Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM
Salezjanskie SWM
Dominik Savio


Ogłoszenia parafialne - 2015r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA 25.01.2015

 1.  
  Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta w intencji małżeństw, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy świętej nabożeństwo i modlitwy w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3.  
  Parafia Świętej Rodziny w Pile zaprasza dzisiaj, w niedzielę, na Koncert Noworoczny, który rozpocznie się o godzinie 19.00. Wykonawcami są Małgorzata i Mariusz Stankiewicz.
 4.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, 26.01 – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, uczniów i pomocników św. Pawła Apostoła; we wtorek, 27. 01 – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w środę, 28.01 - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 5.  
  W dniach 28 stycznia do 4 lutego będziemy gościć u nas Obraz Św. Jana Bosko, który peregrynuje po parafiach salezjańskich z racji Jubileuszu 200-lecia Urodzin Księdza Bosko. Obraz ten został poświęcony przez Księdza Generała podczas spotkania z młodzieżą i Rodziną Salezjańską w Szczecinie we wrześniu ubiegłego roku. Peregrynacja obrazu, który zawiśnie w prezbiterium szczecińskiego sanktuarium Św. Jana Bosko, jest duchowym budowaniem tego wielkiego dzieła. Życie świętego wychowawcy z Turynu pełne było znaków i cudów. Podobnie było przy okazji peregrynacji jego relikwii, dlatego wierzymy, że również wędrujący obraz pomoże nam skorzystać z wielkiego orędownictwa naszego świętego Patrona w Niebie. Zechciejmy skorzystać z Jego obecności pośród nas.
 6.  
  W piątek, 30 stycznia, zapraszamy na Uwielbienie Jezusa. Styczniowe spotkanie będzie zarazem młodzieżowym świętowaniem Uroczystości Księdza Bosko oraz pierwszym etapem bezpośredniego przygotowania Piły do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Po uwielbieniu wszystkich zapraszamy na radosne świętowanie do Oratorium.
 7.  
  W sobotę, 31 stycznia, przypada uroczystość odpustowa w czasie której uczcimy Patrona naszej parafii – św. Jana Bosko. Uroczystej Mszy świętej w nowym kościele przewodniczył będzie Ks. Tadeusz Rozmus, Radca Regionalny z Włoch, a kazanie wygłosi Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne, dzieci oraz młodzież. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny.
 8.  
  Z okazji Uroczystości Św. Jana Bosko Oratorium zaprasza dzieci na karnawałowy bal przebierańców w sobotę, 31.01. w godzinach 13.00-16.00. W programie m.in. wspólna modlitwa przy obrazie Księdza Bosko, gry i zabawy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Wstęp wolny, choć pomoc w przygotowaniu poczęstunku, jak zawsze mile widziana.
 9.  
  W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca. Także w przyszłą niedzielę, ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z kolędy i z roku 2014.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Marzena Kiereta, żyła 49 lat, zam. Piła, ul. Motylewska 9
  Śp. Marian Perczak, żył 74 lata, zam. Piła, Wiosny Ludów 4
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


II NIEDZIELA ZWYKŁA 18.01.2015

 1.  
  Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza święta o zdrowie dla Janka Stępnia oraz za dzieci chorujących na nowotory. Po Mszy w kaplicy parafialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące akcji rejestracji dawców szpiku kostnego, pod hasłem „Szpik dla Janka”. Inicjatorem akcji jest Janek Stępień, nasz parafianin i uczeń Liceum Salezjańskiego, który walcząc z nowotworem, pragnie dać szansę na odzyskanie zdrowia także innym cierpiącym dzieciom. Kolejny etap akcji tj. rejestracja dawców, będzie miał miejsce  w poniedziałek, 19 stycznia, od godz. 10.00 do 15.00 w budynku Liceum Salezjańskiego  w Pile przy ul. Dembowskiego 4.
 3.  
  W środę, 21 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycieli, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W czwartek, 22 stycznia, od godziny 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 6.  
  W czwartek, 22 stycznia, rozpoczynamy nowennę do św. Jana Bosko. Nowenna codziennie o godzinie 17.30. Patrona naszej parafii uczcimy w sobotę, 31 stycznia, o godzinie 18.00. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w nowym kościele.
 7.  
  W sobotę, 24 stycznia, przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Tego dnia obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Od godziny 20.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a godzinie 21.00 Apel Jasnogórski.
 8.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  19 stycznia ( poniedziałek)) - ul. Rydygiera oraz kolęda uzupełniająca.
 9.  
  Pragniemy poinformować, że od dzisiejszej niedzieli, cena jednego egzemplarza „Gościa Niedzielnego” wynosić będzie 5 zł.
 10.  
  W niedzielę 25 stycznia, w Pile odbędą się aż dwa koncerty charytatywne kolęd i pastorałek na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Pierwszy z nich odbędzie się o godz. 12.00 w Parafii Wojskowo – Cywilnej pw. NMP Królowej Polski – „Kościele Garnizonowym”(ul. Podchorążych 17), drugi, tego samego dnia w Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pile (ul. Browarna 13). Podczas koncertu, członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Oferowane będą również kalendarze na rok 2015.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Sebastianowi Połońskiemu, naszemu współbratu pracującemu w Salezjańskiej Szkole Podstawowej, życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 12.  
  W minionym tygodniu odeszły do Boga:
  Śp. Katarzyna Wielądek, żyła 87 lat, zam. Piła, ul. Czarnkowska 33
  Śp. Janina Polek, żyła 52 lata, zam. Piła, ul. Rogozińska 7
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 11.01.2015

 1.  
  Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania pańskiego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły.
 2.  
  Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem naszego chrześcijańskiego życia. Przyjmując chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości.
 3.  
  Przypominamy, że chrzty w naszej parafii udzielane są w III niedzielę miesiąca o godzinie 11.00. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w piątek ( przed III niedzielą miesiąca) o godzinie 17.00 w kancelarii parafialnej.
 4.  
  W dniu 14 stycznia, w środę, o godzinie 19.00 w salkach parafialnych przy parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance odbędzie się kurs finansowy pt: "Jak być bogatym po Bożemu" organizowany przez SZKOŁĘ NOWEJ EWANGELIZACJI z Koszalina ( ks. Rafała Jarosiewicza). Zapraszamy.
 5.  
  Od niedzieli, 18 stycznia, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia.
 6.  
  Nasza Parafia oraz Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego zachęcają do przyłączenia się do akcji rejestracji dawców szpiku kostnego, pod hasłem „Szpik dla Janka”. Inicjatorem akcji jest Janek Stępień, nasz parafianin i uczeń Liceum Salezjańskiego, który walcząc z nowotworem, pragnie dać szansę na odzyskanie zdrowia także innym cierpiącym dzieciom. Spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 stycznia, o godzinie 16.00 w naszej kaplicy parafialnej. Kolejny etap akcji tj. rejestracja dawców, będzie miał miejsce w poniedziałek, 19 stycznia, od godz. 10.00 do 15.00 w budynku Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 .
 7.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  12 stycznia (poniedziałek) - ul. Wysoka, Sienkiewicza, Słoneczna
  13 stycznia (wtorek) - Aleja Poznańska
  14 stycznia (środa) - ul. Libelta, Brzozowa, Dembowskiego, Gnieźnieńska, Półwiejska, Trzcianecka
  15 stycznia (czwartek) - ul. Kościuszki. Kolejowa, Głowackiego, Westerplatte, Pułaskiego, Skłodowskiej
  16 stycznia (piątek) - ul. Dolna, Grodzka, Łódzka, Piękna, Radosna, Stalowa, Sowińskiego, Wiejska, Zatorska, Żabia
  17 stycznia (sobota) - ul. Czarnieckiego, Osiedlowa, Margonińska, Strzelecka, Ceramiczna, Gliniana, Irydowa, Mały Borek, Wapienna, Żwirowa
  19 stycznia ( poniedziałek) - ul. Rydygiera oraz kolęda uzupełniająca
 8.  
  Drodzy Parafianie wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowanie Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii - P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile - S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Gertruda Kalina, żyła 100 lat, zam. Piła, ul. Sienkiewicza 20
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 4.01.2015r.

 1.  
  Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 14.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza święta w intencji członków Żywego Różańca.
 3.  
  Dzisiaj o godzinie 16.00 zapraszamy grupy parafialne oraz parafian do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 4.  
  We wtorek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, która pozwala nam uświadomić sobie, że Pan Jezus przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale również do pogan. Ich reprezentantami w Betlejem byli Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. Porządek Mszy Świętej jak w niedziele w ciągu roku. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na wszystkich Mszach.
 5.  
  Za tydzień będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościoła.
 6.  
  Parafia św. Rodziny w Pile zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek prowadzony przez Andrzeja Sikorowskiego i Maję Sikorowską z Zespołem. Koncert odbędzie się 10 stycznia w sobotę o godzinie 19.00. Współorganizatorem spotkania jest Regionalne Centrum Kultury w Pile. Cegiełki-bilety wstępu do nabycia w kancelarii i sklepiku, w zakrystii oraz w RCK przeznaczone są na remont zabytkowych organów w kościele św. Rodziny.
 7.  
  W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko do południa. Spowiedź 15 minut przed wieczorną Mszą świętą.
 8.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:
  5 stycznia ( poniedziałek) - ul. Zamenhofa 11 oraz domy wolnostojące,
  Rogozińska 11d oraz domy wolnostojące, ul. Ujska, Dojazdowa, Brzechwy, Siemiradzkiego, Obornicka, Limanowskiego
  7 stycznia ( środa) - ul. Motylewska 9 oraz domy wolnostojące, Rzemieślnicza, Chodzieska, Leśna i Krótka
  8 stycznia ( czwartek) - ul. Ludwisarska, Miedziana, Masztowa, Czarnkowska, Cynowa
  9 stycznia ( piątek) - ul. Wiosny Ludów
  10 stycznia ( sobota) - ul. Srebrna, Platynowa, Spiżowa
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 1.01.2015r.

 1.  
  W imię Boże rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy 2015, oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego i prosząc o pokój na świecie w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
 2.  
  Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Was prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, a Święta Boża Rodzicielka będzie Matką, Przewodniczka i Wspomożycielką. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2015 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.
 3.  
  Dziś za publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4.  
  W niedzielę, 4 stycznia, wyjątkowo o godzinie 14.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca oraz druga intencja za wszystkich członków grup parafialnych. Po Mszy świętej zapraszamy grupy parafialne oraz parafian do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 5.  
  Niech błogosławieństwo Boże i Chrystusowy pokój towarzyszą wam i waszym rodzinom przez wszystkie dni nowego roku kalendarzowego.


ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA – 28.12.2014r.

 1.  
  Dziś - niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin. Podczas tej Mszy świętej prosiliśmy za wszystkie polskie rodziny, aby mimo różnych trudności zawsze były Bogiem silne oraz swoim życiem naśladowali św. Rodzinę z Nazaretu.
 2.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się we wtorek, 30 grudnia, o godzinie 20.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież.
 3.  
  W środę przypada wspomnienie św. Sylwestra , papieża oraz zakończenie roku 2014. O godzinie 17.30 zapraszamy na specjalne nabożeństwo z tej okazji. Zechciejmy przyjść i podziękować Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy dzięki Jego Opatrzności w tym mijającym roku 2014. Będziemy tez prosić Boga o błogosławieństwo w nowym roku.
 4.  
  W czwartek, 1 stycznia, rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015.W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedziele w ciągu roku.
 5.  
  W piątek, 2 stycznia 2015 r. rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, kolędę. Do kolędy należy przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż i świece, Pismo Święte, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. Rozkład kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony w przedsionku kaplicy. Kolędę rozpoczynamy od godziny 15.30.
 6.  
  Rozkład kolędy na najbliższe dni:
  2 stycznia ( piątek) - ul. Zamenhofa ( bloki)
  3 stycznia ( sobota) - ul. Rogozińska ( bloki)
  5 stycznia ( poniedziałek)
  ul. Zamenhofa 11 oraz domy wolnostojące, Rogozińska 11 d oraz domy wolnostojące, ul. Dojazdowa, Brzechwy, Siemiradzkiego, Limanowskiego, Obornicka, Ujska
  7 stycznia ( środa)
  ul. Motylewska 9 oraz domy wolnostojące, Rzemieślnicza, Chodzieska, Leśna i Krótka
  8 stycznia ( czwartek)
  ul. Ludwisarska, Miedziana, Masztowa, Czarnkowska, Cynowa
  9 stycznia ( piątek) - ul. Wiosny Ludów
  10 stycznia ( sobota) - ul. Srebrna, Platynowa, Spiżowa
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 4 stycznia, wyjątkowo o godzinie 14.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 15.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca oraz druga intencja za wszystkich członków grup parafialnych. Po Mszy świętej zapraszamy grupy parafialne oraz parafian do szkoły salezjańskiej na spotkanie opłatkowe. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


NARODZENIE PAŃSKIE – 25.12.2014r.

...............................................................................................................................

...............................................................................................................................

 1.  
  Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – drugą co do ważności uroczystość w roku kościelnym i mającą swoją oktawę, tzn. obchód obejmujący osiem dni. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnice również w naszych Domowych Kościołach.
 2.  
  Jutro, 26 grudnia, drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszej parafii według rozkładu niedzielnego. Na mocy dyspensy Biskupa Diecezjalnego nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zabaw.
 3.  
  Dziękujemy Parafianom za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu do Świąt - porządki, ustawianie choinek, zrobienie żłóbka, a także za ofiary i dary złożone dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać.
 4.  
  W sobotę, 27 grudnia, kolejny dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 5.  
  W niedzielę, 28 grudnia, przypada święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W parafii św. Rodziny odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 11.00.
 6.  
  W niedzielę, 28 grudnia, w parafii pw. Józefa w Pile (ul. Korczaka 79) o godzinie 12.00 odbędzie się koncert charytatywny najpiękniejszych kolęd i pastorałek na rzecz budowy pilskiego hospicjum. Podczas tego wyjątkowego popołudnia wystąpią dwa chóry: Chór „Halka” z Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile (który wystąpi dla hospicjum po raz kolejny) oraz Chór „Gromada” ze Starej Wiśniewki. Artystom towarzyszyć będą soliści wraz z orkiestrą. Wstęp wolny.
 7.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się we wtorek, 30 grudnia, o godzinie 20.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież.
 8.  
  Wizytę duszpasterską, kolędę w naszej parafii rozpoczynamy w piątek, 2 stycznia 2015 r. Rozkład kolędy zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony w przedsionku kaplicy.
 9.  
  Wam wszystkim tutaj obecnym i waszym bliskim życzymy owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię.


IV NIEDZIELA ADWENTU - 21.12.2014

 1.  
  Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
 2.  
  W środę, 24 grudnia, ostatnie Roraty o godzinie 6.15. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej, natomiast rano okazja do spowiedzi św. dla tych parafian, którzy przyjadą na święta tuż przed wigilią Bożego Narodzenia. Inni parafianie, którzy przed świętami nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty, niech to uczynią dziś, jutro, ewentualnie pojutrze.
 3.  
  Dziękujemy serdecznie zespołowi muzycznemu, który w czasie Adwentu graniem i śpiewaniem ubogacał Roraty, dziękujemy wszystkim parafianom, animatorom, młodzieży, którzy po Mszy pomagali Ks. Szymonowi w Oratorium przygotowywać kakao i bułki drożdżowe. Dziękujemy za trud i poświęcenie.
 4.  
  W przedsionku kaplicy oraz w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne .
 5.  
  W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
 6.  
  O północy ze środy na czwartek zapraszam do nowego kościoła na Pasterkę. Msze święte zostaną odprawione o godzinie 22.00 i 24.00. Prosimy ubrać się cieplej, gdyż nowy kościół nie jest ogrzewany. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 7.  
  W czwartek, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
 8.  
  W piątek, 26 grudnia, drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszej parafii według rozkładu niedzielnego. Na mocy dyspensy Biskupa Diecezjalnego nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zabaw.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


III NIEDZIELA ADWENTU - 14.12.2014

 1.  
  Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Prośmy o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla rekolekcjonisty Ks. prof. Henryka Skorowskiego oraz dla wszystkich Parafian. Prosimy o pomoc w przywiezieniu osób starszych i chorych we wtorek, 16 grudnia, na Mszę świętą o godzinie 10.00, w czasie której udzielimy Sakramentu Chorych. Wcześniej od godziny 9.30 spowiedź. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu się na przyjście Pana.
 2.  
  W poniedziałek, wtorek i środę ofiary składane na tacę przeznaczone są dla Ks. Rekolekcjonisty Henryka.
 3.  
  Dyrekcja i uczniowie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej zapraszają na jasełka, 16 grudnia o godzinie 17.00 w Audytorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.
 4.  
  W piątek, 19 grudnia, obchodzi swoje imieniny Ks. Dariusz Gojko. Solenizanta uczcimy i życzenia złożymy na Mszy świętej o godzinie 18.00.
 5.  
  Rodziców, których dzieci zostaną ochrzczone w dniach 21. 12, 25.12 oraz 28.12 zapraszamy na konferencja przed chrztem, która odbędzie się w piątek, 19 grudnia, o godzinie 17.00 w kancelarii parafialnej.
 6.  
  W przedsionku kaplicy oraz w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.
 7.  
  Produkty żywnościowe prosimy składać do wystawionego kosza przy tabernakulum. Caritas Parafialna wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Dariuszowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko na dalszej drodze życia. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.


II NIEDZIELA ADWENTU - 7.12.2014

 1.  
  Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.
 2.  
  Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godzinie 6.15 i 18.00. Po Mszach będzie zbiórka ofiar do puszek na Pomnik Dzieci Utraconych powstający na pilskim cmentarzu.
 3.  
  Msze adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane Roratami odprawiane są o godzinie 6.15. Po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium na ciepłe kakao i bułki drożdżowe.
 4.  
  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom za ofiarowanie serduszek z okazji św. Mikołaja dla biednych dzieci. Bóg zapłać. Dziękujemy także młodzieży z gimnazjum i liceum salezjańskiego za przygotowaną przez każdą klasę paczkę świąteczną dla ubogiej i potrzebującej rodziny z naszej parafii.
 5.  
  We wtorek, 9 grudnia, o godzinie 19.00 w domu zakonnym odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 6.  
  Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum jak i z klas I-ych szkoły ponadgimnazjalnej zapraszamy w tym miesiącu wyjątkowo zamiast na spotkanie w drugą niedzielę miesiąca na Adwentowe Czuwanie Młodych, które odbędzie się 13 grudnia w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych na Osiedlu Górnym o godz. 20.00. To okazja do uwielbienia Jezusa i spotkania wielu młodych ludzi w atmosferze spotkań młodych znanych ze Skrzatusza czy też Pól Lednickich. Serdecznie zapraszamy! Niech nikogo nie zabraknie na tym spotkaniu.
 7.  
  W sobotę, 13 grudnia, w Galerii Kasztanowej od godziny 13.00 – 18.30 odbędzie się po raz trzeci akcja PUSTA CHOINKA, na której zawiśnie ponad 160 kartek z wypisanym imieniem dziecka i jego świątecznym marzeniem. Zapraszamy na program przygotowany przez artystów, a przy okazji do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi. Patronat honorowy objęli: Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak, Starosta Pilski – Franciszek Tamas i Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski. Pieniądze na paczki można wpłacać również na konto Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas Bank Pekao S.A II Oddział Piła nr 18 1240 1705 1111 0000 1903 8067 z dopiskiem PUSTA CHOINKA.
 8.  
  Produkty żywnościowe prosimy składać do wystawionego kosza przy tabernakulum. Caritas Parafialna wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 9.  
  W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach od 14 do 17 grudnia poprowadzi ks. prof. Henryk Skorowski, salezjanin. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie: 6.15, 10.00, 16.49 ( dla dzieci) 18.00 i 19.15 ( dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, studentów i młodzieży pracującej). Módlmy się o potrzebne łaski światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Henryka oraz dla wszystkich Parafian. Zapraszamy Parafian do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych.
 10.  
  W przedsionku kaplicy oraz w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Niepokalanej Wspomożycielki.


I NIEDZIELA ADWENTU - 30.11.2014

 1.  
  Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. .
 2.  
  Na naszej adwentowej drodze szczególną Patronką będzie Maryja, która jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w Roratach, adwentowych Mszach Świętych wotywnych o Matce Bożej, które będą odprawiane codziennie o godzinie 6.15. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lampiony i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Po Roratach zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłe kakao i drożdżowe bułki. W Adwencie nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.00.
 3.  
  Dzieci przychodzące na Roraty prosimy o przyniesienie lampionów oraz własnoręcznie zrobionych serduszek. Na podpisanych sercach należy wypisać dobry uczynek, który dziecko wykonało w oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Dobre uczynki nie pozostaną bez nagrody! Najcenniejszą nagrodą będzie oczekiwanie na Boże Narodzenie z figurką Matki Bożej.
 4.  
  Podobnie jak w ubiegłym roku Oratorium pragnie zaprosić dzieci i młodzież na słodkie śniadanie po roratach. W związku z tym potrzebujemy pomocy w przygotowywaniu poczęstunku. Osoby, które chciałyby pomóc, proszone są o kontakt z ks. Szymonem.
 5.  
  W przyszłą niedzielę, 7 grudnia, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 6.  
  Nowenna do Niepokalanej codziennie o godzinie 17.30.
 7.  
  We wtorek, 2 grudnia, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 8.  
  W I Czwartek, 4 grudnia, od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe połączone z nowenną do Niepokalanej, a o godzinie 18.00 Msza w intencji ministrantów i ich rodziców.
 9.  
  W I Piątek, 5 grudnia, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, Msza św. o godzinie 16.40. Spowiedź dla młodzieży od godziny 19.00. Msza św. o godzinie 19.15. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 10.  
  W sobotę, 6 grudnia, o godzinie 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Pile odbędzie się Msza święta trydencka, czyli tzw. „ przedsoborowa”, tyłem do wiernych i po łacinie. Tą Mszą tamtejsza parafia rozpocznie jubileuszowy rok 100-lecia poświęcenia kościoła. Salezjanie zapraszają do wspólnej modlitwy i rodzinnego świętowania.
 11.  
  Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
 12.  
  Z okazji wspomnienia św. Barbary, Patronki Górników w niedzielę, 7 grudnia, o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza święta o zdrowie, Boże błogosławieństwo o potrze łaski dla pracowników ich rodzin Przedsiębiorstwa Exalo Drilling, „Nafty Trans”, Oddziału Geologii oraz za emerytów i rencistów.
 13.  
  Z okazji Niepokalanej oraz św. Mikołaja Oratorium zaprasza na Mikołajkowe Święto Oratorium. O godzinie 11.00 zapraszamy na świąteczne warsztaty plastyczne, na gry i zabawy ze słodkimi nagrodami oraz spotkanie ze św. Mikołajem. Wstęp jest wolny, ale ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do piątku, 5 grudnia.
 14.  
  Od dzisiaj prosimy Drogich parafian o składanie niepsujących się produktów żywnościowych ( makaron, ryż, mąka, cukier, olej, konserwy, herbata, kawa itp.) do wystawionego kosza przy tabernakulum. Nasza Caritas Parafialna pragnie wzorem lat ubiegłych pragnie przygotować paczki świąteczne dla ponad 50 biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii. Już dziś, dziękujemy za Wasze zrozumienie, okazaną dobroć i hojność.
 15.  
  W przedsionku kaplicy oraz w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.
 16.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Niepokalanej Wspomożycielki.


XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23. 11. 2014
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1.  
  Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.
 2.  
  Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
 3.  
  Podobnie jak w ubiegłym roku Oratorium pragnie zaprosić dzieci i młodzież na słodkie śniadanie po roratach. W związku z tym potrzebujemy pomocy w przygotowywaniu poczęstunku. Osoby, które chciałyby pomóc, proszone są o kontakt z ks. Szymonem.
 4.  
  Jutro, 24 listopada, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy parafialnej od godziny 20.15, Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 5.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JESUSA odbędzie się w najbliższy piątek, 28 listopada, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 6.  
  W sobotę, 29 listopada, rozpoczynamy nowennę do Niepokalanej. Nowenna codziennie o godzinie 17.30.
 7.  
  W pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada, o godzinie 17.00 w ewangelickim kościele św. Jana przy ul. Wincentego Pola 16 odbędzie się Przegląd Kolęd i Pastorałek pilskich chórów parafialnych. Wystąpi m.in. nasz chór parafialny „Soli Deo” oraz chór z gimnazjum i liceum salezjańskiego. Podczas występów zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile.
 8.  
  W przedsionku kaplicy oraz w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki.
 10.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  śp. Bogumił Kwiatkowski, żył 58 lat, zam. Piła, ul. Rogozińska 13
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.11.2014

 1.  
  Przeżywamy dziś 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze?
 2.  
  W przyszłą niedzielę, 23 listopada, będziemy przezywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyraźmy udziałem w Mszy świętej.
 3.  
  We wtorek, 18 listopada, w nowym domu zakonnym o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 4.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek(17.11) - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; we wtorek (18.11) - bł. Karoliny Kózkówny(dziewica i męczennica); w środę (19.11) - bł. Salomei, zakonnicy; w czwartek(20. 11) - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w piątek(21.11) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 5.  
  W czwartek, 20 listopada, w parafii św. Rafała Kalinowskiego przypada odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 6.  
  W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W swoich modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego naszej parafii: o panu Organiście Damianie, o chórze parafialnym, o zespole muzycznym „Przymierze” oraz o scholi dziecięcej. Wszystkim życzymy wielu łask od Boga, opieki Patronki św. Cecylii oraz dalszych sukcesów muzycznych.
 7.  
  Z okazji wspomnienia św. Cecylii Oratorium zaprasza dzieci na bajkowe popołudnie z konkursem karaoke „Piosenki Disneya” oraz młodzież na wieczór filmowy oraz karaoke „Piosenki filmowe”. Oratoryjna Cecyliana odbędzie się w sobotę, 22 listopada. Szczegóły na plakatach i ulotkach!
 8.  
  Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że Msze święte niedzielne i świąteczne (ze względu na brak ogrzewania w kościele), od przyszłej niedzieli (23.11) będą odprawiane w kaplicy parafialnej.
 9.  
  Od dzisiaj w zakrystii oraz kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne. W odróżnieniu od lat ubiegłych, tym razem opłatki nie będą roznoszone do naszych domów i mieszkań. Zmiana ta ma związek z rosnącym od kilku lat niezrozumieniem, wyrazami braku szacunku, a nawet przejawami agresji, na które narażone były osoby pełniące tę posługę na terenie naszej parafii. Warto pamiętać przy tej okazji, że opłatek wigilijny to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, która nie ma sobie równych na całym świecie. Symbolicznemu dzieleniu się chlebem powinno zawsze towarzyszyć autentyczne przebaczenie i wzajemna życzliwość, które przecież mają sięgać daleko poza kontekst wigilijnego wieczoru.
 10.  
  Biuro Radia Maryja przy parafii pw. Św. Rodziny organizuje w sobotę, 29 listopada, pielgrzymkę do Torunia w 23 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd o godzinie 7.00. Zapisy w Biurze Radia Maryja.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Stanisław Maciejewski, żył 63 lata, zam. Piła, ul. Chodzieska 11
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9.11.2014

 1.  
  Dzisiaj gościmy w naszej parafii Współbraci z Seminarium Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą. Po Mszach świętych klerycy będą zbierali ofiary na utrzymanie seminarium salezjańskiego. Seminarzyści pragną spotkać się z młodzieżą o godzinie 10.30 w oratorium, a o godzinie 16.00 w domu zakonnym z Przyjaciółmi Seminarium Duchownego w Lądzie oraz z osobami, które chciałyby się zapisać i wspierać modlitwą kleryków.
 2.  
  Dzisiaj na Mszę świętą o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy świętej konferencja Ks. Proboszcza do rodziców.
 3.  
  Dzisiaj po Mszy wieczornej w oratorium spotkanie i konferencja dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 4.  
  Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Wypominki są odprawiane codziennie o godzinie 17.30. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać w zakrystii lub w kancelarii.
 5.  
  We wtorek, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Przywrócono je w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy świętej, aby modlić się o rozwój i pomyślność naszego kraju.
 6.  
  W parafii św. Rodziny w Pile o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy przejdziemy z przedstawicielami Miasta i Powiatu na Plac Zwycięstwa aby złożyć okolicznościowe kwiaty przy pomniku.
 7.  
  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy w poniedziałek, 10 listopada, do Oratorium na Wieczór Pieśni Patriotycznych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
 8.  
  Zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, ze względu na przypadające święto, odbędzie się w następny wtorek, 18 listopada, w nowym domu zakonnym.
 9.  
  W związku ze zbliżającym się dniem św. Mikołaja, wzorek lat ubiegłych organizujemy dla dzieci z naszej parafii paczki z serduszkiem. Serduszka można nabywać w przyszłą niedzielę, 16 listopada. Gotowe paczki z dołączonym serduszkiem prosimy składać w zakrystii do 5 grudnia 2014 roku. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i dobroć.
 10.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek ( 10.11) - św. Leona Wielkiego, papieża o doktora Kościoła; we wtorek ( 11.11) - św. Marcina, biskupa i męczennika: w środę ( 12.11) - św. Jozafata, biskupa i męczennika; a w czwartek ( 13.11) - świętych, św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna , eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwszych polskich męczenników wyniesionych na ołtarze.
 11.  
  Od 23 kwietnia 2015 roku organizowana jest z naszej parafii 10-cio dniowa Pielgrzymka Jubileuszowa do Włoch z okazji 200-ej rocznicy urodzin św. Jana Bosko, 1 rocznicy Kanonizacji św. Jana Pawła II. Informacje na temat pielgrzymki u ks. Józefa Balawandra, na plakatach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy.
 12.  
  Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że Msze święte niedzielne i świąteczne ( ze względu na brak ogrzewania w kościele), od niedzieli 23 listopada będą odprawiane w kaplicy parafialnej
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 14.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Zygmunt Grochowiak, żył 56 lat, zam. Piła, ul. Sienkiewicza 29 a
  Śp. Feliksa Tuliszewska, żyła 88 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 144
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

..............................................................................................................................

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO
W SPRAWIE POBICIA KSIĘDZA PROBOSZCZA
PARAFII PW. ŚW. STEFANA W BARWICACH ---->

..............................................................................................................................XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.11.2014

 1.  
  Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.
 2.  
  Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 3.  
  Przez cały listopad codziennie o godzinie 17.30 będziemy się modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.
 4.  
  W I Czwartek, 6 listopada, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Na Mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców.
 5.  
  W I Piątek, 7 listopada, od godziny 8.00 odwiedziny chorych. O godzinie 16.15 spowiedź dla dzieci, a o godzinie 16.40 Msza święta. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30. Spowiedź dla młodzieży od godziny 19.00, a Msza święta o godzinie 19.15. Na tę Mszę zapraszamy przede wszystkim młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 6.  
  W piątek, 7 listopada, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę 9 listopada.
 7.  
  W przyszła niedzielę, 9 listopada, będziemy gościć w naszej parafii Współbraci z Seminarium Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą. Po Mszach świętych klerycy będą zbierali ofiary na utrzymanie seminarium salezjańskiego. Seminarzyści pragną spotkać się z młodzieżą o godzinie 10.30 w oratorium, a o godzinie 16.00 w domu zakonnym z Przyjaciółmi Seminarium Duchownego w Lądzie oraz z osobami, które chciałyby się zapisać i wspierać modlitwą kleryków.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 9 listopada, obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego inspiratorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 9.  
  Od 23 kwietnia 2015 roku organizowana jest z naszej parafii 10-cio dniowa Pielgrzymka Jubileuszowa do Włoch z okazji 200-ej rocznicy urodzin św. Jana Bosko, 1 rocznicy Kanonizacji św. Jana Pawła II i do św. Ojca Pio. Informacje na temat pielgrzymki u ks. Józefa Balawandra, na plakatach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  śp. Leszek Wiza, żył 62 lata, zam. Piła, ul. Rogozińska 17 b
  śp. Henryk Strzelec , żył 70 lat, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów 19
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.10.2014

 1.  
  Dzisiaj na Mszę świętą o godzinie 15.00 zapraszamy małżonków, szczególnie jubilatów obchodzących rocznice ślubu w październiku oraz rodziców. Po Mszy świętej nabożeństwo eucharystyczn i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2.  
  We wtorek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Tego dnia obchodzi swoje imieniny Ks. Szymon Kasprzak, Msza święta w intencji Ks. Szymona zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 3.  
  W piątek, 31 października, obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii Świętego.
 4.  
  W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Msze święte w naszej parafii będą odprawiane według rozkładu niedzielnego. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 15.00. Msza wieczorna zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 5.  
  Procesja na cmentarzu komunalnym rozpocznie się o godzinie 14.00, a po niej o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza święta.
 6.  
  W niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. Do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7.  
  Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki listopadowe codziennie o godzinie 17.30.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 2 listopada, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Szymonowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko na dalszej drodze życia. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Teresa Nowak, żyła 79 lat, zam. Piła, ul. Dolna 19
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 19.10.2014

 1.  
  Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.
 2.  
  Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 3.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Jana Kantego, kapłana; we wtorek - bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę - św. Jana Pawła II, papieża.
 4.  
  We wtorek, 21 października, o godzinie 18.00 Msza święta w intencji Członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
 5.  
  We środę, 22 października, na Mszy świętej o godzinie 18.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do Parafii.
 6.  
  W piątek, 24 października, o godzinie 20.00 serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież na nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 26 października, na Mszę świętą o godzinie 15.00 zapraszamy małżonków, szczególnie jubilatów obchodzących rocznice ślubu w październiku oraz rodziców. Po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8.  
  Ks. Proboszcz Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pile zaprasza w niedzielę, 26 października, o godzinie 16.00 na wieczór poświęcony twórczości św. Jana Pawła II i koncert Chóru Akademickiego PWSZ pod dyrekcją Karola Urbanka.
 9.  
  W piątek, 31 października, zapraszamy dzieci i młodzież na Noc Świętych: wspólną modlitwę i zabawę pod patronatem Wszystkich Świętych. Szczegółowe informacje podamy za tydzień, ale już teraz można zacząć przygotowywać przebrania, w których przejdziemy w procesji ulicami naszej parafii
 10.  
  Rozdajemy wydrukowane formularze do wypisywania imion zmarłych, których chcemy polecić Bogu podczas listopadowych wypominków.
 11.  
  Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy kwotę w wysokości 1480 zł. Serdecznie dziękujemy.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 13.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Janina Strug, żyła 84 lata, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów 51
  Śp. Tadeusz Gapiński, żył 56 lat, zam. Piła, ul. Rogozińska 31
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.10.2014

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski. W ramach jego obchodów odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.
 2.  
  Z wielką radością informujemy, że nasza Parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II. Uroczyste wprowadzenie relikwii do Parafii odbędzie się w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października br. Relikwie naszego wielkiego świętego Rodaka wypada osadzić w godnym relikwiarzu, dlatego w niedzielę, 19 października, przeprowadzimy na ten cel zbiórkę pieniędzy do puszek. Już dziś dziękujemy za ofiarność parafian!
 3.  
  We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów, którzy obchodzą swoje doroczne święto - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
 4.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w środę - św. Teresę od Jezusa, dziewice, doktora Kościoła; w czwartek - św. Jadwigę Śląska; w piątek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika.
 5.  
  W sobotę, 18 października, wspominamy św. Łukasza Ewangelistę – Patrona Pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki oraz innych pracowników Służby Zdrowia na Mszę świętą o godzinie 18.00, która zostanie odprawiona w ich intencjach.
 6.  
  W niedzielę, 19 października, wyjątkowo na Mszę św. o godzinie 15.00 prosimy o przybycie młodzieży, która w 2015 roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania oraz uczniów z klasy III gimnazjum. Tego dnia zamykamy listę osób przygotowujących się do Bierzmowania.
 7.  
  Rozdajemy wydrukowane formularze do wypisywania imion zmarłych, których chcemy polecić Bogu podczas listopadowych wypominków.
 8.  
  Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz budowy pilskiego hospicjum „Klezmerzy, Cyganie, Muzykanci. Muzyka drogi” czyli muzyki żydowskiej, cygańskiej i bałkańskiej w wykonaniu Kwartetu Adama Mazurka – artystów scen warszawskich. Zapraszamy w dniu 20 października (poniedziałek) o godz. 19.00 do Teatru Miejskiego w Pile – Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile (plac Staszica 1), bilet: 35 zł.
 9.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone na dalsze inwestycje w naszym kościele. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca zbierana jest na rzecz misji.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  śp. Leokadia Witkowska, żyła 80 lat, zam. Piła, ul. Brzechwy 27 a
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.10.2014

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 2.  
  Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w naszej parafii: dla parafian codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 16.40, a dla młodzieży w piątki o godzinie 19.15. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach oraz zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach.
 3.  
  W poniedziałek, 6 października, obchodzi swoje imieniny Ks. Artur Kucharski. Solenizanta uczcimy na Mszy świętej o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Ks. Arturowi.
 4.  
  We wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) dokładnie 7 października 1571 roku. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszyscy członkowie i sympatycy tego kręgu modlitewnego spotykają się w I Niedzielę miesiąca na Mszy św. o godzinie 11.00. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcamy do udziału. Zapisy u p. Marii Zyśk.
 5.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na „Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego” tj. cykl spotkań, które prowadzą do ożywienia i pogłębienia życia religijnego” Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek, 7 października 2014 r., Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele pw. Św. Rodziny. Więcej informacji na plakacie.
 6.  
  Oratorium zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty kulinarne z bajką w tle, które odbędą się w sobotę, 11 października. W programie 2 bloki nauki gotowania, w przerwach gry i zabawy z nagrodami, obiad i podwieczorek, a po południu wspólne oglądanie tematycznej bajki. Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 20 zł. Zapisy w Oratorium do piątku, 10 października. Serdecznie zapraszamy!
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 12 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Obchodom XIV Dnia Papieskiego będzie towarzyszyło hasło „Jan Paweł II –Świętymi Bądźcie”. Tego dnia będzie trwała przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.
 8.  
  Z wielką radością informujemy, że nasza Parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II. Właśnie dzisiaj ks. Marek, w imieniu Księdza Proboszcza i nas wszystkich, odbiera relikwie w Krakowie z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza. Uroczyste wprowadzenie relikwii do Parafii odbędzie się w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października br. Relikwie naszego wielkiego świętego Rodaka wypada osadzić w godnym relikwiarzu, dlatego w niedzielę, 19 października, przeprowadzimy na ten cel zbiórkę pieniędzy do puszek. Już dziś dziękujemy za ofiarność parafian!
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Arturowi Kucharskiemu, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 10.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Teresa Pacała, żyła 56 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 68
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 28.09.2014

 1.  
  Dzisiaj liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?
 2.  
  Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy Parafian do włączenia się w międzynarodową akcję odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic w intencji pokoju na świecie. Spotkanie modlitewne odbędzie się na skrzyżowaniu Al. Poznańskiej i Trzcianeckiej.
 3.  
  W środę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszej parafii: dla parafian codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 16.40, a dla młodzieży w piątki o godzinie 19.15. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 4.  
  W poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Tego dnia obchodzi swoje imieniny Ks. Michał Słodkowski. Solenizanta uczcimy na Mszy świętej o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia.
 5.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Hieronima, kapłana, doktora Kościoła; w środę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła; w czwartek – Świętych Aniołów Stróżów; w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.
 6.  
  W I Czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00. Serdecznie zachęcamy do znalezienia czasu na to osobiste spotkanie z żywym Bogiem, który dla nas chciał pozostać obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. O godzinie 18.00 Msza święta w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, Msza o godzinie 16.40.Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30. Spowiedź dla młodzieży o godzinie 19.00, Msza święta o godzinie 19.15.
 8.  
  W miesiącu październiku po rodzinach naszej parafii będzie peregrynowała Ikona Matki Bożej wraz z różańcem jako zachęta do modlitwy za młodzież naszej diecezji, która przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Proponujemy, by ikona w październiku odwiedziła 31 rodzin, każdego dnia inna rodzina w czasie peregrynacji pomodli się jedną tajemnicą różańca świętego. Bardzo prosimy zapisywać się w zakrystii.
 9.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na „Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego” tj. cykl spotkań, które prowadzą do ożywienia i pogłębienia życia religijnego” Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek, 7 października 2014 r., Mszą świętą o godzinie 18.00 w kościele pw. Św. Rodziny. Więcej informacji na plakacie.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia , a szczególnie naszemu współbratu Ks. Michałowi, życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Joanna Karkut, żyła 87 lat, zam. Piła, ul. Piękna 7
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.09.2014

 1.  
  Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad naszą życiowa postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.
 2.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. o. Pio, kapłana; w czwartek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w sobotę – św. Wincentego a Paulo, kapłana.
 3.  
  W poniedziałek, 22 września, obchodzą swoje imieniny: ks. Tomasz Wierzchowski i br. Tomasz Kędzierski. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godzinie 18.00, a po Mszy złożymy życzenia.
 4.  
  We wtorek, 23 września, po Mszy wieczornej odbędzie się w kaplicy parafialnej pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas II, przystępujących do I Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.
 5.  
  W środę, 24 września, o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a od godziny 20.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 6.  
  W czwartek, 25 września, od godziny 17.00 - 17.50 zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
 7.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w piątek, 26 września, o godzinie 20.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8.  
  Serdecznie zapraszamy do udziału w Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych, a tych, którzy nie mogą uczestniczyć w całości zapraszamy na wspólną modlitwę i koncerty: w piątek ( 26.09) o godz. 20.00, w sobotę ( 27. 09) o godz. 8.00 na Jutrznię oraz w niedzielę ( 28.09 ) o godz. 8.15 na Jutrznię, o godz. 10.15 na koncert Anny i Grzegorza Góreckich oraz na Mszę św. o godz. 12.30 i Koncert Finałowy.
 9.  
  Przypominamy Parafianom, że przyjmujemy intencje na Msze święte w kancelarii, w zakrystii kościoła i kaplicy parafialnej. Odprawiamy też Msze święte gregoriańskie za zmarłych.
 10.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone na kształcenie w Diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Tomaszowi Wierzchowskiemu oraz br. Tomaszowi Kędzierskiemu, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.


XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 14.09.2014

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada, wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.
 2.  
  Dzisiaj na Mszę św. o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy konferencja ks. proboszcza do rodziców.
 3.  
  Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.
 4.  
  Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie w oratorium Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.
 5.  
  Jutro, 15 września , obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 6.  
  W najbliższy czwartek,18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.
 7.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa. Natomiast w czwartek od godziny 17.00 – 17.50 zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 8.  
  W dniach 19 - 21 września odbędzie się w Szczecinie IX Zlot Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego i Rodziny Salezjańskiej pod hasłem "Wszyscy jesteśmy Księdza Bosko", w którym weźmie udział m. in. X następca Księdza Bosko, Przełożony Generalny Salezjanów, ks. Angel Fernandez Artime. Więcej informacji oraz zapisy u ks. Szymona.
 9.  
  W sobotę, 20 września, zapraszamy młodzież na wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Spotkanie rozpocznie się od godziny 13.00. Natomiast w niedzielę, 21 września, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy o godzinie 6.00. Zbiórka przed kaplica parafialną. Diecezjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 programem słowno-muzycznym „Madonny Pomorza”, adoracją Najświętszego Sakramentu, a o godz. 12 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia.
 10.  
  W dniach od 26 do 28 września, w naszej parafii, już po raz czwarty odbędą się Warsztaty Liturgiczno - Muzyczne. Prowadzić je będą: Piotr Pałka i Hubert Kowalski z Krakowa, Anna i Grzegorz Góreccy z Tarnowskich Gór, Karolina Pettke z Piły. Serdecznie zapraszamy do udziału młodzież i dorosłych. Zapisy i informacje u s. Elżbiety Młynarczyk lub na stronie internetowej wlmbosko@wp.pl
 11.  
  Dziękujemy za ofiary składane na tace, które przeznaczone są na dalsze inwestycje w naszym kościele. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.09.2014

 1.  
  Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca. Natomiast na Mszy o godzinie 12.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom z klas I szkoły podstawowej.
 3.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek -Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, a w sobotę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 4.  
  We wtorek, 9 września, o godzinie 19.00 w domu zakonnym odbędzie się pierwsze powakacyjne zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 5.  
  W dniach od 26 do 28 września, w naszej parafii, już po raz 4 odbędą się Warsztaty Liturgiczno - Muzyczne. Prowadzić je będą: Piotr Pałka i Hubert Kowalski z Krakowa, Anna i Grzegorz Góreccy z Tarnowskich Gór, Karolina Pettke z Piły. Serdecznie zapraszamy do udziału młodzież i dorosłych. Zapisy i informacje u s. Elżbiety Młynarczyk lub na stronie internetowej wlmbosko@wp.pl
 6.  
  Drodzy Parafianie z inicjatywy mieszkańców Osiedla Staszyce ruszyła akcja honorowego krwiodawstwa dla dzieci chorych na nowotwory pod hasłem: ”KREW DLA JANKA”. Zachęcamy do oddania krwi w punkcie krwiodawstwa w szpitalu przy ul. Rydygiera w Pile okazując wizytówkę, którą można otrzymać przy wyjściu z naszego kościoła. Dziękujemy w imieniu dzieci walczących z nowotworami, czekającymi na pomoc.
 7.  
  Koła zainteresowań wznawiają swoją działalność w drugim tygodniu września. Zapraszamy wszystkich chętnych codziennie na godzinie 16.00: w poniedziałek - koło plastyczne, wtorek - gitarowe, środa - gry i zabawy, czwartek - kulinarne, piątek - taneczno-teatralne. Zajęcia są nieodpłatne, a Oratorium zapewnia opiekę wychowawców i instruktorów, materiały do zajęć oraz podwieczorek. Serdecznie zapraszamy!
 8.  
  W dniach 19 - 21 września odbędzie się w Szczecinie IX Zlot Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego i Rodziny Salezjańskiej pod hasłem "Wszyscy jesteśmy Księdza Bosko", w którym weźmie udział m. in. X następca Księdza Bosko, Przełożony Generalny Salezjanów, ks. Angel Fernandez Artime. Koszt wzięcia udziału w spotkaniu to 25 zł/os. + koszt dojazdu (ok. 40 zł w dwie strony). Więcej informacji oraz zapisy u ks. Szymona.
 9.  
  Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz piękny kalendarz na 2015 rok.
 10.  
  W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dalsze inwestycje w naszym kościele.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Łukasz Nasińczuk, żył 28 lat, Piła, ul. Kościuszki 14
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.08.2014

 1.  
  Dzisiaj z racji ostatniego dnia miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii Świętego.
 2.  
  Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę świętą w naszym kościele, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 8.00 w nowym kościele.
 3.  
  Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkoły oraz rodzicom i uczniom życzymy wielu łask od Boga, światła Ducha Świętego, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko w roku szkolnym i katechetycznym 2014/ 2015. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 4.  
  Jutro, 1 września, to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.
 5.  
  We wtorek, 2 września, o godzinie 17.30 różaniec za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych wypominkach.
 6.  
  Od 4 września, w każdy czwartek tygodnia zapraszamy parafian na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godzinie 17.00 i zakończy o godzinie 17.50.
 7.  
  Uroczyste rozpoczęcie roku ministranckiego odbędzie się w I Czwartek, 4 września, na Mszy świętej o godzinie 18.00.Zapraszamy wszystkich ministrantów, kandydatów i ich rodziców.
 8.  
  Oratorium wznawia swoją działalność po wakacyjnej przerwie: zapraszamy wszystkich animatorów i pomocników oraz tych, którzy chcieliby się przyłączyć do tej wspólnoty, na spotkanie formacyjne "ORA ANIMATORA" w czwartek, 4 września, o godzinie 18.00.
 9.  
  W I Piątek, 5 września, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dzieci i młodzieży, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym od godziny 16.15, a Msza święta o godzinie 16.40. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.
 10.  
  W sobotę, 6 września, o godzinie 14.00 zapraszamy na rozpoczęcie roku oratoryjnego wszystkie dzieci. W programie Msza Święta, popołudnie pełne gier i zabaw z nagrodami i oczywiście pyszny podwieczorek.
 11.  
  We wrześniu tego roku kończy posługę w naszej wspólnocie zakonnej Ks. Asystent Paweł Potęga. Dziękujemy mu za pomoc w pracy duszpasterskiej, katechetycznej i salezjańskiej oraz za czytelne świadectwo życia salezjańskiego . Ks. Asystentowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycieli Wiernych oraz św. Jana Bosko na studiach w seminarium w Lądzie nad Wartą. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 12.  
  Koła zainteresowań wznawiają swoją działalność w drugim tygodniu września. Zapraszamy wszystkich chętnych codziennie na godzinie 16.00: w poniedziałek - koło plastyczne, wtorek - gitarowe, środa - gry i zabawy, czwartek - kulinarne, piątek - taneczno-teatralne. Zajęcia są nieodpłatne, a Oratorium zapewnia opiekę wychowawców i instruktorów, materiały do zajęć oraz podwieczorek. Serdecznie zapraszamy!
 13.  
  W dniach 19-21 września odbędzie się w Szczecinie IX Zlot Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego i Rodziny Salezjańskiej pod hasłem "Wszyscy jesteśmy Księdza Bosko", w którym weźmie udział m. in. X następca Księdza Bosko, Przełożony Generalny Salezjanów, ks. Angel Fernandez Artime. Koszt wzięcia udziału w spotkaniu to 25 zł/os. + koszt dojazdu (ok. 40 zł w dwie strony). Więcej informacji oraz zapisy u ks. Szymona.
 14.  
  Drodzy Parafianie z inicjatywy mieszkańców Osiedla Staszyce ruszyła akcja honorowego krwiodawstwa dla dzieci chorych na nowotwory pod hasłem :” KREW DLA JANKA”. Zachęcamy do oddania krwi w punkcie krwiodawstwa w szpitalu przy ul. Rydygiera w Pile okazując wizytówkę, którą można otrzymać przy wyjściu z naszego kościoła. Dziękujemy w imieniu dzieci walczących z nowotworami, czekającymi na pomoc.
 15.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 16.  
  W minionym tygodniu odeszły do Boga:
  śp. Pelagia Radecka, żyła 92 lata, Piła, Al. Poznańska 91
  śp. Maria Kostka, żyła 85 lat, zam. Piła, ul. Rogozińska 12
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 24.08.2014

 1.  
  Dzisiaj z racji 24-go dnia miesiąca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godziny 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 2.  
  W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze święte z kazaniami będą o godzinie 7.00 i 18.00.
 3.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Monikę, matkę św. Augustyna; w czwartek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a w piątek - męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 4.  
  W środę, o godzinie 17.30, nabożeństwo do Matki Bożej, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W czwartek, 28 sierpnia, odbędzie się w naszej parafii Konferencja Rejonowa dla duchowieństwa i katechetów. Będą obecni Księża Biskupi, ponad 120 kapłanów i 200 katechetów. W tym miejscu, jak każdego roku, prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu herbaty, kawy i ciasta. Będziemy wdzięczni za przyniesienie upieczonego ciasta we wtorek, 27 sierpnia, w godzinach popołudniowych.
 6.  
  Dobiegają końca wakacje, dlatego z racji nadchodzącego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Panem Bogiem.
 7.  
  Drodzy Parafianie z inicjatywy mieszkańców Osiedla Staszyce ruszyła akcja honorowego krwiodawstwa dla dzieci chorych na nowotwory pod hasłem :” KREW DLA JANKA”. Zachęcamy do oddania krwi w punkcie krwiodawstwa w szpitalu przy ul. Rydygiera w Pile okazując wizytówkę, którą można otrzymać przy wyjściu z naszego kościoła. Dziękujemy w imieniu dzieci walczących z nowotworami, czekającymi na pomoc.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.08.2014

 1.  
  Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie - to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej - 20 niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.
 2.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Bernarda, opata, doktora Kościoła; w czwartek - św. Piusa X, papieża.
 3.  
  W czwartek, 21 sierpnia, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 4.  
  Zapraszamy na Boski Festiwal, XVII Sejmik Młodzieży w dniach 21 – 24 sierpnia 2014 roku do Trzcińca koło Czaplinka. Festiwal to czas spotkań młodych, czas wspólnej modlitwy, zabawy i słuchania dobrej muzyki. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy są młodzi i czują się młodzi. Rozpoczęcie Festiwalu w czwartek, 21 sierpnia, o godzinie 17.00.
 5.  
  W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.
 6.  
  Starosta Pilski zaprasza na tegoroczne Powiatowo – Gminne Dożynki, które odbędą się w niedzielę, 7 września, w Ujściu. Dziękczynna Msza święta o godzinie 13.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Ujściu. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 8.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Józef Grochowicki, żył 86 lat, zam. Piła, ul. Sienkiewicza 29a
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 10.08.2014

 1.  
  Przeżywamy czas wakacji. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki i indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej aby odczuć bliskość Boga i umocnić naszą wiarę. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii.
 2.  
  W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Klarę, a w czwartek – św. Maksymiliana Marie Kolbego, kapłana i męczennika.
 3.  
  W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana uroczystością Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Rozkład Mszy świętych niedzielny. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw.
 4.  
  W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
 5.  
  Zapraszamy o godzinie 17.30 na nabożeństwo maryjne w środę oraz w piątek.
 6.  
  Pragniemy poinformować parafian, że w dniach od 04.08 do 31.09 będzie można bezpłatnie przebadać swój słuch, przy ul Kolbego 17a w ACS Słuchmed.
 7.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace. Ofiary te są przeznaczone na spłacenie długu i na dalsze inwestycje w kościele parafialnym.
 8.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.08.2014

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 2.  
  Serdecznie dziękujemy parafianom za przyjęcie w piątek, 1 sierpnia, na nocleg pielgrzymów z naszej Diecezji wędrujących do Częstochowy. Niech Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość i okazane dobro.
 3.  
  We wtorek, 5 sierpnia, o godzinie 17.30 wypominki oraz różaniec za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 4.  
  Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
 5.  
  W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.
 6.  
  W piątek, 8 sierpnia, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się weekendowy Kurs Przedmałżeński. Zakończenie kursu w niedzielę 10 sierpnia.
 7.  
  W parafii św. Rodziny w Pile w dniach 14 – 17 sierpnia odbędzie się Wakacyjna Szkoła Biblijna, którą poprowadzi Ojciec Jose Maniparambil – znany charyzmatyczny biblista z Indii. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej www.rekolekcje.pila.pl
 8.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.07.2014

 1.  
  W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.
 2.  
  Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.
 3.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4.  
  W najbliższy piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca.
 5.  
  W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 6.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 20.07.2014

 1.  
  Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.
 2.  
  W poniedziałek, 21 lipca, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3.  
  W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
 6.  
  Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w piątek, 25 lipca, po Mszy wieczornej.
 7.  
  W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu.
 8.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2014 roku pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Uprzejmie prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Krzysztofowi Zadarce życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.07.2014

 1.  
  Liturgia 15 niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.
 2.  
  W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy.
 3.  
  W miniony piątek zakończyliśmy w naszym Oratorium półkolonie letnie dla grupy 105 dzieci. Pragniemy z całego serca podziękować głównemu organizatorowi Ks. Szymonowi, ks. Asystentowi Pawłowi, Wychowawcom i Animatorom oraz wszystkim, którzy okazali otwarte serce i różnorodną pomoc przy organizacji tego czasu radości dla naszych dzieci. Dziękujemy firmom i instytucjom, które wsparły nas materialnie i finansowo! Serdeczne Bóg zapłać!
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2014 roku pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Uprzejmie prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 6.  
  Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 8.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Stanisław Ciepliński, żył 75 lat, zam. Piła, Al. Poznańska 143
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 6.07.2014

 1.  
  Przeżywamy dziś 14 niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Liturgia tej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.
 2.  
  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej Ks. Michała Słodkowskiego, który będzie pełnił funkcję Delegata do spraw Powołań i Liturgicznej Służby Ołtarza. Życzymy mu wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych na drodze salezjańskiej i kapłańskiej.
 3.  
  Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5.  
  W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Jest uważany za ojca zachodniego życia monastycznego, przez co skutecznie przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.
 6.  
  W przyszłą niedzielę, 13 lipca, nasz parafianin ks. Patryk Politycki o godzinie 11.00 odprawi uroczystą Mszę Prymicyjną. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Patryku, aby Duch Święty sam kształtował jego serce od pierwszego do ostatniego dnia posługi, aby we współczesnym świecie był czytelnym i autentycznym znakiem wierności Chrystusowi.
 7.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2014 roku pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Uprzejmie prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


UROCZYSTOŚĆ ŚWIETYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA - 29.06.2014

 1.  
  Dzisiejsza uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 16.00 we Francji, Ks. Biskup Dominique Rey, Biskup Frejus - Toulon udzieli święceń kapłańskich naszemu parafianinowi, Diakonowi Patrykowi Dominikowi Polityckiem. Ks. Patryk uroczystą Mszę Prymicyjną odprawi w niedzielę, 13 lipca, o godzinie 11.00. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Patryku, aby Duch Święty sam kształtował jego serce od pierwszego do ostatniego dnia posługi, aby we współczesnym świecie był czytelnym i autentycznym znakiem wierności Chrystusowi.
 3.  
  Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
 4.  
  Pragniemy poinformować, że w czasie wakacji (w lipcu i w sierpniu) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 do 17.00.
 5.  
  W I Wtorek miesiąca, o godzinie 17.30 wypominki , a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach.
 6.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych, a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7.  
  W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 6 lipca, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 9.  
  Nasza parafia została ponownie zaproszona o zakwaterowanie w dniu 1 sierpnia 2014 roku pielgrzymów wędrujących do Częstochowy. Uprzejmie prosimy parafian o zgłaszanie adresów do zakrystii lub kancelarii.
 10.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.06.2014

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza święta Jubileuszowa w intencji małżeństw, które w miesiącu czerwcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2.  
  Duszpasterstwo akademickie zaprasza na I PILSKI WIECZÓR CHWAŁY, który odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, o godzinie 20.00 na deptaku przy ul. Śródmiejskiej.
 3.  
  Dzisiaj w naszej parafii gościmy osoby, z Ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej„ Przystań z Jezusem” z Kołobrzegu. Odbywa się ona pod patronatem naszej Diecezji. Przy tej okazji będzie możliwość otrzymania płyty za dobrowolną ofiarę z rekolekcjami ks. Bp. Edwarda Dajczaka, które wygłosił w ubiegłym roku podczas przygotowania do tej ewangelizacji. Jest to cegiełka na organizacje tej ewangelizacji
 4.  
  Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 5.  
  W tym roku kończy posługę w naszej wspólnocie zakonnej ks. Tadeusz Itrych. Dziękujemy mu za dobrą, owocną i pełną poświęcenia pracę duszpasterska, katechetyczną i salezjańską. Dziękujemy za obecność i pomoc w animacji wspólnoty zakonnej oraz czytelne świadectwo życia salezjańskiego i kapłańskiego. Ks. Tadeuszowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycieli Wiernych oraz św. Jana Bosko w Bydgoszczy, gdzie od 29 czerwca br. obejmuje funkcję dyrektora oraz proboszcza parafii. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 6.  
  We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W kościele św. Rodziny o godzinie 18.00 rozpoczną się uroczystości religijne związane z Patronami Piły: św. Janem Chrzcicielem i św. Janem Ewangelistą. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak w obecności duchowieństwa i przedstawicieli Władz Samorządowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza ludzi młodych, którzy mają i powinni kontynuować tradycje naszych ojców.
 7.  
  We wtorek, 24 czerwca, w kaplicy parafialnej o godzinie 20.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy.
 8.  
  W czwartek, 26 czerwca, o godzinie 8.30 w nowym kościele zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna dla Zespołu Szkół nr 1 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Spowiedź w środę, 25 czerwca, od godziny 17.30.
 9.  
  Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego zostanie odprawiona w piątek, 27 czerwca, o godzinie 10.00 w nowym kościele.
 10.  
  W najbliższy piątek, 27 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze z kazaniami o godzinie 7.00 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11.  
  Ostatnie przed wakacjami nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w piątek, 27 czerwca, o godzinie 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Będzie to wspaniała okazja, aby podziękować Jezusowi za cały rok pracy, nauki i studiów. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 12.  
  W tym tygodniu obchodzi swoje imieniny nasz współbrat, Asystent kl. Paweł Potęga. Msza święta w intencji kl. Pawła zostanie odprawiona w niedzielę, 29 czerwca, o godzinie 9.30. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 13.  
  W przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.
 14.  
  Spotkanie przed XXII Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się dnia23. czerwca o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Pile (Podlasie). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 15.  
  Pragniemy poinformować, że w czasie wakacji (w lipcu i w sierpniu) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.00 - 17.00.
 16.  
  Dziękujemy za ofiary składane do puszek przeznaczone na rzecz poszkodowanych w powodzi, jaka dotknęła Bośnię, Serbię i Hercegowinę. Kataklizm zniszczył dobytek tysięcy osób, które zostały bez dachu nad głową.
 17.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Pawłowi Cieślikowi oraz Asystentowi Kl. Pawłowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.
 18.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Wiesław Jewsiewicki, żył 61 lat, zam. Piła, ul. Rogozińska 17
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 15.06.2014

 1.  
  Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.
 2.  
  W czwartek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Msze święte o godzinie: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 16.00. Nie będzie Mszy o godzinie 18.00. Po Mszy o godzinie 16.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Libelta, Siemiradzkiego, Wiosny Ludów, Brzozową i Trzcianecką.
 3.  
  Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Próby w poniedziałek ( 17.06) i środę ( 18.06) o godzinie 17.00 przed kościołem. Prosimy także o zorganizowanie asysty procesyjnej oraz o przygotowanie baldachimu i chorągwi.
 4.  
  W środę, 18 czerwca, obchodzi swoje imieniny Siostra Dyrektorka Elżbieta. Msza święta w intencji s. Dyrektorki zostanie odprawiona w środę o godzinie 18.00. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantce.
 5.  
  Zachęcamy do zakupienia płyty DVD z KONCERTU W HOŁDZIE OJCU ŚWIETEMU JANOWI PAWŁOWI II, który odbył się w naszej świątyni 18 maja br. Wykonawcami są chórzyści i instrumentaliści Szkół Salezjańskich z Piły. Koszt płyty-cegiełki na rozwój chóru 12 zł.
 6.  
  W niedzielę, 29 czerwca, o godzinie 16.00 we Francji, Ks. Biskup Dominique Rey, Biskup Frejus - Toulon udzieli święceń prezbiteratu naszemu parafianinowi, Diakonowi Patrykowi Dominikowi Polityckiem. Ks. Patryk uroczystą Mszę Prymicyjną odprawi w niedzielę, 13 lipca, o godzinie 11.00. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Patryku, aby Duch Święty sam kształtował jego serce od pierwszego do ostatniego dnia posługi, aby we współczesnym świecie był czytelnym i autentycznym znakiem wierności Chrystusowi.
 7.  
  W przyszłą niedzielę, 22 czerwca, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi, jaka dotknęła Bośnię, Serbię i Hercegowinę. Kataklizm zniszczył dobytek tysięcy osób, które zostały bez dachu nad głową. Papież Franciszek skierował do nas słowa “Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte kataklizmem. (…) Niech naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej”.
 8.  
  Duszpasterstwo akademickie zaprasza na I PILSKI WIECZÓR CHWAŁY, który odbędzie się w niedzielę, 22 czerwca, o godzinie 20.00 na deptaku przy ul. Śródmiejskiej. Wieczór chwały to spotkanie wypełnione dziękczynieniem i uwielbieniem Boga, wzbogacone konferencją, radosnym śpiewem, dobra muzyką, dynamicznym tańcem i świadectwami.
 9.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 10.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Edmund Zart, żył 79 lat, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów 98
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 8.06.2014

 1.  
  Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.
 2.  
  Dzisiaj gościmy w naszej parafii Kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. W czasie Mszy odczyta list do wiernych i po każdej Mszy świętej będzie zbierał ofiary do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3.  
  Oratorium zaprasza dzisiaj dzieci z rodzicami na „Boski Dzień Dziecka” – festyn na boiskach szkolnych . Festyn rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godz. 12.30. Po Mszy Świętej zapraszamy na gry i zabawy z nagrodami, spotkanie ewangelizacyjne dla dzieci przygotowane przez Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne oraz Festiwal Scholi Dziecięcych.
 4.  
  Przed kościołem można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „ Stop Pedofilii ”, który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacja i wpływami ideologii gender.
 5.  
  Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła.
 6.  
  W czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 7.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek ( 10.06) Bł. Bogumiła; w środę ( 11.06) św. Barnabę Apostoła, bliskiego współpracownika św. Pawła i towarzysza jego pierwszej podróży misyjnej; w piątek ( 13.06) św. Antoniego z Padwy oraz w sobotę ( 14.06) Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau.
 8.  
  W przyszła niedzielę, 15 czerwca, obchodzić będziemy Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich Ks. Józefa Dubińca. Czcigodny Jubilat uroczystą Mszę świętą odprawi o godzinie 11.00. Już teraz serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian.
 9.  
  Zachęcamy do zakupienia płyty DVD z KONCERTU W HOŁDZIE OJCU ŚWIETEMU JANOWI PAWŁOWI II, który odbył się w naszej świątyni 18 maja br. Wykonawcami są chórzyści i instrumentaliści Szkół Salezjańskich z Piły. Koszt płyty-cegiełki na rozwój chóru 12 zł.
 10.  
  Parafia pw. Św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na festyn parafialno-rodzinny, który odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca, w godzinach 13.30 – 18.00. Szczegóły na plakacie.
 11.  
  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo codziennie o godzinie 17.30.
 12.  
  W przyszła niedzielę, 15 czerwca, będzie zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 14.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Ewa Król, żyła 61 lat, zam. Piła, ul. Zamenhofa 35
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 1.06.2004

 1.  
  Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Chrystus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia naszych serc i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętności właściwego wykorzystania natchnień Ducha Świętego.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 12.30 przy kościele św. Antoniego w Pile rozpoczyna się „ MARSZ DLA ŻYCIA”. Zakończenie marszu na Placu Zwycięstwa. Zachęcamy całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do przygotowania transparentów promujących życie, flag, wszystkiego co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter.
 3.  
  Dziś w naszej Ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
 4.  
  Przed kościołem trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop Pedofilii", który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender.
 5.  
  Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwie czerwcowym, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Nabożenstwo w naszej parafii codziennie o godzinie 17.30.
 6.  
  W I Wtorek, 3 czerwca, o godzinie 17.30 wypominki połączone z nabożeństwem czerwcowym, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 7.  
  W I Piątek, 6 czerwca, odwiedziny chorych od godzinie 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15, Msza święta o godzinie 16.40. Spowiedź dla młodzieży od godziny 19.00, Msza o godzinie 19.15.
 8.  
  W przyszłą sobotę ( 7.06) i w niedzielę ( 8. 06) będziemy gościć w naszej parafii Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. W czasie Mszy odczytają list do wiernych i po każdej Mszy będą zbierali ofiary do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego.
 9.  
  W niedzielę, 15 czerwca, obchodzić będziemy Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich Ks. Józefa Dubińca. Czcigodny Jubilat uroczystą Mszę świętą odprawi o godzinie 11.00. Już teraz serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian.
 10.  
  Dziękujemy za ofiary składane do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym w Pile organizuje w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej rekolekcje dla osób niepełnosprawnych, samotnych i starszych w dniach 13 do 15 czerwca 2014r. Koszt 150 zł. Szczegóły na plakacie gablocie parafialnej.
 12.  
  Oratorium zaprasza dzieci z rodzicami na „Boski Dzień Dziecka” – festyn, który odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca, na boiskach szkolnych. Festyn rozpocznie się Mszą Świętą w kościele o godz. 12:30. Po Mszy Świętej zapraszamy na gry i zabawy z nagrodami, spotkanie ewangelizacyjne dla dzieci przygotowane przez Salezjańskie Wspólnoty Ewangelizacyjne oraz Festiwal Schol Dziecięcych. Gry i zabawy będą miały formę festynu przedsiębiorczości, dlatego zachęcamy dzieci, żeby przyniosły wykonane przez siebie rękodzieła oraz wszystkie pomysły na to, jak zarobić pieniądze. Na tę okoliczność „Bank Oratorium” emituje nową walutę - „Boski Złoty.” Na najbardziej przedsiębiorczych czekają wartościowe nagrody! Szczegóły na plakacie oraz u animatorów Oratorium.
 13.  
  Dzisiaj rozpoczynamy zapisy na półkolonie, które odbędą się od 30 czerwca do 11 lipca. Motywem przewodnim w tym roku będzie bajka „Madagaskar”. Koszt 200 zł (tj. 20 zł/dzień, w tym śniadanie, obiad, podwieczorek oraz atrakcje programu). Kartę kwalifikacyjną można pobrać w Oratorium w godzinach otwarcia, wpłacając jednocześnie połowę należnej kwoty, czyli 100 zł. Liczba miejsc ograniczona!
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 15.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Krystyna Zielińska, żyła 88 lat, zam. Piła, ul. Krótka 4
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 25.05.2014

 1.  
  Wciąż trwamy w radości paschalnej, przeżywając dziś VI Niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawa naszej wiary. Przypomina nam o tym również dzisiejsza liturgia.
 2.  
  Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla zmarłych mam prośmy Boga aby przyjął je do wspólnoty ze sobą w niebie. Msza św. w intencji wszystkich mam z naszej parafii zostanie odprawiona jutro o godzinie 18.00. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie całe rodziny.
 3.  
  W czwartek, 29 maja, wspominamy Błogosławionego Ks. Józefa Kowalskiego, salezjanina męczennika. Był cenionym spowiednikiem i wychowawcą w parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie. W obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu w 1942 r., za odmowę podeptania różańca, został skazany na ciężkie prace. Był następnie torturowany i utopiony w fekaliach na terenie obozu przez hitlerowskich oprawców. Wśród jego zapisków czytamy następujące słowa: „Jezu, prawdziwie chcę pozostać wierny Tobie i wiernie Ci służyć . Całkowicie oddaję się Tobie (…). Spraw, bym nigdy nie oddalił się od Ciebie i aż do śmierci pozostał Tobie wierny, i podtrzymaj to moje przyrzeczenie: raczej umrzeć niż obrazić Cię najmniejszym grzechem”.
 4.  
  W piątek, 30 maja, w nowym kościele na Mszy św. o godzinie 16.00 Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak udzieli młodzieży z naszej parafii oraz z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Motylewa Sakramentu Bierzmowania. Módlmy się w intencjach młodzieży, która otrzyma Sakrament Bierzmowania, aby zawsze była wierna Bogu.
 5.  
  Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa zostanie odprawione w piątek, 30 maja, o godzinie 20.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godziny 21.00.
 6.  
  W sobotę, 31 maja, zapraszamy po raz drugi do Skrzatusza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej na II Diecezjalny Dzień Dziecka. Tegorocznym hasłem pielgrzymki dzieci będzie zawołanie: „JEZU - WIERZĘ CI!”.
 7.  
  Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Po Mszach będzie trwała zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
 8.  
  W niedzielę, 1 czerwca, odbędzie się w Pile „MARSZ DLA ŻYCIA”. Rozpoczęcie o godzinie 12.30 przy kościele św. Antoniego i zakończenie na Placu Zwycięstwa. Zachęcamy całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do przygotowania transparentów promujących życie, flag, wszystkiego co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter.
 9.  
  Nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie XVIII Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 7 czerwca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii lub kontakt z ks. Arturem. Przybliżony koszt to 30 zł plus opłata za uczestnictwo.
 10.  
  Zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy "Stop Pedofilii", który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender. Podpisy będą zbierane w dwie kolejne niedziele (1 i 8 .06). Aby wziąć udział w akcji niezbędny jest numer PESEL. Zbieramy podpisy do 22 czerwca br. włącznie.
 11.  
  W Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Caritas rozpoczyna akcję rozprowadzania cegiełek „ Nadzieję Mam”, celem utrzymania Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi oraz Domu Samotnej Matki. Cegiełki możemy nabywać w zakrystii lub przed kościołem.
 12.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Wiesławowi, życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych w dalszym życiu. Dołączamy dar modlitwy.


V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18.05.2014 r.

 1.  
  Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypomnieć, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.
 2.  
  Dzisiaj dzieci z klas II na Mszy świętej o godzinie 11.00 pierwszy raz przyjmą do swego serca Pana Jezusa w Komunii św. Módlmy się w ich intencjach, aby zawsze kochały Boga, zachowywały Jego przykazania i były Mu wierne. Dzisiaj Msza święta o godzinie 12.30, ze względu na I Komunię świętą, wyjątkowo zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej. Przez cały tydzień do piątku włącznie zapraszamy dzieci w strojach komunijnych oraz ich opiekunów do kaplicy parafialnej na Msze świętą o godzinie 18.00.
 3.  
  Dzisiaj o godzinie 20.00 w nowym kościele odbędzie się uroczysty koncert Chóru ze Szkół Salezjańskich pod dyrekcję Pani Karoliny Pettke. Koncert ten będzie dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 4.  
  W środę, 21 maja, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5.  
  W sobotę, 24 maja, w naszej parafii oraz w Zgromadzeniu Salezjańskim obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Głównej Patronki Towarzystwa Św. Franciszka Salezego. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku przez papieża Piusa VII jako podziękowanie za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Uroczysta Msza święta o godzinie 18.00, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 6.  
  W sobotę, 24 maja, w Rumi w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych nasi współbracia diakoni otrzymają święcenia prezbiteratu. Polecajmy Panu Bogu kandydatów do święceń.
 7.  
  Rocznica I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 25 maja, o godzinie 12.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę ( 24. 05) o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej.
 8.  
  Ks. Dziekan Stanisław Oracz serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wspomożenia Wiernych, które odbędą się w Pilskiej Kolegiacie w niedzielę, 25 maja, o godzinie 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Zadarko.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 25 maja, Msza święta o godzinie 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ks. Wiesława Psionki, który obchodzi swoje imieniny. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 10.  
  Nasza parafia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie XVIII Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 7 czerwca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii lub kontakt z ks. Arturem. Przybliżony koszt to 30 zł plus opłata za uczestnictwo.
 11.  
  Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę odbędzie się 1 – 2 lipca 2014 r. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej organizuje w dniach 30.06 - 2.07 wyjazd na pielgrzymkę, której przewodniczy i prowadzi Ks. Bp Edward Dajczak, delegat Episkopatu Polski ds. nauczycieli. Koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy i informacje są przyjmowane do 10 czerwca br. u ks. Tomasza Rody, Diecezjalnego Duszpasterza Nauczycieli pod numerem tel. 796 190 830.
 12.  
  Zapraszamy parafian na Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach 7 - 12 lipca. Wyruszamy od Matki Bolesnej ze Skrzatusza by Pani Jasnogórskiej powierzać nasze sprawy. Spotkania z pielgrzymami odbędą się:
  - 25 maja o godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy ul. Libelta;
  - 15 czerwca o godz. 17.00 w Sanktuarium w Skrzatuszu (wyjazd spod kościoła św. Jana Bosko o godz. 15.00);
  - 29 czerwca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy ul. Libelta.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 11.05.2014 r.

 1.  
  Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy jest tradycyjnie nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 2.  
  We wtorek, 13 maja, Siostry Salezjanki obchodzą uroczystość swojej Założycielki św. Marii Dominiki Mazzarello. Msza święta w intencji Sióstr Salezjanek zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Serdecznie wszystkich parafian na tę Mszę zapraszamy. Tego dnia przypada też wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 3.  
  W piątek, 16 maja, przypada święto patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
 4.  
  W piątek, 16 maja, w parafii św. Antoniego w Pile o godzinie 18.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę 18 maja.
 5.  
  W sobotę, 17 maja, o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii świętej oraz ich rodziców.
 6.  
  W przyszłą niedzielę dzieci z klas II na Mszy św. o godzinie 11.00 pierwszy raz przyjmą do swego serca Pana Jezusa w Komunii świętej. Módlmy się w ich intencjach, aby zawsze kochały Boga, zachowywały Jego przykazania i były Mu wierne. Msza święta niedzielna o godzinie 12.30, ze względu na I Komunię świętą, wyjątkowo zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej.
 7.  
  Zapraszamy wszystkich parafian w przyszłą niedzielę, 18 maja, na godzinę 20.00 na koncert Chóru ze Szkół Salezjańskich pod dyrekcją Pani Karoliny Pettke. Koncert ten odbędzie się w nowym kościele i będzie dziękczynieniem za kanonizacje św. Jana Pawła II..
 8.  
  Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny oraz na Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.
 9.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji II Niedzieli miesiąca. Ofiary te przeznaczone są na dalsze inwestycje związane z budową naszego kościoła.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Jadwiga Gudan, żyła 79 lat, zam. Piła, ul. Wiosny Ludów 14 a
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 4.05.2014 r.

 1.  
  Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
 2.  
  Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. Chętnych zapraszamy do udziału w „Kręgu Biblijnym”, którego członkowie zbierają się nowym domu zakonnym w poniedziałki, po Mszy wieczornej o godzinie 18.00, by wspólnie rozważać Pismo święte.
 3.  
  W poniedziałek, 5 maja, Rodzina salezjańska obchodzi święto św. Dominika Savio, Patrona dzieci i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym ( szczególnie w ciąży zagrożonej) oraz małżeństw starających się o potomstwo.
 4.  
  W poniedziałek, 5 maja, rozpoczynają się egzaminy maturalne. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona o godzinie 7.00 w kaplicy parafialnej. Wszystkim maturzystom życzymy wielu łask od Boga oraz światła Ducha Świętego w czasie trwania egzaminów maturalnych.
 5.  
  W I Wtorek miesiąca o godzinie 17.30 wypominki za zmarłych, a o godzinie 18.00 Msza za zmarłych. Prosimy składanie karteczek z imionami zmarłych.
 6.  
  Od 6 do 7 maja, Ks. Marek Barejko przygotowujący kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zaprasza młodzież, która w tym roku ma otrzymać Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej na indywidualna rozmowę. Spotkania odbywać się będą w starej plebanii od godziny 19.00. Na rozmowę proszę przynieść indeks. Obecność obowiązkowa.
 7.  
  W środę, 7 maja, zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00 do nowego kościoła z racji Święta Gimnazjum Salezjańskiego. Po Mszy odbędzie się krótka akademia.
 8.  
  W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia obchodzi swoje Imieniny i Złoty Jubileusz Kapłaństwa nasz Współbrat, Ks. Stanisław Boguski. Uroczysta Msza święta sprawowana przez Czcigodnego Jubilata zostanie odprawiona w nowym kościele o godzinie 18.00. Kazanie wygłosi Ks. Józef Dubiniec. Po Mszy św. złożymy życzenia Ks. Jubilatowi i Solenizantowi. Zapraszamy na tę Mszę dzieci, młodzież oraz wszystkich parafian.
 9.  
  W piątek, 9 maja, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński Weekendowy. Zakończenie kursu w niedzielę, 11 maja.
 10.  
  W sobotę, 10 maja, po raz drugi będzie okazja podziękować Matce Bożej Skrzatuskiej za Jej obecność i wstawiennictwo u Syna oraz za kanonizację Jana Pawła II na II Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Pani Skrzatuskiej. Biskup Diecezjalny Edward Dajczak bardzo serdecznie zaprasza 10 maja wszystkie Róże Różańcowe z całej diecezji do Skrzatusza
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Stanisławowi Boguskiemu, życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Stanisława. Do życzeń dołączamy dar modlitwy


II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 27 .04. 2014

 1.  
  Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Zmartwychwstałego Chrystusa do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
 2.  
  W dniu dzisiejszym dziękujemy Bogu za kanonizację papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.
 3.  
  Dziś obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim członkom parafialnej Caritas oraz szkolnej Caritas za ofiarowany czas, trud i poświecenie. Życzymy wszystkim wielu łask od Boga, siły i zapału w posługiwaniu na rzecz biednych i potrzebujących.
 4.  
  Caritas Diecezji Koszalinsko - Kołobrzeskiej w swoje święto rozpoczyna kampanię „Nadzieje mam”, celem utrzymania dwóch domów: Centrum Kryzysowego dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi oraz w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Oba domy od początku funkcjonowania pomogły już przeszło 700 mamom i ich 700 dzieciom. Roczny koszt utrzymania obu domów sięga pół miliona złotych. Darczyńcy oraz dofinansowanie samorządu pokrywają połowę tej kwoty. Dlatego prosimy o pomoc w utrzymaniu tych placówek i na konieczne remonty przez cegiełkę lub darowiznę. Szczegóły u wolontariuszy parafialnej Caritas.
 5.  
  Jutro wspominamy w liturgii św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę.
 6.  
  W czwartek, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30, a o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski. Grupy parafialne przygotowujące Apele : poniedziałek - Krąg Biblijny, wtorek - Kościół domowy, środa – Żywy Różaniec, czwartek – zespół animatorów i LSO, piątek - Caritas , sobota - Koło Bosko , niedziela - Salezjanie Współpracownicy.
 7.  
  W I Piątek, spowiedź dla dzieci i młodzieży od godziny 16.00, Msza święta o godzinie 16.40.
 8.  
  W sobotę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozkład Mszy w naszej parafii niedzielny. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godzinie 18.00 w parafii Wojskowo - Cywilnej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Pamiętajmy, aby wywiesić w tym dniu flagę narodową w oknach i na naszych domach.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 4 maja, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowy, a o godzinie 11.00 Msza w intencji Członków Żywego Różańca.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.
 11.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Stefania Łopato, żyła 84 lata, zam. Piła, ul. Żabia 12
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


NIEDZIELA WIELKONOCNA 20.04.2014

Drodzy Parafianie i Goście!

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

Do życzeń dołączamy dar naszej modlitwy.

Ks. Proboszcz oraz Salezjanie ze Wspólnoty św. Jana Bosko

 1.  
  Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Kierujemy słowa serdeczne podziękowania Parafianom za złożone życzenia świąteczne i pamięć w modlitwie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniali się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godna oprawę. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Ołtarz Wystawienia ( Ciemnicę) i Grób Pański, dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, zespołowi muzycznemu „Przymierze”, chórowi, grupom adorującym Najświętszy Sakrament, orszakowi procesyjnemu oraz wszystkim, którzy pomagali w tych ostatnich dniach. Bóg zapłać.
 2.  
  Jutro, 21 kwietnia, Wielkanocny Poniedziałek, rozkład Mszy świętych niedzielny. Taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3.  
  W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.
 4.  
  Przygotowujemy się w Kościele na duchowe przyjęcie radosnej nowiny, że nasz rodak bł. Jan Paweł II w przyszłą niedzielę zostanie wyniesiony do grona świętych. Serdecznie zapraszamy do duchowego odnowienia się i przygotowania się na kanonizację.
 5.  
  W środę, 23 kwietnia, Msza święta o godzinie 18.00 zostanie odprawiona w intencji Solenizantów tego tygodnia: Ks. Proboszcza Jerzego, Ks. Jerzego Królaka i Ks. Marka Barejko. Po Mszy złożymy życzenia Solenizantom.
 6.  
  W najbliższy piątek, 25 kwietnia, w Oktawie Wielkanocy, od godziny 8.00 odwiedzimy chorych w parafii z Komunią św. wielkanocną, w związku z tym nie będzie odwiedzin w I Piątek maja.
 7.  
  W piątek, 25 kwietnia, odbędzie się zakończenie zajęć dla klas III Liceum Salezjańskiego. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy parafialnej o godzinie 16.00.
 8.  
  Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa zostanie odprawione w piątek, 25 kwietnia, o godzinie 20.00 w naszej kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Uwielbienie zakończymy Apelem Jasnogórskim ok. godziny 21.00.
 9.  
  W najbliższy piątek, 25 kwietnia, w Oktawie Wielkanocy, od godziny 8.00 odwiedzimy chorych w parafii z Komunia św. wielkanocną, w związku z tym nie będzie odwiedzin w I Piątek maja.
 10.  
  Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy radosnego świętowania Zmartwychwstania Chrystusa.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Markowi Chmielewskiemu, Inspektorowi Prowincji św. Wojciecha, ks. Proboszczowi Jerzemu, ks. Jerzemu Królakowi i ks. Markowi Barejko, życzymy wielu łasko od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar modlitwy.


NIEDZIELA PALMOWA - 13.04.2014

 1.  
  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15.
 2.  
  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączny się modlitewnie z młodymi, aby zawsze pragnęli Chrystusa i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Bogiem.
 3.  
  W Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia, rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego. Prośmy o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Remigiusza Szauera oraz dla wszystkich uczniów.
 4.  
  Rozpoczyna się Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Nie zapominajmy w tym dniu o dziękczynieniu za tak wielkie dary. Msza święta o godzinie 18.00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele do godziny 22.00.
 5.  
  Adoracja w kościele rozpocznie się Jutrznią o godzinie 7.00. Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18.00, a nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 15.00.
 6.  
  Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie.
 7.  
  W noc, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, zapraszamy do naszego kościoła na całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim. Będzie to okazja do medytacji, refleksji nad tekstami biblijnymi, śpiewów wielkopostnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przez całą noc będzie dyżur w konfesjonale. Czuwanie rozpoczniemy o godzinie 22.00, a zakończymy Jutrznią o godzinie 6.00 rano.
 8.  
  Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 17.00 i będzie się ono odbywało co pół godziny pod chórem w nowym kościele. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji.
 9.  
  W Wielką Sobotę o godzinie 20.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną. Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia.
 10.  
  Spowiadamy w Wielki Piątek od godziny 7.00 przez cały dzień i noc, a w Wielką Sobotę od godziny 7.00 do 17.00.
 11.  
  W Niedzielę Zmartwychwstania, 20 kwietnia, ceremonie rozpoczynają się o godzinie 6.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej, o zorganizowanie asysty do niesienia baldachimu, feretronów i poduszek.
 12.  
  W Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia, rozkład Mszy niedzielny. Tego dnia taca przeznaczona będzie na kształcenie w diecezji i na KUL.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 14.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Franciszka Krych, żyła 88 lat, zam. Piła, ul. Rogozińska 23
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 6.04.2014

 1.  
  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Msze święte - w poniedziałek, wtorek i środę - z naukami rekolekcyjnymi o godzinie: 7.00, 10.00, 18.00 i 19.15. Prosimy o pomoc w przywiezieniu osób starszych i chorych we wtorek, 8 kwietnia, na Msze świętą o godzinie 10.00, na której udzielimy Sakramentu Chorych. Wcześniej okazja do spowiedzi od godziny 9.30. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Ks. Rekolekcjonisty Sebastiana Połońskiego oraz dla wszystkich Parafian.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym.
 3.  
  Taca zbierana w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczona jest jako wynagrodzenie dla Ks. Rekolekcjonisty Sebastiana.
 4.  
  W czwartek, 10 kwietnia, w kościele św. Rodziny w Pile zostanie odprawiona Msza święta w 4. rocznicę katastrofy smoleńskiej i 74. rocznicę zbrodni katyńskiej. Po Mszy planowane jest przejście wiernych na Plac Zwycięstwa i złożenie pod figurą Bł. Jana Pawła II kwiatów i zapalonych zniczy. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy .
 5.  
  W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40 i dla dorosłych o godzinie 17.30. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży ze względu na nabożeństwo w mieście.
 6.  
  W piątek, 11 kwietnia, o godzinie 19.00 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki rozpocznie się Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Piły. Drogę Krzyżową poprowadzi Ks. Bp Paweł Cieślik. Uczestników prosimy o zabranie zniczy nagrobnych.
 7.  
  W sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 15.00 w kaplicy parafialnej odbędzie się spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 8.  
  Do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza trwałe produkty żywnościowe. Z tych produktów Caritas Parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i okazany dar serca.
 9.  
  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla Zespołu Szkół nr 1 odbędą się od 9 - 11 kwietnia 2014r. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Sebastian Połoński, salezjanin.
 10.  
  Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej POZNAŃSKIE SŁOWIKI, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 19.00 w kościele św. Rodziny w Pile. Wstęp wolny.
 11.  
  Msza św. oraz nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej odbędzie się w kościele pw. Św. Rafała Kalinowskiego na osiedlu Zielona Dolina, w najbliższą sobotę, 12 kwietnia, o godzinie 18.00. Po nabożeństwie spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz. Szczegóły na ulotkach( przy wyjściu z kocioła)
 12.  
  Za tydzień Niedziela Palmowa, otwierająca ten okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Na początku liturgii zostaną poświecone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
 13.  
  W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży.
 14.  
  W niedzielę, 13 kwietnia, obchodzi swoje imieniny nasz współbrat Ks. Przemysław Cholewa. Msza święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w niedzielę o godzinie 9.30. Po Mszy świętej złożymy życzenia Ks. Przemysławowi.
 15.  
  W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła.
 16.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia , a szczególnie Ks. Przemysławowi, życzymy wielu Łąsk od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 17.  
  W minionym tygodniu odeszły do Boga:
  śp. Irena Lechowicz, żyła 92 lata, zam. Piła, ul. Srebrna 2
  śp. Janina Jaworska, żyła 91 lat, zam. Piła, ul. Rogozińska 29
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 30.03.2014

 1.  
  Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym.
 3.  
  We wtorek, 25 marca, Kapituła Generalna obradująca w Rzymie wybrała na nowego przełożonego generalnego i następcę Ks. Bosko ks. Ángela Fernándeza Artime, dotychczasowego inspektora w Argentynie. Ks. Ángel urodził się 21 sierpnia 1960 r. w Gozón-Luanco, w regionie Asturia, w Hiszpanii. Pierwsze śluby zakonne złożył 3 września 1978 r., a wieczyste 17 czerwca 1984 r. w Santiago de Compostela. Święcenia kapłańskie otrzymał 4 lipca 1987 r. w León. Nowemu Ks. Generałowi życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko w kierowaniu Zgromadzeniem Salezjańskim.
 4.  
  W poniedziałek, 31 marca, po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.
 5.  
  We wtorek, 1 kwietnia, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 6.  
  W I Czwartek, 3 kwietnia, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców.
 7.  
  W I Piątek, 4 kwietnia, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.15.
 8.  
  W piątek, 4 kwietnia, nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40 i dla dorosłych o godzinie 17.30. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godzinie 19.15, gdyż młodzież z naszej parafii udaje się na Diecezjalne Czuwanie Młodych do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych w Pile. Czuwanie modlitewne rozpoczyna się o godzinie 19.00.
 9.  
  W przyszłą niedzielę, 6 kwietnia, w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje parafialne. Rekolekcje wielkopostne wygłosi Ks. Sebastian Połoński, salezjanin. Módlmy się o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla ks. Rekolekcjonisty Sebastiana oraz wszystkich parafian. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii..
 10.  
  Od niedzieli, 6 kwietnia, Msze święte w soboty o godzinie 18.00 oraz Msze niedzielne i świąteczne będą odprawiane w nowym kościele.
 11.  
  Od dzisiejszej Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej można składać do wystawionego kosza (stojącego obok ołtarza) trwałe produkty żywnościowe. Z tych produktów Caritas parafialna pragnie przygotować paczki świąteczne dla biednych i potrzebujących pomocy rodzin z naszej parafii.
 12.  
  Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w okresie Wielkiego Postu rozprowadza świece - Paschaliki wielkanocne. Świece można kupić w przedsionku kaplicy lub w zakrystii. Dochód z tych świec jest przeznaczony na urządzenie świąt najuboższym. Światło tej świecy symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech jej ciepły promień przypomina o gotowości dzielenia się miłością ze wszystkimi, zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Świece te będziemy uroczyście zapalać w czasie Wigilii Paschalnej oraz w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 23.03.2014

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Jubileuszowa w intencji małżeństw, które w miesiącu lutym obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy świętej nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Natomiast o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym.
 2.  
  W poniedziałek, 24 marca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. O godzinie 17.30 nabożeństwo maryjne, a od godziny 20.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 3.  
  We wtorek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego zapraszamy na uroczyste ślubowanie podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Formularze można odbierać w zakrystii lub kancelarii.
 4.  
  W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 16.40, dla młodzieży o godzinie 19.15 i dla dorosłych o godzinie 17.30.
 5.  
  W piątek, 28 marca, o godzinie 20.00 odbędzie się nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież
 6.  
  Dyrekcja Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile przy ul. Dembowskiego 4 zaprasza uczniów oraz ich rodziców w sobotę, 29 marca, od godziny 10.00 do 13.00 nas Dzień Otwartych Drzwi. Szkoła zapewnia uczniom: wychowanie w duchu katolickim, wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo i miłą atmosferę.
 7.  
  Salezjańska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi serdecznie zaprasza w dniu 30 marca 2014 roku w godzinach 10.00 - 14.00 na Dzień Otwartych Drzwi. Szkoła zapewnia edukację na wysokim poziomie i wychowanie katolickie w duchu św. Jana Bosko.
 8.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne, które odbędą się w Oratorium w sobotę, 29 marca, w godzinach od 10.00 do 18.00. W ramach warsztatów wykonywane będą prace metodą decoupage. Uczestnicy warsztatów mogą przynieść przedmioty, które chcieliby ozdobić podczas zajęć: butelki, pudełka, pojemniki itp. Ponadto w programie warsztatów gry i zabawy, obiad oraz wyjście do kina. Informacje szczegółowe na temat wyjścia do kina w czwartek na stornie Oratorium na facebook'u oraz na tablicy ogłoszeń przed Oratorium. Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł. Zapisy do piątku, 28 marca, w Oratorium.
 10.  
  Zapraszamy także dzieci i młodzież na wycieczkę do Poznania, w sobotę, 5 kwietnia. W programie spektakl dla dzieci w Teatrze Muzycznym, obiad oraz wizyta w kościele i oratorium przy ul. Wronieckiej, do którego uczęszczali święci patronowie naszego Oratorium - Piątka Poznańska. Wyjazd o godzinie 9.00, powrót ok. godziny 18.00. Koszt to jedyne 30 zł. Zapisy w Oratorium do niedzieli, 30 marca.
 11.  
  Za tydzień nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni – przesunięcie wskazówek zegarów o 1 godzinę do przodu ( z 2 na 3).
 12.  
  Pragniemy poinformować Parafian, że od niedzieli, 6 kwietnia, Msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w nowym kościele.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 16.03.2014

 1.  
  Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.
 2.  
  Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom.
 3.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i z kazaniem pasyjnym.
 4.  
  We wtorek, 18 marca, obchodzi swoje imieniny Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak. Ks. Biskupowi życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi w kierowaniu Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską.
 5.  
  W środę, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef spełnił szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Tego dnia obchodzi swoje imieniny nasz współbrat, ks. Józef, kapelan szpitala. Msza święta w intencji ks. Józefa zostanie odprawiona o godzinie 18.00, po Mszy złożymy życzenia Solenizantowi.
 6.  
  W środę, 19 marca, w parafii św. Józefa zostanie odprawiona suma odpustowa o godzinie 18.00.
 7.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na cykl spotkań, które prowadzą do pogłębienia życia religijnego – na tzw.”Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego”. Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek 18 marca 2014 roku Mszą Świętą o godzinie 18.00 w kościele pw. Św. Rodziny. Więcej informacji na plakacie.
 8.  
  W piątek, 21 marca, zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Nabożeństwo odbędzie się bezpośrednio po Mszy wieczornej. Prosimy parafian o przyniesienie ze sobą świec ( zniczy nagrobnych).W piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, nie będzie nabożeństwa o godzinie 16.40. 17.30 i 19.15.
 9.  
  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zaprasza na konferencję pod hasłem „Etyka w opiece nad chorym”. Konferencja odbędzie się w sobotę, 22 marca, o godzinie 10.00 w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.
 10.  
  Duszpasterstwo akademickie w Pile zaprasza wszystkich chętnych na wielkopostne rekolekcje pod hasłem ”SZKODA CZASU, ZACZNIJ ŻYĆ”. Odbywać się one będą w terminie 23 - 26 marca od godziny 19.00 w Kaplicy duszpasterstwa akademickiego na Osiedlu Górnym. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
 11.  
  Drodzy Parafianie w tym roku wzorem „paczki z serduszkiem” na mikołajki chcemy obdarować upominkami świątecznymi na Wielkanoc najbardziej potrzebujące dzieci z naszej parafii. Dlatego na stoliku obok prezbiterium przygotowaliśmy ok. 40 jajeczek z napisem „Jacek” lub „Agatka” i podanym numerem paczki oraz wiekiem dziecka. W ten sposób można wybrać jedno z jajeczek i przygotować paczkę dla dziecka znając Jego wiek i płeć. Przygotowane paczki ( z włożonym w środku jajeczkiem) prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 6 kwietnia. Rozdanie paczek nastąpi w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia. Polecamy naszych najmłodszych Waszej pamięci i gorącym sercom..
 12.  
  Pragniemy poinformować, że prowadzone są zapisy do klas pierwszych gimnazjum i liceum salezjańskiego. Sekretariat szkoły czynny jest od godz.7.45 - 14.45. Drzwi Otwarte Szkoły odbędą się w sobotę, 29 marca, od godziny 10.00 do 13.00, natomiast w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w niedzielę, 30 marca, od godz. 10.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 13.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Biskupowi Edwardowi, Ks. Kapelanowi Józefowi Balawandrowi oraz Ks. Józefowi Dubińcowi, byłemu proboszczowi życzymy wielu łask od Boga oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Dołączamy dar naszej modlitwy.


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 9.03.2014

 1.  
  Fioletowy kolor szat liturgicznych wskazuje nam na to, że rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego, jakim jest Wielki Post. Jest to czas pokuty i przemiany własnego życia. Zwłaszcza w pierwszej części tego okresu, tj. do piątej niedzieli Wielkiego Postu, jesteśmy zachęcani do tego, by szczególnie skupić się na nawróceniu, zmianie naszego postępowania.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 17.15 pierwsze w tym roku Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierana na tacę w czasie Gorzkich Żali zwyczajem lat ubiegłych przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 3.  
  W okresie Wielkiego Postu w naszej parafii nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątek: dla dzieci o godzinie 16.40, dla młodzieży o godzinie 19.15 i dla dorosłych o godzinie 17.30.
 4.  
  Wierni uczestniczący w Gorzkich Żalach jak również w nabożeństwie Drogi Krzyżowej mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.
 5.  
  Przez okres Wielkiego Postu przed ołtarzem stoją puszki na ofiary, jako jałmużna postna, przeznaczona dla biednych i potrzebujących z naszej parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
 6.  
  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tace przeznaczone na dalsze inwestycje w kościele oraz za ofiary składane do puszek na remont Kaplicy w Szpitalu Specjalistycznym.
 7.  
  We wtorek, 11 marca, w nowym domu zakonnym o godzinie 19.00 obędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 8.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 9.  
  W czwartek, 13 marca, przypada pierwsza rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy Panu Bogu Ojca Świętego i jego służbę Kościołowi
 10.  
  Księża Salezjanie serdecznie zapraszają młodzież i osoby dorosłe na cykl spotkań, które prowadzą do pogłębienia życia religijnego – na tzw.”Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego”. Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek 18 marca 2014 roku Mszą Świętą o godzinie 18.00 w kościele pw. Św. Rodziny. Więcej informacji na plakacie.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.03.2014

 1.  
  Dzisiaj o godz. 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 2.  
  W Środę Popielcową posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte w naszej parafii o godzinie: 7.00, 9.00 (gimnazjum salezjańskie), 11.00 ( liceum), 16.40, 18.00 i 19.30.
 3.  
  Przypominamy, że w Środę Popielcową wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 4.  
  W Wielkim Poście w każdy piątek zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz.16.40 , dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży o godz.19.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5.  
  We wtorek, 4 marca, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 6.  
  We wtorek, 4 marca, o godzinie 19.00 zebranie grupy paliatywnej.
 7.  
  W I Czwartek, 6 marca, o godzinie 17.30 nabożeństwo powołaniowe, a o godzinie 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców.
 8.  
  W czwartek, 6 marca, po Mszy wieczornej w nowym domu zakonnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla animatorów przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania, a w niedzielę, 9 marca, po Mszy o godzinie 15.00 konferencja dla młodzieży i ich rodziców.
 9.  
  W I Piątek, 7 marca, odwiedziny chorych od godziny 8.00.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 9 marca, kazania o tematyce uzależnień, zagrożeń moralnych i duchowych wygłosi Ks. Marek Poryzała - duszpasterz zagubionych moralnie. Po Mszach św. można będzie nabyć jego autorskie książki i złożyć do puszki datek na cele ewangelizacyjne.
 11.  
  Komitet Społeczny wsparcia remontu Kaplicy w Specjalistycznym Szpitalu w Pile informuje, że pozostało jeszcze do zapłacenia za wykonane prace 18.000 zł. Stąd w przyszłą niedzielę, 9 marca, w naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na remont kaplicy w szpitalu.
 12.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2014

 1.  
  Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii Salezjański Dzień Misyjny, w czasie którego pragniemy pochylić się nad praca ewangelizacyjną salezjanów, salezjanek i woluntariuszy na wszystkich kontynentach świata. W tym szczególnym czasie ogarniajmy modlitwą wszystkich naszych misjonarzy i wolontariuszy przebywających na misjach. Wsparcie duchowe jest im niezwykle potrzebne w pokonywaniu trudów misyjnej służby. To właśnie modlitwa daje im siłę, by każdego dnia na nowo podejmować wysiłek, aby z radością i miłością służyć Bogu i bliźniemu. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na potrzeby misji salezjańskich.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Jubileuszowa w intencji małżeństw, które w miesiącu lutym obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy świętej nabożeństwo i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3.  
  W poniedziałek, 24 lutego, od godziny 7.30 rozpoczyna się w naszej parafii całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św. Zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Program adoracji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Także jutro przypada comiesięczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo o godzinie 17.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 20.15, a Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 4.  
  W poniedziałek, 24 lutego, w auli Szkół Salezjańskich przy ul. Dembowskiego 4 o godzinie 19.00 odbędzie się Koncert Tadeusza Polkowskiego „Tadka” o Żołnierzach Wyklętych w ramach trasy koncertowej Burza 2014.
 5.  
  W piątek, 28 lutego, po Mszy wieczornej ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.
 6.  
  Nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA od będzie się w najbliższy piątek, 28 lutego, o godzinie 20.00 w kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a szczególnie młodzież.
 7.  
  W nowym semestrze w naszym Oratorium ruszyło Koło Taneczno-Teatralne. Zajęcia z tańca ulicznego zaczynają się w każdy piątek o godzinie 15.30, a po nim będzie część teatralna.
 8.  
  W przyszłą niedzielę, 2 marca, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 9.  
  Zapraszamy chętnych parafian na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 27 kwietnia do 5 maja 2014 r. Informacje i zapisy u Ks. Szymona.
 10.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 12.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  śp. Iwona Kiereta, żyła 49 lat, zam. Piła, ul. Czarnieckiego 34
  Wieczny odpoczynek racz mu jej Panie.


VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.02.2014

 1.  
  W dzisiejszą, szóstą niedzielę, Jezus kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.
 2.  
  We wtorek, 18 lutego, o godzinie 19.00 odbędzie się zebranie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w nowym domu zakonnym.
 3.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo maryjne, w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4.  
  W piątek, 21 lutego, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5.  
  W sobotę, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym Franciszku.
 6.  
  W przyszłą niedzielę, 23 lutego, o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza Jubileuszowa w intencji małżeństw, które w miesiącu lutym obchodzą kolejna rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 7.  
  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w całym regionie pilskim społeczne obchody Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych, którym m.in. patronuje nasza parafia. Po Mszach świętych, 23 marca, młodzież rozprowadzać będzie materiały poświęcone obchodom, książkę z biogramami żołnierzy narodowego podziemia z lat 1939 – 1956, którzy po wojnie zamieszkiwali w naszym regionie i inne publikacje. Dochód będzie w całości poświecony na pokrycie kosztów organizacyjnych wykładów, koncertów i pokazów filmowych, które w tych dniach odbędą się w naszym mieście.
 8.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 9.  
  Zespół Szkół nr 1 w Pile zgłosił do projektu „ Poprawa estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej poprzez modernizację infrastruktury komunikacyjnej oraz likwidację barier architektonicznych w mieście Pile” – chodnik przed szkołą do ulicy Wiosny Ludów. Głosować można osobiście wypełniając druk zgłoszenia w Bibliotece- Filia nr 7 Aleja Poznańska 91 lub za pośrednictwem strony internetowej www.konsultacje.pila.pl. Głosowanie będzie trwało od 17 do 23 lutego 2014 r. Upoważnionymi do wzięcia udziału w konsultacjach – głosowaniu są osoby zameldowane w Pile, które w 2014 roku będą miały ukończone 16 lat. Jedna osoba może oddać wyłącznie jeden głos na jedną inwestycję ze swojego osiedla i jedna inwestycję z listy projektów miejskich. Projekty, które w wyniku głosowania uzyskają największe poparcie mieszkańców będą realizowane w 2014 roku z możliwością ukończenia prac w 2015 roku.
 10.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 11.  
  W minionym tygodniu odszedł do Boga:
  Śp. Leon Nowak, żył 74 lata, zam. Piła, ul. Gnieźnieńska 23
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


V NIEDZIELA ZWYKŁA - 9.02.2014

 1.  
  Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym. Może warto, byśmy również w gronie rodzinnym się nad tym zastanowili i podzielili się wzajemną refleksją, jak możemy to powierzone nam przez Chrystusa zadanie wypełniać.
 2.  
  We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszej kaplicy Mszę św. w intencji chorych będziemy sprawować o godzinie 18.00.Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 3.  
  Program Światowego Dnia Chorego, 11 lutego, w kaplicy szpitalnej: godzina 15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi; godzina 16.00 – Msza święta z homilią, udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych obecnym na Mszy oraz chorym na oddziałach.
 4.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 5.  
  Na prośbę Ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak wyraził zgodę na wykonywanie posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej w kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej koadiutorowi ( bratu zakonnemu) Tomaszowi Kędzierskiemu, na czas pracy w tej diecezji. Br. Tomaszowi gratujemy i życzymy wielu łask od Boga, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko.
 6.  
  W piątek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla, mnicha i św. Metodego, biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta.
 7.  
  Tego samego dnia przypada również liturgiczne wspomnienie św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto jednak pamiętać, by ten dzień nie był jedynie jeszcze jedną okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się okazją do pogłębienia wzajemnej miłości i życzliwości.
 8.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 9.  
  W minionym tygodniu odeszli do Boga:
  Śp. Henryk Sienkiewicz, żył 82 lata, zam. Piła, ul. Trzcianecka 2
  Śp. Irena Młynarek, żyła 88 lat, zam. Piła, ul. Wysoka 17
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.02.2014
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

 1.  
  Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Dzisiejsze święto zwane jest w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej, bowiem w tym dniu w kościele poświęca się świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki.
 2.  
  Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3.  
  Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
 4.  
  We wtorek, 4 lutego, o godzinie 17.30 wypominki, a o godzinie 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o składanie karteczek z imionami zmarłych.
 5.  
  W środę o godzinie 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a w piątek do Serca Pana Jezusa.
 6.  
  W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych od godziny 8.00.
 7.  
  W piątek, 7 lutego, o godzinie 18.00 w parafii św. Antoniego w Pile rozpoczyna się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Zakończeniu kursu w niedzielę.
 8.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu.
 9.  
  Ze względu na trwające ferie zimowe w naszym mieście, w przyszłą niedzielę 9 lutego o godzinie 15.00, nie będzie spotkania bierzmowanych oraz konferencji dla ich rodziców.
 10.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy serdecznie Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego naszej parafii – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 11.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.01.2014

 1.  
  Dzisiaj o godzinie 15.00 Msza św. w intencji małżeństw, które w miesiącu styczniu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Po Mszy świętej nabożeństwo i modlitwy w intencji małżeństw i rodzin oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2.  
  Dzisiaj nowenna do uroczystości św. Jana Bosko o godzinie 17.30.
 3.  
  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 4.  
  W czwartek, 30 stycznia, zapraszamy młodzież na świąteczne spotkanie Ora Animatora ku czci Księdza Bosko. Rozpoczniemy o godzinie 17.30 udziałem w ostatnim parafialnym nabożeństwie Nowenny. Po nabożeństwie zapraszamy na radosne świętowanie do Oratorium.
 5.  
  W piątek, 31 stycznia, przypada uroczystość odpustowa w czasie której uczcimy Patrona naszej parafii – św. Jana Bosko. Sumę odpustową o godzinie 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Józef Dubiniec. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne, dzieci oraz młodzież. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny.
 6.  
  W piątek, 31 stycznia, zapraszamy dzieci na świętowanie Uroczystości Księdza Bosko w Oratorium. Gry i zabawy z nagrodami rozpoczną się o godzinie 16.00, a zakończą udziałem we Mszy Świętej odpustowej o godzinie18.00.
 7.  
  Są jeszcze wolne miejsca na zimowisko w Oratorium. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Szymonem do 31.01.
 8.  
  W dniach 12-16 lutego grupa animatorów naszego Oratorium uda się na wyjazd formacyjny do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rumi. Gdyby ktoś chciał w jakikolwiek sposób wesprzeć ten wyjazd, prosimy o kontakt z ks. Szymonem.
 9.  
  W pierwszym tygodniu ferii zimowych - od 3 do 8 lutego - w Oratorium Bł. Piątki Poznańskiej odbędzie się zimowisko pod hasłem "Kraina Lodu." Codziennie w godzinach 9.00-13.00 zapraszamy na warsztaty, gry i zabawy sportowe oraz konkursy z nagrodami. Są jeszcze wolne miejsca na zimowisko w Oratorium. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Szymonem do 31stycznia.
 10.  
  W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Począwszy od IX wieku, wierni przynoszą w tym dniu do Kościoła świece, które symbolizują Chrystusa – „ jedyną światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi” ( J 1,9).
 11.  
  W przyszłą niedzielę, 2 lutego, o godzinie 10.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych , a o godzinie 11.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca.
 12.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 13.  
  Z okazji rozpoczynających w tym tygodniu się ferii zimowych, dzieciom i młodzieży życzymy radosnego i udanego wypoczynku. Niech wszystkim towarzyszu Boże błogosławieństwo i opieka Maryi Wspomożycielki Wiernych.
 14.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Wspomożycielki Wiernych.


II NIEDZIELA ZWYKŁA 19.01.2014

 1.  
  Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2.  
  We wtorek, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.
 3.  
  Przed kościołem są do nabycia kalendarze Oratorium.
 4.  
  W środę, 22 stycznia, rozpoczyna się nowenna do św. Jana Bosko. Nowenna codziennie o godzinie 17.30. Patrona naszej parafii uczcimy w piątek, 31 stycznia. Uroczystą sumę o godzinie 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Józef Dubiniec.
 5.  
  W piątek, 24 stycznia, przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa, doktora Kościoła i Patrona naszego Zgromadzenia. Tego dnia obchodzimy także wspomnienie Najświętszej Panny Wspomożycielki Wiernych.
 6.  
  Ze względu na odpust parafialny, nabożeństwo UWIELBIENIA JEZUSA odbędzie się w piątek, 24 stycznia, o godz. 20.00 w kaplicy parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7.  
  W sobotę, 25 stycznia, zapraszamy dzieci na Bajkowe Popołudnie od godziny 15.00 do 18.00, a młodzież zapraszamy tego samego dnia na Wieczór Filmowy o godzinie 20.00.
 8.  
  W pierwszym tygodniu ferii zimowych - od 3 do 8 lutego - w Oratorium odbędzie się zimowisko pod hasłem "Kraina Lodu." Codziennie w godzinach 9.00-13.00 zapraszamy na warsztaty, gry i zabawy sportowe oraz konkursy z nagrodami. Koszt 50 zł. Zapisy razem z wpłatą przyjmujemy w Oratorium do niedzieli, 26 stycznia. Liczba miejsc jest ograniczona.
 9.  
  W każdy czwarty wtorek miesiąca w Kaplicy Szpitalnej ( ul. Rydygiera 1) sprawowana jest Msza święta, a po niej „Nabożeństwo o uzdrowienie”. Serdecznie na to spotkanie modlitewne wszystkich chorych z rodzinami zapraszamy. Rozpoczęcie spotkanie o godz. 16.00 modlitwą różańcowa, o godz. 16.30 Msza święta z homilią oraz nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 10.  
  Pilskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godz. 18.30 w kościele Świętego Antoniego u oo. Kapucynów. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą, a następnie w salce parafialnej wspólnym kolędowaniem i rozmową nad Adhortacją” Evangelii gaudium” (Radość Ewangelii).
 11.  
  W przyszłą niedziele, 26 stycznia, przed kaplica będą rozprowadzane wejściówki w cenie 20 zł na spotkanie z ks. Johnem Bashaborą z Ugandy. Spotkanie odbędzie się w środę, 26 lutego 2014 r., od godziny 16.00 do 22.00 w Pile na hali widowiskowo sportowej przy ul. Żeromskiego 90.
 12.  
  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia, a szczególnie Ks. Sebastianowi Połońskiemu, naszemu współbratu pracującemu w Salezjańskiej Szkole Podstawowej, życzymy wielu łask od Boga, opieki Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 13.  
  W minionym tygodniu odeszła do Boga:
  Śp. Irena Rembielak, żyła 64 lata, zam. Piła, Al. Poznańska 17
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2014

 1.  
  Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
 2.  
  Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy tez włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 3.  
  Chrzty w naszej parafii odbywają się w każdą III niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godzinie 11.00. W przypadku innego terminu lub problemów wynikających z sytuacji Rodziców – należy termin ustalić z księdzem Proboszczem w kancelarii. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbywa się w nowym domu zakonnym w piątek ( przed III niedzielą miesiąca) o godz. 17.00. Obecność Rodziców i Chrzestnych obowiązkowa.
 4.  
  W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogły nastąpić.
 5.  
  Na terenie naszej parafii kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W bieżącym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy:

  13 stycznia 2014 (poniedziałek)

  Ulica Rogozińska

  14 stycznia 2014 (wtorek)

  Ulica Zamenhofa (bloki)

  16 stycznia 2014 (czwartek) – zakończenie kolędy

  Ulice: Ceramiczna, Gliniana, Irydowa, Mały Borek, Wapienna, Zamenhofa (domy wolnostojące), Żwirowa oraz kolęda uzupełniająca.
 6.  
  Wzorem ubiegłego roku prosimy Drogich Parafian o przeznaczenie 1% podatku dochodowego na Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, z zaznaczeniem kodu identyfikacyjnego parafii św. Jana Bosko w Pile – P 21 lub Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile – S 05. Ulotki z wyjaśnieniem znajdują się na półce z gazetami.
 7.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5.01.2014r.

 1.  
  Liturgia dzisiejszej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
 2.  
  Dzisiaj o godzinie 10. 30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych, a o godzinie 11.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
 3.  
  Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze święte według rozkładu niedzielnego. Błogosławieństwo kadzidła i kredy na wszystkich Mszach.
 4.  
  Jutro obchodzimy Misyjny Dzień Dziecka. Zechciejmy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Zebrane ofiary do puszek przeznaczone są na cele misji.
 5.  
  Okres Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas spotkań opłatkowych. Zapraszamy Parafian oraz członków wszystkich Grup Parafialnych na wspólne koledowanie połączone z opłatkiem, które odbędzie się jutro, 6 stycznia, o godzinie 16.00 w auli szkoły salezjańskiej. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta.
 6.  
  W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budowę kościoła.
 7.  
  W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko do południa. Spowiedź 15 minut przed Mszą wieczorną.
 8.  
  Rozkład kolędy w tym tygodniu:

  7 stycznia 2014 (wtorek)

  Ulica: Margonińska, Osiedlowa, Platynowa, Spiżowa, Srebrna

  8 stycznia 2014 (środa)

  Ulica: Brzozowa, Chodzieska, Gnieźnieńska, Krótka, Leśna, Półwiejska

  9 stycznia 2104 (czwartek)

  Ulica: Wiosny Ludów

  10 stycznia 2014 (piątek)

  Ulica: Brzechwy, Libelta, Limanowskiego, Rydygiera

  11 stycznia 2014 (sobota)

  Ulica: Dembowskiego, Rogozińska ( domu wolnostojące), Sienkiewicza, Trzcianecka, Wysoka
 9.  
  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernychna dalszej drodze życia.


UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1.01.2014r.

 1.  
  W pierwszy dzień Nowego Roku 2014 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzisiejsza uroczystość zamyka obchód oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziś również przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 2.  
  Rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy pod okiem i opieką Maryi, która – jak przypomina nam dzisiejsza Ewangelia – zachowywała i rozważała wszystkie te sprawy w swoim sercu. Niech Jej postawa kształtuje także nasze życie, niech uczy nas odczytywania wszystkiego, co się nam przytrafia i w czym uczestniczymy z Bożej perspektywy. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Was prowadzi, błogosławi i udziela swojej mocy każdego dnia, a Święta Boża Rodzicielka będzie Matka, Przewodniczką i Wspomożycielką. Do życzeń dołączamy dar modlitwy.
 3.  
  W I Piątek miesiąca, 3 stycznia, odwiedziny chorych od godziny 8.00. Msza pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży o godzinie 18.00. Spowiedź od godziny 17.30
 4.  
  U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2014 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!


OGŁOSZENIA Z 2013r.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile