazji wspomnienia św. Błażeja.
 4.  
  We wtorek, 3 lutego, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Na posiedzeniu Rady obecny będzie Radca Regionalny Ks. Tadeusz Rozmus. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.
 5.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 6.  
  W I Czwartek, 5 lutego, od godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W I Piątek, 6 lutego, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, o godzinie 16.40 Msza święta. Spowiedź dla młodzieży, szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania od godziny 19.00, Msza święta o godzinie 19.15.
 8.  
  Drodzy Parafianie wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii - P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile - S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  W piątek, 6 lutego, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego rozpoczyna się weekendowy kurs przedmałżeński. Zakończenie kursu w niedzielę o godzinie 14.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 10.  
  W dniach od 6 do 8 lutego 2015 na terenie miasta Piły (w instytucjach, urzędach, szkołach i uczelniach, w Marketach i Galeriach) odbędą się zbiórki darów( żywność o trwałości powyżej 6 miesięcy, koce, śpiwory, pościele, artykuły higieniczne i szkolne) na rzecz pomocy doświadczonej tragedią wojny Ukrainy. Zebrane dary zostaną przetransportowane do Charkowa, gdzie miejscowi Księża przekażą je najbardziej potrzebującym. Zbiórka darów na pomoc Ukrainie w naszej parafii rozpocznie się od poniedziałku, 2 lutego. Dary można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  śp. Henryk Kołyszko, żył 68 lat, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów 83
  Wieczny odpoczynek racz im daiosny Ludów 83ć Panie.


III NIEDZIELA ZWYKŁA 25.01.2015

 1.  
  Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta w intencji małżeństw, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy świętej nabożeństwo i modlitwy w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3.  
  Parafia Świętej Rodziny w Pile zaprasza dzisiaj, w niedzielę, na Koncert Noworoczny, który rozpocznie się o godzinie 19.00. Wykonawcami są Małgorzata i Mariusz Stankiewicz.
 4.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, 26.01 – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła; we wtorek, 27. 01 – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w środę, 28.01 - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 5.  
  W dniach 28 stycznia do 4 lutego będziemy gościć u nas Obraz Św. Jana Bosko, który peregrynuje po parafiach salezjańskich z racji Jubileuszu 200-lecia Urodzin Księdza Bosko. Obraz ten został poświęcony przez Księdza Generała podczas spotkania z młodzieżą i Rodziną Salezjańską w Szczecinie we wrześniu ubiegłego roku. Peregrynacja obrazu, który zawiśnie w prezbiterium szczecińskiego sanktuarium Św. Jana Bosko, jest duchowym budowaniem tego wielkiego dzieła. Życie świętego wychowawcy z Turynu pełne było znaków i cudów. Podobnie było przy okazji peregrynacji jego relikwii, dlatego wierzymy, że również wędrujący obraz pomoże nam skorzystać z wielkiego orędownictwa naszego świętego Patrona w Niebie. Zechciejmy skorzystać z Jego obecności pośród nas.
 6.  
  W piątek, 30 stycznia, zapraszamy na Uwielbienie Jezusa. Styczniowe spotkanie będzie zarazem młodzieżowym świętowaniem Uroczystości Księdza Bosko oraz pierwszym etapem bezpośredniego przygotowania Piły do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Po uwielbieniu wszystkich zapraszamy na radosne świętowanie do Oratorium.
 7.  
  W sobotę, 31 stycznia, przypada uroczystość odpustowa w czasie której uczcimy Patrona naszej parafii – św. Jana Bosko. Uroczystej Mszy świętej w nowym kościele przewodniczył będzie Ks. Tadeusz Rozmus, Radca Regionalny z Włoch, a kazanie wygłosi Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne, dzieci oraz młodzież. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny.
 8.  
  Z okazji Uroczystości Św. Jana Bosko Oratorium zaprasza dzieci na karnawałowy bal przebierańców w sobotę, 31.01. w godzinach 13.00-16.00. W programie m.in. wspólna modlitwa przy obrazie Księdza Bosko, gry i zabawy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Wstęp wolny, choć pomoc w przygotowaniu poczęstunku, jak zawsze mile widziana.
 9.  
  W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Także w przyszłą niedzielę, ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z kolędy i z roku 2014.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Marzena Kiereta, żyła 49 lat, zam. Piła, ul. Motylewska 9
  Śp. Marian Perczak, żył 74 lata, zam. Piła, Wiosny Ludów 4
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


II NIEDZIELA ZWYKŁA 18.01.2015

 1.  
  Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza święta o zdrowie dla Janka Stępnia oraz za dzieci chorujących na nowotory. Po Mszy w kaplicy parafialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące akcji rejestracji dawców szpiku kostnego, pod hasłem „Szpik dla Janka”. Inicjatorem akcji jest Janek Stępień, nasz parafianin i uczeń Liceum Salezjańskiego, który walcząc z nowotworem, pragnie dać szansę na odzyskanie zdrowia także innym cierpiącym dzieciom. Kolejny etap akcji tj. rejestracja dawców, będzie miał miejsce  w poniedziałek, 19 stycznia, od godz. 10.00 do 15.00 w budynku Liceum Salezjańskiego  w Pile przy ul. Dembowskiego 4.
 3.  
  W środę, 21 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycieli, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W czwartek, 22 stycznia, od godziny 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  W czwartek, 22 stycznia, rozpoczynamy nowennę do św. Jana Bosko. Nowenna codziennie o godzinie 17.30. Patrona naszej parafii uczcimy w sobotę, 31 stycznia, o godzinie 18.00. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w nowym kościele.
 7.  
  W sobotę, 24 stycznia, przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od godziny 20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a godzinie 21.00 Apel Jasnogórski.
 8.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  19 stycznia ( poniedziałek)) - ul. Rydygiera oraz kolęda uzupełniająca.
 9.  
  Pragniemy poinformować, że od dzisiejszej niedzieli, cena jednego egzemplarza „Gościa Niedzielnego” wynosić będzie 5 zł.
 10.  
  W niedzielę 25 stycznia, w Pile odbędą się aż dwa koncerty charytatywne kolęd i pastorałek na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Pierwszy z nich odbędzie się o godz. 12.00 w Parafii Wojskowo – Cywilnej pw. NMP Królowej Polski – „Kościele Garnizonowym”(ul. Podchorążych 17), drugi, tego samego dnia w Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pile (ul. Browarna 13). Podczas koncertu, członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Oferowane będą również kalendarze na rok 2015.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Sebastianowi Połońskiemu, naszemu współbratu pracującemu w Salezjańskiej Szkole Podstawowej, życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 12.  
  W minionym tygodniu odeszły do Boga:
  Śp. Katarzyna Wielądek, żyła 87 lat, zam. Piła, ul. Czarnkowska 33
  Śp. Janina Polek, żyła 52 lata, zam. Piła, ul. Rogozińska 7
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 11.01.2015

 1.  
  Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania pańskiego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły.
 2.  
  Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem naszego chrześcijańskiego życia. Przyjmując chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.
 3.  
  Przypominamy, że chrzty w naszej parafii udzielane są w III niedzielę miesiąca o godzinie 11.00. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w piątek ( przed III niedzielą miesiąca) o godzinie 17.00 w kancelarii parafialnej.
 4.  
  W dniu 14 stycznia, w środę, o godzinie 19.00 w salkach parafialnych przy parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance odbędzie się kurs finansowy pt: "Jak być bogatym po Bożemu" organizowany przez SZKOŁĘ NOWEJ EWANGELIZACJI z Koszalina ( ks. Rafała Jarosiewicza). Zapraszamy.
 5.  
  Od niedzieli, 18 stycznia, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia.
 6.  
  Nasza Parafia oraz Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego zachęcają do przyłączenia się do akcji rejestracji dawców szpiku kostnego, pod hasłem „Szpik dla Janka”. Inicjatorem akcji jest Janek Stępień, nasz parafianin i uczeń Liceum Salezjańskiego, który walcząc z nowotworem, pragnie dać szansę na odzyskanie zdrowia także innym cierpiącym dzieciom. Spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 stycznia, o godzinie 16.00 w naszej kaplicy parafialnej. Kolejny etap akcji tj. rejestracja dawców, będzie miał miejsce w poniedziałek, 19 stycznia, od godz. 10.00 do 15.00 w budynku Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 .
 7.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  12 stycznia (poniedziałek) - ul. Wysoka, Sienkiewicza, Słoneczna
  13 stycznia (wtorek) - Aleja Poznańska
  14 stycznia (środa) - ul. Libelta, Brzozowa, Dembowskiego, Gnieźnieńska, Półwiejska, Trzcianecka
  15 stycznia (czwartek) - ul. Kościuszki. Kolejowa, Głowackiego, Westerplatte, Pułaskiego, Skłodowskiej
  16 stycznia (piątek) - ul. Dolna, Grodzka, Łódzka, Piękna, Radosna, Stalowa, Sowińskiego, Wiejska, Zatorska, Żabia
  17 stycznia (sobota) - ul. Czarnieckiego, Osiedlowa, Margonińska, Strzelecka, Ceramiczna, Gliniana, Irydowa, Mały Borek, Wapienna, Żwirowa
  19 stycznia ( poniedziałek) - ul. Rydygiera oraz kolęda uzupełniająca
 8.  
  Drodzy Parafianie wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii - P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile - S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Gertruda Kalina, żyła 100 lat, zam. Piła, ul. Sienkiewicza 20
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 4.01.2015r.

 1.  
  Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 14.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza święta w intencji członków Żywego Różańca.
 3.  
  Dzisiaj o godzinie 16.00 zapraszamy grupy parafialne oraz parafian do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 4.  
  We wtorek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, która pozwala nam uświadomić sobie, że Pan Jezus przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale również do pogan. Ich reprezentantami w Betlejem byli Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. Porządek Mszy Świętej jak w niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach.
 5.  
  Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościoła.
 6.  
  Parafia św. Rodziny w Pile zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek prowadzony przez Andrzeja Sikorowskiego i Maję Sikorowską z Zespołem. Koncert odbędzie się 10 stycznia w sobotę o godzinie 19.00. Współorganizatorem spotkania jest Regionalne Centrum Kultury w Pile. Cegiełki-bilety wstępu do nabycia w kancelarii i sklepiku, w zakrystii oraz w RCK przeznaczone są na remont zabytkowych organów w kościele św. Rodziny.
 7.  
  W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko do południa. Spowiedź 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.
 8.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  5 stycznia ( poniedziałek) - ul. Zamenhofa 11 oraz domy wolnostojące,
  Rogozińska 11d oraz domy wolnostojące, ul. Ujska, Dojazdowa, Brzechwy, Siemiradzkiego, Obornicka, Limanowskiego
  7 stycznia ( środa) - ul. Motylewska 9 oraz domy wolnostojące, Rzemieślnicza, Chodzieska, Leśna i Krótka
  8 stycznia ( czwartek) - ul. Ludwisarska, Miedziana, Masztowa, Czarnkowska, Cynowa
  9 stycznia ( piątek) - ul. Wiosny Ludów
  10 stycznia ( sobota) - ul. Srebrna, Platynowa, Spiżowa
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 1.01.2015r.

 1.  
  W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy 2015, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego i prosząc o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
 2.  
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Was prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, a Święta Boża Rodzicielka będzie Matką, Przewodniczka i Wspomożycielką. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2015 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.
 3.  
  Dziś za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4.  
  W niedzielę, 4 stycznia, wyjątkowo o godzinie 14.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca oraz druga intencja za wszystkich członków grup parafialnych. Po Mszy świętej zapraszamy grupy parafialne oraz parafian do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 5.  
  Niech błogosławieństwo Boże i Chrystusowy pokój towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni nowego roku kalendarzowego.


OGŁOSZENIA Z 2014r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile