Informacje

Sakramenty

Wspólnoty

   

   

Jubileusz ks.Bosko

   

LOTS

   

GTS

   

Salezjanskie SWM

   

Salezjanskie SWM

   

Dominik Savio

   

Grupa paliatywna...

Bardzo często w różnych środowiskach natrafiamy na problemy z uzyskaniem pomocy dla ludzi umierających. Można powiedzieć, że zdając sobie sprawę z tego, że bliska nam osoba wkrótce umrze i nie ma już dla niej żadnego ratunku, bezsilnie patrzymy na jej straszliwe cierpienie i ból.

Tymczasem od ponad dwudziestu lat rozwija sie w Polsce nowa dziedzina medycyny, dzięki której możemy znaleźć pomoc i ulgę dla cierpiących bliskich i siebie samego a mianowicie Opieka paliatywna, która jest wszechstronną całościową opieką nad nieuleczalnie chorymi w końcowym okresie ich życia.

Celem tej opieki jest poprawienie jakości życia chorych i ich rodzin poprzez uśmierzenie dokuczliwych objawów, zaspakajanie potrzeb psycho-socjalnych i duchowych, towarzyszenie chorym, wspomaganie rodzin tak w okresie choroby bliskiej osoby jak i w okresie po śmierci kogoś bliskiego.

Nasza grupa spotykająca sie przy parafii św. Jana Bosko w Pile, stara się przynajmniej w części odpowiedzieć na potrzeby tego środowiska. Spotykamy sie w pierwszy wtorek miesiąca o g. 19.00 w domu zakonnym przy ul. Libelta. Po śmierci naszych bliskich właśnie w kaplicy modlimy sie w intencji zmarłych i ich rodzin. Po Mszy Św. mamy okazję spotkać sie, by wspólnie porozmawiać na różne tematy, powspominać naszych bliskich. Szefową tej grupy jest P. Alicja Graczyk – Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Paliatywnego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.
Chętnych zapraszamy na te spotkanie.

© copyright by Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile